Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Skoraj bi me kap ko so mi v vrtcu to povedali!!!

Skoraj bi me kap ko so mi v vrtcu to povedali!!!

Dej ne nakladaj. Tudi v CSODjih je en ucitelj na 18 otrok, torej ne spi v isti sobi z njimi.

BTW, mi smo ocitno tudi cudni, ker moji otroci spijo v sobi, kjer ni odrasle osebe, In to po 10 ur skupaj[/quote]

Izražanje mnenja je zate nakldanje? In nestrinjanje s tabo vzbudi v tebi potrebo po pokrovteljstvu, ostrem tonu? Vedno tako?

A ni CŠOD Center ŠOLSKIH…?
Tu pa je govora o predšolskih.

Moj je v tretjem razredu, od tega je že veliko let, hodil vso noč bruhat v šoli v naravi, pač je takrat zbolel.
Malo too much mi je, da bi bil v taki situaciji 4 ali 5 letnik prepuščen sam sebi.

Še vedno se mi po dva vrtčevska v sobi, brez prisotnosti odrasle osebe, zdi večji problem kot cena; do cene splih ne bi prišli, če bi bila jaz na roditeljskem sestanku in bi.izpostavili to možnost.

Pa im zdrava, samostojna najstnika. Ki sta bila od sedmega leta redno sama doma. A doma, od sedmega leta in s telefonom pri sebi.
In je bilo jasno, kdo je zanju odgovoren.

Ena vzgojiteljica na 18 vrtčevskih pa je neodgovorno. Najbolj do vzgojiteljice, seveda pa tudi do otrok
Da te bo lastni otrok, ki spi v svoji sobi, prišel v spalnico zbudit, če bo kaj potreboval, pa je jasno.
Učiteljice pa moj sedemletnik ni šel budit. Dvomim, da bi jo, če bi bil tri leta mlajši.

Naj se ti za svoje mnenje kar vnaprej opravičim, da se ne boš preveč razjezila??

Klasika, zakaj nisem presenečena? Imate svet staršev in svet zavoda, vsi ste polnoletni, domnevam, da vsi znate govoriti, zakaj se torej ne oglasite javno oz. vaš predstavnik? Aja, to pa ne, se je treba izpostaviti, dejmo pa za vogali komentirati. Žalostno.[/quote]

pa si ti kdaj videla strukturo staršev v svetu staršev – večinoma visoko izobražaeni in večinoma dobro situirani. In ti, žal v 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne razumejo stisko staršev, ki živijo z minimalcem. In ne, ne razumejo, da ti je tudi 100 eur za 3-dnevni tabor preveč.

jaz sem se enkrat izpostavila, ampak so me poteptali kot muho. Da 120 eur pa res ni veliko. Da če daš vsak mesec na strah 10 eur, boš že našparal do konca leta, da danes otroku pač moraš nekaj tudi ponuditi, da je “tak nadstandard, tj. letovanje otrok v predšolskem obobju” ne nadstandard, ampak normalen standard. In da saj, če kdo noče dati svoje otroka, naj ga pač ne da. Niso pa pomislili na to, kaj preživlja ta otrok, ko gre 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} otrok iz skupine na letovanje, on pa ostale v vrtcu združen z ostalimi “luzerji” v drugi skupini – ker razumeti pri 4 ali 5 letih itak ne more, da morda si pa starši težko to privoščijo.

In ja, obstaja sklad, ampak vsaj pri nas, v manjšem kranju, ga ni denarja, da bi se nekdo izpostavljal s tem. Ker kakorliko vzameš, je manjša podeželska šola in hitro se vse razve. Jaz pa recimo tudi ne bi hotela, da nekdo govori o mojih financah in ugotavljal, ali sem res upravičena in kako da sem upravičena in ali nimam tega in tega, itd.

Sociala pri Svetu staršev še nikoli ni šla čez. Ker je za vse odgovor: Šolski sklad.[/quote]

Oprosti, ampak to so sami izgovori. Sem v svetu starsev v soli, za bonus pa tudi v skladu. In ja, delamo popolnoma anonimno. Razen predsednika upravnega odbora ostali člani ne poznajo imena otroka.

Mi imamo drug problem. Uciteljice en zelij oprevzemat odgovornosti za otroke, ker le-ti pri 10 letih še niso pripralvjeni spet cel teden stran od staršev. Ki ti gladko razlozijo, da je to cisto normalno in da je vse ostalo siljenje otrok.

PS: 5 dnevni zakljucni izlet je bil zadnja tri leta ranga 190€, od tega da obcina 75€, starsi smo plačali med 105 in 120€.
Sola v naravi za 3 dni je bila lani cena 65€, vkljucno z vsemi dodatnimi aktivnostmi in prevozom. Nobena prosnja iz sklada ni bila zavrnjena.

1 : 0

Da, en učitelj na 18 otrok.Ampak – to so starejši otroci.

Tukaj pa je govor o predšolskih otrocih..In predšolski otrok ne sme biti brez nadzora.[/quote]

Seveda, ko gredo na tak izlet predsolski otroci, je normativ 18 otrok na enega spremljevalca. In niti pod razno ne 5.[/quote]

No, pri vas mogoče že.

Pri nas ne.

Pri nas ima vsaka vzgojiteljica na tridnevnem izletu na kmetiji na skrbi 6 otrok, starih 5 let.

In z njimi v sobi tudi spi.

Pri nas je bilo takole: najprej sem štiri mesece plačevala smučanje, potem pa še tri mesece morje v istem šolskem letu. Ni mi žal. Otroci so se imeli lepo, vzgojiteljice so jih lepo pedenale, in kar je najpomembnejše: vsi so se vrnili domov zdravi in zadovoljni.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

To je navaden vrtec in cena za štiri nočitve je 230e brez smučarskih kart!!!!!!

Jaz pa dvomim, da je tole redni program vrtca, kamor naj bi šli vsi otroci. To bolj zgleda v stilu kolonij, ki jih vrtec sicer reklamira, izvajajo se pa izven.


Imaš na izbiro ali greš ali ne greš.
In ce si starši res želite drugacne, bolj preproste ponudbe, potem to ponudbo pač zavrnite. In recite ne gremo.

Boš vidla, kako bodo potem prišli s cenejšo, bolj preprosto ponudbo na plano, pri kateri bodo še vedno nekaj zaslužili, samo ne toliko. Dokler pa starši vse placujete, kar si oni izmislijo in vam ponudijo, bodo pa cene samo še rasle.

Dajmo najprej razčistit nekaj stvari: javni vrtci imajo program, ki je predpisan s Kurikulom za vrtce. V njem ni zapisano, da mora vrtec organizirati letovanje, smučanje … Vse to je nadstandard, ki ga morajo starši dodatno plačati. Letni delavni načrt vrtca sprejme oz. potrdi Svet zavoda ( to ni Svet staršev), tudi nadstandardne dejavnosti. Vrtec lahko te organizira, starši pa se lahko sami odločijo, ali bo otrok šel ali ne. Nihče ne more nikogar prisiliti. Vrtec izbere ponudnika oz. kandidira na razpisih CŠOD. Ostalo pa je izbira staršev. Torej, če vam rečejo, da je smučanje obvezno- ni res. Sami lahko izberete.

predšolski otroci so sami-brez varstva- v sobi??? Pa ni to kaznivo? Jih bo kdo slišal če imajo sredi noči kakšen zdravstven napad, jim spodrsne v kopalnici ipd? Je to legalno?? Pa če jih drugi “socimer” maltretira? Mord akar lahko zaduši al kaj? Adijo pamet in vsa zakonska regulativa!!

Meni se zdi tole za lase privlečeno. Daj link, daj podatke, pa bom verjela.
Moja dva sta hodila v ljubljanski vrtec, zdaj hodita isto v LJ v osnovno šolo. Delam v LJ, sodelavke in prijateljice imajo otroke tu v vrtcih in šolah. Pa še nikoli nisem slišala za kaj takega! Je pa res, da nimam 5 tisoč plače in otroka v fensi vrtcu/šoli.

moji otroci pač ne hodijo..na nobeno od teh zadev za prespati..pa ne zato, ker jim ne bi mogli omogočiti ampak zato ker svojih otrok ne puščam brez nadzora na dohvat potencialnim pedofilom, nesrečam iz malomarnosti (ali preobremenjenosti osebja) in želim biti na voljo za otroške stiske vsak dan..ne vem, če si otrok strašno želi potem ga morda daš..seveda če mu je jasno, da zvečer se ne bo stisnil, pockrljal ali spal s starši..če mu je to vse jasno in si vseeno želi ga pač verjetno daš, ne vem, na srečo mojim otrokom ne pade na pamet..


Imaš prav!
Najbolj smotrno je investirati v kubik vate in otroka notri zaviti!

Malo preveč se tole napihuje.
ca.240€ je cena aranžmaja. 70€ prispeva MOL za LJU otroke. Karta je pa 7€/dan ko jo rabijo, zaradi različnega predznanja/znanja.
Spijo v Šport hotelu ali Jelki.
Se pravi ca.200€ za teden smučanja.
Moj otrok je bil in se imel več kot odlično, ter se naučil smučanja.

Mi lahko poveš kje je še kakšna nastanitev na Pokljuki? Za smučanje je tole normalna če ne celo ugodna cena.
Pojdi enkrat za en dan nekam smučat z otrokom pa povej kakšen je strošek. Že cena karte za smučišče je povsod x3. Pa čeprav otrok uporablja samo otroško vlečnico.

Ni malo denarja ampak pri smučanju gre težko ceneje.

lp

Se strinjam. 100 kil vate pa fajn zavit do 65 leta. Pol gre pa v dom da se mu kaj ne zgodi. Pa še sestra ga zvečer pocrklja:)

Srcno upam, da se hecas. 6 letniki so ze zelo samostojni otroci. In ne razumem, zakaj ne bi mogli nekaj noci prespat stran od starsev. A tudi ko spijo pri babici, spijo v isti sobi? Doma spi pri tebi? Ocitno imas vec kot dovolj dopusta, da bos pokrila vseh 13 tednov pocitnic naslednje solsko leto. Ker tvoj otrok, ki niti pod razno ni dovolj samostojen, da bo med pocitnicami ostal doma, ker ne bo pod nadzorom, ce se mu slucajno kaj zgodi, ali pa si ne bo zelel v varstvo, ker so tam morebitni pedofili….. (glej tvoje zgoraj). ZA solo si prepricana, da ne velja enako?

Srcno upam, da se hecas. 6 letniki so ze zelo samostojni otroci. In ne razumem, zakaj ne bi mogli nekaj noci prespat stran od starsev. A tudi ko spijo pri babici, spijo v isti sobi? Doma spi pri tebi? Ocitno imas vec kot dovolj dopusta, da bos pokrila vseh 13 tednov pocitnic naslednje solsko leto. Ker tvoj otrok, ki niti pod razno ni dovolj samostojen, da bo med pocitnicami ostal doma, ker ne bo pod nadzorom, ce se mu slucajno kaj zgodi, ali pa si ne bo zelel v varstvo, ker so tam morebitni pedofili….. (glej tvoje zgoraj). ZA solo si prepricana, da ne velja enako?[/quote]
Moji otroci ne spijo pri babicah. Nimamo vsi te opcije in ja, za enkrat še spimo skupaj. In radi smo skupaj, nam niso odveč in nam je lepo. Nič ni večno in dokler uživajo v naši družbi ne vem zakaj bi jim jo odrekali. Še celo življenje bodo skakali po svetu sami, da pa mladiči to počnejo ni nobene konretne realne potrebe. Enim so pa odveč..jim paše da ni otrok da v miru in brezskrbno skačejo po shoppingih, kavicah in fitnesih. Vsaka glava ima svojo pamet. Zate moje ravnanje zavijanje v vatko zame forsiranje predšolskih, da so več dni odsotni je čisti egoizem in pomankanje povezanosti in topline. Slovenci pa itak vse copy paste..to so “potrebe” nove slovenske družbe, nikoli prej ni bilo “normalno, potrebno in samoumevno” predšolskih otrok tlačiti na večnevne počitnice z vrtci. No, kapitalizem je naredil svoje. Kaj pa pravijo ugledni strokovnjaki tj kaj je v tem obdobju pomembno in ali je to sploh v korist otrokom je pa nekaj povsem drugega. Ampak..v Sloveniji se svetovne stroke na tem področju ne upošteva ker je vsak kmet pametnejši. Ha,ha..

New Report

Close