Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Si upate napovedat kaksna bo letosnja jesen?

Si upate napovedat kaksna bo letosnja jesen?

A. Nic posebnega, bolnisnice ne bodo preobremenjene

B. Katastrofa, veliko slabse kot lani

 

Prvi glas za A.

Upam. Nobene razlike, še vedno se bo kradlo na veliko.

Prav nič ne bo. Vse normalno delovalo.

Že s plačevanjem testov se bo veliko vrnilo nazaj.

Oblast bo pobirala denar nazaj kar je dala ljudem kao.za pomoč gospodarstvu (pomoči, boni)……

Višji davki itd.

Treba je nazaj napolniti državno vrečo.

Moje mnenje

nova
Uredništvo priporoča

Letošnja jesen bo božanska, kot vsaka.

Ne dovolim si, da mi kdo krati moje odločitve in svobodo.

Ne potrebujem koncertov, restavracij da me kdo omejuje.

Gozd me sprejme z odprtimi krošnjami.

Glede vira na pohodu bo pa tako, da spoštuj in se pozdravi, ostali smo lahko srečni da smo zdravi. Kot za vsa predhodna virusna obolenja, ki so izginila in postajajo zgodovina.

 

Povečala se bo brezposelnost, poraba alkohola, sedativov, lahkih in trdih drog, marsikdo bo potreboval strokovno pomoč, vendar se bo moral  sam spraviti v red,inflacija,rast cen prehrane,nemiri v Ameriki, Franiji, Italiji, Španiji,nešteto novih mutacij virusa….

Danes odhajamo z bopusta, ko sem lani Avgusta, predenj je Kacin pospravil bazen še zadnjič pozdravil sosede in jim rekel se vidimo naslednje leto so me debelo gledali, 8 mesecev nisem mogel dol do svoje hiše, letos bo enako , edino za nas precepljene bodo morda olajšave.

Odgovor na objavo uporabnika
Si upate, 04.08.2021 ob 05:55

A. Nic posebnega, bolnisnice ne bodo preobremenjene

B. Katastrofa, veliko slabse kot lani

 

Prvi glas za A.

Nič posebnega. Cepljeni bodo nemoteno širili virus (ker je od včeraj uradno objavljeno, da cepiva ne ščitijo, cepljeni bodo pa povsod lahko nemoteno šli) in ljudje se bomo počasi prekužili.

Napovedujem bajne zaslužke vsem ki se bavijo s hitrimi testi.

V bolnicah bodo ljudje ki so zboleli in so cepljeni ali necepljeni.

Umrli bodo tisti s pridruženimi boleznimi, ki bi se jim v nobenem primeru ne izšlo.

Številke bodo napumpali in med umrle pisali še tiste, ki so virus videli samo od daleč, da nas bodo zapirali.

Eni si bodo vzeli življenje zaradi ukrepov. Narod oziroma država se bo zadolžila do take mere, da ne bo več vzdržno.

V končni fazi je tako tudi prav, cepljeni načeloma ne moremo pristati v bolnici, torej smo svobodni, zdravstveni sistem z nami ne bo obremenjen, necepljeni pa naj bodo lepo doma, počasi bomo vsi  znali živeti z virusom, me pa preseneča Kitajska panika 9,2 miljonsko mesto so šli povsem izolirati ker so odkrili 45 okuženih z delto, morda pa kitajci res vedo kaj več o tem virusu  kot so bili pripravljeni povedati.

Jeseni bomo imeli scenarij C, testirali se bomo vsi enako, cepljeni in necepljeni, saj smo vsi prenasalci.

 

Sta dva različna “scenarija”.

Kaj bodo poročali in kaj bo res.

Poročali bodo najbrž o prezasedenih bolnišnicah, čeprav so še pred kratkim trdili, da indijski sev (baje je že tukaj) ni tako močan- posledično naj bi bilo veliko manj hospitaliziranj.

Kaj bo res itak nikoli ne bomo izvedeli.

Jaz samo upam, da ne bodo spet zaprli šol. Lansko zaprtnje absolutno nič ni pomagalo.

Odgovor na objavo uporabnika
C scenarij, 04.08.2021 ob 09:01

Jeseni bomo imeli scenarij C, testirali se bomo vsi enako, cepljeni in necepljeni, saj smo vsi prenasalci.

 

Ti kar sanjaj lepe sanje. Necepljeni iščete rešitve, izenačitve z ostalimi, skrbi vas, da boste v podrejenem položaju, da vam bodo zaprte poti.

Vse našteto se bo zgodilo.

Ravno to je junaštvo in pokončna drža – da stojiš za svojimi (ne)dejanji.

S tem ko ste se odločili za svojo pot, ste se zapisali rednemu testiranju, če boste hoteli prestopiti prag svojega domovanja.

Srečno vsem. Cepljenim in necepljenim. Živite v skladu s svojimi prepričanji in udejanjajte v praksi svoja načela.

jesen bo zame kot vsaka dosedaj. priprava na zimo.

Lokalov, diskotek, gostiln, restavracij, koncertov in vsega tega silnega podobnega sranja NE RABIM. naj zaprejo vse, name ima to ničelni vpliv. kovid natega name v tem smislu ne vpliva nič.

kot je že napisla ena oseba, imam gozd, svojega tudi. poleg tega grem na nudistično plažo v stunjan, kjer ni niti trohice omejitev , nikoli. so pa lepe mlade nage punce in se mi lulek vedno dvigne. čudovit občutek.

za janšata politike in ostalo gamad mi je vseeno.

uživam skupaj z mojimi živalicami , za vse vas pa mi je vseeno.

pa naj še rzglasijo epidemijo spet, da bom scuzal socialno službo do konca, saj ko je edpidemija dajo izredne socialne pomoči.

To pa res ni težko predvidet. Neceplejni boste sedeli doma, ali pa testiranje na 12 ur, cepljeni pa normalno dalje.

Edina razlika bo pri novih zaposlitvah. Neceplejni boste izviseli, ker ga ni delodajalca ki bi si prostovoljno nakopal stroške, če se lahko temu izogne in vzame cepljenega.

Odgovor na objavo uporabnika
Enako, 04.08.2021 ob 09:13

Ti kar sanjaj lepe sanje. Necepljeni iščete rešitve, izenačitve z ostalimi, skrbi vas, da boste v podrejenem položaju, da vam bodo zaprte poti.

Vse našteto se bo zgodilo.

Ravno to je junaštvo in pokončna drža – da stojiš za svojimi (ne)dejanji.

S tem ko ste se odločili za svojo pot, ste se zapisali rednemu testiranju, če boste hoteli prestopiti prag svojega domovanja.

Srečno vsem. Cepljenim in necepljenim. Živite v skladu s svojimi prepričanji in udejanjajte v praksi svoja načela.

Večna borba med cepljenimi in necepljenimi. ;)). Kaj pa preboleli? A to pa niso državljani RS? Teh je precej. Kam pa te uvrščate?

 

 

Nic ne sanjam.

Zdaj je ze povsem jasno, da tudi cepljeni zbolijo in prenasajo virus enako kot necepljeni, tako da tudi ce se vsi precepimo, se bomo se vedno testirali.

Odgovor na objavo uporabnika
cepljeni necepljeni, 04.08.2021 ob 09:20

Večna borba med cepljenimi in necepljenimi. ;)). Kaj pa preboleli? A to pa niso državljani RS? Teh je precej. Kam pa te uvrščate?

Prebolevniki so edini, ki so res zaščiteni pred boleznijo. Po nekih podatkih jih je precej čez 30%. Če prištejemo še precej čez 30% cepljenih ( malo manj zaščiteni), smo že tam nekje pri 70%. To pa ni slabo.

D. Dvig v 5D

Odgovor na objavo uporabnika
C scenarij, 04.08.2021 ob 09:21

 

 

Nic ne sanjam.

Zdaj je ze povsem jasno, da tudi cepljeni zbolijo in prenasajo virus enako kot necepljeni, tako da tudi ce se vsi precepimo, se bomo se vedno testirali.

Še enkrat. Nikakor ne bo enak status ali si cepljen ali ne. In iz tega bo sledilo marsikaj, ne samo testiranje.

V redu, ne sanjaš ampak imaš nerealne fantazije.

Vse bo šlo naprej po planu. Bogati bodo še bogatejši, revni revnejši.

 

v reali ne bo hujšega, bodo pa napihovali in strašili na polno. Mislim,da smo najhujše dosegli… lani je bilo tako veliko št, po mojem tudi zaradi cepljenja proti gripi, ki je bilo bolj množično – znano je da cepljenje proti gripi oslabi im. sistem za cca 3 mesece in potem so tisti ali fasali navadno virozo, ali gripo, ali covid, vse huje prenašali in zato je bil tak naval – seveda so naši oblastniki in medicinci vse imenovali kar covid, ker je bilo finančno donosnejše kot gripa ali kak drug virus.

Upam no,da ne bo hujšega, da ne bodo slučajno cepljeni množično zbolevali zaradi vaed učinka cepiv.

 

To kar delite cepljene in necepljene je neumnost vas in stroke. Tisti, ki se ni okužil 18 mesecev je boljši v preventivi, kot pa vsako cepivo. Ne pozabite, da se držimo ukrepov stroke iz marca 2020 in deluje 100%.

Edina pravična rešitev pa bi bila pač za naslednjo dohodninsko obdobje obdavčiti vse okužene za nazaj in prihodnje okužene s 10 odstotnimi točkami. Pa bi ljudje spremenili svoje obnašanje. Ne pa neko nekontrolirano stanje.

Odgovor na objavo uporabnika
Markop, 04.08.2021 ob 09:20

To pa res ni težko predvidet. Neceplejni boste sedeli doma, ali pa testiranje na 12 ur, cepljeni pa normalno dalje.

Edina razlika bo pri novih zaposlitvah. Neceplejni boste izviseli, ker ga ni delodajalca ki bi si prostovoljno nakopal stroške, če se lahko temu izogne in vzame cepljenega.

Ti prav uživaš v bedi drugih. Kaj imaš ti več če se druge zatira?

Zdaj so prišli na priokus kaj vse lahko ljudem zapovejo. Ti ukrepi nimajo nobene veze nad preprečevanjem okužbe z virusom Covid.

A resno misliš da se bodo ustavili pri virusu?  Ljudje tole je šele začetek.

Kako je s prebolelimi? Po moje ali nočejo, ali res ne vedo povedat? Če si enkrat prebolel, imaš protitelesa v organizmu za zmeraj.

Odgovor na objavo uporabnika
Kamal, 04.08.2021 ob 09:40

To kar delite cepljene in necepljene je neumnost vas in stroke. Tisti, ki se ni okužil 18 mesecev je boljši v preventivi, kot pa vsako cepivo. Ne pozabite, da se držimo ukrepov stroke iz marca 2020 in deluje 100%.

Edina pravična rešitev pa bi bila pač za naslednjo dohodninsko obdobje obdavčiti vse okužene za nazaj in prihodnje okužene s 10 odstotnimi točkami. Pa bi ljudje spremenili svoje obnašanje. Ne pa neko nekontrolirano stanje.

Ko bo uveden višji davek na alkohol, džank food in sladkarijo se pa lahko naprej pogovarjamo.

Saj pa se že resno razpravlja v EU, kar pomeni, da bo kmalu pri nas, da ne bo več PCT ampak PC. Pomeni, da imajo prebolevniki enak status kot cepljeni. T kot testiranje, ki je bila edina resitev za necepljene se zmanjšuje ali celo ukinja…

Ja, žal, necepljene ( in neprebolele) je lahko upravičeno strah, da bodo zanje zaprte poti na prireditve, sportne, kulturne, gostišča ipd.

New Report

Close