Najdi forum

Splash Forum Potovanja.Over.Net Kam in kako na počitnice Šla bi na Triglav

Šla bi na Triglav

V Turncu pod Šmarno goro imaš plezalni vrtec, takoj zraven že kako malo bolj resno steno, potem pa še Pogačnikovo pot na Grmado.
Pa vedi, da od gorske reševalne službe dobiš kar mastno položnico. Upravičeno!

In če že imaš res željo iti na Triglav, za takšne dame Slovenske novice organizirajo pohod 100 žensk na Triglav. In še zato Šmarna gora 1x tedensko ne zadostuje. Prijave sprejemajo do 2. 8. Vse skupaj seveda še ne pomeni, da boš gor tudi prišla, ne pridejo vedno vse.

Drugače je pa Boštjan še tule malo več napisal:

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, ce slucajno na Kredarci rabijo kaksnega vrtnarja? Sem vcasih delal na Brdu, pa so me ven vrgli, pa bi zdaj sel nekam drugam poizkusit.
Sej ce je trgovina in hotel gor, je vrjetno potrebno tudi kaj za pokosit?

Hvala, Mare

Ma ti si bionda ali se delaš…….????

Pejt pa si vse preber na spletni strani http://www.hribi.net/

Pa zbriš to temo k se ti že cela Slovenija smeji!!!!!!!!!!!

Gor pejd pol se pa dol vrž.

Tako se govori!

Ne smejte se, je lepo vprašal, ups, vprašala.

Torej, na vrhu Triglava je prečudovita razgledna terasa z restavracijo. Vrti se okoli Aljaževega stolpa in vam ponuja hrano primerno za restavracijo z mišelinovo zvezdico (pet njih). Pred vstopom v restavracijo vas pričaka trgovina v kateri vam dragi lahko kupi zaročni prstan ali pa samo ogrlico, zapestnico, uhančke ( diamanti). Vode ne potrebujete tovoriti, saj boste na vrh pršli brez problema tudi brez tekoćine. Če pa postanete slučajno žejni na poti na dol, pa nikar piti Triglavske Bistrice!!!! To je tekoči strup, poln pesticidov, umetnih gnojil. Priporočam vam tudi, da se primerno obujete, petke naj bodo visoke max 5 cm, če so višje so lahko nevarne! Pozorni bodite tudi na Škrbo babo, ta vas lahko ugrabi in zapre v votlino pod Triglavom in posledično vas nikoli več ne bomo brali. :((((((

če se boste res odločte da boste šle potem predlagam, da začnete izpod pokljuke.
Zadnji hotel ki ga boš dobila je v dolini, ta ti pa ne bo pomagal. za prenočišča so na voljo le koče ala triglavski dom na Kredarici. Vsi so približno enako dobri/slabi (toliko kolikor lahko pričakuješ nad 1800m : Tuši niso glih najbolj prijetni, wc je na štrbunk… skratka zaloge vsega so močno omejene). Če ne boš glih sama, se da najeti tudi zasebne sobe, ampak na to je treba mislit dost prej ker so hitro zasedeni.
Trgovin ni, če nisi navajena nosit na hrbtu velike teže ti predlagam, da si s seboj ne nosiš vse hrane za celo turo ker ti bo po prvem dnevu žal. predlagam dodatna oblačila in nekaj sendvičev z veliko pijače in denar da si boš v kočah kupila kakšen topli obrok.
Obute imej nujno gojzarje, oprijemljivost je veliko boljša. Snega ni ravno veliko, se zna zgoditi kak meter da bo tudi na tleh ampak pravi problem so melišča in zlizane skale (še posebej ko greš iz kredarice na mali triglav > s športnimi copati daleč ne boš prišla, gotovo pa ne cela.

Drugače upam da to ni mišljeno resno če pa je upam, da pomaga.

P.S: glede nahrbtnika prosim te lepo ne glej na barvo. Greš v gore lohko se zamaže tako da barva resni pomembna. Pazi pred vsem, da bo lahek kvaliteten.

pikica prosim pejt nazaj v šolo (vsaj k geografiji)

:/ jp res je butel kako je lahko sploh pomislu na špar… #eniljudjesoresneumni

Sam preveril,Hofer je za drevesom levo od hotela.

Se strinjam z Lepoto Štajersko! Tudi jaz sem našla tale Hofer, dobro založen, prijazno osebje 🙂

Ja, pa še vsak zadnji vikend v mesecu imajo 50% popust. Tko da se zagotovo splača…..

🙂

Verjetno je najbolje, da najprej Triglav pa Kredarica pogooglaš, ziher je tudi kakšna fotografija zraven 🙂 Pa če ste se odločile, potem pojdite, pohvalno, ne se pustit demotivirat 🙂 Ampak mogoče res kakšno društvo oziroma koga izkušenega prej kontaktirajte 🙂

…..hofer lidl vse maš na kupu..pa še žetončka za vozičk ne rabš..mi gremo po večjih nakupih kar gor pa še lep parkplac je gor na Kredarc ful dobr ;)mal naprej je pa Merkator pa lumpijev park kjer lahko skačeš v globino 🙂

*Idi iz pokljuke, je najlažja pot. Ob poTi maš trafike če boŠ rabla čikgumij. Za spanje gor pa ne skrbet ker boš itak tudi ti prešvicana do kosTi in boš samo dol padla. najbolje da se naliješ Pira tak da te uuspava. prešvitsan hriboplazilec ti bo delau družbo če boš začutla nujo. gor ni špara ne vem ka te to eni klatite ampak je samo hofer pa markatoR. IN TO Za TA LEVIM MACESNOM. z gojzari je pa tak,, da so res samo sa hec in ti bojo pri tvoji Kondicji zadošćali športni copati. Sneg je gor ampak ga je samo meter trieset tak da nee skrbi, P
Želim ti srečno pot in za konec še GREMO V PLANINEEEE

Draga moja dama opažam da nimate nekih iskušenj v gorništvu .Zato vam priporočam pred avanturoTtriglav izlet na zasavski triglav Kum, kamor greste lahkotudi v visokih petkah, kajti cesta vas pripelje skopraj do vrha. Parking je pedeset metrov pod planinsko kočo, ki je pa zelo lepo obiskana od prešvicanih hribovcev ,ima sobe ,tuš, in zelo dobro kulinarično ponudbo. Ko obvladate vspon na Kum brez da ste utrujeni pa lahko začnete razmišljati o vsponu na Triglav. Glede na vaša vprašanja pa mislim da je vaš vspon na Triglav primeren le za vspon na zavarovalnico triglav kajti tja greste pa lahko tudi v visokih petkah.

In kako je bila na Triglavu? Ste našli vse od zahteve?

Hjojj kake imate nekateri…a Vam manjka pozornosti morda da pol take pišete

Veliko odgovor je dobrih. Nihče ni pomislil na zaščito. Se dobro da jo prodajajo ob poti. Saj veste. Nad tisoč metri ji greha, nad 2tisoc metri pa je greh, če si ti ne uspe “povaljati med rjuhami”.

hahaha,kaj takega..vlak pelje gor

Gdč28 ! A si ti blond?

Jaz čisto resno verjamem, da je ta ženska čisto resno mislila to kar je napisala.
Verjetno misli, da je Triglav pač malo višja Šmarna gora, kamor se hodijo razkazovat ljubljanske fensi riti.
Za vzpon na triglav mora biti človek pripravljen kondicijsko in tudi z opremo, ker sicer lahko pride do večjih težav, kot je že prišlo, ko so hodili ljudje gor v natikačih.

Glede na vprašanja, ki so bila postavljena tudi jaz predlagam, da nikar na Triglav, že Šmarna gora je več kot preveč za take.

kaj se tiče izleta na triglav mala malca
iz vrat se pelješ do kredarice z gondolo pol pa 15 minut hoje do aljaževega stolpa. vso opremo pa lahko kupiš v trgovini zgoraj med bmw avto hišo in frizerskim salonom je vmes v podhodu ESPRIT trgovina res full fancy planinska oprema se splača.
pa lep piknik mm

Če greš na Triglav, potem se prikupno obleči, po navadi imajo za obiskovalce rezervirana parkirna mesta, pri nas so na sveže popleskana, še enkrat se poglej v šipo če si res ok, potem pojdi v bližnji Mercator ali Tuš, v kavarni popij kavico, pejdi na WC in še enkrat preveri svojo brezhibnost. Pol pa pejdi na Triglav, ki je samo čez cesto, pa police ne pozabi vzeti s sabo, ker te drugače v sistemu ne bodo našli. Punce st na Triglavu spedenane v nuo, tako da o gorskih čevljih ne bi govorila. Salonar bo ok.

si pozabu poudarit da imajo tudi wifi!

New Report

Close