Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Škodljivi tamponi, vložki

Škodljivi tamponi, vložki

V primeru, če tampon predolgo ostaja notri in se tista kri že razkraja znotraj tebe, lahko privede do toksičnega šoka, kar lahko vodi tudi v smrt. Piše pri vsakih tamponih. Ponoči je lahko nevarno zato, ker ni nujno, da se ponoči kaj vstajaš in potem ta tampon not gnije……………. Skratka, tisto opozorilo ni brezveze tam napisano.[/quote]

Ja, saj, v tem je poanta – predolgo v nožnici, kar je pa lahko pr posameznih perlah tudi podnevi. Noč nima nobene veze. Ženska, ki tako močno krvavi, pa dvomim sploh, da spi več kot par ur v kosu. In ta toksičen šok … me zanima, koliko na koliko tisoč uporabnic … verjetnost je res mikronska in jaz raje tvegam ta mikron, kot trpim četrtino meseca, vsak mesec.

No ja, kolikor mi je znano, je do toksičnega šoka prišlo tudi pri ženskah, ki so tampone menjavale pogosto in redno, torej na dve do tri ure.
In ja, na škatlicah s tamponi je to opozorilo napisano,tako da me čudi, da nekatere še slišale niso za to.Sploh tiste ki jih uporabljajo.

Iron deficiency is a bit of a double-edged sword. If you bleed heavily throughout your periods, you will be more likely to be iron deficient. However, one of the symptoms of iron deficiency is also an increased risk of heavy bleeding. Iron helps the blood vessels to contract, which is need to slow down the flow during your periods.

http://www.marilynglenville.com/womens-health-issues/heavy-periods/%5B/quote%5D

A lahko objaviš kakšen resen članek in ne domnev in predpostavk z babjih spletnih strani? Priporočam spletno stran “pubmed”.

Bo dovolj dobro?

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3320130/

http://jama.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=1161803

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14085026

Pa hvala za prijaznost. Hočem pomagat, očitno nihče moje pomoči noče, upam, da me bo kmalu izučilo. Seveda pa ne trdim, da bo kar vsem dodajanje železa pomagalo. Lahko je še precej drugih dejavnikov. Hipotiroza, miomi, pomanjkanje vitamina A, …. Seveda se pa železo in vitamin A ne smeta dodajat kar na pamet, zadevo je treba preveriti v laboratoriju. Sicer pa – včasih na kakšni babji strani tudi najdeš kaj pametnega.

http://www.sensible-alternative.com.au/important-minerals/dont-forget-iron

tako krvavenjne je patološko. se vam nič ne zdi potrebno ugotoviti zakaj in kako to odpraviti? pa ne samo tako, da iščeš najbolj vpojnio zadevo za med npoge, ampak tako, da spremeniš življenje. ker tole normalno in dobro že ni. Poiščite kaj v alternativi. vam zna ne biti všeč.

nisem brala vmesnih komentarjev, zato ti odgovarjam direktno …

okey, praviš, da ne moreš biti ponoči brez tamponov . ni panike, pač uporabljaš eno naravno znamko + vložek kakšne naravne znamke …
tudi samo uporaba vložkov pri močnih in dolgih menstruacijah lahko posega po navadnih 8ne potrebuješ always – to je v tvoji glavi, da bodo always bolje zadržali) … je pač tako, da če so zelo hude, si moraš itak večkrat menjati …

ti bom pa povedala tri zgodbe – ena je moja (sem sama prišla na idejo, da bi uporabljala druge vložke kot always, ker sem se v navadnih vedno bolje počutila), potem mi je kolegica povedala, da je brala nekaj podobnega kot ti že pred par leti – je začela uporabljati druge vložke (če se ne motim so bile nekaj časa Cathrine enako kvalitetni kot always pa manj strupeni), in to sem povedala svoji mami takrat …
bistvo zgodbe je, da smo vse tri s časom (ne takoj seveda), ko smo prenehale uporabljati always vložke dobile normalne menstruacije (ne predolge ali premočne) … je bil članek namreč tudi o tem pred leti (pogooglaj, se mi ne da iskati), kjer je pisalo, da ravno ti strupi ki so pogojno dovoljeni pri always vložkih, povzročajo močne in boleče menstruacije pri večini žensk …

kar se pa postelje ponoči tiče – sem že imela hude krvavitve brez skrbi, za take primere (in pa če so otroci bolani in je nevarnost, da bodo ponoči pobruhali posteljo recimo), imam doma paket posteljnih vložkov – take podloge, ki se lahk otudi za lulanje pri otrocih ponoči uporablja … tam si lahko brez skrbi z navadnim vložkom – edino pižamo pa spodnjice boš morala oprati zjutraj … je treba biti malo iznajdljiv 😉

drugače pa še en post za vse ženske, mogoče vam bo tole zanimivo …

naša maternica sodeluje v procesu prebave (ves čas, ne samo med menstruacijo) … tako da vsaka zaužita hrana deluje direktno na maternico (med celim ciklusom, ne samo v obdobju krvavitve), tako da dobro pazite, kaj jeste …

moja ginekologinja mi je tudi enkrat pvoedala, da ženske pred menstruacijo (ko imamo ponavadi napad lakote) pa tudi med samo krvavitvijo, jemo veliko, vendar ne tistega, kar bi morale in to zelo vpliva tudi na moč in dolžnio krvavitve … najbolje se je v času PMS in krvavitve paziti maščob in mleka (razen mlečnih izdelkov kot so jogurti – ti so pa zelo dobrodošli), predvsem pa moramo zaužiti veliko hrane, ki vsebuje železo (ker tega nam ponavadi primanjkuje) …
en dober nasvet na splošno je tudi, da je dobro dnevno pojesti en probiotični navadni jogurt, ker to zmanjšuje možnost pojavitve glivic v nožnici … enako tudi uporaba dnevnih vložkov, raje menjajte spodnjice večkrat …
tako, tole je par nasvetov moje gin. upam, da bo kateri prav prišlo …


To pa nisem vedela… šment, jaz pa pri ovulaciji, ko imam izcedek, vedno uporabljam dnevne vložke, sicer naravne, vsaj piše, da so.. Sploh nisem vedela, da lahko dnevni vložki povzročijo glivice. Hvala za info!


To pa nisem vedela… šment, jaz pa pri ovulaciji, ko imam izcedek, vedno uporabljam dnevne vložke, sicer naravne, vsaj piše, da so.. Sploh nisem vedela, da lahko dnevni vložki povzročijo glivice. Hvala za info![/quote]

ja baje smo zato tu, da si pomagamo, pa delimo info 🙂 ja sploh pri ovulaciji je smotano – se strinjam … beli tok in to … zdaj če res ne gre – seveda tudi jaz uporabim dnevne vložke, sicer pa raje menjam spodnje hlače … pa takrat (v teh dneh) je fajn, da se nosijo pretežno bomabžne spodnjice – ker razna sintetika in pa dnevni vložki povzročajo sparjenost (al kako bi se reklo) – idealne pogoje za glivice-vnetja … vnetja pa tako vemo, da niso dobra … določene glivice in bakterije pa v našem telesu tako so (tudi v nožnici) in jeba je, če se preveč namnožijo …

Jst isto kot ti. Pa sva že dve.[/quote]

No, smo že tri.

Spim z vložki, natančneje z dvema hkrati:
http://www.tosama.si/b/80_VIR-NATURE/i_1109_vir-nature-vlozki-super-10-kos
Po potrebi ponoči vstanem in zamenjam (itak slabo spim takrat, zaradi krčev).
Tudi Tosamine bombažne vložke za porodnice sem že preizkusila in so res ogromni in vpojni, ampak me moti, da se ne prilepijo na perilo.

Čez dan uporabljam vložke Natracare Ultra Long. Imajo jedro iz celuloze in vrhnjo plast iz bombaža. So precej bolj vpojni kot tanki vložki, ki so samo iz bombaža (Natura Femina ali Masmi).

Skodelico imam (Lunette) in se mi zdi super na začetku in proti koncu menstruacije. Med močnejšimi dnevi pa je ne uporabljam, ker jo moram takrat tako pogosto menjavati, da me že po enem dnevu vse boli. Sem poskusila enkrat in nikoli več.

Tamponov nisem nikoli posebej marala, ker mi med močnejšimi dnevi itak mimogrede premočijo, na začetku in proti koncu menstruacije pa mi preveč izsušijo nožnico.

Težav z vnetji nimam. Ginekološki pregledi redni in BP.

New Report

Close