Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sin noče delati

Sin noče delati

Kar ne bodi prevec pametna. Tudi jaz sem zacela delat pri 15ih, fax sem koncala brez da bi vpisala absolventa, od 18 leta zivela na drugem koncu Slovenije, stran od vsega, kar bi mi predstavljalo udobje. Nardila pripravnistvo, potem pa dobis na vsake kvatre delo za dolocen cas…kar naenkrat klanfas skupaj za poloznice in ne nacrtujes lepe in bogate prihodnosti, ker nimas s cim. Sedaj ze 2 meseca zivim v svoji stari sobici pri starsih in delam sezonsko preko meje. Ja, jaz tista, ki sem bila vedno mnenja, da ko si enkrat star 18 let, nimas vec kaj pricakovat od starsev, ampak moras znat sam zase poskrbet!!! Vsi smo pametni, dokler se ne zatakne…Ja, dela prek studenta ni bilo tezko dobit, vcasih sem delala kar 3 razlicna med poletjem…oglasi se cez 5, 7 ali 10 let, ko ne vo vec ugodnosti, ampak le lastna glava!

Moj predlog bi bil:

A) Če ne misliš delati, potem boš delal doma kot gospodinjec, da oddelaš svoj delež v domačem proračunu. Tu so dnevni, tedenski in mesečni seznam gospodinjskih in hišnih opravil, za katere bi želim, da so opravljena, preden pridem iz službe.

B) Ko se boš zaposlil, pa boš še živel doma, lahko svoj delež v domačem proračunu bodisi oddelaš ali odplačaš.

Vaš 25-letni mulc se je zasedel, preveč mu je luštno, verjetno ima vsega polno rit, vse na dosego rok in zakaj bi se potlej mučil…

je treba malo vzpodbudit te lenuhe, res…

Kar ne bodi prevec pametna. Tudi jaz sem zacela delat pri 15ih, fax sem koncala brez da bi vpisala absolventa, od 18 leta zivela na drugem koncu Slovenije, stran od vsega, kar bi mi predstavljalo udobje. Nardila pripravnistvo, potem pa dobis na vsake kvatre delo za dolocen cas…kar naenkrat klanfas skupaj za poloznice in ne nacrtujes lepe in bogate prihodnosti, ker nimas s cim. Sedaj ze 2 meseca zivim v svoji stari sobici pri starsih in delam sezonsko preko meje. Ja, jaz tista, ki sem bila vedno mnenja, da ko si enkrat star 18 let, nimas vec kaj pricakovat od starsev, ampak moras znat sam zase poskrbet!!! Vsi smo pametni, dokler se ne zatakne…Ja, dela prek studenta ni bilo tezko dobit, vcasih sem delala kar 3 razlicna med poletjem…oglasi se cez 5, 7 ali 10 let, ko ne vo vec ugodnosti, ampak le lastna glava!
[/quote]

Zakaj pa je preveč pametna? Za to, ker ima njena hčerka ambicije za prihodnost? Saj ni čudno, da smo tako nazadnjaški v sloveniji, ko pa je že sosed sosedu fauš, kakšno prihodnost si želijo otroci.
Moj nasvet zate pa. Pojdi na hladno, ker ti očitno teh 34°C škodi

Se kar podpišem pod Predlagam in Povprečendan.
Hecno ti se kar hvali ,dokler se lahko ,ker nikoli ne veš,kaj ti življenje v prihodnosti prinaša.
Moja soseda je bila tudi kot HeCna. Hvalila se z svojo hčerko ,kako ima delo in kako je oh in sploh, ob tem se iz mene norca delala, ko sem izgubila službo.
Čez nekaj let je tudi njena ljuba hčerka izgubila službo, prišla nazaj k njej in možu živeti, z otrokom in tudi partner je hčerko zapustil.
Vse se lahko obrne.

Zakaj se mi zdi,da z sinom ni tako hudo kot avtor opisuje? Zakaj se mi zdi, da avtor napihuje zadevo kot nekateri starši?
Potem se bo čez nekaj časa čudil ,ja kje njegov sin in zakaj ga ne obiskuje?
[/quote]

25 letni dedc (kao) s srednjo šolo že 6 let najmanj v luft gleda in si domišlja da živi v hotelu tebi se zdi pa to čisto normalno? Pa kakšni zajedalci ste to? Ni čudno da je slovenija v riti. Same razvajene lenobe, ki si domišljajo da jim kar vse pripada brez da svoje riti za milimeter premaknejo.
Če mu bo ratalo na netu še eno isto luzersko babše najdt kot je on garantiram da bosta še kkšnga mulca naštimala in čakala da jih tastari rihtajo (al pa država).
Parazite vzgajate. Invalide ki nikoli ne odrastejo. Ker jim ni treba! Kakšne odgovornosti pa imajo? Spat v postelji ki jo mama puca, drkat na filmčke na netu ki ga foter plačuje, jest kar mamica skuha…..bolano.
Na žalost jih moramo potem vsi mi preživljat ko se vi naveličate ali pa vas več ni. Pa še njihovo javkanje poslušat po tv ker se jim zdi da so žrtve in so se vsi proti njim naperili ker jim pač nihče več v posteljo najljubše hrane ne nosi.

Kar ne bodi prevec pametna. Tudi jaz sem zacela delat pri 15ih, fax sem koncala brez da bi vpisala absolventa, od 18 leta zivela na drugem koncu Slovenije, stran od vsega, kar bi mi predstavljalo udobje. Nardila pripravnistvo, potem pa dobis na vsake kvatre delo za dolocen cas…kar naenkrat klanfas skupaj za poloznice in ne nacrtujes lepe in bogate prihodnosti, ker nimas s cim. Sedaj ze 2 meseca zivim v svoji stari sobici pri starsih in delam sezonsko preko meje. Ja, jaz tista, ki sem bila vedno mnenja, da ko si enkrat star 18 let, nimas vec kaj pricakovat od starsev, ampak moras znat sam zase poskrbet!!! Vsi smo pametni, dokler se ne zatakne…Ja, dela prek studenta ni bilo tezko dobit, vcasih sem delala kar 3 razlicna med poletjem…oglasi se cez 5, 7 ali 10 let, ko ne vo vec ugodnosti, ampak le lastna glava!
[/quote]

Zakaj pa je preveč pametna? Za to, ker ima njena hčerka ambicije za prihodnost? Saj ni čudno, da smo tako nazadnjaški v sloveniji, ko pa je že sosed sosedu fauš, kakšno prihodnost si želijo otroci.
Moj nasvet zate pa. Pojdi na hladno, ker ti očitno teh 34°C škodi
[/quote]

Yoyoy, umiri se. Da to si otroci želijo, ampak v hipu se lahko vse spremeni. Lahko se hvališ,kako se ti otroci znajdejo ,kako imajo službo, lastno stanovanje in tako dalje ter potem to veselo naokoli nabijaš. Lepo,ampak ni garancije,da bo tako ostalo.

Kar ne bodi prevec pametna. Tudi jaz sem zacela delat pri 15ih, fax sem koncala brez da bi vpisala absolventa, od 18 leta zivela na drugem koncu Slovenije, stran od vsega, kar bi mi predstavljalo udobje. Nardila pripravnistvo, potem pa dobis na vsake kvatre delo za dolocen cas…kar naenkrat klanfas skupaj za poloznice in ne nacrtujes lepe in bogate prihodnosti, ker nimas s cim. Sedaj ze 2 meseca zivim v svoji stari sobici pri starsih in delam sezonsko preko meje. Ja, jaz tista, ki sem bila vedno mnenja, da ko si enkrat star 18 let, nimas vec kaj pricakovat od starsev, ampak moras znat sam zase poskrbet!!! Vsi smo pametni, dokler se ne zatakne…Ja, dela prek studenta ni bilo tezko dobit, vcasih sem delala kar 3 razlicna med poletjem…oglasi se cez 5, 7 ali 10 let, ko ne vo vec ugodnosti, ampak le lastna glava!
[/quote]

Zakaj pa je preveč pametna? Za to, ker ima njena hčerka ambicije za prihodnost? Saj ni čudno, da smo tako nazadnjaški v sloveniji, ko pa je že sosed sosedu fauš, kakšno prihodnost si želijo otroci.
Moj nasvet zate pa. Pojdi na hladno, ker ti očitno teh 34°C škodi
[/quote]

Nekaj so ambicije, nekaj drugega je pa realnost. Zdej ne vem, a si sploh prebrala moj post, al samo prvi stavek? Tudi sama sem bila precej ambiciozna, tudi sedaj sem, ampak sem zelo realna in se zavedam, da se v zivljenju stvari lahko hitro zakomplicirajo, obrnejo…cilji in ambicije niso linearna crta. To, da ima ambicije je znacilbist vsakega normalnega cliveka v razvoju, saj ima energijo in misljenje, da lahko gore premika in to je edino pravilno. Nima pa en najstnik izkusenj in ne ve, kaj vse ga caka…Cudi me, da mati kot odrasla zenska ne razmislja sirse, kot nekdo z izkusnjami. Lp
.

Zakaj se mi zdi,da z sinom ni tako hudo kot avtor opisuje? Zakaj se mi zdi, da avtor napihuje zadevo kot nekateri starši?
Potem se bo čez nekaj časa čudil ,ja kje njegov sin in zakaj ga ne obiskuje?
[/quote]

25 letni dedc (kao) s srednjo šolo že 6 let najmanj v luft gleda in si domišlja da živi v hotelu tebi se zdi pa to čisto normalno? Pa kakšni zajedalci ste to? Ni čudno da je slovenija v riti. Same razvajene lenobe, ki si domišljajo da jim kar vse pripada brez da svoje riti za milimeter premaknejo.
Če mu bo ratalo na netu še eno isto luzersko babše najdt kot je on garantiram da bosta še kkšnga mulca naštimala in čakala da jih tastari rihtajo (al pa država).
Parazite vzgajate. Invalide ki nikoli ne odrastejo. Ker jim ni treba! Kakšne odgovornosti pa imajo? Spat v postelji ki jo mama puca, drkat na filmčke na netu ki ga foter plačuje, jest kar mamica skuha…..bolano.
Na žalost jih moramo potem vsi mi preživljat ko se vi naveličate ali pa vas več ni. Pa še njihovo javkanje poslušat po tv ker se jim zdi da so žrtve in so se vsi proti njim naperili ker jim pač nihče več v posteljo najljubše hrane ne nosi.
[/quote]

Meni bolj ni normalno ,da seti tako razburjaš. Njegov sin bo že poskrbel za sebe slej kot prej.
Kako mu bo še fajn,ko bo ugotovil ,da je na svojem lepše in rekel staršoma adijo in bo odšel.
Potem bo staršoma hudo ,ker nimata več sužnja doma in bosta morala neke stvari sam narediti
in se pretegniti. Verjamem, da očetu ne bo hudo,saj pa zna poprijeti za delo.

Narobe. Daj mu dala 6 mesecev, da si najde sluzbo. V tem casu ne bi zahtevaj placila, ampak mu daj seznam del, ki jih mora opraviti v gospdinstvu (kuhanje, pranje, smeti, pospravljanje in ce ste v hisi, kosnja trave, vzdrzevanje vrta in podobno). Ta dela bi bila namesto placila za stanovanje in hrano. 6 mesecev je dosti casa. Ce v 6 mesecih ne najde dela, bo moral iti na svoje in se znajti kot ve in zna. Ce zavraca nalozeno delo, mu postavi kovcke pred vrata po 1 mesecu. Seveda mu na zacetku povej te scenarije. Zelo verjetno te bo izsiljeval, kot v tej temi izsiljujejo in grozijo leni razvajenci, a ce bos enkrat popustil v svoji odlocitvi, si pogorel. Ce oklevas, se vprasaj, kako bo tvoj razvajenec brez sluzbe prezivel, ko tebe ne bo.

Res ne vem zakaj me zdaj napadate. Povedala sem kaj pravi hci, ravno zaradi twga, ker vidi svojo sestricno kaj dela. Je res tako hudo, ce ima otrok zastavlhene cilje, ki si jih zeli v zivljenju izpolnit? Vem, da je tudi mozno, da se hcerki to ne bo izslo. Ampak je zaradi tega treba zdaj napat na forumu in trosit zavist?

Zakaj pa je preveč pametna? Za to, ker ima njena hčerka ambicije za prihodnost? Saj ni čudno, da smo tako nazadnjaški v sloveniji, ko pa je že sosed sosedu fauš, kakšno prihodnost si želijo otroci.
Moj nasvet zate pa. Pojdi na hladno, ker ti očitno teh 34°C škodi
[/quote]

Nekaj so ambicije, nekaj drugega je pa realnost. Zdej ne vem, a si sploh prebrala moj post, al samo prvi stavek? Tudi sama sem bila precej ambiciozna, tudi sedaj sem, ampak sem zelo realna in se zavedam, da se v zivljenju stvari lahko hitro zakomplicirajo, obrnejo…cilji in ambicije niso linearna crta. To, da ima ambicije je znacilbist vsakega normalnega cliveka v razvoju, saj ima energijo in misljenje, da lahko gore premika in to je edino pravilno. Nima pa en najstnik izkusenj in ne ve, kaj vse ga caka…Cudi me, da mati kot odrasla zenska ne razmislja sirse, kot nekdo z izkusnjami. Lp
.
[/quote]

Spet podpis pod Povprecen dan. Vsi smo imeli ambicije in želje, še posebej kot otroci.
Hitro se vse obrne.

Ni slabi predlog. Jaz mu želim ,da sin najde čimprej najde delo in potem si najde svoje stanovanje. Ateju reče imam svoje življenje in adijo. Naj se ata znajde sam ,saj ne bo težko.
Samo da ata potem ne bo še hotel kot bo sin na svojem,da mu pošilja denar.

Nihce te ne napada, sam povemo ti, da je tvoje mnenje precej ozkogledo za eno odraslo zensko. In ne delaj se zdaj, da si zrtev zavisti, ker kar priznaj, da si hotela svojo hcer prikazat kako je boljsa od drugih, sploh v primerjavi s sestricno. Sploh pa ozkoglednemu je lahko samo neumnez zavisten.

Kdo te pa napada? Izpadla si žal sama kot, da se na veliko hvališ in ob enem zaničuješ hčerino sestrično, ker ta nima dela. Vsi smo ti tu zavistni ja. Še posebej,ker vemo,da si lahko v enem trenutku na samem vrhu, v naslednjem pa padeš na trda tla.

Ne vem, kako si predstavljate, da bo začel otrok pri 25 delat doma ali delat drugje in plačevat bivanje, če pa je bilo vse do sedaj zastonj in k riti prinešeno. Niste zavozili zdaj, zavozili ste pred 25 leti. Otrok, ko odraste, mora biti pripravljen za življenje, starš, če lahko, pomaga, da se postavi na svoje, če ne more, pa se mora znat sam. Zakaj se vaš ne zna, boste morali vprašat sebe. Ampak šok terapija, da ga pahnete skozi vrata verjetno ne bo prineslo pozitivnega učinka na vaš odnos, lahko pa tudi porinete smrkavca, ki mu je edina skrb v življenju štrckanje po vsakojaki elektroniki, čez rob na pot propadanja. Tudi to je namreč vse bolj množični stranski izhod na poti v samostojnost.

Več kot fer… Če ima pa s tem pogojem težave… Velika usluga za življenje mu bo, če bo čez prag letel…

Kaj pomeni odpikati svoje starše??? Ali jih lahko in do kdaj??? Morda osebno in premoženjsko, ??? Ali se morda potem ponovno prijaviš za do pikanje, ko gre za premoženje. Odpikati pomeni – končano na vseh področjih, za vedno!!!

Ne veš kaj ti življenje prinese. Ne primerjaj, ker se situacije zelo rade obrnejo, zato je pametno bit tiho.
[/quote]
Res je, kar pravis. Jaz sem samo povedala kako moja 17 letnica razmislja. Ce pa bo to realizirala bomo pa videli cez nekaj let
[/quote]

Moj sin je pri 13 letih tudi ‘razmišljal’ o tem, da bo kupil Bugatti Veyrona. Zdaj je star 22 let, pa bolj slabo kaže, da bo to realiziral ….

Tako punco bi jaz rabil, dva resna razmišljata podobno in tudi lažje počneta tisto, kar ju veseli. Zdej boš rekla, kaj spet en bluzi po internetu, vendar mi je kar žal, ko vidiš, da se pojavi punca, kakršno si si po karakterju vedno želel, a je ne moreš spoznati.
Škoda, tudi mama verjetno ne bi dovolila, dokler me ne bi spoznala, da sem zelo vredu fant. 🙂

To je še en sonček, ki bo baje delal za naše penzije, v praksi pa raje doma TV gleda.

A se hčerke res bolje znajdejo kot sinovi?

Tašnih sončkov je velik…

Baje rabimo nove generacije sonc, ker drugače ne bomo imeli penzij. Sonca pa že zdaj nočejo delati.

Sam res, sončkom je tok lepo bit doma…

Si to ti naredila s svojim?
Mi smo zdaj na tem, ce bo naslednje leto studiral ali pavziral. In ja, sva dala podobne pogoje kot avtor: ce ne bo studiral, so mesecni stroski toliko in pika. Bo pa delal. Nas sicer zdaj med pocitnicami dela in bo nekaj zasluzil, tako da nekaj mesecev ne bo problem, v tem casu bo pa moral poiskat delo, da bo kril svoj strosek.
Da bi ga postavila pred vrata, pa ne bi. Sem videla, kaj se s temi mladimi zgodi in svojemu tega res ne privoscim.

New Report

Close