Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Sledenje paketu

Sledenje paketu

Na AliExpressu sem nekaj kupil, potem pa sem hotel slediti paketu in mi je napisalo:
SILJUA
Pošiljka zadržana na uvozni carin

Kaj je SILJUA in kaj pomeni, da je zadržana?
Prosim za hiter odgovor.
LP Urbison

Mogoče da ste naročili ponaredek? Ali pa ste vsaj mislili, da kupujete original pa je bil nateg. V tem primeru je velika možnost, da vam bodo paket uničili na carini, stroški uničenja in kazen bosta pa vaši. Drugo pa je, da paket samo pregledujejo in boste potem dobili paket

Mogoče SI pomeni Slovenijo in LJU Ljubljano in je res že na carinski pošti, samo še nisi dobil obvestila z njihove strani

Uporabi google, imaš tam odgovorov kolkr češ …

Paket je verjetno na slovenski carini in čaka za pregled. Poglej malo na forumih kaj piše

Kako ga lahko uničijo!? Saj sem ga kupil, in je to moj problem če je ponaredek. Vseeno hvala za odgovor.

To je na carinski posti v plc mestni log. Poklici tja povej da je posiljka pri njih in da te zanima vzrok. Ponavadi te pozovejo da predlozis racun. Imej sledilno st pripravljeno.

siljua je kratica za slovenijo in ljubljano, torej je paket na ljubljanskem letališču. zadržano na carini je pa verjetno zato, ker je paket presegal 22€, in potem avtomatično oni odprejo in preverijo paket. v kratkem boš po pošti dobil domov geslo za vstop na carinsko pošto in tam boš moral obrazložit kaj si kupil in predložit račun (lahko daš sliko od naročila oz. tam kjer ti piše kdaj in koliko si plačal).

čepa ni preseglo 22€ potem pa ne vem kaj je, verjetno rutinski pregled in so glih tebe trofli da ti pregledajo 🙂

Pošiljke iz tretjih držav, torej držav, ki niso v EU, morajo iti skozi carinski postopek. Ne zgodi se vsem, se pa zgodi. Od carine dobiš obvestilo, da predložiš dokazila, kaj je v paketu, torej račun za naročilo. Ko to predložiš, oni preverijo in po potrebi obračunajo carino in DDV (odvisno od izdelka in od vrednosti skupaj s poštnino, poguglaj).

Včasih traja kak dan, včasih tudi več, moj je bil nazadnje skoraj dva tedna v Sloveniji, preden je prišel do mene. Gre za standarden carinski postopek in ni nič za skrbeti, samo malo se podaljša pot do tebe. Zato se določene artikle splača kupovati v EU, čeprav so dražji.

Hvala sem danes dobu to pošto da sm poslal tisto sliko

ni problema. v kakšni vrednosti pa si imel paket? na internetu si poglej koliko boš moral doplačat, ker za carino boš moral plačat in niti ni tako malo. jaz sem si enkrat kupila preko alija 2 obleki, in skupna vrednost je bila nekje 25€. ko je prišel poštar sem morala doplačat oz. plačat mislim da nekje 15 €. za odprtje paketa in za carino ali nekaj takega. vglavnem mene je skoraj kap, glede na to da bi za tak denar dobila še eno ali dve obleki. priporočam pa da naslednjič kupuješ pod 22 € in magari večkrat naročiš. razen če je že sam izdelek več ko 22€

Sem pregledal in ugotovil, da če je paket vreden 22-150€ plačaš samo ddv, če pa presega 150€ pa ddv+carino. Moj paket je bil 23€ torej sem presegel 1€😠 in me bo ddv prišel 5,06€.

Seveda je tvoj problem, če je ponaredek. Kršiš intelektualno lastnino, kar pomeni, da si lahko na glavo nakoplješ tožbo, če ima podjetje v Sloveniji pooblaščenega kakšnega odvetnika. Uničenje pa je verjetno 60 eur in več.


Zaračunajo še stroške carinskega postopka, tako da bo znesek, ki ga boš moral plačati poštarju, višji.

Glede ponaredkov ti je pa že odgovoril en prej.

Samo da dopišem za info, če koga zanima,

če je v paketu ponaredek, ga carina pošlje na uničenje in vam pošlje obvestilo, da je bil ponaredek in da ga bodo uničili. Zgodba končana. Kupec ne ve, da je kaj ponaredek, zato pa mora pol preko trgovcev od prodajalca prejeti povračilo kupnine s tem dopisom o uničenju. Sem dal to skozi.

New Report

Close