Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Si predstavljate današnje 20-letnice, da bi imele otroke?

Si predstavljate današnje 20-letnice, da bi imele otroke?

pri jazbinšku? Dete 89 rojeno, privatizacija stanovanj po Jazbinškovem zakonu je trajala dve leti, in sicer od oktobra 1991 do oktobra 1993. Po pisanju Financ je bilo tem času prodanih 139.087 od tedaj skupno 220 tisoč stanovanj v družbeni lasti.
Torej kaj imamo mi rojeni 1960 z jazbinškom, mi smo si bajte zidali po službi s kolegi, moja je kuhala, skrbela za otroka, hodila v službo in to v 2 oblekah enih hlačah in eni bluzi, za več ni bilo……eh pa kaj naj ti razlagam…..
PS
Če je za glanz nov make up, za nohtke, lasne vložke, trepalnice, 12 parov šuhov te in one cunjice, potem je tudi za kako garsonjerco.
[/quote]

Ma danes se jim še v službo ne ljubi, ker so potem utrujeni in potrebujejo popoldne sprostitev s sedenjem na pijači, ali pa masažo, kozmetičarko in še najraje shopping. Ne pa da bi šli zjutraj v službo, popoldne cegle prekladat in mešat malto, pa še otroke zraven gledat in skuhat večerjo. Ne bi zdržali niti en mesec.

Statistika te glede bajturine seveda postavlja na laž, ker v Sloveniji smo glede stanovanjske kvadrature na prebivalca precej na repu Evrope. Moje sožalje, če svoji družini nisi znal priskrbeti kaj več od starega dvosobnega stanovanja.
[/quote]
Ti si prfliknjeno , da o zarukanosti ne govorim. Točno tako je kot sem napisal, ugodje, lagodje, luksuz, brezbrižnost, uživancija, vse to imenujejo z socilno varnost, ustavrili pa še nič.

Ma danes se jim še v službo ne ljubi, ker so potem utrujeni in potrebujejo popoldne sprostitev s sedenjem na pijači, ali pa masažo, kozmetičarko in še najraje shopping. Ne pa da bi šli zjutraj v službo, popoldne cegle prekladat in mešat malto, pa še otroke zraven gledat in skuhat večerjo. Ne bi zdržali niti en mesec.
[/quote]

Jaz pravim tako : tudi včasih niso bili nobeni superheroji.Če v službi delaš, pa doma prekladaš cegle, na koncu ti vedno za nekaj zmanjka časa in energije.
Ponavadi so bili to otroci.Največkrat so bili prepuščeni sebi ali kakšni babici.

Govora je o generaciji z vsga polnimi ritmi.
Sklepam, da govorite o generaciji otrok vas, ki ste obenem mešali malto, vlagali kumarice, čuvali otroke, delali v treh izmenah itd.
Govorite o domnevno leni in nesposobni generaciji vaših otrok. Hm, kdo pa jih je tako vzgojil? Kdo jih ni pripravil na življenje, na delo?
Kdo je torej krivec?

Farmacija bi lahko služila na tebi, in to upravičeno
[/quote]

Si me prehitel/a 🙂

jaz sem rodila malo vec kot dvajset let nazaj, v 1. letniku faksa, otroka. Bila sem edina v svojem okolju in na sploh nas ni bilo malo. Eni so se celo zgrazali. Vecina jih ke zacela rojevat konec dvajsetih in v tridesetih, nekatere so s prvim pocakale do 40ke. Torej? Ce je 2 desetletji nazaj bilo to normalno, zakaj ne bi bilo zdaj?!?

Niste vi pripravljeni, da bi videli resnici v oči. Verjemite, da denar nikoli ni bil ovira za stvari, ki se hočejo. Gre za to, da je problem v družbi.

1. problem: Ženske so dandanes srečnejše samske. Moški, ki so OK, so izločeni pri ženskah, saj te večinoma iščejo ravno take razigrane, ki se z njimi poigravajo, dokler ne obupajo in so raje samske.

2. problem: Če se odločijo za otroka so nezanimive tržišču. Ženske mislijo, da je smisel njihovega življenja, da so lepe in fine. Ob otroku težko igrajo vlogo manekenke. V današnjih pogojih si ženska, ki se odloči za otroka težko ustvari kariero. Kompleks manjvrednosti zaradi otroka.

3. problem: Preveč stresen način življenja. Prevelike družbene razlike, ki samo še povečujejo nezadovoljstvo med ljudmi. Pomanjkanje časa itd. ipd.

Čez nekaj let se bodo ljudje odločali: Družina ali služba. Vsaka 3-ja oseba bo samska, prebivalstvo razvitega sveta se bo občutno zmanjšalo. Ta fenomen se že dobro kaže na Japonskem.

Farmacija mi daje kruh že skoraj 40 let 😉
[/quote]

Pa smo našli tvoj problem. En 60+ letnik ne more vedet kako generacije živijo danes, če je pa ostal v 70ih letih. Pol se pa šopirite češ kako ste boljši. Veste kaj, enako kar vi govorite o današnjih generacijah, so generacije pred vami govorile o vas


https://fran.si/iskanje?View=1&Query=prvesnica
[/quote]

podobno kot sorojenec!

podobno kot sorojenec!
[/quote]
Kregaj se s slovarji in leksikoni, jaz za tvoje travme nimam ne časa, ne veselja!

pri jazbinšku? Dete 89 rojeno, privatizacija stanovanj po Jazbinškovem zakonu je trajala dve leti, in sicer od oktobra 1991 do oktobra 1993. Po pisanju Financ je bilo tem času prodanih 139.087 od tedaj skupno 220 tisoč stanovanj v družbeni lasti.
Torej kaj imamo mi rojeni 1960 z jazbinškom, mi smo si bajte zidali po službi s kolegi, moja je kuhala, skrbela za otroka, hodila v službo in to v 2 oblekah enih hlačah in eni bluzi, za več ni bilo……eh pa kaj naj ti razlagam…..
PS
Če je za glanz nov make up, za nohtke, lasne vložke, trepalnice, 12 parov šuhov te in one cunjice, potem je tudi za kako garsonjerco.
[/quote]

Kle gor moras zgleda res enim narisat določene stvari. Napalis se na letnice, spregledas pa point da se je takrat lažje in cenejše prišlo do stanovanja kot danes. Svaka cast res.

Za konec pa spet posploševanje celotne mladine na podlagi posameznikov. Torej, če še jaz malo posplošim vse skupaj, ste vsi v generaciji 1960 zaplakani in funkcionalno nepismeni?


Kregaj se s slovarji in leksikoni, jaz za tvoje travme nimam ne časa, ne veselja!
[/quote]

pogosto prebiram razne mone, pa vidim, da imaš ogromno časa.
veselja pa res ne!

Jaz pravim tako : tudi včasih niso bili nobeni superheroji.Če v službi delaš, pa doma prekladaš cegle, na koncu ti vedno za nekaj zmanjka časa in energije.
Ponavadi so bili to otroci.Največkrat so bili prepuščeni sebi ali kakšni babici.
[/quote]Ne niso bili, bistvena razlika je v tem, da danes pa sploh babe več nič. Športanje, kofetkanje, potovanjca , izleti, duhovnost, kozmetični saloni, nakupovanje, itn., niti ene obveznosti pa niso sposobne sprejet in tudi za nobeno resno stavr niso sposobne.

Kot ti je že ena odgovorila, je bilo povprečje 26let. To se sicer zvišuje, je pa pri nas še vedno pod 30let.
In podobno je bilo tako zdaj kot prej, bilo je vedno bolj kot manj nezrelo in težko. Brez financ, naivne, neizkušene, nezrele, nepripravljene, tip je ponavadi skliznil, in vzgojo so delno prevzele babice, mame teh mam.
Poznam pa tudi žensko (ne osebno) starejše generacije, ki je med (dokončanim!) študijem medicine rodila TRI otroke.
Partner je tudi študiral medicino (ljubezen s faksa)..
Kdo mislis, da je skrbel in vzgajal te tri otroke?
Seveda, jo hvalijo in gledajo kot junakinjo.
Nihče pa ne vpraša teh treh otrok, in babico teh otrok, koliko je ta mama dejansko bila mama.

Tako da, izjeme vedno so in bojo, tudi stare 20let so lahko samostojne in v glavi zrele in 40let popolnoma nezrele in nesposobne…

Menim, da je veliko lepše imeti otroka/e, ko si pripravljen, tako psihično, kot materialno.
Oba, mama in otrok, tako lahko pridobita največ kar lahko.

Kot ti je že ena odgovorila, je bilo povprečje 26let. To se sicer zvišuje, je pa pri nas še vedno pod 30let.
In podobno je bilo tako zdaj kot prej, bilo je vedno bolj kot manj nezrelo in težko. Brez financ, naivne, neizkušene, nezrele, nepripravljene, tip je ponavadi skliznil, in vzgojo so delno prevzele babice, mame teh mam.
Poznam pa tudi žensko (ne osebno) starejše generacije, ki je med (dokončanim!) študijem medicine rodila TRI otroke.
Partner je tudi študiral medicino (ljubezen s faksa)..
Kdo mislis, da je skrbel in vzgajal te tri otroke?
Seveda, jo hvalijo in gledajo kot junakinjo.
Nihče pa ne vpraša teh treh otrok, in babico teh otrok, koliko je ta mama dejansko bila mama.

Tako da, izjeme vedno so in bojo, tudi stare 20let so lahko samostojne in v glavi zrele in 40let popolnoma nezrele in nesposobne…

Menim, da je veliko lepše imeti otroka/e, ko si pripravljen, tako psihično, kot materialno.
Oba, mama in otrok, tako lahko pridobita največ kar lahko.
[/quote]

Tako je! Najboljsi komentar v tej temi.

Kle gor moras zgleda res enim narisat določene stvari. Napalis se na letnice, spregledas pa point da se je takrat lažje in cenejše prišlo do stanovanja kot danes. Svaka cast res.

Za konec pa spet posploševanje celotne mladine na podlagi posameznikov. Torej, če še jaz malo posplošim vse skupaj, ste vsi v generaciji 1960 zaplakani in funkcionalno nepismeni?
[/quote]
Takrat niso lastno bajto in luksuz dojemali kot socilano varnost, na kar se sklicujejo danes. Kdo je pa nekaj desetletij nazaj imel ves luksuz, lahkoživost in vse ugodje in šele potem začel kaj delat in se šele potem začel odločat za otroke, kot se to gredo danes?

Kle gor moras zgleda res enim narisat določene stvari. Napalis se na letnice, spregledas pa point da se je takrat lažje in cenejše prišlo do stanovanja kot danes. Svaka cast res.

Za konec pa spet posploševanje celotne mladine na podlagi posameznikov. Torej, če še jaz malo posplošim vse skupaj, ste vsi v generaciji 1960 zaplakani in funkcionalno nepismeni?
[/quote]

In čeprav se je takrat lažje in ceneje prišlo do stanovanja, ženske vseeno niso začele rojevati pri 20, ampak pri 25, 26. In ker niti leta 1960 povprečna starost ob prvem porodu ni bila 20, temveč 24, je ta tema tako ali tako brezpredmetna. Današnje generacije niso razvajene, nesposobne in nemogoče, ampak ravnajo zelo podobne kot nešteto generacij pred njimi – ne rojevajo takoj po srednji šoli. Mogoče je bilo pred stotimi leti to nekaj popolnoma običajnega, 20, 30, 40, 50 ali 60 let nazaj pa pač ne.

Ne imeti otrok. Zakaj že? Boge ženske, ne dobijo služb, fantje imajo take in drugačne zahteve do njih, potem po možnosti dobijo službo, zanosijo, jo spet izgubijo, kariera, kaj je že to. Potem so na drugi strani psihoti, ki govorijo naj ljudje imajo otroke kot češ jih je premalo, penzije in migranti jih skrbijo. Spet vso breme pade na ženske. Pika, pametne ženske naj najprej zase poskrbijo, za svoje preživetje. Ne pa, da se morajo vsem prilagajat potem pristanejo na nagi riti, brez službe, same z otrokom, ki mu nimajo kej za v usta dat. Potem jim pa še socialna otroka vzame.

Ne si ne predstavljam to se mi zdi se premlado. Realno je treba razmišljat kje bojo stanovali kako se bojo prezivljali.. Itd Pri teh letih se se ponavadi solajo
Po 25 se mi zdi nekako bolj realno ali vsaj po zaključenem faksu pa vsaj en od mladih staršev mora imeti obvezno službo ali nek zagotovljen dohoidek
Žal samo od ljubezni in zelja se ne da zivet

Noramlno da se ti zdi premlado, če si stara baba, nikoli zrela in noben faks ti ni pripomogel in vsa leta po njem ne, da bi kaj napredovala, kvečjemu postala še bolj nora, egoistična in razvajena in iz leta v leto bolj nesramna in primitivna. Tako pač je, svojo podobo lepo kažeš v pisanjih.

pogosto prebiram razne mone, pa vidim, da imaš ogromno časa.
veselja pa res ne!
[/quote]
Glej bebo, izraz prvesnica je v uporabi že nekaj stoletij in ni neka novosklepanka, ki gre tebi v nos. Ampak ti hodiš sem drekat zaradi drekanja!


Takrat niso lastno bajto in luksuz dojemali kot socilano varnost, na kar se sklicujejo danes. Kdo je pa nekaj desetletij nazaj imel ves luksuz, lahkoživost in vse ugodje in šele potem začel kaj delat in se šele potem začel odločat za otroke, kot se to gredo danes?
[/quote]

Seveda niso, ker je večina že po študiju dobila doživljensko službo (varnost!), šolstvo in zdravstvo je bilo zastonj, ravnotako (70ta) ugodni krediti, stanovanja službena zastonj..
Penzije zagotovljene.
Če jih je kdo iz zahoda vprašal, a kej šparate za svoje otroke, so bebavo gledali, o čem on to..
Tri teden v kopletu poletni dopust, en pozimi.
Ma če že niso imeli materialnega “luksuza” v beli tehniki, in drugih današnjih napravcah, ožji in bolj skromen izbor svoje osebne “opreme”, so pa zato imeli tapravi LUKSUZ povsod drugod.

Polarni,daj že enkrat dojami,da si ti šolski primer zakaj ne imeti otrok!

Kle gor moras zgleda res enim narisat določene stvari. Napalis se na letnice, spregledas pa point da se je takrat lažje in cenejše prišlo do stanovanja kot danes. Svaka cast res.

Za konec pa spet posploševanje celotne mladine na podlagi posameznikov. Torej, če še jaz malo posplošim vse skupaj, ste vsi v generaciji 1960 zaplakani in funkcionalno nepismeni?
[/quote]

Nobenega pospološevanja ni. Pokaži mi danes 20 – 25 letnika, ki hodi v službo, zida hišo in zraven načrtuje družino. Jaz ne poznam niti enega. Pa ne se izgovarjat na pomanjkanje služb. Tisti, ki jih imajo, denar zažurajo ali prepotujejo pol sveta. Torej bi se tudi za ureditev lastnega bivališča našlo kaj denarja.


Ti si prfliknjeno , da o zarukanosti ne govorim. Točno tako je kot sem napisal, ugodje, lagodje, luksuz, brezbrižnost, uživancija, vse to imenujejo z socilno varnost, ustavrili pa še nič.
[/quote]

Bevsk bevsk, slišim samo eno neartikulirano bevskanje, kot bi ti nekdo držal jajca v primežu.

Aja, saj ti jih res drži ta novi od bivše. Preživnino za tujega otroka ti je ta mesec uspelo poravnati ali spet ne?

New Report

Close