Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sinusi- bolecine

Sinusi- bolecine

Kaj vam najbolj pomaga ko vas sinusi bolijo?

Mene boli ce glavo sklonim oz nagnem naprej. Zbada in trga me v licnicah, kot da mi nekdo nozem nabada😅. Bolijo tudi zobje. Celni glavobol.

Kasljam ze nekaj, imam bronhitis.

Samo ce grem ven iz hise me grize v sinusih. In se mi vertigo poslabsa.

Sinupret tbl, med in kapljice olio31, ogreta cunja za celu, licnicah ter kapakot toplota mi ne pomaga.

Kaj vam najbolj pomaga?😐

 

AB dploh ,če mas bronhitis.

Lahko poizkusiš z inhalacijami po receptu naših babic.

V lonec vrele vode daj pest ali dve kamilic in malo mete in malce žajblja (lahko tudi kak drug domač zeliščni čaj).

Ne prekuhavaj, samo popari, pokrij in počakaj, da se malce ohladi a mora biti še vedno precej vroče.

Postavi lonec na nizko mizo, vsedi se zraven in nagni nad odkrit lonec,  pokrij se preko glave in vrocega lonca z debelo brisačo in skozi nos vdihavaj čajno paro, skozi usta izdihni. To savnanje sinusov obraza in glave izvajaj 3x dnevno po 10 – 15 minut. Potem se toplo zavij in v postelji počasi ohladi.

Precej olajša sinusno vnetje in se začnejo sinusi čistiti in se izločati sekret ter popusti pritisk v glavi. Če v dnevu ali dveh ne bo bolje, pojdi k zdravniku.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
ajonha, 01.02.2023 ob 19:27

Lahko poizkusiš z inhalacijami po receptu naših babic.

V lonec vrele vode daj pest ali dve kamilic in malo mete in malce žajblja (lahko tudi kak drug domač zeliščni čaj).

Ne prekuhavaj, samo popari, pokrij in počakaj, da se malce ohladi a mora biti še vedno precej vroče.

Postavi lonec na nizko mizo, vsedi se zraven in nagni nad odkrit lonec,  pokrij se preko glave in vrocega lonca z debelo brisačo in skozi nos vdihavaj čajno paro, skozi usta izdihni. To savnanje sinusov obraza in glave izvajaj 3x dnevno po 10 – 15 minut. Potem se toplo zavij in v postelji počasi ohladi.

Precej olajša sinusno vnetje in se začnejo sinusi čistiti in se izločati sekret ter popusti pritisk v glavi. Če v dnevu ali dveh ne bo bolje, pojdi k zdravniku.

 

 

Ne pomaga.

Ta “mrzel zrak” mi napade grlo, bronhe, nos, sinuse, usesa…pa na koncu se vrtoglavico.

Zdaj nekaj dni ne grem vec na sprehod.

 

Inhalacije, Sinupret in izpiranja (ne kapljice, ampak brizga in prebrizgavanje nosu, vsaj pol litra gre enkrat).

Če v par dnevih ni bolje, potem zdravnik

Sem primorana bila nabavit po dolgem casu robo za sinuse. Bolecine so svinjske, na meji nevzdrznosti. Bolecine v licnicah oz maxilarnih sinusih ki izzarevajo v vse zobe imam obcutek da mi zobe na zivo pulijo, glavobol oz frontalni sinusi, huda utrujenost oz zdelanost.

Fizio raztopin ne rada uporabljam oz se jim izogibam. Zdaj pa ni druge.

(https://files.fm/u/de6v8r47r)

Odgovor na objavo uporabnika
Šnelca_783, 02.02.2023 ob 17:19

Sem primorana bila nabavit po dolgem casu robo za sinuse. Bolecine so svinjske, na meji nevzdrznosti. Bolecine v licnicah oz maxilarnih sinusih ki izzarevajo v vse zobe imam obcutek da mi zobe na zivo pulijo, glavobol oz frontalni sinusi, huda utrujenost oz zdelanost.

Fizio raztopin ne rada uporabljam oz se jim izogibam. Zdaj pa ni druge.

(https://files.fm/u/de6v8r47r)

Če je tako hudo, greš k zdravniku!!!

Fiziološko za izpiranje pa si narediš doma sama, saj ni nobena atomska znanost to!

Odgovor na objavo uporabnika
Ti povem, 02.02.2023 ob 17:24

Če je tako hudo, greš k zdravniku!!!

Fiziološko za izpiranje pa si narediš doma sama, saj ni nobena atomska znanost to!

Ne maram je. Brr.

Ceprav mi je pred leti na orl da rabim vsak dan spirat s fiziolosko in tbl za alergijo( prah…). Nikoli nisem.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Šnelca_783, 02.02.2023 ob 17:29

Ne maram je. Brr.

Ceprav mi je pred leti na orl da rabim vsak dan spirat s fiziolosko in tbl za alergijo( prah…). Nikoli nisem.

 

Jaz to delam redno, pozimi vsak dan malo, ko je suh zrak zaradi kurjenja, malo več, ko sem prehlajena (nahod) pa parkrat na dan.

Poštenega prehlada oz.nahoda nisem imela že vsaj 15 let, odkar to prakticiram, rahel prehlad odženem v dveh dnevih.

 

In brizga ter doma narejena fiziološka ni noben bav bav, ne peče, nima okusa in je zdravo in koristno.

V nasprotju z Operil kapljicami in podobnim stanjem.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Ti povem, 02.02.2023 ob 17:52

Jaz to delam redno, pozimi vsak dan malo, ko je suh zrak zaradi kurjenja, malo več, ko sem prehlajena (nahod) pa parkrat na dan.

Poštenega prehlada oz.nahoda nisem imela že vsaj 15 let, odkar to prakticiram, rahel prehlad odženem v dveh dnevih.

 

In brizga ter doma narejena fiziološka ni noben bav bav, ne peče, nima okusa in je zdravo in koristno.

V nasprotju z Operil kapljicami in podobnim stanjem.

 

 

Joj ne omenjaj mi operila, v os in srednji sem ga zasovrazila. Razjedel ves nos 😅

Meni je v lekarni dala to, pravi da priporocajo na ORL. Bomo videli. Klinc na osnovi ciklame, ko pa pospiras pa bolj zapece kot da bi hren v nos stlacil v hudem kisu.😃

(https://files.fm/u/xmgbnznhj)

Se mi je povedala da imam po opisu obcutljive sinuse in usesa, naj se pazim virusov ki razhajajo. Ja, pol sem gotof.  Mene sinusi bolj zdelajo kot kaka migrena.🙄😏😣

Ostanite zdravi.🙂🤗

Fiziološka, Nima veze če je brrr. In pa seveda inhalacija. Verjemi, vsako zimo mi je isto

New Report

Close