Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Skrajšan delovni čas po porodniški in nagajanje šefa

Skrajšan delovni čas po porodniški in nagajanje šefa


Fino, zakaj pa on šefu ne predlaga, da bi šel domov recimo ob 15 uri? Si ne upa, a ne? Ti pa, ker meniš, da si zaščitena ker delaš v JU! Malo morgen, dost vas mama, matere, ki samo rojevate pa nič družbi ne vračate. Dost vas mam, Doma ostani, pa delaj kar hočeš. Pa še potem ti bomo davkoplačevalci plačevali za vrtec, pa za šolo, pa za- ker imaš 4 otroke. Prej bi mislila, prej!
[/quote]

Ja, to je kar običajen način v JU.
Skrajšan delovni čas še razumem. AMpak, tudi vse nege, bolniške za otroke, vedno mama. Ata pa ne. Ker ni v JU. Mama pa je v JU je pa kar naprej v bolniški. Ata pa kot, da ni ata otrokom. Samo vse na mamah. Ker so v JU.In mislijo, da je služba socialna ustanova. Da podpira lenobo očetu.
Pri nas mamice kar direkt povedo, da imajo one bolinške za otroke, ker možje v službi več zaslužijo in se jim ne splača imet nege za otroke. Zato jo imajo one.

… s komentarji…
ima štiri otroke.. bravo!!! Ti otroci bodo delali tudi za vaše penzije… brezplačna šola.. pa ja de… ste vsi brez otrok ali že alcharjmer straši okoli??
glede delovnega časa.. JU ima premakljivi delovni čas.. ti resnično lahko šef določi čas? predlagam, da povprašaš na MJU – na inšpekcijo za javno upravo!
pa srečno!!

Verjela ali ne, sem zaposlena in si plačujem za svojo penzijo. Ne rabim vaših frocev.

Tudi ti si še v socializmu…
Zbodlo je predvsem to, da je avtorica napisala kako si je zamislila, da bi delala. Ob vseh ugodnostih, ki jih bo vleka s 4 otroci, bi še v službi sama določala kako bo delala???
Halo???
A si sami razporejate delovni čas?
Vodja vam bo razporedil kako boste delali!

Ostani doma, če nisi sposobna hodit v službo. Sama si se odločila za 4 otroke in ne išči zdaj oh in sploh ugodnosti… Po pisanju se vidi, da iščeš samo koristi. Je treba delat tudi!

Celotna javna uprava pa res nima premakljivega delovnega časa. Pri nas smo JU in imamo premakljiv delovni čas, a to velja za večino, ne pa za vsa delovna mesta. En del ima fiksni delovni čas od sedmih do treh, z možnostjo premika časa prihoda ali odhoda za 15 minut.

Avtorica, iz tvojega prvega posta je razvidno, da ogromno časa zapraviš na poti v službo in domov. To je najbrž da precejšen del tvojega problema in šef s tem nima nič. Sploh pa, če pišeš, da če končaš ob pol štirih, prideš v vrtec 15 minut po zaprtju vrtca, potem bi v primeru, ko bi po navodilu šefa končala ob treh, prišla v vrtec vsaj 15 minut pred zaprtjem in v bistvu nimaš problema s popoldanskim varstvom. Ali pa jaz česa ne razumem v tej tvoji zgodbi.

No, če imaš štiri otroke in si brez denarja, potem moraš pa kakšno stvar tudi požret, recimo službo in delo.
Ali kako si ti to predstavljaš?
In ne, njeni otroci ne bodo plačevali za naše penzije, temveč bodo kvečjemu 4 krat po 25 let zažirali proračun, dohodnine verjetno ne plačujeta, vrtca minimalno, tako da od oka pri vsakem samo zaradi vrtca plačata 200 evrov manj od družine z dvema otrokoma … zdaj pa množi in seštevaj.
Prvi trije otroci bodo kar nekaj desetletij delali samo za to, da se odplačajo vsi ti privilegiji, morda zadnji bo pozitivni prispevek k proračunu.
Kot je že nekdo napisal, za svojo penzijo plačuje vsak zaposleni sam. To, da zavod ne zna delati s tem denarjem, je pa druga zgodba. Ampak nikakor jaz od njenih otrok ne bom dobila niti centa. Jasno? Tudi riti mi ne bodo brisali oni.

Starša pa, naj začneta razmišljati, kako bosta preživela starost. Namesto da bi varčevala za svoja stara leta, živita na kredit, da se lahko razmnožujeta po mili volji. V najboljšem primeru, če bodo otroci imeli službe, bosta na stara leta obremenila njih z doplačevanjem doma, v najslabšem primeru pa …. spet nas oz. proračun. In ker bodo v tem primeru tudi njuni otroci revni, bomo plačevali še za njih. Najprej vrtec, potem pa še dom.
Res, same koristi so od takih družin.

pa tukaj se zbirajo same psihopatke, ki sovražijo otroke in mislijo, da ne vem kaj naredijo, ne glede, da med službenim časom visijo na netu.

Okoli urnika pa tole:
http://www.mju.gov.si/fileadmin/mju.gov.si/pageuploads/JAVNA_UPRAVA/SOUS/mnenja/krajsi_dc_mddsz.pdf

Folk, ki komentirate tule zgoraj (z eno izjemo), ste res čisti škart od ljudi! Sram naj vas bo!

Kot smrdljive hijene in zblaznele kače se poženete v človeka, ki kaj? Ima štiri otroke, skrbi zanje, dela v službi in še doma. Ampak ne, takoj je treba sadistično začet udrihat po njem, češ “kva si vse zmišluje”! Res, govno slovensko ste in čisto prav, da vas “šefi” (ta vaš sadistični fetiš!) obravnavajo kot govno, saj si drugega niti ne zaslužite!

Za vsakega frdamanega cucka bi se po kolenih plazili pred “šefi”, da bi vas pustili prej it domov, da cuck ne bo žalosten sam doma! Ampak ko pa pride do ljudi, takrat pa vaš gnojni sadizem takoj brizgne ven! Eni navadni smrdljivi sadistični gnoji ste! In naj vas čimprej spešta kak še večji sadistični škorenj kot ščurke in gnide, kar v svojem bistvu tudi ste!

Potem se strinjaš, da recimo kak urad zaradi delavke na krajšem delovnem času ni odprt popoldne?

Sama sem ženka in sem vodja nekega oddelka v nekem podjetju (ni JU!). In tudi sama sem bila pred dobrim letom postavljena pred skorajda zahtevo ene moje podrejene, ki je zaradi otrok začela delati po 4 ure, da on bi pa od 7.30 do 11.30…in ji žal nisem mogla ugoditi, večinoma zaradi razporeda dela, nekaj pa tudi zaradi poštenosti do ostalih delavk, ki tudi imajo otroke in si večinoma 4 urnega (ali 6 urnega delavnika) niti ne morejo privoščiti. In ona ima dva otroka in oba v vrtcu do 14.30 ne glede na to kako ona dela…da ne govorim kako je debelo pogledala, ko sem rekla, da bo delala tudi popoldan in tudi sobote…pač da si je ona zamislila, da bi le zjutraj, da zato pa je šla na 4 urni delavnik itd., itd.,…žal tako to je, pa itak je več doma kot v službi, ne vem zakaj bi ji šla na roke kako bi ona delala…in ja, tudi sama imam otroka in hvala bogu zelo, zelo, super moža!!!

Potem se strinjaš, da recimo kak urad zaradi delavke na krajšem delovnem času ni odprt popoldne?
[/quote]
Sadist bo takoj začel s takimi vprašanji, da še poveča svoje smrdljivo zadovoljstvo ob gledanju, kako je nekoga “v živo zatolkel”!
To je mentaliteta sadista! “Najdimo vse možne argumente, da človeku še bolj zagrenimo življenje!” Dejansko kot tisti sadistični paznik v filmu “Zelena milja”! Taki so Slovenci: potuhnjeni, zlobni sadistični cvergli!

Kaj pa, če bi se usedli in našli rešitev?
A to pa ne! Ne bo sadističnega užitka!

Kako pa kaj tvoje zdravje???

Slovenec Slovencu sadist

“Kaj pa, če bi se usedli in našli rešitev?
A to pa ne! Ne bo sadističnega užitka!”

DOBRO POVEDANO

Potem se strinjaš, da recimo kak urad zaradi delavke na krajšem delovnem času ni odprt popoldne?
[/quote]
Sadist bo takoj začel s takimi vprašanji, da še poveča svoje smrdljivo zadovoljstvo ob gledanju, kako je nekoga “v živo zatolkel”!
To je mentaliteta sadista! “Najdimo vse možne argumente, da človeku še bolj zagrenimo življenje!” Dejansko kot tisti sadistični paznik v filmu “Zelena milja”! Taki so Slovenci: potuhnjeni, zlobni sadistični cvergli!

Kaj pa, če bi se usedli in našli rešitev?
A to pa ne! Ne bo sadističnega užitka!
[/quote]

Avtorica si je po svoje zamislila svoj delovnik (če bi bila tako sposobna, da bi lahko razporejala podrejene, bi verjetno bila že sama na kakem višjem položaju), s čimer se pa šef, ki menda vseeno bolje od nje ve, kakšne so potrebe na njegovem oddelku, ne strinja. Dodelil ji je urnik, ki ji omogoča:
– da zjutraj v miru vstane, uredi otroke in jih razvozi v vrtec/šolo.
– pride v službo.
– dela 5,5 ur in je pol ure na plačani malici, kar je njena pravica.
– odide domov ob 15. uri, kar je dovolj časa, da otroke tudi pobere.

Ne vem, mogoče bi pa ženski dajali plačo, pa da sploh ne hodi v službo? In ponavljam vprašanje, če si tako uslužen, boš požrl tudi to, da kdaj česa ne boš mogel urediti. Na primer, da se tvoja najbližja lekarna zapre eno uro prej kot ponavadi, zato da bodo zaposleni in zaposlene lahko koristili krajši delovnik. Kaj praviš?

Se popolnoma strinjam s tabo.
Žal imam preveč slabih izkušenj s takimi, ki bi samo izkoriščali in si sami po svojih željah organizirali tako delo kot delovni čas. Tako ali tako se zaposlenim gre full na roke… Rabi to, rabi ono…, ko pa zagusti, si pa kot šef sam pomagaj. Izkoriščajo bolniške, delo mora biti opravljeno…

Eni vedno samo iščejo svoje pravice. Tale avtorica predvidevam, da bo tako ali tako po pol leta v bolniški. Že po njenem pisanju se to vidi. In potem jo naj ima šef za dobro delavko in ji gre na roke pri njenih željah??? No way!

Žal. Kdor želi delat, so mu vsa vrata odprta. Izkoriščevalcem pa bo počasi odklenkalo.

Ne bom se spuščala v to kdo komu nagaja in ali avtorica to izkorišča ali ne.
Ampak vseeno pa ni tako enostavno da šef samo reče ne delala boš takrat in takrat. In to valje tako za JU kot za privat. Zaposleni imamo po zakonu pravico uskladiti privat in službene obveznosti
3. točka 148. člen ZDR:
”Če delavec v času trajanja delovnega razmerja zaradi potreb usklajevanja družinskega in poklicnega življenja predlaga drugačno razporeditev delovnega časa, mu mora delodajalec, upoštevaje potrebe delovnega procesa, pisno utemeljiti svojo odločitev. Pisna utemeljitev se lahko pošlje tudi po elektronski poti na elektronski naslov delavca, ki ga zagotavlja in uporabo nalaga delodajalec.”
Torej avtorica ti veš zakaj ti je šef rekel da ne mores delati tako kot si si ti zaželela. Moraš vedeti da šef mora gledati na vse zaposlene ne samo na tiste ki imamo privilege zaradi otrok. In delovni process mora potekati čim bolj nemoteno tudi ko mi manjkamo zaradi bolnišk, porodniških ali pa delamo skrajšani delavnik.
Moramo gledati na fer tudi do sodelavcev ne samo na svoje pravice.


Sadist bo takoj začel s takimi vprašanji, da še poveča svoje smrdljivo zadovoljstvo ob gledanju, kako je nekoga “v živo zatolkel”!
To je mentaliteta sadista! “Najdimo vse možne argumente, da človeku še bolj zagrenimo življenje!” Dejansko kot tisti sadistični paznik v filmu “Zelena milja”! Taki so Slovenci: potuhnjeni, zlobni sadistični cvergli!

Kaj pa, če bi se usedli in našli rešitev?
A to pa ne! Ne bo sadističnega užitka!
[/quote]

Avtorica si je po svoje zamislila svoj delovnik (če bi bila tako sposobna, da bi lahko razporejala podrejene, bi verjetno bila že sama na kakem višjem položaju), s čimer se pa šef, ki menda vseeno bolje od nje ve, kakšne so potrebe na njegovem oddelku, ne strinja. Dodelil ji je urnik, ki ji omogoča:
– da zjutraj v miru vstane, uredi otroke in jih razvozi v vrtec/šolo.
– pride v službo.
– dela 5,5 ur in je pol ure na plačani malici, kar je njena pravica.
– odide domov ob 15. uri, kar je dovolj časa, da otroke tudi pobere.

Ne vem, mogoče bi pa ženski dajali plačo, pa da sploh ne hodi v službo? In ponavljam vprašanje, če si tako uslužen, boš požrl tudi to, da kdaj česa ne boš mogel urediti. Na primer, da se tvoja najbližja lekarna zapre eno uro prej kot ponavadi, zato da bodo zaposleni in zaposlene lahko koristili krajši delovnik. Kaj praviš?
[/quote]
To je to, koncept uslužnosti in požiranja za malenkosti pritiče malim zahojenim dušam! Češ, tega pa res ne bom toleriral!

Take majhne zahojene duše pa uslužno požirajo, recimo, na 100 tisoče ton ogljikovega dioksida in formaldehida iz onesnaževalnih tovarn, ker “šefi” tako hočejo. Za eno uro delovnega časa se bo šel kregat do smrti, vse velike svinjarije bo pa uslužno požiral.

To so te majhne, sadistične, skrivenčene slovenske duše!

Verjela ali ne, sem zaposlena in si plačujem za svojo penzijo. Ne rabim vaših frocev.
[/quote]
sem se nasmejala… si plačuješ svojo penzijo???
svojih otrok tudi nimaš… žalostno…

Verjela ali ne, sem zaposlena in si plačujem za svojo penzijo. Ne rabim vaših frocev.
[/quote]
sem se nasmejala… si plačuješ svojo penzijo???
svojih otrok tudi nimaš… žalostno…
[/quote]

Ti ne plačuješ za penzijo?
Kaj je žalostno? To, da nimaš službe, zato ne plačuješ za penzijo? Želim ti, da čimprej najdeš službo.


sem se nasmejala… si plačuješ svojo penzijo???
svojih otrok tudi nimaš… žalostno…
[/quote]

Ti ne plačuješ za penzijo?
Kaj je žalostno? To, da nimaš službe, zato ne plačuješ za penzijo? Želim ti, da čimprej najdeš službo.
[/quote]
Oh, no…
na prvo žogo…
imam službo… in tudi plačujem za penzijo… če pa misliš, da bodo banke in skladi poskrbeli za tvojo penzijo,…. sem “varčevala” v KD skladu… deset let sem mesečno vplačevala 40 EUR… in dobila izplačano 400 EUR po desetih letih, ker je bila vmes “gospodarska kriza”… tako, da ….

Ti ne plačuješ za penzijo?
Kaj je žalostno? To, da nimaš službe, zato ne plačuješ za penzijo? Želim ti, da čimprej najdeš službo.
[/quote]
Oh, no…
na prvo žogo…
imam službo… in tudi plačujem za penzijo… če pa misliš, da bodo banke in skladi poskrbeli za tvojo penzijo,…. sem “varčevala” v KD skladu… deset let sem mesečno vplačevala 40 EUR… in dobila izplačano 400 EUR po desetih letih, ker je bila vmes “gospodarska kriza”… tako, da ….
[/quote]

Štekam, zato si žalostna. Jaz k sreči nisem vložila v te sklade.

glej, se učim celo življenje…
upam, da je tvoj bolj denar varno naložen… in da se bo avtorici uspelo dogovoriti…

Avtorici je očitno smisel življenja rojevanje otrok. Mogoče bo imela še kakšnega. Saj ni s tem nič narobe, ampak prav bi bilo, da take ženske ostanejo doma in so pač mame in žene, ter pustijo drugim, premnogim nezaposlenim, da pridejo do službe. Večina ljudi si ne bi nič izmišljevala, ob kateri uri bi prišla v službo in odšla domov, ampak bi bili veseli da bi službo imeli!!!

ups,
vrstni red…
želja ostane enaka… da je tvoj denar varneje naložen in da bomo dočakali penzijo…

New Report

Close