Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sita sem sodobnih pralnih strojev!!!

Sita sem sodobnih pralnih strojev!!!

Saj ni, to je izgovor. Tudi moja mama ima vse bleščeče belo, ampak kot prvo suši na soncu, kot drugo pa pazi, da pere res samo belo, brez potiskov. Prej sem se se tolažila, da ima star stroj, ki dobro opere, odkar ga je pred petimi leti menjala spet za Gorenje, se ne morem več.[/quote] Za zapranost belega perila je izključno krivo premalo praška ali nekvaliteten prašek in ne količina vode in tudi temperatura na to nima tako velikega vpliva. Imam izkušnje nonstop perem bela kimona in sem jih res enkrat zapral z zanič praškom, pred tem in od takrat vedno ariel in to pošteno dozo, pa še malo sode dodam.[/quote]

LOL, a nihče ne ve, da se belo perilo pere posebej? ;)))))))))))))

Saj ni, to je izgovor. Tudi moja mama ima vse bleščeče belo, ampak kot prvo suši na soncu, kot drugo pa pazi, da pere res samo belo, brez potiskov. Prej sem se se tolažila, da ima star stroj, ki dobro opere, odkar ga je pred petimi leti menjala spet za Gorenje, se ne morem več.[/quote] Za zapranost belega perila je izključno krivo premalo praška ali nekvaliteten prašek in ne količina vode in tudi temperatura na to nima tako velikega vpliva. Imam izkušnje nonstop perem bela kimona in sem jih res enkrat zapral z zanič praškom, pred tem in od takrat vedno ariel in to pošteno dozo, pa še malo sode dodam.[/quote]

Ne seri, mama uporablja poljsko sranje iz Spara. Vsak prašek na trgu bi moral oprat, kot je treba. Bistveno je, da pereš res samo belo. Že belo s potiskom zraven snežno belega je problem. Pa sonce pobeli.

Za zapranost belega perila je izključno krivo premalo praška ali nekvaliteten prašek in ne količina vode in tudi temperatura na to nima tako velikega vpliva. Imam izkušnje nonstop perem bela kimona in sem jih res enkrat zapral z zanič praškom, pred tem in od takrat vedno ariel in to pošteno dozo, pa še malo sode dodam.[/quote]

LOL, a nihče ne ve, da se belo perilo pere posebej? ;)))))))))))))[/quote]Kdo je pa rekel kaj drugega?

Povem le, da je za zapranost perila izključno krovo premalo praška ali pa nekvaliteten prašek in to je neizpodbitno dejstvo. Maš lalhko stokrat same bele cote, pereš z veliko vode, malo vode, na katerikoli temperaturi, če ni dovolj praška bodo cote zaprane, sive, to je vsa umetnost. So pa žal taki časi, da koliko so stroji in ostale naprave napredni, toliko ste ljudje bolj zabiti, da ničesar več ne znate uporabljat.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Imam mesec dni star Gorenjev pralni stroj, v akciji 320 EUR, 5 let garancije!!
Program bombaž odvisno od T od 1h23min do 3h10min, ostali programi od 17min, 1h45min itn. Določaš T, število obratov in lahko dvigneš nivo vode. Ampak ni treba. Super opere in splakne.

Sem menjala stroj po 20 letih in me je bilo res strah, kaj bo. Razmišljala ali bolje več denarja ali manj. Potem pa prodajalce razlaga, kako se je stranki Mielejev stroj za 1100 EUR, garancije 2 leti, pokvaril mesec po izteku garancije, elektronika za 700 EUR. Hvala lepa. Četudi ga po petih letih menjam, se mi je amortiziral.

Na programu 17 minut najbrž ne pereš spodnjega perila? Ta program je samo za kako vrhnjo majico, ki si jo nosila en dan, ne pa za resno pranje.[/quote]

Res je, na 17 minut in 30 stopinj se pere samo kaj, kar je potrebno osvežiti, spodnje perilo pri nas vedno peremo na 90, poženemo zvečer in to je to, če boben ni poln, dam skrajšano pranje, brez predpranja. Pa še to, centrifugo vedno nižam na 800 obratov (vem, da to nima veze z izpiranjem).

Sodelavka je lani kupila nov stroj Gorenje (je hotela na vsak način, ker je kao dober, pa prejšnji je tudi bil,…), sedaj pa p.izdi, ker ima take brezveze programe, pa pere po tri ure. Jah no, če je hotela ravno Gorenje, pa ga ima sedaj. Meni je dol viselo za znamko, pa imam Indesit, ki pere čisto ok. Res je tisti najbolj sparoven program dolg, ampak imas pa druge, ki so ok – 1:20 je čisto ok, tudi 1:40 je normalno, opere pa čisto ok. Če je bolj umazano, dam na 1:40, sicer na manj.

Lani smo kupocali nov stroj in zahtevala sem varcnega z elektriko, potratnega z vodo in kratek cas pranja. Moje kriterije sta zadovoljila Candy in Beko, vzeli smo Beko, ker ima daljso garancijo.
Na 30 in 40 pere 40 minut, na 60 nekaj manj kot uro in na 90 uro in pol. Porabi 45-65 litrov vode, pa se gumb za dodatno vodo ima.
Ima tudi eko in ohinsploh programe, ki jih redko uporabim, 20 minutni program nic ne opere, je le za osvezitev perila, a ga tudi ne uporabljam, ker oblacilo potrebno osvezitve dodam ostalemu perilu.

Ne razumem, kako nisi v trgovini navedla svoje zabteve in iskala szroj, ki jim zadosti?!

Torej je govor o tem kratkem programu brezpredmeten. Tudi moj stroj ima ta 17 minutni program, ampak jaz govorim o normalnem pranju.

Pod normalno pranje razumem pranje vsega perila, vključno z gatami, na 40, 60 ali 90 stopinj brez dodatnih izpiranj, višjih nivojev vode … Da tak program traja 3 ure in še ne opere dovolj dobro, je zame znak, da nekaj ni v redu. Pač ne sprejmem tega, da moram še dodatno izpirat in da to pere pol dneva. A je zato to normalno?

Ne razumem te “logike”: stroj naj bi bil kao varčen, pa namesto starih, ki so (odlično) oprali v uri in pol, zdaj perejo 3 ure. Kje je tu varčevanje z elektriko? Z vodo je, ker novejši v večini perejo v žlici vode. Tu pa šparajo, ja.

Torej je govor o tem kratkem programu brezpredmeten. Tudi moj stroj ima ta 17 minutni program, ampak jaz govorim o normalnem pranju.

Pod normalno pranje razumem pranje vsega perila, vključno z gatami, na 40, 60 ali 90 stopinj brez dodatnih izpiranj, višjih nivojev vode … Da tak program traja 3 ure in še ne opere dovolj dobro, je zame znak, da nekaj ni v redu. Pač ne sprejmem tega, da moram še dodatno izpirat in da to pere pol dneva. A je zato to normalno?[/quote]

Ne.
Bom prav preverila doma, koliko časa pere na 90, brez krajšanja, nivoja vode običajno ne višam, prav tako ne dajem dodatnega izpiranja.

Torej je govor o tem kratkem programu brezpredmeten. Tudi moj stroj ima ta 17 minutni program, ampak jaz govorim o normalnem pranju.

Pod normalno pranje razumem pranje vsega perila, vključno z gatami, na 40, 60 ali 90 stopinj brez dodatnih izpiranj, višjih nivojev vode … Da tak program traja 3 ure in še ne opere dovolj dobro, je zame znak, da nekaj ni v redu. Pač ne sprejmem tega, da moram še dodatno izpirat in da to pere pol dneva. A je zato to normalno?[/quote]Normalno pranje je pri vseh strojih v redu, če le znate dat dovolj praška, vode je dovolj za pranje, izprano ravno tako. Če pa babe ne znate uporabljat strojev, kar ni nič novega , bi pa to moral bit vaš problem in ne problem strojev.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Preveri dejansko stanje, ne čas, ki ti ga izpiše ob nastavitvi programa (če imaš stroj, ki ima uro). Moj naj bi pral pod tremi urami, dejansko pa vedno pere več.

je zakon. Super mašinca:)


P saj je vse enako, nekateri ravno tega šifajo zaradi strukture bobna, količene vode se pa primerljive pri vseh znamkah.

In dokler take bereš, da zapranost cot nastane pri sušenju, če ni sušeno na zraku, pa da bele cote ne smejo imet napisov, da bi se prale z belim, pol veš da je povprečna uporabnica stroja butasta kot noč.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

To je ono pravo. Trije programi in poraba velike količine vode. Tudi poraba elektrike je lahko večja.

Vode je dovolj in ni draga. Enako je z elektriko.

Sedaj pa kao špar stroji žlajfajo in žlajfajo, pa toliko brezveznih programov in gumbov, da te pritisne srat.

Enako je z avtomobili. Naj dajo v “katro R4” nov stroj in zadeva bo čista in jasna.


No ja, kolikor gledam programe, je osnovni pri vseh Miele precej dolg 2 uri za pranje na 40, na 60 tri ure? Kaj je pri tem lahko fino?

Preveri dejansko stanje, ne čas, ki ti ga izpiše ob nastavitvi programa (če imaš stroj, ki ima uro). Moj naj bi pral pod tremi urami, dejansko pa vedno pere več.[/quote]

Bom preverila, do sedaj je ura ob nastavitvi dejansko vedno držala (mogoče +/- kako minuto, na minuto natančno res nisem bila nikoli pozorna).

Za zapranost belega perila je izključno krivo premalo praška ali nekvaliteten prašek in ne količina vode in tudi temperatura na to nima tako velikega vpliva. Imam izkušnje nonstop perem bela kimona in sem jih res enkrat zapral z zanič praškom, pred tem in od takrat vedno ariel in to pošteno dozo, pa še malo sode dodam.[/quote]

LOL, a nihče ne ve, da se belo perilo pere posebej? ;)))))))))))))[/quote]

Jaz perem loceno belo, pisano, obcutljivo pisano in obcutljivo bel, crno, volna in vcasih locim se kaj. Prah imam Ariel ali Persil iz Metroja, Perwool za volno in obcutljivo in k vsakemu pranju ulijem malo alkoholnega kisa, susim pa na soncu oz vetru. In ne vem kje tocno je kec, cunje imam res lepo oprane. Ko vidim kje zaprane se mi kar milo stori, ce povem po pravici.

in se to, bom potem preverila ampak meni se zdi, da moja dva stroja sploh nimata programa 90 st oz mozno, da ga Bosch ima, novejsi Siemens pa se mi res zdi, da ga sploh nima.


No ja, kolikor gledam programe, je osnovni pri vseh Miele precej dolg 2 uri za pranje na 40, na 60 tri ure? Kaj je pri tem lahko fino?[/quote]

MIELE je dejansko boljša verzija BSHja… je pa potrebno pogledat kako se da program prilagoditi po svojih željah potrebah itd in kako to (tudi v kakšnem obsegu) stroj dopušča

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/


No ja, kolikor gledam programe, je osnovni pri vseh Miele precej dolg 2 uri za pranje na 40, na 60 tri ure? Kaj je pri tem lahko fino?[/quote]
Vse programe lahko skrajšaš, to je tista tipka KURZ:)))) Ravno tako je dobro oprano. Drugače pa,
ja, zelo je fino. Privošči si ga enkrat v življenju:)


No ja, kolikor gledam programe, je osnovni pri vseh Miele precej dolg 2 uri za pranje na 40, na 60 tri ure? Kaj je pri tem lahko fino?[/quote]

MIELE je dejansko boljša verzija BSHja… je pa potrebno pogledat kako se da program prilagoditi po svojih željah potrebah itd in kako to (tudi v kakšnem obsegu) stroj dopušča[/quote]
Ja, saj niti ne dopušča ne vem kaj. Izhajas iz osnovnih programov, ki so zelo dolgi.

http://www.miele.si/gospodinjski/pralni-stroji-1566.htm?mat=10195430&name=WDA211_WPM
2 uri za pranje na 60, tri ure za pranje na 40. Tu mač.


No ja, kolikor gledam programe, je osnovni pri vseh Miele precej dolg 2 uri za pranje na 40, na 60 tri ure? Kaj je pri tem lahko fino?[/quote]
Vse programe lahko skrajšaš, to je tista tipka KURZ:)))) Ravno tako je dobro oprano. Drugače pa,
ja, zelo je fino. Privošči si ga enkrat v življenju:)[/quote]
Za koliko pa potem lahko skrajšaš?

MIELE je dejansko boljša verzija BSHja… je pa potrebno pogledat kako se da program prilagoditi po svojih željah potrebah itd in kako to (tudi v kakšnem obsegu) stroj dopušča[/quote]
Ja, saj niti ne dopušča ne vem kaj. Izhajas iz osnovnih programov, ki so zelo dolgi.

http://www.miele.si/gospodinjski/pralni-stroji-1566.htm?mat=10195430&name=WDA211_WPM
2 uri za pranje na 60, tri ure za pranje na 40. Tu mač.[/quote]

nope, stroj ima precej zadev, ki vplivajo na pranje
– wasserplus..višji nivo ..sigurno bo pralo dlje, če ne zaradi drugega zaradi centrifuge
– kurz..krajše pranje
– Vorwaesche..predpranje
– Einweichnen…namakanje zgleda kot samostojen program funkcija

seveda pa se časi pranja potem tudi prilagajajo glede na maso, usranost cot, penjene detergenta itd.

tko da tiste 2 uri in 40 minut lahk spremiš v še kakšen drug časovni režim

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/


Vse programe lahko skrajšaš, to je tista tipka KURZ:)))) Ravno tako je dobro oprano. Drugače pa,
ja, zelo je fino. Privošči si ga enkrat v življenju:)[/quote]
Za koliko pa potem lahko skrajšaš?[/quote]

zavisi od programa +funkcij ki jih izbereš. verjento določenih funkcij kot so predpranje, namakanje itd ne moreš izbrati če izbereš funkcijo kurz.

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

New Report

Close