Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Slovenija z najvisjo stopnjo inflacije v obmocju evra

Slovenija z najvisjo stopnjo inflacije v obmocju evra

benaflek, koliko se ti je pa zvišala plača ob taki gospodarski rasti?

Če je Janševec, bo garant napisal, da vsaj za 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

benaflek

Bom dodala še jaz en “pljunek” Žal si slep, da ne veš kaj vse se je v 60 letih naredilo. Ja, sedaj bodo vse prodali. Če bi še nekateri “desnaki” v tistih letih delali, ne pa izkoriščali kar je bilo možno, bi bilo več narejenega. Pa še “oni”, iz Argentine so pomagali nagajati. Bom še kakšno pismo prepisala, ki je bilo poslano od tam, od emigrantov.

Dej, povej!!! Kaj si ti takrat delal?? kje si bil?? Nisi mi še odgovoril, na moje vprašanje, tam na temi, “kako to”, ko si nas zmerjal, da smo “otroci socializma”.

Ja, ha ha ha, “Titove” kredite bodo plačevali tvoji otroci in tvoji vnuki.:-))) Ali jih imaš??? Še nisi napisal.
Kredite, pišeš, moramo najemati zaradi prejšnjih kreditov. Bedarije pišeš!

Če ne bi bilo prejšnjih časov, danes ne bi imeli kaj prodajati.

Ja, pa toliko kredita je jemala Jugoslavija, pa so kar še jemali. In je Bučar postal sovražnik št. 1 v Jugoslaviji, ker je zaprosil tuje banke, da naj nehajo dajati kredite Jugoslavij, ker je videl kam to pelje in kaj se podpira s tem denarjem.

A ni grozno, kako je Slovenija kljub temu veliko bolj zadolzena, kot je Jugoslavija kadarkoli bila? Najhujse pa sele pride. Ker zdaj ni do grla zadolzena samo drzava. Menda so se do grla zadolzili tudi drzavljani.

Enormno povecanje zadolzenosti drzave in enormna inflacija s katero ze za skoraj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} presegamo Masstrichtski kriterij. Nic cudnega, saj drzavo vodijo komunisti, samo malo so spremenili barvo, ker je bilo to bolj ugodno.

************************************************************************************************** Your fifteen minutes are almost up. Mine have lasted a lifetime. (Denny Crane)

Nikoli ne smeš gledati absolutne zadolženosti. Sedaj bom sicer govoril cifre na pamet, ampak bistvo bo ostalo enako. Danes je BDP tudi desetkrat višji, kot je bil za časa Jugoslavije in če je prebivalec danes “zadolžen” 2000€, pred 20 leti pa je bil 500€, to pomeni, da danes lažje prenaša to breme, ker je bistveno bolj produktiven. To je po moje tudi glavna razlika med prejšnjim in sedanjim sistemom – namreč, povprečen prebivalec da mnogo več od sebe sedaj, kot je dal takrat. V tem gre tudi pripisati vsaj začasno zmago kapitalizma – od ljudi zna potegniti mnogo več, kar se seveda pozna v razvoju države.

Seveda to ne pomeni, da je zadolževanje dobra praksa, lepo pa je, da se malo pogleda tudi kontekst v katerem to zadolževanje poteka. In če gledamo inflacijo (milijarda dolarjev trideset let nazaj je bila dosti več vredna kot je milijarda dolarjev danes), potem je sploh vprašljivo, ali ima smisel gledati absolutno zadolževanje takrat in danes.

In še to … enormna inflacija ???? Kako lahko sploh delaš primerjave z Jugoslavijo, ko smo imeli dejansko _ogromno_ inflacijo. Daj si malo poglej zgodovinske podatke.

Sem ravno danes slišala po radiu, da bo še v letošnjem letu prišlo do bankrota veliko slovenskih družin.

Kot si napisala, takšno stanje je odraz dela današnje vlade, ki jo vodi bivši komunisti v novejši obleki.

Sem zadjič prebral, da v Sloveniji zmečemo na smetišče vsako leto 15.000.000 kg kruha.

Nisi zapisala, da je to zasluga prejšnje vlade, ki nam je tako dvignila standard.

Sem ravno danes slišala po radiu, da bo še v letošnjem letu prišlo do bankrota veliko slovenskih družin.

Kot si napisala, takšno stanje je odraz dela današnje vlade, ki jo vodi bivši komunisti v novejši obleki.[/quote]

Za finančno stanje doma sva odgovorna midva z ženo in ne predsednik vlade.Če ne znaš porabiti toliko kot zaslužiš in živiš preko svojih zmogljivosti pa ti jaz ne morem pomagati.

Kdo pa je tebe prosil za pomoč??? Prav tako pa me ne zanima,kako imata vidva z ženo doma urejeno.

Očitno imaš ti doma vse v rasulu, saj so vsega drugi krivi le ti ne.Še klošar na ulici ve, da lahko zapravi samo toliko kot dobi denarja.

Verjetno misliš “razsulu”? Vsaj predvidevam. Ne pri nas doma je čisto super.

A ti si na ulici. Oprosti, res nisem vedela, da si klošar.

RKC je spet dobila nazaj svoje nekdanje fevde, danes posestva, srednji vek. Pojavili so se prvi dninarji. Ker je RKC že vzpostavila svoje banke se lahko v kratkem pričakuje pojav tlačanov. Kompletna proizvodnja, prodaja in storitve je v lasti približno 10 ljudi, ki imajo v lasti 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kapitala na področju Slovenije. Kapitalizem. Po 45 letih ” gnilega totalitarnega, itd.” socializma smo prišli nazaj v demokracijo. V gnilem socializmu so kradli vsi, pa še za navadne ljudi je ostalo. Zadolženi smo bolj kot v SFRJ, kar bo pač šlo v javni dolg, davkoplačevalci naslednjih vsaj 100 let.

http://www.dnevnik.si/kolumne_komentarji/kolumne/268142

Slovenija v Evropi še vedno prednjači v inflaciji
http://www.dnevnik.si/poslovni_dnevnik//268955/
Komentarji:
– Nekje moramo biti prvi, (saj nekje) :-)))))
– Svetilnik Evrope,
– Druga Švica, itd. ……..
http://24ur.com/naslovnica/novice/gospodaarstvo/20070914_3105580.php

New Report

Close