Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Slabo zaposljive diplome

Slabo zaposljive diplome

Tema je namenjena tistim, ki ste zgrešili smer študija oz. niste zadovoljni s tem, kar ste študiral, ker nikakor ne dobite neke ok službe.

Torej katere so tiste diplome s katerimi težko dobiš neko ok službo, vsaj približno v smeri, ki te zanima.

Jaz sem geografinja. Nikakor ne dobim službe na svojem področju. Zelo razočarana, da sem šla to študirat. Sicer kako službo že najdem, ampak daleč od tega, kar bi želela.

Kar poznam ostalih, zelo veliko težav imajo tisti z upravno fakulteto. Ti večinoma res dobi samo kako trgovino, proizvodnjo.

AJa pa zgodovinarji, filozofi… ti še dosti težje dobijo kako ok službo kot geografi.,

 

 

Poglej si portal zaposlitvenih oglasov. Vse kar je netehnično, oz. se študira masovno je nezaposljivo. FDV, Filofaks….

Pa še to, tisti, ki ste na podobnem kot jaz, da vam diploma ne koristi kaj, ste se kaj prekvalificirali, naredili kake tečaje, da ste kako drugo službo dobili?

Kaj pa ekonomija? Perspektivna če hočeš nekoč odpreti svojo firmo?

Odgovor na objavo uporabnika
Satoshi Nakamoto, 01.08.2022 ob 19:55

Kaj pa ekonomija? Perspektivna če hočeš nekoč odpreti svojo firmo?

Kako to misliš? Da bi jaz šla ekonomijo študirat? Da bi imela dve diplomi s katerima težko dobiš zaposlitev? Ekonomistov je tudi ogromno preveč, kolikor jaz vem.

Mag. Ekonomije, znanstveni. Vedno delala na tem podrocju v razlicnih podjetjih in vodstvenih funkcijah.
vendar ni vec tako lahko, ker je poplava ekonomistov.

Malo je tudi odvisno, v kateri regiji iščeš zaposlitev in kako se v življenju znajdeš.

Imam kolegico, ki je diplomirala na EF in je skoraj vsak mesec nekje na potovanju – mislim na kar dragih destinacijah. Jaz sem diplomant FE in si tega ne morem privoščiti, nimam ne toliko dopusta ne tako dobrega zaslužka, da bi vse porabil za potovanja.

Pač fora je, da imaš status med študijem in delaš preko študentskega, pri tem pa dobiš izkušnje v tem delu, kar ti pomaga potem za naprej. Kaj mislite da v trgovini bi zaposlili študenta preko študenta ali enega 40 letnika iz zavoda? Jaz ni šans da dobim službo v trgovini, ker nikoli nisem delal tam in sem že prestar.

Če študiraš nekaj nezaposljivega, delaš nekje drugje, dokler ne našparaš in odpreš nekaj svojega. Npr. če si geografinja, lahko na nek svoj način predstavljaš kraje. Ali imaš kakšne delavnice na temo geografije, kraja … Lahko redno delaš + odpreš popoldanski s.p. in vodiš upokojence na nek kraj, ki ga predstaviš na svoj način. Nekaj pač.

Pa saj veš, v kaj se spuščaš, preden izbereš faks.

Nikoli nisem razumela, zakaj študirati upravo, če ne dobiš službe. To mi je že dolgo znano. Razen če imajo vsi, ki se tja vpišejo, VIP.

Odgovor na objavo uporabnika
hurricane, 03.08.2022 ob 22:49

Pa saj veš, v kaj se spuščaš, preden izbereš faks.

Lahko je to reči. Jaz nisem imel pojma, kako zgleda faks, kaj se bom naučil, kje se bom lahko zaposlil itd. Nisem imel koga vprašati, na faksu pa ti itak vse predstavijo v najlepši luči. Tako kot večina, sem se na faks vpisal, ker me je področje zanimalo. Sem pa kasneje dojel, da moje področje izjemno hitro razvija… stvari, ki sem se jih učil v prvem letniku so tekom mojega študija že zastarele. Nenazadnje se lahko neko področje že tako spremeni, da je vprašanje, če ti bo kasneje v življenju še všeč.

Vse višje šole so zanič.

Imam upravni faks pa sem dobil službo na ministrstvu brez vez in poznastev

Danes čisti vsaj dobi normalno službo.  Vsak profil.

V diplomo zaviješ sendvič in greš v Avstrijo za varilca.

Odgovor na objavo uporabnika
bosanec, 09.08.2022 ob 09:36

V diplomo zaviješ sendvič in greš v Avstrijo za varilca.

Ja, koliko pa ima en tak pojma o varjenju?

Odgovor na objavo uporabnika
Zmagal, 09.08.2022 ob 07:12

Imam upravni faks pa sem dobil službo na ministrstvu brez vez in poznastev

iz kje si se učil za teste? Ali je zelo zahtevno?

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 7950, 09.08.2022 ob 09:53

Ja, koliko pa ima en tak pojma o varjenju?

verjetno nič, je pa to bil nasvet strokovnega delavca na zavodu za zaposlovanje, ko je diplomirani pravnik 6 let iskal službo.

Ok, prekvalifikacijo lahko naredi vsak. Imaš itak standardne predmete, ki si jih imel že tekom svoje šole. Narediš samo strokovne predmete in si zidar, tesar, krovec. Kje potem iskati službo v Sloveniji, na nekih manjših, a dobrih projektih?

Ne bodite naivni. Ni slabo zaposljivih diplom. So samo ljudje brez VIP.

To pač ni res. V javni upravi se dobi službo tudi po razpisu brez VIP

Smo pa slabo plačani to je pa res

Odgovor na objavo uporabnika
Soncnica123386, 01.08.2022 ob 20:00

Mag. Ekonomije, znanstveni. Vedno delala na tem podrocju v razlicnih podjetjih in vodstvenih funkcijah.
vendar ni vec tako lahko, ker je poplava ekonomistov.

Za mlade “ekonomiste”,  ki so pridno  in redno doštudirali, magistrirali z višjimi in najvišjimi ocenami,  znajo vsaj 2 svetovna jezika tekoče in so pripravljeni  na delo in nabiranje izkušenj tudi v tujini, je tam  služb, kolikor hočeš zunaj za njih. Dobro plačanih.

Odgovor na objavo uporabnika
poklici, 09.08.2022 ob 11:58

Ok, prekvalifikacijo lahko naredi vsak. Imaš itak standardne predmete, ki si jih imel že tekom svoje šole. Narediš samo strokovne predmete in si zidar, tesar, krovec. Kje potem iskati službo v Sloveniji, na nekih manjših, a dobrih projektih?

če imaš svojo parcelo na dobri lokaciji ( Lj in obrobje, ker so dobro plačane službe in dnevne migracije delovne sile iz vse SLovenije v prestolnico), začneš graditi stanovanja ali hiše in delaš kot tesar, krovec, vodoinstalater, keramičar 🙂 Ni da ni. profit zagotovljen. Se investicija v projekt potroji – ker takoj prodaš vse na dobri lokaciji, za med.

Odgovor na objavo uporabnika
Kar tako, 03.08.2022 ob 22:47

Če študiraš nekaj nezaposljivega, delaš nekje drugje, dokler ne našparaš in odpreš nekaj svojega. Npr. če si geografinja, lahko na nek svoj način predstavljaš kraje. Ali imaš kakšne delavnice na temo geografije, kraja … Lahko redno delaš + odpreš popoldanski s.p. in vodiš upokojence na nek kraj, ki ga predstaviš na svoj način. Nekaj pač.

In kdo bo to plačal? Tole, kar omenjaš, ni nič zaslužka.

New Report

Close