Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sin gleda samomorilne spletne strani

Sin gleda samomorilne spletne strani

Ugotovila sem, da moj sin gleda spletne strani, kjer promovirajo samomor. Ljudi spodbujajo, da naredijo samomor. Šokirana sem. Z možem sva se s sinom že pogovorila, a se je spet vrnil gledat tovrstne spletne strani. Strah naju je. Vzeti računalnika mu ne moreva, ker ga rabi za šolo. Torej, kaj naj narediva? Se da tovrstne spletne strani zablokirati, tako da ima sin še vedno dostop do tistega, kar rabi za šolo (npr. spletna stran statističnega urada RS, UMAR, ipd)?

Zelo sem radovedna, prvič slišim o taki strani, daj povezavo. Gre za kult ali je le težava ameriške mamice prevedena v slovenščino?

Odgovor na objavo uporabnika
Godiva, 23.04.2023 ob 14:12

Zelo sem radovedna, prvič slišim o taki strani, daj povezavo. Gre za kult ali je le težava ameriške mamice prevedena v slovenščino?

Ne bom dajala povezav tukaj. Itak pa je na temnem spletu, sploh ne vem, kako je sin dobil dostop do njega.

Sin samomorilen. Kam lahko danes pokličem? Naj počakam do jutri?

Zgorajj sem pisala, da sin gleda samomorilne spletne strani, zdaj pa mi je na glas zabrusil, da se gre ubit in da ima že vse pripravljeno ter da se nimava z možem kaj vtikati v njegovo odločitev, ker da je to njegova pravica.

Ali je samomor res človekova pravica?

 

Odgovor na objavo uporabnika
dfafkl, 23.04.2023 ob 14:16

Ne bom dajala povezav tukaj. Itak pa je na temnem spletu, sploh ne vem, kako je sin dobil dostop do njega.

Sin samomorilen. Kam lahko danes pokličem? Naj počakam do jutri?

Zgorajj sem pisala, da sin gleda samomorilne spletne strani, zdaj pa mi je na glas zabrusil, da se gre ubit in da ima že vse pripravljeno ter da se nimava z možem kaj vtikati v njegovo odločitev, ker da je to njegova pravica.

Ali je samomor res človekova pravica?

 

In ti seveda po tem, greš prvo pisat na mon in počakat kaj monovci odgovorijo

Očitno imate v družini neko skrivnost. 🙂 tokrat draga gospa ne bo možno pomesti pod preprogo.

Čakam da se bo našla kakšna DEBILNA FUKNJENA MAMICA s počeno betico, ki bo trdila, da zdravi otroci delajo SAMOMORE zaradi teh strani. 😂

Kot v temah o tranisih kjer so trdile, da otroci s katerimi prej ni bilo nič narobe hočejo zaradi obiskov TRANS aktivistov na šolah spreminjati spol. 🤣

 

Če se bo vaš otrok fental, se bo kvečjemu zaradi vas BUDALE STARŠEVSKE.

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši🦋🐛🦋🐛🦋🐛🦋, 23.04.2023 ob 16:49

Čakam da se bo našla kakšna DEBILNA FUKNJENA MAMICA s počeno betico, ki bo trdila, da zdravi otroci delajo SAMOMORE zaradi teh strani. 😂

Kot v temah o tranisih kjer so trdile, da otroci s katerimi prej ni bilo nič narobe hočejo zaradi obiskov TRANS aktivistov na šolah spreminjati spol. 🤣

 

Če se bo vaš otrok fental, se bo kvečjemu zaradi vas BUDALE STARŠEVSKE.

KOkos ni fer da krivis starse za smrt.

Res ne,

Poglej ti mas dolg gobec, ampak zAto ni mami kriva.?? Ali pac

poglejte si prvi dnevnik ob 13h v četrtek na slo1!!!

Dr. Sebastjan Kristovic če se ne motim!!!

Otroci pridejo na spletnih družbenih omrežjih vse živo….in je zasvojlivo kot opij.

Ker so to najstniki, ki se jim še razvijajo možgani in dovzetni za razne impulze na spletu… kakršne koli… spolne, stiska samopodobe samomorilne….

Razumem stisko… računalnik rabi… a ga tudi izrabi…

Generacija Z ki je bila v času lock downa doma na netu, starši v službi….

Vpliv vzgoje na družbenih omrezjih v času ko staršev ni bilo in otroci niso hodili v šolo, je naredil precej več škode, kot sam covid.

Čimprej se obrnite na pomoč!

Ostalim pa, ki nimate otrok ali ne poznate situacije, ne komentirajte, ker ne poznate. tega je ogromno, to so generacije, ki bodo nasledile nas… zato…

Kaksno razvajeno dete. Pri tebi so vedno so za vse drugi krivi, a ne? Namesto, da bi se vase kdaj zazrl.

Čimprej se obrnite na pomoč!

Odgovor na objavo uporabnika
Miser, 23.04.2023 ob 17:29

KOkos ni fer da krivis starse za smrt.

Res ne,

Poglej ti mas dolg gobec, ampak zAto ni mami kriva.?? Ali pac

Itak da je mama kriva za moj gobec! 😑 Moja babica je z gobcem ubijala. Še mimoidoče neznance na cesti je tako v nič dala in jih na smrt užalila, da jih je na licu mesta pobralo.

 

Poglej otrok, ki ni imel napačnih vzorov v družini in okolju ne bo šel spol spreminjati, ker bojo neki TRANS aktivisti prišli na šolo.

 

Otrok ki odrašča v družini z veliko razumevanja, pozitivne vspodbude. Kjer krepijo njegovo radovednost. Kjer je veliko spontanosti brez nekega moraliziranja, privzgajanja občutkov krivde in stroge discipline. Ki je vzgojen v samozavestno osebo in si zna izbiriti sprejemanje okolice.

 

Tak otrok pač ne bo naredil samomora zaradi nekih spletnih strani❗❗❗

Odgovor na objavo uporabnika
Opala, 23.04.2023 ob 17:42

poglejte si prvi dnevnik ob 13h v četrtek na slo1!!!

Dr. Sebastjan Kristovic če se ne motim!!!

Otroci pridejo na spletnih družbenih omrežjih vse živo….in je zasvojlivo kot opij.

Ker so to najstniki, ki se jim še razvijajo možgani in dovzetni za razne impulze na spletu… kakršne koli… spolne, stiska samopodobe samomorilne….

Razumem stisko… računalnik rabi… a ga tudi izrabi…

Generacija Z ki je bila v času lock downa doma na netu, starši v službi….

Vpliv vzgoje na družbenih omrezjih v času ko staršev ni bilo in otroci niso hodili v šolo, je naredil precej več škode, kot sam covid.

Čimprej se obrnite na pomoč!

Ostalim pa, ki nimate otrok ali ne poznate situacije, ne komentirajte, ker ne poznate. tega je ogromno, to so generacije, ki bodo nasledile nas… zato…

 

Opala“,

 

Mene pa zanima ALI SI SVOJEGA OTROKA VZGAJALA TAKOLE:

 

Otrok ki odrašča v družini z veliko razumevanja, pozitivne vspodbude. Kjer krepijo njegovo radovednost. Kjer je veliko spontanosti brez nekega moraliziranja, privzgajanja občutkov krivde in stroge discipline. Ki je vzgojen v samozavestno osebo in si zna izbiriti sprejemanje okolice. Tak otrok pač ne bo naredil samomora zaradi nekih spletnih strani! 

Časi niso lahki in te stvari je treba jemat resno. Meni je grozil s samomorom partner in čeprav gre verjetno za čustveno manipulacijo, sem mu rekla naj poišče pomoč,nimam pa druga naredit in da se prepričam, da ne bo moja krivda, ce se zgodi. Ja, žal je pa samomor pravica, kaj boš pa naredil? :))) V zapor mrtvega ravno ne moreš poslat.

Kokoši ima prav, nobeden ne bo storil samomora le zato ker tako piše na neki super skrivnostni spletni strani!

Odgovor na objavo uporabnika
Godiva, 23.04.2023 ob 19:56

Kokoši ima prav, nobeden ne bo storil samomora le zato ker tako piše na neki super skrivnostni spletni strani!

Tokrat tudi jaz priterjujem Kokoši.

Pojma nimam. Mogoče vedo tisti, ki jih dobiš na telefonu, ki dela 24 ur na dan in je namenjen ljudem, ki so v duševni stiski.

.https://e-tom.si/kam-po-pomoc/telefoni-za-pomoc-v-stiski/

Aja kokoši že res kr pišeš, sam kaj pa te gluparije like tiktok izzivi in to, ko si vreče zategujejo okol vratu itd.? Tut če maš v primarni familiji postlano lh pride trenutek, ko se hočš še dokazat kje, pč včasih zlo neumno..

Odgovor na objavo uporabnika
CrazY FroG 🍀, 23.04.2023 ob 20:03

Aja kokoši že res kr pišeš, sam kaj pa te gluparije like tiktok izzivi in to, ko si vreče zategujejo okol vratu itd.? Tut če maš v primarni familiji postlano lh pride trenutek, ko se hočš še dokazat kje, pč včasih zlo neumno..

Ja tuki lahko pride do zapletov, če otrok ni preveč inteligenten. Samo to ni nameren samomor.

A sama mu pa ne moreš nuditi čustvene opore? Zakaj bi sploh hotel storiti samomor? Pa potem rabi še psihologa in če ne drugega, mu takoj zrihtaj tablete za depresijo.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8513, 24.04.2023 ob 02:10

A sama mu pa ne moreš nuditi čustvene opore? Zakaj bi sploh hotel storiti samomor? Pa potem rabi še psihologa in če ne drugega, mu takoj zrihtaj tablete za depresijo.

Cepci v tej temi menijo, da hoče narediti samomor zaradi spletne strani. 🙄😂

Pravijo da menda oni poznajo otroke in da naj bomo tisti, ki jih nimamo tiho.

Kokoši

Že ampak, okej tu je zrt spletne strani, pišeš pa ti o čustveni opori staršev itd.  Se povsem strinjam, da ima ta velik vpliv. Je pa nasplošno več dejavnikov, ki lh pripomorejo k temu, da nekdo razmišlja o samomoru. In je precej posplošeno trdit kdo je kriv.. Zadeve so lh zlo kompleksne. Vplivajo lh motnje, bolezni, socialno ekonomski dejavniki, neuspehi, izgube.. Seveda spletna stran težko tok vpliva na nekoga, da bi ga napeljala h takšnemu dejanju, če ni tu že v ozadju razmišljanje o tem. Zdravi temelji, dobra samopodoba nas zaščitijo pred temi mislimi, kot praviš dobra povezanost v družini, je pa tu še ostalo, religija, prijatelji, vsa socialna vključenost. Ljudje pč doživljamo več obdobij, stiske so lh prisotne al pa ne, že sam osamosvajanje od staršev je komu težko, druge travme, izguba bližnjega, zunanji/notranji konflikt itd. Noben nima čarobne palčke s katero bi nad osebo pomahal in bi bili vsi trajno veseli, suvereni in zaščiteni pred drugotnimi vplivi. Marsikdo je šibek, sploh v družbi in okolju v kateremu smo zdaj.  Nemoč je sramota in vse bolj smo nemočni. Vsaj učijo nas tk, da kr lepo puščamo drugim nadzor.. Napeljevanje k samomoru je drugač kaznivo dejanje. Septembra enkt je svetovni dan  preprečevanja samomorov. Pč gre za zapleteno zadevo na katero ne vpliva sam en dejavnik. Je pa vsekakor kkšn dejavnik lh nad drugim. Družina lh naredi ogromno ja. Ampak odgovornost je slej al prej na nas samih. Če nekdo ne zna aktivno pomagati, je smiselno poiskat zunanjo pomoč. Če pomoči potrebn pomoč sploh želi. Nč gremo delat še malo ta teden, bodi lepo. Lep uvod v novi teden želim.

Permasivna vzgoja al pa spet pravokacija.

Kje je pa fotr njegov,nej mu kaksno okoli kepe stisne. Pa na kaksen hobi naj s otrokom hodi,to je njegova naloga.Da pokaze kaj dec je in da otroku pomaga da to postane.

Kaj pa topel varen dom in skrbna ljubeca mama ima to?

Drugace pa se druzinski terapevt in pa psihiatricna obdelava otroka in to pod nujno,splosni zdravnik ti da napotnico.

če si ogleduje te strani, potem razmišlja o samomoru. Veliko mladih, ki so nesrečni, razmišlja, ali ima življenje sploh smisel. Ali pa da se nesrečno zaljubi. S sinom bi se odkrito pogovorila, brez dretja, očitkov, ampak o njegovem razmišljanju, načrtih.

Odgovor na objavo uporabnika
CrazY FroG 🍀, 24.04.2023 ob 06:35

Kokoši

Že ampak, okej tu je zrt spletne strani, pišeš pa ti o čustveni opori staršev itd.  Se povsem strinjam, da ima ta velik vpliv. Je pa nasplošno več dejavnikov, ki lh pripomorejo k temu, da nekdo razmišlja o samomoru. In je precej posplošeno trdit kdo je kriv.. Zadeve so lh zlo kompleksne. Vplivajo lh motnje, bolezni, socialno ekonomski dejavniki, neuspehi, izgube.. Seveda spletna stran težko tok vpliva na nekoga, da bi ga napeljala h takšnemu dejanju, če ni tu že v ozadju razmišljanje o tem. Zdravi temelji, dobra samopodoba nas zaščitijo pred temi mislimi, kot praviš dobra povezanost v družini, je pa tu še ostalo, religija, prijatelji, vsa socialna vključenost. Ljudje pč doživljamo več obdobij, stiske so lh prisotne al pa ne, že sam osamosvajanje od staršev je komu težko, druge travme, izguba bližnjega, zunanji/notranji konflikt itd. Noben nima čarobne palčke s katero bi nad osebo pomahal in bi bili vsi trajno veseli, suvereni in zaščiteni pred drugotnimi vplivi. Marsikdo je šibek, sploh v družbi in okolju v kateremu smo zdaj.  Nemoč je sramota in vse bolj smo nemočni. Vsaj učijo nas tk, da kr lepo puščamo drugim nadzor.. Napeljevanje k samomoru je drugač kaznivo dejanje. Septembra enkt je svetovni dan  preprečevanja samomorov. Pč gre za zapleteno zadevo na katero ne vpliva sam en dejavnik. Je pa vsekakor kkšn dejavnik lh nad drugim. Družina lh naredi ogromno ja. Ampak odgovornost je slej al prej na nas samih. Če nekdo ne zna aktivno pomagati, je smiselno poiskat zunanjo pomoč. Če pomoči potrebn pomoč sploh želi. Nč gremo delat še malo ta teden, bodi lepo. Lep uvod v novi teden želim.

Res je, da veliko dejavnikov vpliva na to. Kot omenjaš socialno ekonomske dejavnike, bolezni…

Prvo je da morata imeti starša dovolj sreče in uspeha, da lahko otroku zagotavljata vzgojo kot sem jo jaz opisal. Dejavniki kot je religija, ki si jih omenila pa tu zraven nimajo kaj iskati.

Problem je ker ima preveč staršev vse okoliščine njim v prid, a vseeno uničijo otroka.

Če pa imamo okolje in vzgojo kot sem jo opisal, takšne strani niso problem.

Problem je kot se verjetno strinjava v tem, da hočejo ljudje vzrok iskati v nekih spletnih straneh namesto, da bi se vprašali kaj je v resnici šlo narobe.

 

To ste dobro zapisali. Res je tako.😮😮

New Report

Close