Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek skeleči boleči zobje

skeleči boleči zobje

Jedla sem otroške bonbone “kislice” in zdaj imam tako boleče in skeleče zobe, da se jih ne smem niti dotaknit :(((

Kako si naj pomagam, kaj naj naredim?

To so sadovi kapitalizma. Ne kupuj in ne jej več takšnih bonbonov. Zdaj vidiš, kaj naredijo otroškim zobem.

ne moraliziraj! saj ne veš ne kje sem jih dobila ne če jih otrokom kupujem ne nič. pomagaj mi raje!

nova
Uredništvo priporoča

Speri z raztopino vode in limone, potem jih operi z zobno pasto ali pa kakšno pasto za občutljive zobe in pozabi na sladko za kakšen dan. Pa ne dajaj gor ledenih pijač ali vroče kave.

Ne glede na to, da te boli, ne bo pomagalo nič drugega, kot čiščenje zob. Če slučajno pri roki nimaš ščetke in zobne paste, pa vsaj splahuj z mlačno vodo, žvrkljaj jo po ustih.

limone? jooooj, samo pomislim na limono, še bolj zaboli :((

vodo sem že žvrkljala v ustih …. dotika ščetke pa ne prensem. samo res, presneti bonboni!

Saj ne rabiš cele limone not stisnit 🙂 Par kapljic v kozarec vode.
Če si jedla kisle bombone lahko poskusiš tudi kaj bazičnega, mlačno melko recimo al pa jogurt. Pa ščetkaj, tudi če malo boli, tako kot je rekla presneti bomboni.

ne ga srat s ščetkanjem, ko je sklenina občutljiva in zmehčana zaradi kisline, no.

vsaj eno uro po tem, ko ste jedli, ni priporočljivo umivat zob!!!!
zato se zobje umivajo pred zajtrkom in tik preden greste spat.

V kozarcu vode raztopi jedilno sodo in s to vodo izpiraj usta

Kislo stanje je potrebno nevtralizirat z bazičnim -raztopina sode bikarbone, nežno sprati, ali spiranje s kozarcem zluftanega Donata . Niti pod razno nakislene sklenine ne smete takoj umivat z zobnimi pastami: to je tako, kot da bi šli drgnit še ne suh omet s šmirgl papirjem !

Eni ste pa res “pametni” s predlogi: limona, sol ipd: To je enako, kot da bi v razdražen želodec, ki mu nagaja kislina, dolivali še kislino, kis, ipd. Nevtralizirat z bazo je potrebno! Osnove kemije! ALi pa če drugega ni z nevtralno toplo, ne mrzlo (!!) vodo spirat

New Report

Close