Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sin bivakira pri punci, naj dam kaj denarja?

Sin bivakira pri punci, naj dam kaj denarja?

Normaln bi blo da da del za stroške oz. plačuje najemnino. Drugač pa men ne bi blo sploh všeč, da sin al pa hči živi pri nekih ljudeh, to so še čist premladi in obstaja velika možnost da ne bodo skupi ostal lol. Študenc, v najem al pa vsak pr seb doma. Sam eni vem da ste bolj odprti do takšnih zadev in vam to nekak dopuščate? Sam, k zdej pomislm za nazaj, kakšna zguba časa je bla ko smo stregl in gledal sestrinega fanta k itak nista ostala skup (smrkavca istih let).

Kakšni mladiči? Saj ni čudno, da so danes vsi razvajeni, če jih imate pri 22 letih za mladiče. Jaz sem takrat imela že 2 otroka in stalno zaposlitev. Sam, ne mi rečt, da so bli drugi časi. Nečak je zdaj star 30, ima 2 otroka, z ženoo je od 20 leta, potem moja hči se je poročila pri 22, sedaj po5 letih je še poročena. Ne bom, rekla, da bodo večno skupaj, ampak rekla pa bom, da čist toliko možnosti, kot pri 30. Mladiči? Ja do kdaj? Nehajte jih imeti za dojenčke. Če človek pri 22 ni odrasel, pol je nekaj narobe z vzgojo.

Pri naših sosedih so imeli tako. Fant, ki je študiral se je priselil k punci in njegova mama jim je vsake toliko napolnila skrinjo z mesom. Jaz tudi imam sina malo starejšega od avtoričinega in ker živiva sama, si deliva stroške na njegovo pobudo. On je že zaposlen. Men finančno tako znese, da še nekaj prihranim za vzdrževanje bajte in ostale stroške. Povem po pravici, ko bo pripeljal punco, če jo bo in dokler ne bosta v svojem gospodinjstvu, bo moral prispevati več, ker za eno odraslo osebo so nekje mesečni stroški najmanj cca.200€ in če bi jaz to pokrila, mi praktično ne bi nič ostalo od plače. Seveda jaz ne bi o tem razpravljala s punco, ampak s sinom. Vem tudi, glede na njegov karakter, da bi sam takoj ponudil, da prispeva več, brez, da bi jaz morala to omenit. Če bi pa finančno dobro stala, pa mi na kraj pameti ne bi padlo, da bi sploh kaj zahtevala za stroške. Če bi moj sin študiral in živel pri punci, bi brez pomisleka primaknila za stroške njegovi novi družini, ker to bi pomenilo, da po njegovem odhodu od doma, bi imela manj stroškov in manj dela in se mi zdi fer, da če to mojo dolžnost prevzame nekdo drug, da je za to tudi vsaj delno poplačan.

Pri naših sosedih so imeli tako. Fant, ki je študiral se je priselil k punci in njegova mama jim je vsake toliko napolnila skrinjo z mesom. Jaz tudi imam sina malo starejšega od avtoričinega in ker živiva sama, si deliva stroške na njegovo pobudo. On je že zaposlen. Men finančno tako znese, da še nekaj prihranim za vzdrževanje bajte in ostale stroške. Povem po pravici, ko bo pripeljal punco, če jo bo in dokler ne bosta v svojem gospodinjstvu, bo moral prispevati več, ker za eno odraslo osebo so nekje mesečni stroški najmanj cca.200€ in če bi jaz to pokrila, mi praktično ne bi nič ostalo od plače. Seveda jaz ne bi o tem razpravljala s punco, ampak s sinom. Vem tudi, glede na njegov karakter, da bi sam takoj ponudil, da prispeva več, brez, da bi jaz morala to omenit. Če bi pa finančno dobro stala, pa mi na kraj pameti ne bi padlo, da bi sploh kaj zahtevala za stroške. Če bi moj sin študiral in živel pri punci, bi brez pomisleka primaknila za stroške njegovi novi družini, ker to bi pomenilo, da po njegovem odhodu od doma, bi imela manj stroškov in manj dela in se mi zdi fer, da če to mojo dolžnost prevzame nekdo drug, da je za to tudi vsaj delno poplačan.
[/quote]kje ti živiš????
200 evrov stroškov na osebo?????
elektrika,voda ni praktično nič več če še ena živi
ogrevanje še manj.
hrana pa max 100 evrov pa še to je pretiravanje.


pri 20 je otrok,ne odrasel.
to ti bo rekel vsak 30 letnik.
pri 20 letih nima še izkušenj v zivljenju
otroka pa lahko že pri 12 letih naredi.
to da je nekdo starš nič ne pove.

kje ti živiš????
200 evrov stroškov na osebo?????
elektrika,voda ni praktično nič več če še ena živi
ogrevanje še manj.
hrana pa max 100 evrov pa še to je pretiravanje.
[/quote]

Ne vem, kje živiš ti, da se ti 200e na mesec zdi veliko za stroške ene osebe. To je cca 6,5 e na dan. Za hrano, vodo (tuširanje, pranje oblek – ne samo pitje), skret papir, čistila (prašek za cunje, pomivalca), elektrika (dodaten PC, fen…). Se ti zdi veliko? Meni ne, ker že za hrano zagotovo gre vsaj toliko, če oseba je 3-4x na dan. Edino gretje se mi ne zdi dodaten strošek, ker greješ isto, če je ena oseba manj ali več, sploh če dodatna oseba nima svoje sobe.

tebi je 100 e na mesec za hrano na osebo mesečno pretiravanje? To je malo več kot 3e dnevno. Kaj pa uspeš pojest za 3 e dnevno? v 3-4 obrokih?

Takim jaz svetujem, naj grejo čimprej na svoje in vidijo, koliko dejansko stane ena oseba.

Ne vem, kje živiš ti, da se ti 200e na mesec zdi veliko za stroške ene osebe. To je cca 6,5 e na dan. Za hrano, vodo (tuširanje, pranje oblek – ne samo pitje), skret papir, čistila (prašek za cunje, pomivalca), elektrika (dodaten PC, fen…). Se ti zdi veliko? Meni ne, ker že za hrano zagotovo gre vsaj toliko, če oseba je 3-4x na dan. Edino gretje se mi ne zdi dodaten strošek, ker greješ isto, če je ena oseba manj ali več, sploh če dodatna oseba nima svoje sobe.

tebi je 100 e na mesec za hrano na osebo mesečno pretiravanje? To je malo več kot 3e dnevno. Kaj pa uspeš pojest za 3 e dnevno? v 3-4 obrokih?

Takim jaz svetujem, naj grejo čimprej na svoje in vidijo, koliko dejansko stane ena oseba.
[/quote]
pri 200 evrih na osebo bi pol druzin v slo umrlo od lakote…

kje ti živiš????
200 evrov stroškov na osebo?????
elektrika,voda ni praktično nič več če še ena živi
ogrevanje še manj.
hrana pa max 100 evrov pa še to je pretiravanje.
[/quote]

Ti v življenju še očitno nisi seštela stroškov.
La kam daš svojo 1000 evrsko plačo, če je 200€ dovolj za eno osebo?

kje ti živiš????
200 evrov stroškov na osebo?????
elektrika,voda ni praktično nič več če še ena živi
ogrevanje še manj.
hrana pa max 100 evrov pa še to je pretiravanje.
[/quote]

Glej, moj partner ima sina. On poje bistveno več kot za 200 eur hrane na mesec, ker toliko poje, da ne moreš verjet.
Meni bi bilo logično, da če bi moj otrok pri nekomu živel, da bi želela prispevati, ne za bivanje in tiste dodatne stroške, ampak za hrano pa. Enako bi pričakovala, če bi se k nam vselil hčerin fant.

Glej, moj partner ima sina. On poje bistveno več kot za 200 eur hrane na mesec, ker toliko poje, da ne moreš verjet.
Meni bi bilo logično, da če bi moj otrok pri nekomu živel, da bi želela prispevati, ne za bivanje in tiste dodatne stroške, ampak za hrano pa. Enako bi pričakovala, če bi se k nam vselil hčerin fant.
[/quote]

Sem nerodno zapisala .. Menim, da je potrebno realno oceniti strošek prehrane in da je treba prispevati. Seveda se prispeva tudi za bivanje in stroške, prispevek za hrano pa je tisti, ki se mi zdi skorajda nujen, če nekdo dalj časa biva pri partnerki.

Glej, moj partner ima sina. On poje bistveno več kot za 200 eur hrane na mesec, ker toliko poje, da ne moreš verjet.
Meni bi bilo logično, da če bi moj otrok pri nekomu živel, da bi želela prispevati, ne za bivanje in tiste dodatne stroške, ampak za hrano pa. Enako bi pričakovala, če bi se k nam vselil hčerin fant.
[/quote]
je ali se baše?
tu je razlika.
najstniki jejo dokler vse ne izgine in ne zato,ker bi bilo lačni.
sploh,če je zastonj,ko je kakšno praznovanje.


je ali se baše?
tu je razlika.
najstniki jejo dokler vse ne izgine in ne zato,ker bi bilo lačni.
sploh,če je zastonj,ko je kakšno praznovanje.
[/quote]
Se baše in baše. Ja, mogoče bi se celo nehal, če bi moral sam prispevati za tisto, kar poje.

Veš kaj..zj je študij na daljavo pa bi se lah 22 letnik spraviu delati.In ne nisi dolžna dajati keša KER JE POLNOLETEN…SAM naj se znajde..lp
[/quote]

ja, zdaj je študij na daljavo, ker je pandemija. In kje misliš, da se zdaj dobi služba, če je večina delavcev doma na čakanju, ker ne morejo ali nimajo kaj delati….

kaj ste nori? Da bi plačevala staršem punce mojega sina, ker je šel živet k njej??
Pri meni ima dokler študira hrano in streho nad glavo, seveda pa tudi domače zadolžitve. Če se odloči iti drugam, naj se tam sam zmeni, kako bo zadeve financiral. Saj je star 22, a bom jaz spraševala starše trenutne punce, koliko naj prispevam?? Mi ne pade na pamet, če bodo zahtevali denar, naj gre delat prek študenta čez vikende in jim plača. Če se pa zmenijo, da oddela (kakšno košenje, pošraufat kaj pri bajti in podobno), pa tudi v redu.
Če bi pa on punco pripeljal k nam, bi tudi zahtevala vsaj nekaj vloženega dela- da kaj skuha, pospravi itd. Ne bi mi pa na kraj pameti padlo, da bi s tem gnjavila njene starše. WTF??

ja, zdaj je študij na daljavo, ker je pandemija. In kje misliš, da se zdaj dobi služba, če je večina delavcev doma na čakanju, ker ne morejo ali nimajo kaj delati….
[/quote]

Ja, to je pa njegov problem, ane? Nikakor ne problem staršev. Naj ga pa porabijo za košnjo, naj jim pospravi klet itd. Do kdaj jih pa mislite imet na popkovini?

fa.f 20€, klasičen seks 70€, dodatno anala 100€, FFM z njeno frendico 180€

Ko se je moj fant preselil k meni, je moja tašča šla na komunalo in uredila, da so ga odjavili z njenega naslova in prijavili na moje starše. Pa brez kaj koga vprašat. Sicer je bila situacija malo drugačna, ni več študiral in urejala sva stanovanje.
Je bila situacija kar malo čudna, zato mislim, da v vsakem primeru kontaktirajte dekletove starše, bi bilo lepo, da se vsaj spoznate, če vaš sin živi pri njih. Zaradi dobrega odnosa pa je prav, da vprašate, koliko lahko prispevate. Itak najbrž ne bodo želeli nič, pa lahko sin prispeva kako drugače, najbrž bodo še najbolj veseli, če bo kaj pomagal pri hiši.

Ja, to je pa njegov problem, ane? Nikakor ne problem staršev. Naj ga pa porabijo za košnjo, naj jim pospravi klet itd. Do kdaj jih pa mislite imet na popkovini?
[/quote]

Ne gre za imeti na popkovini. Dokler otrok študira, si ga dolžan preživljati, do 26. leta. Če se dnevno prehranjuje nekje drugje, bi rekla da je še kako skrb staršev, da ta strošek povrnejo, če otrok nima lastnih dohodkov . Seveda upaš tudi to da si otroka vzgojil dovolj dobro, da obenem poprime tudi za kakšno konkretno delo v hiši.

Če drugje je ni več skrb staršev dolžni so ga preživljati doma ja.ampak če doma ne je to ni več dolžnost staršev.je čisto njegov problem.saj je odrastel.vsak normalen tudi kdaj dela prek študenta.

Poroči naj se pa bodo vse stvari postavljene na pravo mesto! Tako ga bodo vzeli resno, če že ona ni resna…

Potem bodo odpadli vsakršni pomisleki. Nekdaj so imeli pri teh letih družino, normalno.

Tole servisiranje hčerinih spolnih apetitov je bolj tako/tako, še najbolj njej v sramoto, in pa njenih staršev, da gledajo to “mizica, pogrni se, posteljica, pogrni se”.

Kako si zjutraj pri zajtrku sploh pogledajo v oči, ko vedo, kako je ponoči postla škripala?

Vesel oče

Ha ha pri sosedovih je tudi smešno.
Pride vsak večer en fu ka č z enim dobrim avtom prespat.
Ve se zakaj pride da si jajca sprazne.
Pri hiši so tri ženske in se jim poštena po kur cih kovca.
Tudi mama je vredna greha k njej bi pa jaz hodil samo da moji tadomači ne bi tega vedeli.

New Report

Close