Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sinova punca

sinova punca

le kaj bi se ti dogajalo, ko bi doumela, da daje noge sinčku narazen, na rame, okoli ledij … ☺ … morda s stopali boža njegovega oneta ☺

Da si pa ti moja snaha in daš tace na kavč, si ga videla prvič in zadnjič.

Ja, doma se uležejo, pa menda ja ne tisti, ki pridejo prvič k vam na obisk?? Ali pač???????
V kolikor pride neka oseba prvič v neko hišo, pa naj gre za poštarja, inkasanta, soseda, sinovo punco, teto, strica….. in da ta oseba noge na kavč, je to do kraja primitivno in nespoštljivo. Tu sploh ni kaj debatirati.
Avtorica, imaš popolnoma prav. Ta PUNČKA je do kraja nevzgojeno bitje. Nič dobrega se ti ne obeta.

ve kr govorite ampak jaz sem bila šokirana ko je sinova punca

po tednu dni zjutraj brskala po hladilniku kot doma .
pa tega nebi jedla, pa tega ne , pa blabla
pa noge itak da na kavč vedno.
pa niti krožnika ne posparavi za seboj

Mati poslovi se od sinčeka mi,
češpljica ujela ga je in kar drži,
da zavist inu zloba život otrdi
dasiravno nikad ne bodeš tašča ti.

Prav imaš, ti že na začetku pokaži, da boš skrajno zaj.ebana tašča, naj se te vsaka “ta mlada” že tako ustraši in te zasovraži!

Današnji mladini manjka kulture, ker se je niso naučili doma. NI PRIMERNO, da je noge dala kar gor. Očitno je neotesana, nekulturna. Takšna mu očitno paše, verjetno je tudi v seksu perverzna haha, to bo tvojena ” sinkota” očitno bolj zanimalo kot njena osebna nekultura.

ko boš ti v zadnjem stadiju svojega lajfa boš več kot srečna, če bo kdo prišel k tebi in na tvojem kavču dal noge gor in ti posvetil 5 minut pozornosti.
ampak da se ti to zgodi, moraš odnos gradit že prej ..

Jaz vedno, ce je le mozno noge nekam gor tisim, ker mi je klasicno sedenje pac neudobno. Na kavcu dam vedno noge gor ali pa se usedem po tursko. Nisem vedela da gre enim to tako v nos. Gotovo sem to naredila tudi pri prvem obisku pri tasci pa se cisto dobro razumemo. Se dobro da ni tak psiho kot ti. Ti pa povem kam to pelje: puncke ne bo vec k vam, dobivala se bosta bogvekje, pojma ne bos imela kaj se dogaja s tvojim sinom. Saj to bi rada ne?

Ja mene tudi preseneča takšna domačnost določenih ljudi. Samo upam pa, da si to povedala njej, ker mi si s tem podatkom zdaj res nimamo kaj pomagat. Lepo poveš, da te to moti in da se ne počutiš najbolje ob njeni pretirani domačnosti, in to je to.

z veseljem dobim povratno informacijo o plehkih kvazi posameznikih, ki me sodijo po tem kako se usedem na kavč. Samo stran od takih debilov res.

je potrebno požret, da boš v zadnjem stadiju imel poslušalce za svoje jamranje.

To je še kako res. Res je punca malo freh, da ima kar prvič noge na kavču, ampak je to res toliko vredno, da že na začetku zajebeš odnos?
Tudi jaz sem tašča. Če bi hčerin fant dal noge na kavč, bi najbrž vljudno rekla, da mi pa tega res nismo navajeni, ne bi pa začela z dragi dečko, tu sem jaz gospodar, če ti kaj ne paše, pa si naredi svojo hišo. Tako si pa res zapreš vsa vrata, no!

se mi zdi, da bo vedno več takih ‘snah’. Ker je mladina totalno nevzgojena, ker si upajo vse. Moja kolegica je imela takšno snaho…od začetka ji je brskala po kopalnici in se mazala z njenimi kremami in parfumala z njenimi parfumi…ivse to je tudi pokazala in povedala, ko je prišla iz kopalnice..da se je ‘pač’ malo namazala….

meni in njej so šle vedno kocine pokonci od jeze, ko mi je to pripovedovala. Tamala pa vsiljiva in ‘rinila’ z glavo skozi zid…no, zid se je ‘umaknil’ zaradi ljubega miru…Zdaj živita skupaj s ‘fantom’ in ima klegica končno mir (razen ko pridejo na obisk, mora še stisniti zobe)…je pa tako, da ni mogla nič doseči, ko ji je prijazno rekla, če pusti njeno kozmetiko pri miru… ker je ni… samo ni več povedala, kaj je delala v kopalnici, ko je ‘pridišalo’ po kolegičini kremi…

V bistvu, ni ti pomoči… kakor bo hotela, bo delala. …je pa zanimivo, da zdaj, ko imata otroka, je tudi mja kolegica (ki je zdaj stara mama) postala veliiiiiko bolj ‘prijazna’ in celo pohvali svojo snaho …. meni gre še vedno na živce:) ona pa je zdaj vsa srečna, ker je stara mama… takole je potem to….

pusti pri miru in upaj, da čimprej gre in ko bo privlekla svoje frocovje, bodi vsa srečna in medena, da jo imaš…kaj češ drugega…

naslednjič daj polivinil čez kavč … mogoče ji bo kapnilo, kaj hočeš, če ji že poveš ne!

mi imamo tamlado, ki nikoli ne pozdravi, ko pride, ne da roke, nič … mufla neka nevzgojena … ampak sine jo ima … verjetno zelo rad

bolje, da se začnejo kar direkt pogovarjat, z namigovanjem in tarnanjem bodo ustvarili slabe odnose. Imam kar nekaj izkušenj z mladimi in ti so zelo različni, tako kot odrasli.
Eni se znajo obnašat in so tudi korektni v odnosih, drugi pa taki kot jih opisujete.
Do vas pa se bodo obnašali tako, kot jim boste pustili.

Takšen nastop, češ zgradite si sama, je totalno zgrešen. Zaprla si vrata, verjemi. Noben denar, tega ne more popravit.

Dejstvo je, da avtorici nobena punca ne bo všeč ker ji je vzela sinčka. Meni se to ne zdi nič takega če daš noge gor na kavč ker to počnemo tudi pri nas doma. Si ne predstavljam, da bi gledala en filem uro in pol in sedela po šolsko.
Da pa se avtorica širokousti to je moje tu so moja pravila pa škoda izgubljati besede ker je čist mim.

Ma itak provokacija, tolk butnjenih, ki bi ob prvem obisku na tak nacin delale red (upam) ni. So pa danasnji mladi res veliko bolj sprosceni, kot smo bili mi. Pri nas gre “tamlad” tudi brez problema v hladilnik in si postreze. Sem najprej debelo gledala, potem mi je pa kliknilo, kje je vzrok – moja emancipirana hci mu je rekla, da naj si vzame za jest, da njej ne bi bilo treba vedno pripravljati. Enako se obnasata pri njem doma, enkrat pripravlja on, drugic ona. Ni pa bilo tako ze prvic, ko je prisel k nam, to pa res ne.


Ste eni zategnjeni. Jaz se sicer nimam potrebe. Mazat in parfumirat s tujimi stvarmi ampak tole sem zdi cisto ljubko. Deklice (in ocitno se nekatera dekleta) to rada pocnejo. Sej verjetno bi te kap ce bi probala se tvoje cevlje kaj? Mislim,da ste izgubile svojo nezno in otrosko plat,celo mladostnisko in predvsem,da verjetno nobena od vas ni niti imela hcerke,da bi se lahko spomnila in opomnila,da v tem ni prav nic slabega ali slabonamernega. In to je edino pomembno. Ali je clovek zloben ali ni. Vse ostalo so razlicne nianse med nami. Urjenje v sprejemanju razlicnosti,empatiji ipd. Ne si unicevat odnosov zaradi lastnih neumnosti (beri principov!). To niso zivlj.pomembne stvari lahko pa si zaradi njih unicite zivljensko pomembne odnose. Z vedrino in humorjem se premaga se taka raznolikost. Ce le niste ve same zleht seveda.

Sin pripelje punco na obisk prvič predstavit in ona se obnaša kot da je doma tukaj??? halo !!!! draga moja punčka tukaj je moj dom,sem ji kar povedala in tukaj jaz ukažem ,če ji ni prav naj si svojega naredi.Tako jasno in glasno že na začetku! Razjezilo pa me je to,da je dala noge na kavč! Naj jih doma pri svojih daja![/quote
Kako to misliš, jo je zeblo, pa je noge spodvila, ko ste prvič skupaj gledali tv al kaj, ni sezula čevljev in jih je dala gor kar obute kot nekateri sončki na busih?

No, midva z punco imava zmenjeno, da z mojimi govorim in delam jaz, z njenimi ona. V 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} primerih si jemljeva iz hladilnika samo pr svojih starših, tisti 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (ko staršev ni) pa si tut drug partner vzame sam. Pa ne, da ne bi pustili najini starši, samo pač nekako se ne počutima ok, nekako vsiljivo, čeprav sva skupaj več kot desetletje, še iz srednje šole. Sicer se to zgodi 1x na 1-2 meseca, ker se večinoma nahraniva doma pri nama, ker nama pač ne ustreza njihova hrana. Ali obratno, njim ne najina. Kar se tiče kavčev, tudi midva nisva ravno iz prve se ulegla, čez čas pa že, danes smo že bolj domači, ampak če se že more it uležt na obisku, se gre ponavadi v sobo (pri meni v mojo bivšo sobo, pri njej pa v njeno bivšo sobo (sicer je tam zdaj brat)…ampak to je res redkokdaj, saj sva navsezadnje na obisku. Se kar razumemo vsi skupaj, ampak živel pa ne bi nikoli z njimi. Ne z mojimi, ne z njenimi. Enostavno najboljše je za vse skupaj, vseeno smo si različni in bolje je, da vsak živi v svojem miru. Sicer so nama njeni fajn pomagali z garsonjerico, ampak sva oba rekla, da bova čimprej šla v nakup stanovanja, ker bi rada šla v večje stanovanje, pa ker bi bilo to res samo najino. Garsonjero pa naj imajo zase, da bodo (ko bodo v penziji) lažje preživeli penzijo. Sva bila pa prej 2 leti v najemu (jaz pred tem sam 6 let), zdaj sva 2 leti tukaj brez najema in sva hvaležna za vsako pomoč. Prav tako sva sama vložila v garsonjero (nova okna, nova kuhinja,…) čeprav to njeni niso želeli češ kaj si delata stroške, nama ni bilo težko, saj sva v prvi vrsti sebi olajšala bivanje, v drugi vrsti znižala stroške ogrevanja, v tretji vrsti pa stanovanje je treba vzdrževati. Kar želim povedati je, da je premalo obojestranskega spoštovanja med ljudmi in največkrat je problem to, da se današnje tašče in tasti jezijo nad mladino, češ kako so nevzgojeni a ravno vaša generacija je tako vzgajala. Naša generacija si je pa preveč vzela določene zadeve kot samoumevne. Meni je samoumevno samo eno – kakor si boš naredil, tako boš imel. Meni je pomembno le, da se z mojo dobro razumem, z ostalimi pa da imam nek nivo, to je pa to. Ostalo pa bomo le pridelali sami, samo da bo zdravje.

Tale pa je dobra.Mene tašča ni hotela videt eno leto,zakaj?Ker me ni poznala je imela vse mogoče za povedat branila najino zvezo ampak sin spakiral,kupil hišo in sva šla na svoje.Pa ji nisem zamerila sem si mislila ok saj te ne rabim.In tako je bilo eno leto tudi njen sin moj sedanji mož ni šel domov več,ko je klicarila pa se jokala,se vozila mimo hiše,ker je mislila,da je noben ne vidi,ko se pelje z avtom.
Pa ga enkrat kliče nekaj z vezi pošto,ko je imel še tja pa ji reče,če se že mimo voziš se lahko tudi ustaviš.No in po enem letu je le prišla sem ampak od začetka je bilo to bolj tak,tak…Kasneje pa se izkazalo,da je vse drugače kot si ona mislila in imela v glavi.No zdaj pa moram reči,da komaj čaka,da pride na obisk,ji že malo čudno,če je en teden ne pokličem slučajno.In seveda tudi midva greva k njej.
Tašče kot tašče.One bi izbirale svojim sinom žene,kot njim odgovarjajo ampak tile cajti so minili.


je bilo tole prebrati, hvala!
P.S. tudi midva imava določeno, da prvenstveno vsak komunicira s svojimi starši..prvič ker jih bolje pozna, drugo ker je običajno manj zamerljivosti oz več tolerance iz strani staršev.

le kaj bi se ti dogajalo, ko bi doumela, da daje noge sinčku narazen, na rame, okoli ledij … ☺ … morda s stopali boža njegovega oneta ☺[/quote]

To ni še nič, ko bo sine na tistem kavčku, to punčko poonegavil, bo mat še kap. :)))

New Report

Close