Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sit sem karieristk, iščem žensko, ki bo skrbela za družino

Sit sem karieristk, iščem žensko, ki bo skrbela za družino

Mislim, da ne gre nujno za izkoriščanje ženske! Še zdaleč ne! Kaj ni večje izkoriščanje, da dela poln delovni čas plus nadure on še dodatno skrb za gospodinsrvo, družino. Tudi če si slednje s polnozaposlenim možem to delita, je obremenitev velika, neprestano hitenje, živčna vojna. Ko je lahko 1 prost, drug ni itd.
Popolnoma nič ni narobe, če se 1 posveti finančni preskrbljenosti družine, drug pa poskrbi za topel dom.
Sama že imam družino, čisto tako ne funkcionirava, ker finančno ne znese. Sva se pa tudi midva dogovorila, da jaz ne delam kariere. Možnost večjega zaslužka ima on, moj vložek bi bil prevelik, finančno pa se ne bi preveč poznalo, pa še zagotovila ni, da npr. napredujem.
Zato sem imela pri majhnih otrocih polovični delovni čas, jaz hodila na nego, itd..
Seveda potem ne napreduješ, a to sva vzela v zakup.
Sedaj imam 46 let, najmlajši otrok ima 9 let, najstarejši 22 in tudi jaz se lažje posvetim službi. Ampak še vedno grem rada 15 min prej domov, da sem doma vsaj 5 min prej, preden pridejo otroci iz šole. Mislim, da je to pomembno.

Avtor, želim ti srečo pri iskanju.

Hvala obema. Upam, da se mi nasmehne sreča, čeprav se zavedam, da gre že skorajda za iskanje igle v kopici sena.

Koliko si pa stara?

S takim zahebanim značajem? Ne samo, da bo za vsako stvar odvisna od tebe, še nadiral jo boš vsak dan, kot tule nadereš vsakega, ki ti prst pokaže?
Da te potolažim – take ženske obstajajo. Res, da so za povprečnega človeka “čudne”, ker imajo samozavest na nuli, večina jih je odraščala v nasilni družini, ali pa so bile celo življenje dajane v nič, zasmehovane, ponižane. Drugega ne poznajo in jim bo tvoj odnos znan in domač, krasno se bosta ujela. Ti ji boš nudil “trdo roko” in domač odnos nevrednosti, ona te bo pa gledala kot boga. Idealna zveza, ki ponavadi traja.
Ne obupaj, jaz bi na tvojem mestu začela iskati recimo v društvih anonimnih alkoholikov, njihove hčere so precej blizu tega, kar sem opisala.

Zakaj si žaljiva do žensk, ki si izberejo drugačne poti od tebi sprejemljivih? Niso vse apriori z nizko samozavestjo ali potomke slabih zgledov doma. Tokrat se motiš.

Zakaj si žaljiva do žensk, ki si izberejo drugačne poti od tebi sprejemljivih? Niso vse apriori z nizko samozavestjo ali potomke slabih zgledov doma. Tokrat se motiš.
[/quote]

Ne mislim na ženske, ki se same odločijo, da ostanejo doma, mislim na tip ženske, ki bo odgovarjal avtorju.
Vsaka pot je sprejemljiva, dokler si sam dovolj močan/močna, da si krojiš usodo.

Pa kaj se babe vmesavate v nekaj kar se vas ne tice? Tip je napisal, da isce nekarieristko, jaz to razumem kot normalno zensko in to je to. Ce ste zainteresirane se javite, ce ne, pa pac ne komentirajte.

Tole srči je javen forum. Če bi rad privatnega, kamor lahko pišejo samo tebi všečni, si ga pa odpri.

Tole srči je javen forum. Če bi rad privatnega, kamor lahko pišejo samo tebi všečni, si ga pa odpri.
[/quote]

Haha. In zakaj se mu ti ne javis

S kariero je pa nenormalna?

Haha. In zakaj se mu ti ne javis
[/quote]

Imam enega dovolj. Pa še ta ne se ne boji karieristik. Pravzaprav se nobene ženske ne boji.

Še enega poznam, ki išče žensko, ki ji družinsko življenje pomeni več od kariere. Sam ima velike cilje in je veliko na dodatnih izobraževanjih in projektih. Želi pa si družino, hišo, ženo, otroke, umirjene vikende. Tak bolj ameriški način življenja. Predlagali smo mu, naj gre na jug iskat. Tam so dekleta lepa in jih ne moti, da so mamice in gospodinje.

Jaz pa avtorja razumem kot polnokrvnega odraslega moškega. In tak moški ne bo zadovoljen z eno bejbiko, ki zna skuhat čaj in argo juho in misli, da je dobra kuharica. Skrbeti za družino je veliko več od tega. Seveda če skrbiš. In ne mi rečt, da to zna vsaka, ker pač ne zna. Dobre gospodinje in mame niso ene putke tutke, čeprav nimajo “kariere” . Redke so in za celotno družbo čisto suho zlato. Moški, ki jo dobi in zna ceniti, zadene terno.

S kariero je pa nenormalna?
[/quote]

Tega nisem napisal.

Avtor kaksno tocno hoces.?
Nekarieristka je preobsezna beseda. Zelis tako,ki ima sluzbico npr od 7h do 15h v xy pisarni ,vikende frej in ji ni do nekega napredka na sluzbenem podrocju ali zensko ,ki sploh ne hodi v sluzbo in je doma na razpolago tebi in otrokom 24/7
Zdaj ce je prva vezija imas kar nekaj sans da jo najdes,ce je druga verzija bo pa zelo tezka

Meni je tak odnos normalen… da si v partnerstvu delita prioritete. Če oba mož in žena gradita visoko kariero… potem družina gotovo trpi… Eden ali drug se mora bolj posvetiti družini.
Bolj naravno je da to stori ženska. Poznam pa tudi obraten primer (res da so redkejši) a pri tem ki jih poznam to funkcionira.
Sama bi z veseljem bila takšna žena in mati… to obdobje sem žal zamudila…
Tebi “šef” želim srečo pri iskanju… a ne bodi tako “udaren”… pač išči naprej. Verjemi da obstaja precej takšnih žensk, ki jim je družina prioriteta. Naloga očeta je poskrbeti za finančno plat družine in nuditi varnost, materina pa za čustveno toplino. Vzgajati otroke morata oba vsak s svojega pola.

To je pa malo preveč preprost zaključek. Še posebej, če si VEDNO ti zaljučil, očitno nekaj ne delaš prav, če stalno zaključuješ.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

glede na odgovore po drugih temah, bi rekla, da so same kurbe tle gor, ki se prodajajo za male pare, pa da se ravno tebi nobena noče nastavit?
Si izjemno grd? Nemogoč karakter? Nekaj odbijajočega mora biti na tebi.
Morda boš moral po ženo v tujino.

Težko verjetno , da večino časa posvečaš delu, če imaš čas za provokacije na takšnih forumih.

Koliko si star in iz katerega konca si?

No, take ženske zagotovo obstajajo in ni jih tako malo. Mislim, da je marsikatera ženska nekako “prisiljena” delati kariero, da preživi in je potem označena za feministko, čeprav je v duši daleč od tega. Sama sem že tak primer. Od nekdaj sem sanjala o družini in si želela veliko otrok. Meni se žal ni izšlo, ločila sem sem se in če sem želela otroku omogočiti vsaj tako življenje, kot smo ga imeli prej, sem morala postaviti višje karierne cilje, saj je višji položaj v službi pomenil več denarja.
Danes mi ne gre slabo, zadovoljna sem s svojim življenjem a če bi lahko izbirala, bi izbrala življenje gospodinje in življenje direktorice.

v čem je problem?
cel kup žensk s slabo izobrazbo in na minimalcu komaj čaka, da ujaga nekoga, ki bi jo financiral. sem ziher, da kupu blagajničark v vsaki trgovini in v glavnem interesu cele dneve v službi preživet.

tvoj problem je, da bi na vsak način rad imel tudi PAMETNO žensko.
te pa se lastni samostojnosti ne bodo odpovedale, kdo ji pa garantira, da je ćez 20 let gospod ne bo menjal za mlajši model.

Ima smolo, da se pamet podeduje po mami :)))
On kupuje maternico, ker si je zamislil, da bi imel družino, s katero se mu pa ne da ukvarjati.
In ko maternica odsluži in otroci odrastejo, jo pošlje s culico na cesto, tako kot je prišla.
Za kaj takega pametne res ne bo dobil. Bodo pač neumni otroci :))

Ima smolo, da se pamet podeduje po mami :)))
On kupuje maternico, ker si je zamislil, da bi imel družino, s katero se mu pa ne da ukvarjati.
In ko maternica odsluži in otroci odrastejo, jo pošlje s culico na cesto, tako kot je prišla.
Za kaj takega pametne res ne bo dobil. Bodo pač neumni otroci :))
[/quote]

Ne sodi vseh moških po svojem! In ne pripisuj ljudem lastnosti in dejanj, za katera ne veš.

Ima smolo, da se pamet podeduje po mami :)))
On kupuje maternico, ker si je zamislil, da bi imel družino, s katero se mu pa ne da ukvarjati.
In ko maternica odsluži in otroci odrastejo, jo pošlje s culico na cesto, tako kot je prišla.
Za kaj takega pametne res ne bo dobil. Bodo pač neumni otroci :))
[/quote]
Vidim, da si me lepo popredalčkala na podlagi svojih predsodkov in že vnaprej veš, kako bom z njo počel.

Ti bi bila drugače kar dobra kandidatka. Glede na to, da po cele dneve visiš na tem forumu, imaš očitno veliko prostega časa.

Škoda samo, da imaš oduren karakter.

New Report

Close