Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sivi lasje – nič barvanja

Sivi lasje – nič barvanja

Zuzzika, ti mores pod nujno z mano na kavo it, da spoznas se eno osebo z zelo lepo naravno barvo las. Meni vse frizerke recejo, da ne se barvat, ker je moja barva tako lepa. In se strinjam;-)

Sicer pa se o sivi. Meni je tudi lepa tista ne siva ampak prav bela barva las in kratka frizura. S to barvo se res ni treba barvat, sam to mores znat nosit, s ponosom in dvignjeno glavo. Ce bom jaz imela enakomerno bele se tudi ne bom barvala, sive pa.

Kmalu bom 50. Imam sive lase in mi prav sladko dol visi, kaj si kdo misli o meni. Imam gubice, vsak dan jih je več, pa kaj potem. Vsi bi radi dolgo živeli, nihče pa ne bi bil rad star, a ne?
Mar nekatere mislite, da boste večno mlade? Da se vam nikoli ne bo gubala koža okrog komolcev, kolen? Pa da se ne bodo pojavile starostne pike, se vam razredčili lasje, redčili zobje, sključila postava pa še kaj… Potem boljše, da si že zdaj pošljete šus v kepo, si boste prihranile veliko grenkobe in gorja na stara leta.

Pa kje živite, ženske božje??? Seštejte malo keš, ki ga zmečete za razne kreme, barve, pudre, botoks, silikon… Potegnite črto, koliko vas pravzaprav na leto stanejo “ugodne” barve, kremice, črtala, laki, šminke, dezodoranti, itd itd.. Naredite vsaj pol toliko tudi na osebni rasti in na tem, da odkrijete, kdaj in kdo v resnici ste, ne le, kako izgledate?
Je važno, ja, da smo urejene. Ampak prav toliko je važno tudi to, kako znamo shajati s tem, kar se ne vidi na prvi pogled. Zrelost, karakter, razsodnost, zdrava samozavest, dobra samopodoba so ekvivalent, ki ga marsikatera prezre ali zanemari. Škoda!

Vržite kdaj uč na Pink Tv: usmiljenja vredne poblajhane 40-plus letnice v kratkih nabranih krilich, vse rumeno blond z umetnimi lasnimi podaljški, oteklimi žnablji, umetnimi trepalnicami, z obrazi kot beneške maske, s štrlečimi silikonskimi nadomestki za za samozavest (joški), ki kipijo iz globokih dekoltejev. Želite biti take? “Lepotice”? Izgledati stare osemnajst let pri petdesetih? Pri osemdesetih vse po telesu nagubane, a z nategnjeno faco in s stoječimi joški???
Res hočete biti za vsako ceno žrtve kulta večne mladosti, ki ni drugega kot iluzija? Biti zapeljive, vroče… Je to največ, kar lahko doseže ženska? Da za vsako ceno ohranja in podpira sodobne stereotipe o tem, kako MORA ženska izgledati? Meni so všeč samozavestne ženske, ki so našle svoj slog ne glede na modne zapovedi in med njimi je tudi precej takih s sivimi nitkami na lasišču. Imajo še kaj drugega ponuditi kot samo zunanji olup.

Kaj kričijo naslovnice, reklame? En sam slogan: biti neoporečna potrošna roba za moške in še to z zelo kratkim omejenim rokom uporabnosti. Ali vidite kje kakšno zrelo žensko še kje drugje kot v reklami za življenjsko zavarovanje ali revmatske kreme? Računajte na to, da boste nekatere živele 90 let!! Veste, v življenju gre še za kaj več kot samo biti lep.

Leta ne prizanašajo in namesto, da bi se nekako naučile shajati same s seboj in s tem, kar v resnici smo, same sebe “kamufliramo”, deformiramo in uniformiramo do neprepoznavnosti. Koliko žensk v resnici poznate, ki se znajo zdravo in pogumno soočati s svojimi leti? Ki so zadovoljne same s sabo, kakršne so in se ne obremenjujejo pretirano s kakšnim sivim laskom ali pač tudi s čisto sivo ali belo glavo?

In tiste, ki bi se morale najbolj ukvarjati same s seboj, bodo prve svoje komplekse zdravile na drugačnih, ven štrlečih…

Tole je precej pretežko za domet večine MONovk, napsiano je pa odlično in tako prekleto resnično!!!

Bravo! In čeprav je tema resna, sem se nasmejala ob oteklih žnabljih 🙂

Meni je pa grdo, če je človek plitek, kot si ti in je dejansko tako omejen, da ljusi doi po barvi las in jim celo očita, da so “neurejeni”. Žal je tako, da po tvoje “neurejeni” ljudje svoj “kvazi-problem” uredijo v pol ure, ti pa svojega zlepa ne boš, ker enostavno ne dojemaš oz. nisi sposobna dojet, da eni imajo nekaj tudi V glavi in ne samo NA njej in da ker premorejo vsebino, jim “embalaža” niti najmanj ni tako pomembna kot tebi. Meni so sivi ali “mišji” ali kakršnikoli lasje, ki so umiti in vsaj približno urejeni v neko frizuro povsem v redu. Mastni, smrdljivi ali vsi skurjeni od neštetih “izboljšav” so pa res obup od obupa. Predvsem pa ne sodim folka po tem, kar ima na sebi, ampak po tem, kaj da od sebe.[/quote]

Dobro napisano.

Evo,jaz sem popolnoma istih misli.Barvam se pomalem že 15 let ,od mojega 35 leta,pa tudi prej,pri dvajsetih sem si večkrat dala pramena posvetlit.

Tiste ,ki so sive,so ponavadi videti neurejene in zanikrne.

Redkokateri paše.

Tole je pa res.
Meni vsi (zanimivo, da moški) pravijo, da mi paše- kaj pa za mojim hrbtom govorijo je pa njihov problem, če mi ne upajo v obraz povedati svojega mnenja.
Pa je dobrodošlo, tako ali drugačno.

New Report

Close