Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Situacija za obupat

Situacija za obupat

Torej – imaš socialno ali ne?
Imaš za otroka socialno ali ne?
imaš za otroka preživnino ali ne?
Koliko imaš za otroka otroških dokladom?
Imaš svoje gospodinjstvo ali ne?

Idi registrirat svoje gospodinjstvo.
Zrihtaj si socialno pomoč za sebe.
Zrihtaj za otroka vse možne subvencije = max otroške + razliko socialne + minimalno plačilo vrtca.

S tem denarjem si najami neko garsonjero ali sobo in čao piki.
Ne vem kje šteka.

Če pa ti je bolj fajn pri tastarih pa ne jamraj.

Vzporedno pa je seveda treba najt službo – kakršnokoli – potem še vedno lahko menjaš.

A to prihaja izza Marije-kraljice miru? ;-))))
[/quote]

Glej, Tonči, alias gola resnica, prej še en drug profil, za njim še drugi, drži se svojih jamranj, na katere loviš svoje odpustke za svoja dela in potencialne žrtve, h katerim bi se priskledil in jim dirigiral njihov lajf.
Ostali folk pa obidi.

O, glej jih. In?
Ste veselo sprejeli kar obe?
Eno za dop. polovičko in drugo za pop. polovičko?
A sedaj že jemljete za 40h/teden za eno?
In koliko mesecev jih boste gledali? Mesec ali tri?

Ker vam bo zavod za naslednjo rundo zopet dal subvencijo, ane!
Ja, res je bolje v takih primerih biti doma!

Zelo dober odgovor! Se strinjam. Tako pač je, če živiš v skupnem gospodinjstvu. Vsak mora malo potrpeti in se prilagoditi. Morda si tudi ljubosumna na starše, vendar sem prepričana, da imajo tvojega otroka radi, pa tudi tebe.
Edina rešitev je, da si dobiš delo – službo in s tem postaneš finančno neodvisna. Svetujem ti, da se poskusiš še kaj dodatno izobraževati, se prilagoditi, si dobiti kakšno delo, tudi, če nisi nad njim strašno navdušena. Saj se vsega človek navadi.
Vse dobro ti želim.
[/quote]

Nisem avtorica, me pa tako pokroviteljsko gobcanje, ni edino tvoje, na žalost, v takih ipd.primerih dobesedno sezuje!
Pa, kdo si ti in vsi, ki si drznite s takim načinom?
Ga v službi tudi uporabljaš?

In sebe smatraš za nevemkakšno sposobno ženšče!

Nisem avtorica, me pa tako pokroviteljsko gobcanje, ni edino tvoje, na žalost, v takih ipd.primerih dobesedno sezuje!
Pa, kdo si ti in vsi, ki si drznite s takim načinom?
Ga v službi tudi uporabljaš?

In sebe smatraš za nevemkakšno sposobno ženšče!
[/quote]

Nisem avtorica, me pa tako pokroviteljsko gobcanje, ni edino tvoje, na žalost, v takih ipd.primerih dobesedno sezuje!
Pa, kdo si ti in vsi, ki si drznite s takim načinom?
Ga v službi tudi uporabljaš?

In sebe smatraš za nevemkakšno sposobno ženšče!
[/quote]

Glej, ne mislim se spuščati na tvoj nivo.
Avtorici želim vse najboljše, v prvi vrsti, da si dobi službo, tudi če ne bo najboljše, ampak že to bo prvi korak k uspehu. Želim ji tudi, da bi se počasi osamosvojila, pri tem pa tudi, da ohrani dober odnos s starši.
Sebe ne smatram, da sem ne vem kako sposobna, nekaj pa vem zagotovo, da nikoli ljudi ne žalim in nisem do nikogar nesramna.
Pomiri se, ker vidim, da si nervozna in lep dan ti želim.

Glej, Tonči, alias gola resnica, prej še en drug profil, za njim še drugi, drži se svojih jamranj, na katere loviš svoje odpustke za svoja dela in potencialne žrtve, h katerim bi se priskledil in jim dirigiral njihov lajf.
Ostali folk pa obidi.
[/quote]

OOO Marija-kraljica miru, pomagaj jim, da me čimprej vidijo crknjenega! ;-))))))))

Btw, piše v knjigi Sodelavci udbe, da je brat od učiteljice ki jo je ata porival še preden se mu je takrat še mladoletna mami 4. otrok v spalnici nastavljala, tudi udbaš. Mi je ata preko njega zrihtal izlet na Studenec 48?

Pa dohtarju ki je premalo strokoven, da bi mi določil prištevnost lahko poveste, da ni strokovno spraševati ali mi pimpek vstane. Le naj se nauči, da ima opravka z erektilno dis/funkcijo, mu mogoče še kdaj prav pride! ;-)))))

Naj vas IHS nad vhodom varuje! ;-))))

Nisem avtorica, me pa tako pokroviteljsko gobcanje, ni edino tvoje, na žalost, v takih ipd.primerih dobesedno sezuje!
Pa, kdo si ti in vsi, ki si drznite s takim načinom?
Ga v službi tudi uporabljaš?

In sebe smatraš za nevemkakšno sposobno ženšče!
[/quote]

A na žalost? Nauči se vsaj kontrolirati lastno jezo, pa te ne bo dobesedno sezuvalo!

Kdo si pa ti, ki si drzneš s takim načinom?

Da nisi tista ki izdajaš službene stvari kakor je nakazovanje kupov denarja? Tista, čigar brata so vrgli iz službe ker je kradel denar kasiran od vode, drugi tvoj brat pa je v isti firmi odslužil alternativno kazen po obsodbi? Al pa tista, ki bi me brcala do Nove štifte?

Kar povej brezjajčno babše kdo si, ker imam še vprašanja zate!
Npr, če je Roman res padel ali je storil samomor zaradi dolgoletne kurbarije tvoje sestre z njegovim prijateljem?

Joj, veš kaj me še zanima; kako se je reklo gostilni, za katero je Janez mrtvo pijan kričal po domačem kraju, da je njegova, ker je vse plače tja za pijačo znesel, njegovi otroci pa ste vsa leta bili socialci, ki ste kradli od rib do elektrike, eni z dsp in delom na črno pa na črno zidali hiše, babšeta pa se na nemogoče načine vsiljevale v premožne družine?

No povej kdo si pa ti prostitutka skrivaška? Spadaš v komunajzarsko drhal za katero so v sosednji vasi kot iz topa izstrelili, ko sem povedal kdo sem; “Buh-lenuh!”? Al ne?

Nekatere ženske so tako zmešane, da se moški raje odpove še otroku, kot pa, da bi z žensko nenehno prihajal v konflikte.
In če ima raje tujega otroka, kot pa svojega, potem drugo ne more biti razlog kot zmešana babnica.
[/quote]ko moški neha ljubit žensko,pogosto neha ljubit tudi svojega otroka(;je razvidno;zdaj ljubi drugo in ljubi njenega otroka;tako funkcionira 80 procentov moških in med temi si verjetno tudi ti…

Stara sem 37 let. Imam tehnično izobrazbo zdravstvene smeri. In kaj to spremeni?

OOO Marija-kraljica miru, pomagaj jim, da me čimprej vidijo crknjenega! ;-))))))))

Btw, piše v knjigi Sodelavci udbe, da je brat od učiteljice ki jo je ata porival še preden se mu je takrat še mladoletna mami 4. otrok v spalnici nastavljala, tudi udbaš. Mi je ata preko njega zrihtal izlet na Studenec 48?

Pa dohtarju ki je premalo strokoven, da bi mi določil prištevnost lahko poveste, da ni strokovno spraševati ali mi pimpek vstane. Le naj se nauči, da ima opravka z erektilno dis/funkcijo, mu mogoče še kdaj prav pride! ;-)))))

Naj vas IHS nad vhodom varuje! ;-))))
[/quote]

Za udbo si še prezelen. Bi bil pa čas, da ljudi končno pustiš na miru in se ne vtikaš v njihovo življenje, sploh, dokler imaš svojega posranega.
Namesto javkcanja vedno in povsod, sploh v realnem življenju, ne le tu, se spravi že enkrat in naredi kaj koristnega, namesto, da čakaš in špegaš izza ogla, kdaj se bo prikazala taka, da jo boš ocuril do nazga.

Res nisi kompetenten komurkoli nastavljati špegla. Ti pa res ne.

Podivjanke do konca znorele tudi v tej temi? Je resnica res najbolj kruta stvar na svetu?

Za udbo si še prezelen. Bi bil pa čas, da ljudi končno pustiš na miru in se ne vtikaš v njihovo življenje, sploh, dokler imaš svojega posranega.
Namesto javkcanja vedno in povsod, sploh v realnem življenju, ne le tu, se spravi že enkrat in naredi kaj koristnega, namesto, da čakaš in špegaš izza ogla, kdaj se bo prikazala taka, da jo boš ocuril do nazga.

Res nisi kompetenten komurkoli nastavljati špegla. Ti pa res ne.
[/quote]

Ti šment, na na brezplačno enosmernem izletu so me prvo vprašali, če sem kaj koristen, pa so ugotovili da ne, in so me odpustili v par minutah… Da ti vidiš kak so se reševalci in policaji razbežali!!! Za posrat hecno!!!

Ej, kaj pa če premalo molite v čast svete družine, pa se vam ne uresniči, da bi me končno videli crknjenega? Dejte no, saj je ata vendar najbližjo njivo dal za kapelico v čast sveti družini, krompir za vas pa kupuje…

Kako pa kaj nova hiša v lj napreduje? Bo dovolj dobra za 4 moje otroke ki sem jih zapustil in jim dolgujem preživnino?

Kako pa kaj mlada dama, se že kaj nastavlja po spalnicah bodočih tastov? Pa naj ji mami posodi tiste prozorne cunje v katerih je sama to počela, če ji že ena najtežjih šol ne gre!

Glej, v Avstriji takoj dobiš delo, v domu starejših ali zasebno, na domu, v negi 24 ur. Včasih se da zmeniti tudi za skrajšane termine po nekaj dni.
Ker praviš, da tvoji starši vzorno skrbijo za tvojega otroka, bi jim ga ta čas lahko zaupala, da greš delat.
To veš ti najboljše, bi bil lahko otrok toliko časa brez tebe.
Tvoja starost ni noben problem.
Če bi želela delati s Slovenci v At, lahko pokličeš agencijo Zu hause- Doma, kjer je vodja g. Mirko, govori slovensko, na tel. 0043 664 227 96 27.
Ter se vse zmeniš z njim.
Plača sicer ni bogvekaj, je pa sigurna odskočna deska za naprej. Ko smo finančno neodvisni, naša glava deluje popolnoma drugače.

Za to delo ni potrebna nobena izobrazba, le srčnost, poštenost.
Ne gledajo na leta, tako, da je primerna tudi za tiste, ki so ostale pred penzijo na cesti. Tudi z nič znanja nemščine, ker je v Avstriji še vedno dovolj ljudi, ki govorijo slovensko in iščejo domače ljudi.
Lahko to agencijo pokličete tudi druge, ki ste se znašle v zagati.
Btw, do Celovca je cena za vlak, preko Beljaka, 14€, ena smer. Iz kateregakoli kraja.
Online pa še cenejša. Le kak dan prej jo je treba kupit.
Še to, gor si same plačujete za penzijo in zdr.soc.zav. ker je potrebno odpreti Gewerbe.
Tako, da ste gor same svoj šef.


Ne bo veš, je v skupnem gospodinjstvu in šteje se preživnina za otroka v dohodek za dosego cenzusa, ne vem zdaj ali otroški dodatek tudi, rekli so nekaj da se ne bo več.
[/quote]

Ampak ona piše za primer, da se bo odselila. Potem ji seveda pripada.


Kaj to spremeni? Veliko. Še posebej, če si doma kje blizu severne ali zahodne meje in znaš jezik, nimaš 5 minut kaj razmišljat. Za nego ostarelih na domu se vedno išče, pa ne samo 24-urno, ampak tudi samo dopoldansko.

Še enkrat pa ponavljam, ne čakaj doma na službo. Samo iz socialnih transferjev dobiš dovolj za začasno skromno preživetje na svojem in bolj zdravo je 3 mesece jesti samo kruh z mastjo in riž kot vztrajati v strupenem okolju. Če si že preveč uničena, da bi naredila korak, poišči pomoč. Kar preko rednega zdravstva, brezplačno. In takoj, ko boš lahko, pojdi.

Ampak ona piše za primer, da se bo odselila. Potem ji seveda pripada.
[/quote]
Odraslega človeka starši niso dolžni preživljati, tudi če stanuje na istem naslovu. In se dohodki staršev nikamor ne štejejo, tudi če živijo na istem naslovu. Edino se za nekaj zmanjša znesek, ker se računa, da se delijo stroški bivanja (elektrika in to).

Prebrala sem samo uvodni post. Rečem lahko, da si eno samo nepremišljeno dejanje na dejanje, pa se čudiš, da se še starši kar vmešavajo v tvoje življenje. Kar sem prebrala, v enem stavku ne zaznam, da si zrela, odrasla, odgovorna oseba, ki bi dokazala komur koli, da si sposobna samostojnega nastopa v življenju. Preden urejaš strupene odnose tvojih staršev, bo potrebno še kar kaj postoriti, da sebe pobereš na noge, potem boš pa lahko sodila druge okoli sebe. Tam si, kjer si sama sebe postavila, to veš, mar ne?


Kaj to spremeni? Veliko. Še posebej, če si doma kje blizu severne ali zahodne meje in znaš jezik, nimaš 5 minut kaj razmišljat. Za nego ostarelih na domu se vedno išče, pa ne samo 24-urno, ampak tudi samo dopoldansko.

Še enkrat pa ponavljam, ne čakaj doma na službo. Samo iz socialnih transferjev dobiš dovolj za začasno skromno preživetje na svojem in bolj zdravo je 3 mesece jesti samo kruh z mastjo in riž kot vztrajati v strupenem okolju. Če si že preveč uničena, da bi naredila korak, poišči pomoč. Kar preko rednega zdravstva, brezplačno. In takoj, ko boš lahko, pojdi.
[/quote]

Pa kaj ti pa je, kdo ji bo pa tam kuhal pral in otroka rihtal? Menda ja ne misliš, da bo to sama počela?

Pa kaj ti pa je, kdo ji bo pa tam kuhal pral in otroka rihtal? Menda ja ne misliš, da bo to sama počela?
[/quote]
A ves, ko ljudje iz zivljenja crtajo take strupe (kot si npr v tej temi tudi ti), ki ne znajo drugega kot zaliti, ponizevati in prepricevati v nesposobnost… naenkrat ugotovijo, da pa le niso tako zanic, kot jim je strup vcepljal v glavo.

očitno ti fu.k gre … naredi iz tega posel in se osamosvojiš


A ves, ko ljudje iz zivljenja crtajo take strupe (kot si npr v tej temi tudi ti), ki ne znajo drugega kot zaliti, ponizevati in prepricevati v nesposobnost… naenkrat ugotovijo, da pa le niso tako zanic, kot jim je strup vcepljal v glavo.
[/quote]
Nič jaz ne žalim, povem tako kot je po večini videno. In zakaj misliš, da bi bilo pri tej drugače, ki pravi, da že pet let visi doma z otrokom brez službe in se zmrduje nad starši, sz očetom otroka pa ni bila zmožna živet? Kaj misliš , kaj ji starši očitajo? Mater hinavsko babje, ničvredno, kot da ne živiš v reali.


Nič jaz ne žalim, povem tako kot je po večini videno. In zakaj misliš, da bi bilo pri tej drugače, ki pravi, da že pet let visi doma z otrokom brez službe in se zmrduje nad starši, sz očetom otroka pa ni bila zmožna živet? Kaj misliš , kaj ji starši očitajo? Mater hinavsko babje, ničvredno, kot da ne živiš v reali.
[/quote]
Starsi znajo biti zelo strupeni. S tipom ni iz tocno tega razloga. Kee se mu ni dalo ukvarjat z bebci, je pac odsel. Ona pa ima ze toliko sprano glavo, da se ne zmore vec pravilno obrniti v levo ali desno.
To je reala, ki jo lahko srecas na vsakem koraku, ce le ne tiscis glave v presek.

Odpri stran ZZRS in boš takoj videla, kaj to spremeni. Službo lahko dobiš praktično takoj, celo kraj lahko izbiraš. Res mi je nejasno, zakaj je v vseh teh letih še nisi.

New Report

Close