Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Slovenci – v Avstriji čefurji

Slovenci – v Avstriji čefurji

Se strinjam. Evo, moja Nemscina ni na nobenem zavidljivem nivoju. Se jasno in nedvomno slisi, da sem tujec. Ko smo se preselili, smo spodnjo sosedo prosili, da pobere kako posto, ce bi kaj slucajno prislo se na stari naslov (v bloku).

Nazadnje smo se oglasili tretji mesec. Takrat sem ji odnesel sopek roz, se zahvalil, itd. Pa je gospa rekla, da so zdaj v nasem stanovanju novi. Nekako v smislu … joj, ampak ti so pa obupni. Ves cas trusc, dretje,… vi ste bili tako razumevajoci, ceprav ste imeli majhne otroke… ti zdaj so pa auslenderji[/b]. Nisem si mogel pomagati, da ne bi prasnil v smeh. Tudi njej je kapnilo, kaj je rekla, ampak je ostala pri svojem in skozi smeh dodala “… no saj veste kaj mislim. Vi ste bili olikani in ste se vklopili v nase okolje…”

In ravno to je poanta. Ljudje se (z-)morem integrirati, ali pa ne. Zato smo za nase “cefurstvo” delno tudi sami odgovorni.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Če dobro pogledaš ćloveka v faco, vidiš kdo je. Tu je 70 in več {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} verjetnost.
Slovani smo jim podobni.

Mislim, da si drugega kot narod tudi ne zasluzimo. Ker mislimo, da smo vec vredni kot nasi ex-juzni. Pa nismo.

Itak, še Nemci so čefxxxx ….za Švicarje, ker Švicarji so res nekaj ekstra, ne marajo nobenga.
Pa odvisno kdo, kdaj, kje. Še v Jugi, ko so nas v Trstu res grdo gledali, je bila situacija na jugu Italije popolnoma drugačna, saj so tam že takrat imeli ogromno arabcev, zamorcev. Že v Udinah je bilo bolje. Avstrija pa je bila katastrofa.
Na Redittu sem prebrala komentar, da Slovenci hodimo v Nemčijo krast in zganjat kriminal. Morda je razlog tudi v tem, da hodi tja tudi šiptarska mafija s slovenskimi potnimi listi.
Mi imamo vse migrante za isti šodr, pa sem na arabskem forumu brala, kako Sirijci zmerjajo Afganistance, naj jih deportirajo iz Nemčije, češ da zganjajo samosranje in delajo sramoto, prav vidiš, da se počutijo večvredne. Itak, Sirijci so precej izobraženi, Afganistanci pa sploh ne, so bolj iz kamene dobe. Mi tu pa jih sploh ne razlikujemo,
Evo, povsod je tako. Je pa res, da je vedno boljše, če ne greš v sosednjo državo, ampak kam dalj. Očitno vedno neka medsoseska nestrpnost. In doma je najlepše.

Ena iz Londona tukaj. Sem bolj severnjašlega videza, blond in visoka, zato me na prvo žogo ne ožigosajo. Čim se zve, od kod sem pa:
1. Noben ne ve kje to je
2. Plasirajo te nekam na Kavkaz
3. Majo te za Vzhodnoevropsko lajdro
4. Nehaš bit človek.
Hitro opravijo s tabo.
Lp!

Pripadniki bivše Jugoslavije smo vsi “jugos”, ker Avstrijci ne slovijo ravno po razgledanosti in večina jih verjetno ne bi ločila niti albanščine od slovenščine, kaj šele, da bi razlikovali narode bivše SFRJ, že geografsko gre za zaprto (izolirano) alpsko državo, kjer gre par recimo v kavarno in vsak zase poravna tisti evro za svojo kavo. 🙂 Ne vem, kaj je ravno tako slabšalnega, manjvrednega v besedi “balkansko”, da bi se po vsej sili hoteli ločiti in uvrstiti med “hladne” severnjake.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


Ja in ko enkrat živiš v Švici, vidiš da so za njih tudi Avstrijci čefurji. 🙂

Če je čuš avstrijsko slabšalno ime za slovenca, kao slovenski čefu***r, kako potem rečejo hrvatu ali srbu ali musliču, ali smo samo Slovenci za avstrijca čeffffurji. To mi sedaj res ni jasno.

A Bosance pa pol ful cenijo ali kako?
[/quote]

To je naziv za Slovence in vse kar je južno od Kolpe, Balkanjerosi 🙂 za njih je to vse Balkan, čušen.
Sej kaj pa mislš da so za kakšne Nemce Avstrijci? Tud če.furji al kako jim pač rečejo.
Povsod, v vseh državah se najde folk, ki grdo gleda na prišleke. Imaš celo take, ki te ne bodo spoštoval, sprejel, tud, če se boš še ne vem kolk trudil, se asimiliral, za njih boš pač skoz če.fur.


Ja in ko enkrat živiš v Švici, vidiš da so za njih tudi Avstrijci čefurji. 🙂
[/quote]

Itak.

Više mi se sviđa Balkan 😉
Drugač mi je pa tist A model takrat objasnil, da so čuši leni, umazani, neiskreni, nezaželjeni, da opravljajo umazana in nizkorangirana dela…sej sm mu rekla, da je bedak, da pojma nima in sva končala debato.

A to se tle o mafiji pogovarjate?

Nekateri Avstrijci radi goljufajo Slovence.
Je bila ena skupina trgačev pri družini v občini Glanz na južni vinski cesti. Majhna, starejša bio gospa zobe do ušes ko si prišel tja delat, ob plačilu pa usta stisnjena v črto..Niso bli zadovoljni. Namesto 7 eur na uro ( itak mnogo manj kot za Avstrijce ) je bilo plačano nekomu dobrih 5 , eden drugi je dobil točno 5 eur, ostale je gospa ogoljufala pri prevoznih stroških ki so bili obljubljeni 10 eur na dan za tiste od daleč. Cela familija pa osladno prijazna. Tisti teden so oguljofali 4 Slovence. Dvema so plačali za prevoz 50 eur namesto OBLJUBLJENIH 130( nekje za 1550 km), s tem, da sta jim vozila še ostale trgače.
Neka druga družina v Spielfeldu pa je znancu plačala 8 eur + dobil je 2 x hrano, vendar brez prevoznih stroškov – so takoj povedali. Tu so vse plačali pošteno.

Očitno imaš res smolo, ali pa deluješ čisto balkansko.

V Avstriji in Nemčiji so Slovenci cenjeni delavci. Nazadnje, ko sem bil v Gradcu, so v trgovini, dosti specializirani sicer, imeli Slovenko, s katero so bili zelo zadovoljni, tudi sama se je iz Mb s fantom priselila v Gradec.

Sicer so bili pa naši predniki v Avstriji precej pred ‘Avstrijci’, tako da so prišleki oni.

Balkanske mentalitete pa Germani ne trpijo, no saj jo tudi mi pravi Slovenci, ne.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Jao, kaksen clovek lahko vse pripadnike nekega naroda oznaci z eno besedo? Dejte no mir! Zakaj ze smo Slovenci boljsi od ostalih Balkancev? Nimamo dobrih, pridnih, goljufivih, hudobnih ljudi, tako kot vsak drug narod?

Jaz pa potujem veliko po svetu in je res, da nas Slovence drugje načeloma ne poznajo drugače, kot po “etiketi” Balkance – torej ex . komunistično Jugo in Titov (soft diktator) režim so dobro poznali. In te etikete se Slovenci ne bomo otresli nikoli. Gledano izven meja države.

Problem imamo, ker je veliko ex. Juge migriralo gor v Slovenijo -med 1991 in 2001……in so dobili državljanstvo tako enostavno Sedaj živijo tukaj že potomci te generacije – veliko teh tamladih je precej nekulturnih, nočejo niti govorit slovenskega jezika v javnosti. Ni problema za 4 stenami naj govorijo, kakor hočejo, samo spoštljivo pa je, da najavnih mestih govorijo jezik države, katere državljanstvo imajo.

vsi pa smo samo ljudje

Ampak tukaj je ena bistvena razlika, da so čefurji v Sloveniji bolje plačani in pri prostih delavnih mestih prej dobijo službo, Slovenci pa ostanejo brez nje.

Ko sem kot otrok s starši hodila v Gorico (imamo žlahto v bližini) me je pogrelo, če sem šla recimo kupit kavbojke, so z mano v trgovini poskušali govoriti srbohrvaško – kot da nimajo Slovenije 500 metrov stran.
Briga njih, kdo si in kaj si, njihov pač nisi in to je vse, kar vedo.

Tudi jaz sem delala v Avstriji med poletnimi pocitnicami v casu studija. Sama nisem imela nikoli tezav z domacini. Edina situacija za katero bi lahko rekla, da sem opazila, da pri vseh nismo zazeleni, je bila, ko smo prevzeli €, in so sli nasi kovanci v obtok, je ena zenska v trgovini zahtevala, da se ji da avstrijski ali drugi €, da tega slovenskega noce.
Pomoje je vse odvisno, kako si ti do njih in kako se obnasas. Ozkoglednezi in primitivci pa se najdejo povsod.
Sicer pa ta pogled superiornosti nad ostalimi balkanci ne pije vode, in se je izkazal kot velik mit, v katerega Slovenci tako radi verjamemo. Na kako prefinjen nacin se pri nas goljufa in krade, ter na vsakem koraku pricakuje zastonjkarstvo,
je prav neverjetno. In to ni prislo iz bivse juge, ker mi je znala o tem pripovedovat tudi prababica. Vsak pri sebi naj poskrbi, da bo imel prave vrednote in obnasanje, pa nikoli ne bo imel problemov, ne doma in ne v tujini.

Italijani in Avstrijci so od nekdaj trgali slovenske table ( imena za mesta).

Zakaj se sekirate kako vas nekdo oznaci? Saj to pove veliko o njih, ne o nas samih.
Sicer pa, ze ce smo pri avstrijcih – oni sami sebe ne marajo. Tudi npr. Tirolci pravijo za jug Avstrije da so cefurji in jih imajo za manjvredne, pa so isti narod. Tudi sama delam v Avs, do sedaj so bili vsi vec ali manj prijazni, problem nastane ko ne razumem in mi povejo 10x eno stvar in se zmer ne razumem, takrat pa vidim da jim ni ok, ampak kaj cem, se ne obremenjujem, ker jezika se bom ze naucila, ne gre vse takoj. Veliko pa jih tudi pohvali znanje nemscine, so preseneceni da govorim tako dobro. Povsod so dobri in slabi ljudje.

Poglej Slovenijo. Oblast nas krade po dolgem in počez. Pameti na oblasti ni, da bi znala narediti sistem, ki bi bil vzdržen do Slovencev. To pomeni samo to, da če si revež in samski, ti ni treba poleg dela za minimalca še krast zraven ali hoditi na rdeči križ po hrano ali se fukarit naokoli. Sistema ni, ki bi bil narejen za preživetje vseh Slovencev. Če imaš jugo kulturo, pa že lažje preživiš.

Torej, kdo na severu bo sploh maral take ljudi, ki jih država in sili v delo na črno in krajo in goljufijo, da sploh lahko preživijo, ker oblast ne zna sestaviti sistema, učinkovitega, ki bi deloval?

In potem taki ljudje, Slovenci in ostali Balkanci hodimo na sever in delujemo tako, kot tukaj, in uničujemo njihovo gospodarstvo, kulturo in vse. Ni vsak posameznik tak, vsekakor ne, jih je pa ogromno, sicer bi slovenski sistem funkcioniral… pa balkanski tudi…

Zato je razumljivo, da če imajo oni red in disciplino in se držijo zakonov, posledica tega je, da imajo višjo plačo in s tem višji standard, kar nujno pomeni, tudi več pameti, skratka razumljivo je, da jim ni všeč, da tja hodijo ljudje, ki tega v svoji državi niso sposobni doseči in zato raje pobegnejo, ker predstavljajo preveliko tveganje za njihovo državo!!!

Res pa je, da smo vsi samo ljudje, zato vse posplošujejo in dajejo v isti koš…. tako kot mi… ni vsak z juga lopov in goljuf, jih je bilo pa bistveno več Slovencev (v času juge)…

Poglej Slovenijo. Oblast nas krade po dolgem in počez. Pameti na oblasti ni, da bi znala narediti sistem, ki bi bil vzdržen do Slovencev. To pomeni samo to, da če si revež in samski, ti ni treba poleg dela za minimalca še krast zraven ali hoditi na rdeči križ po hrano ali se fukarit naokoli. Sistema ni, ki bi bil narejen za preživetje vseh Slovencev. Če imaš jugo kulturo, pa že lažje preživiš.

Torej, kdo na severu bo sploh maral take ljudi, ki jih država in sili v delo na črno in krajo in goljufijo, da sploh lahko preživijo, ker oblast ne zna sestaviti sistema, učinkovitega, ki bi deloval?

In potem taki ljudje, Slovenci in ostali Balkanci hodimo na sever in delujemo tako, kot tukaj, in uničujemo njihovo gospodarstvo, kulturo in vse. Ni vsak posameznik tak, vsekakor ne, jih je pa ogromno, sicer bi slovenski sistem funkcioniral… pa balkanski tudi…

Zato je razumljivo, da če imajo oni red in disciplino in se držijo zakonov, posledica tega je, da imajo višjo plačo in s tem višji standard, kar nujno pomeni, tudi več pameti, skratka razumljivo je, da jim ni všeč, da tja hodijo ljudje, ki tega v svoji državi niso sposobni doseči in zato raje pobegnejo, ker predstavljajo preveliko tveganje za njihovo državo!!!

Res pa je, da smo vsi samo ljudje, zato vse posplošujejo in dajejo v isti koš…. tako kot mi… ni vsak z juga lopov in goljuf, jih je bilo pa bistveno več Slovencev (v času juge)…
[/quote]

Slovenci so se v času bivše juge naučili krast od južnakov. V Jugi so Slovenci zalagali Beograd z denarjem. Že takrat se je prav zaradi tega govorilo po Sloveniji, da bi bilo bolje, da bi bili samostojni, ker bi sami sebe vzdrževali. Po balkanski vojni smo dobili veliko migrantov iz dol, ta mentaliteta se je spremenila, postali smo drugačni, bolj manipulativni in koruptivni. Ljubljana je postala srbski pašaluk, celo Todorović, ki ga obravnavajo na mednarodnem evropskem sodišču, je naštel imena kdo po Jugi enako posluje kot on in da je to pošteno,blabla. Omenil je Jankovića, za katerega se ve, da je iz dol.

Če Mariborčan dela 60 km vstran v Grazu, je tam Čefur, ali YUgo po njihovo.
Auslaeder raus, je stalnica.
Možno je, da je danes za odtenek bolje, ko imajo več Črnuhov in Arabije kot pred 4-5 leti.

Slovenci so se v času bivše juge naučili krast od južnakov. V Jugi so Slovenci zalagali Beograd z denarjem. Že takrat se je prav zaradi tega govorilo po Sloveniji, da bi bilo bolje, da bi bili samostojni, ker bi sami sebe vzdrževali. Po balkanski vojni smo dobili veliko migrantov iz dol, ta mentaliteta se je spremenila, postali smo drugačni, bolj manipulativni in koruptivni. Ljubljana je postala srbski pašaluk, celo Todorović, ki ga obravnavajo na mednarodnem evropskem sodišču, je naštel imena kdo po Jugi enako posluje kot on in da je to pošteno,blabla. Omenil je Jankovića, za katerega se ve, da je iz dol.
[/quote]

No to je en od tistih mitov, o katerem pisem…”Slovenci smo posiljali denar v Beograd in hranili bivso jugo”, dej ti men povej, kako je 1,5miljonski narod prezivljal 20milijonsko bivso republiko? In, ce se je takrat posiljal denar v Beograd, danes se ga bistveno vec poslje v Bruselj, mar ne??!! In tisti, ki so delali na financah v Sloveniji znajo danes za stirimi stenami povedat, kako so samo del tega, kar bi morali poslat, zares poslali, so se znasli mal posvoje, sam tega raja ne ve!!
Poglej si kak star Slovenski film ali pa se bolje preberi kako Slovensko knjigo iz 2. svetovne vojne, pa ti bo jasno zakaj Slovenija pase bolj na Balkan kot pa v srednjo evropo glede mentalitete.

New Report

Close