Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sili ju hoditi v cerkev

Sili ju hoditi v cerkev

Mož je iz zelo verne družine, mi pa čisti antikristi že iz pamtiveka. Tašča je za moj okus čisto preveč pobožna in vero rada vsiljuje drugim. Tako nam je vsilila tudi krst otrok pred parimi leti. Takrat sem ji povedala, da je to vse kar lahko pričakuje od mene pri verskem udejstvovanju. Potem pa je bilo zatišje. Otroka je kdaj pa kdaj peljala h maši in h Miklavžu po darila, to je bilo to. Letos pa sta šla otroka v šolo in je navalila nanju, da morata hoditi h verouku. Zaradi mojega moža sem bila tiho in pustila, da ta projekt speljejo brez mene. Na začetku jima je bilo zanimivo, sedaj pa si ne želita več hoditi. Vera jima pač ni blizu, očitno nista po tašči. Tašča tega ne razume. Prav sili ju hoditi in jima grozi, da ne bosta dobila daril od Miklavža in Božička, da ne bosta prišla v nebesa in podobne verske floskule. Zdaj je prišla tako daleč, da ju podkupuje z vsem živim, samo da bi še naprej hodila. Mož pravi, da morata končati kar sta začela in ne kar na sredini obupati, ker jima je nekaj neprijetno ali se jima ne da. Ne vem, če mi dam lahko prav. Zakaj bi vztrajal na nečem kar ti ne paše in se v določenem okolju ne počutiš dobro? Hudo mi je za otroka, ko vidim kakšen odpor čutita.

 

Najlažje je za vse kriviti ostale.  Ti si kriva, saj si že pri krstu popustila. In še sedaj ju puščaš na cedilu in pustiš, da drugi ravnajo tvojim otrokom, ti pa prideš sem iskat kaj?

Hvala Bogu, da ima otrok vsaj očeta pri zdravi pameti.

nova
Uredništvo priporoča

Izpiši, takoj! Ne rabimo novih pobožnjakarjev! V cerkvi se nikoli še ni nič dobrega zgodilo. Če pa je človek veren ne rabi cerkve, kaj ne?

Ko se boste nehali bati svojih tašč bo lepše življenje. Tudi če govoriš, da “jaz se že ne bojim tašče bla bla”, če delaš po njeni volji in ne po lastni, je prisoten nek strah pred čemerkoli že. Mož ima prav glede tega, da ne smeta obupat takoj ko se nečesa naveličata, ampak verouk ni tako življenjsko pomembna stvar, da bi mogla vztrajat za vsako ceno. Taščo pa vprašajte, če bog odobrava njeno zlobno obnašanje glede groženj in podobnega.

in kaj bo tašča dejansko naredila, če otroka nehata hodit k verouku? ali mož?

če bo zaradi tega otroka odtujila, pač veš, da ji neka zmešana religija več pomeni kot pa vnuki. boš že našla način, kako to kompenzirat. pogovori se z otrokoma, ali jima tista vrečka od miklavža toliko pomeni

 

Mene pa v cerkvi niso nič slabega učili.

Osebno bi jih na verouku pustil do prvega obhajila; potem pa jih, če z njune strani ni interesa, izpisal. Zakrament birme lahko opravita kadarkoli kasneje v življenju. Odločitev o krstu je absolutno pravilna. Treba je upoštevat možnost, da bo enkrat morda kdo izmed njiju želel živeti bolj poglobljeno versko življenje – in tukaj so takšni zakramenti pomembni. Je pa res da je take svari kot starš težko razumet in jim pripisovat nek pomen, v kolikor je človek ateist.

😂😂😂😬😬😬

Itak ja…

 

Ves kako je…

Nasploh govorim…

Niste prisli do spoznanja da je to dobro za vas…

Sicer zagovarjam, da za kar se odločijo, morajo do konca šolskega leta speljat.

Naslednje leto jim ni treba več hodit.

Reči tašči, da letos hodita k verouku, drugo leto pa bosta šla pogledat k muslimanom za eno leto, potem pa harekrišna – pač da si razširita obzorje.

Vidis… Norca se delas… Prkosila in kontrirala bi tasci… Ok pustmo to.

 

Zapomni si to.

To je edina pravilna stvar po kateri se vrednoti cloveka. Se ne da vsega napisat. To je lestvica vrednot.

Odgovor na objavo uporabnika
dfaa, 02.12.2021 ob 15:31

Sicer zagovarjam, da za kar se odločijo, morajo do konca šolskega leta speljat.

Naslednje leto jim ni treba več hodit.

Reči tašči, da letos hodita k verouku, drugo leto pa bosta šla pogledat k muslimanom za eno leto, potem pa harekrišna – pač da si razširita obzorje.

“dfaa”,

in zakaj nisi umenila, da naj grejo pogledat še k neonacistom, glede na to, da je cerkev v zgodovini naredila več slabega kot nacizem, ki naj bi bil največje zlo vseh časov?

Samo si nam jos ti falio…

Preradi mesate napake posameznikov, kulturo, obicaje, mentaliteto itd… Z vero.

Meni v bistvu par stvari ne gre skupaj? Sta se z možem cerkveno poročila? Hodi vsako nedeljo v cerkev?

Ker če ne, je on zadnji, ki bi lahko pridigal o tem, da je treba končat, kar si začel in je v bistvu velik hinavec

Vera v družini ja ali ne – to je stvar dogovora med partnerjema. Če možu vera res veliko pomeni, bi se gotovo jaz potrudila, da mu pomagam in poskusim otrokoma približati verouk, mu pomagati pri vztrajanju – seveda, če bi se tudi on v to smer močno potrudil, hodil z njima v cerkev, se trudil ohranjati običaje…. Če pa ne in vztraja le zaradi ljubega miru pri tašči, je pa vse skupaj brez veze. Ali vsaj eden od partnerjev tudi živi v skladu z vero in njenimi obredi, ok. Da pa otroka doma nimata izgleda, onadva pa naj bi na verouku vztrajala, pa… Za koga že? Hm…te stvari je sicer pametno doreči prej, ampak.

Odgovor na objavo uporabnika
Blaablaa, 02.12.2021 ob 15:51

Samo si nam jos ti falio…

Preradi mesate napake posameznikov, kulturo, obicaje, mentaliteto itd… Z vero.

Ti si raje odgovori na to zakaj je bil srednji vek klavnica in inkvizicijsko mučenje kateremu se niso ne nacisti ne nihče drug uspeli prebližati. Katere stvari v Biblijo so takšne, da so pripeljale, do teme civilizacije v tistih časih in ustavile napredek. In boš razumel, zakaj se gniloba skriva v besedah v samem bistvu in izvoru te religije, v bibliji in njenem nauku. Pa pustimo taglavne osladnosti iz biblije, ki se lepo slišijo in jih največkrat ponavlajo.

Ti si raje odgovori na to zakaj je bil srednji vek klavnica in inkvizicijsko mučenje kateremu se niso ne nacisti ne nihče drug uspeli prebližati. Katere stvari v Bibliji so takšne, da so pripeljale, do teme civilizacije v tistih časih in ustavile napredek. In boš razumel, zakaj se gniloba skriva v besedah v samem bistvu in izvoru te religije, v Bibliji in njenem nauku. Pa pustimo taglavne osladnosti iz biblije, ki se lepo slišijo in jih največkrat ponavlajo.

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši, 02.12.2021 ob 15:49

“dfaa”,

in zakaj nisi umenila, da naj grejo pogledat še k neonacistom, glede na to, da je cerkev v zgodovini naredila več slabega kot nacizem, ki naj bi bil največje zlo vseh časov?

kaj ti je pa naredila tako slabega?

Ne vem zakaj je bil srednji vek klavnica…

 

Ne vem kaj je pripeljalo do teme in zastoja v razvoju…

 

Kaksne osladnosti??

 

Kaksna gniloba??

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 02.12.2021 ob 16:22

kaj ti je pa naredila tako slabega?

“hhm”,

Skozi stoletja je bila povzročiteljica največje klavnice in nasilja v zgodovini. Seznam je dolg za celo knjižnico knjig.

Blaablaa,

sej za to se gre, da ne veš nič o ničemer. Ne poznaš in ne razumeš zgodovine itd. Zato pa si tudi nagnjen k temu, da nasedaš verskim manipulatorjem.

Odgovor na objavo uporabnika
Mnmnmn17, 02.12.2021 ob 15:57

Vera v družini ja ali ne – to je stvar dogovora med partnerjema. Če možu vera res veliko pomeni, bi se gotovo jaz potrudila, da mu pomagam in poskusim otrokoma približati verouk, mu pomagati pri vztrajanju – seveda, če bi se tudi on v to smer močno potrudil, hodil z njima v cerkev, se trudil ohranjati običaje…. Če pa ne in vztraja le zaradi ljubega miru pri tašči, je pa vse skupaj brez veze. Ali vsaj eden od partnerjev tudi živi v skladu z vero in njenimi obredi, ok. Da pa otroka doma nimata izgleda, onadva pa naj bi na verouku vztrajala, pa… Za koga že? Hm…te stvari je sicer pametno doreči prej, ampak.

Kot prvo je to pogovor preden se poročiš in odločiš za otroke. Kako se jih bo vzgajalo. Sploh če je en veren en pa ne oz. sta različne vere. Predvidevam pa da tvojemu dol visi za vse, samo mir hoče pred mamo imeti. Dvomim da hodi tedensko k maši z otroci, dvomim da z njima moli zvečer ipd.. V bistvu zganja hinavščino. Ti pa tudi. Otroci so tvoji. Vidva sta jih dolžna vzgajat. Vidva odločata kaj in kako. Siliti otroke k verouku in nedeljski maši medtem ko vidva doma kofe pijeta je malo gravžno. Omislita si jajca in furajta svojo družino tako ko se VIDVA dogovorita. Tašča če misli špilat užaljenega dvoletnika in se maščevati otrokom ker ne delajo po njeno pa….naj bo pač tam kjer je. Pa k spovedi jo pošlji. Vem da nisi verna, ampak mogoče bi bilo pametno da preveriš kaj “spada pod grehe”. Da ji lahko pojasniš da tudi oni ni ravno na poti v večno kraljestvo nebes s takim obnašanjem 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši, 02.12.2021 ob 16:26

“hhm”,

Skozi stoletja je bila povzročiteljica največje klavnice in nasilja v zgodovini. Seznam je dolg za celo knjižnico knjig.

Vera ne dela nobenega sranja. Sranje delajo ljudje. Pezdetki ki uporabljajo vero (ali pa karkoli jim že takrat prav pride) za to da opravičujejo svoja gnusna dejanja. Da si lahko lažejo da so gnusni “za višje cilje”. Pač priročen izgovor.

Nedopustno je, da se otroke sili h katerikoli veri. Za te stvari se mora vsak zase odlocit. Ampak verniki, ki so vecinoma tudi hinavci, saj se ne drzijo teh pravil, pac vsiljujejo svoje.

Zato pa verni in ateisti enostavno niso za skupaj.

še ena, ki se je zgodovine učila iz nedeljskega dnevnika …

New Report

Close