Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Slovenske železnice: Nočne more deklet na vlakih

Slovenske železnice: Nočne more deklet na vlakih

Tole je pa alarmantno, da niti na vlaku nisi več varna 🙁

https://www.24ur.com/novice/svet/izpovedi-deklet-ki-naj-bi-bile-na-vlakih-zrtve-spolnega-nasilja-in-nadlegovanja.html

Smo sploh kdaj bile? Tudi jaz se spomnim raznih stvari iz mladih let.

Drži, sem doživela enkrat podobno. S strani sprevodnika. Bilo je v zimskem času, ko se zgodaj zmrači in ob taki uri (okrog 21h) ni veliko potnikov na tej relaciji. V takem času so šipe od vlaka kot ogledala, sebe in notranjost vlaka vidiš na šipah. Sedela sem na tistih višjih sedežih, sprevodnik pa nekaj vrst naprej. Cel čas me je slinasto gledal na šipah, ni odmaknil pogleda… sploh nisem dojela, kaj je. Sem parkrat pogledovala nazaj…dokler se nisem premaknila s sedeža in videla da si ga tip meče na roko (ko sem v prvotnem položaju sedela, nisem videla tega). Mogoče je mislil, da sem to že takoj na začetku opazila in da sem uživala v opazovanju ali kaj vem… ker sem parkrat pogledovala, ker je nonstop buljil… se mi je pa tako zagravžalo… Sva bila sama v tem vagonu, ko je bila postaja, ga je samo pospravil v hlače, izstopil, dal zelen znak šoferju in spet isto. Sem do svoje postaje samo še v telefon gledala in nikamor drugam. Zna biti nevarno, ko se znajde ženska, sploh mlada, sama z moškim na vlaku. Res bi mogli povsod imeti kamere in da nekdo to nonstop pregleduje v večernih in nočnih terminih.

Kot srednješolka sem tudi jaz doživela nekaj zelo neprijetnih situacij na vlaku. Zdaj, ko gledam nazaj, ja, je bilo neodgovorno od mene, da sem hodila na tiste pozne vlake za domov iz Ljubljane (če smo šli s prijatelji ven zvečer). Ampak kaj sem pa vedela. V tisti mladostni naivnosti. Enkrat se spomnim, je bil vlak čisto prazen, morda 3, 4 ljudje, nikjer nikogar. Jaz sama v vagonu, pozno zvečer, recimo, da sem bila 17, prideta dva mlajša moška, nekje sredi dvajsetih in se usedeta nasproti mene, začneta: “kam pa taka punca kot si ti”, “pa kar sama”, pa to ni bil prijazen pogovor, v govoru je bila pretnja, v očeh tista zlobna pohota, napoved, kaj bi se lahko zgodilo, če bi onadva želela, ker ni bilo nikjer nikogar, na kogar bi se lahko obrnila. Takrat še mobitelov ni bilo. Nič. Ne spomnim se točno, kako je bilo, ampak spomnim pa se, da se je približala postaja (ne, moja) in sem skočila pokonci in stekla dol iz vlaka. Brr…
Pogledi, razna namigovanja, opolzek govor, “ponesreči” otipavanja (v gužvi)… tega pa mlade punce itak veliko doživijo. Samo takrat si mlad, želiš si biti v družbi, želiš pripadati, se zabavati… ob enem pa ne pomisliš, kaj vse se lahko zgodi mlademu dekletu.
Jaz bom definitivno bolj pazila na moje hčerke. Saj ne, da moji starši niso name, ampak verjento tudi oni niso pomislili, da recimo lahko nekdo na večernem vlaku posili njihovo hčerko. V bistvu sem imela res srečo, da se mi ni nič zgodilo.

Samo nasvet. V tem primeru je telefon najboljše orožje. Usedeš se tako, da izgleda, kot da si na telefonu, v resnici pa snemaš. In potem posnetek na policijo. Samo tako se bodo take stvari nehale. Ali pa vsaj ena fotografija. Ker železnice so leglo, tam ne bodo nič naredili.

Svinjarije. Sprašujem se kako so starši vzgojili te fante-moske.? Aja saj res, niso jih. Razplojuje se ves svetovni gnoj in to je rezultat-perverznjaki, psihopati, manijaki.

Ja, vse gre v družbi nazaj v smer poniževanja in zlorabljanja žensk. Saj vidimo na tem portalu…

Čaki, bodo prec pridrveli in nas strašili z migranti, “boste že videle”, češ, boljš da potrpimo naše, ker uni bodo še hujši.
Logika za dol past.

Nič me več ne preseneča. Očitno je ves svet poseljen s takimi divjaki – tudi tu, čisto blizu nas.

tud v naših časih, v našem razredu..
smo imeli cvekarje..

tud v naših časih, na našem vlaku..
smo imeli divjake, ki so ustrahovali ljudi/šolarje..

ne rabimo, dodatnih neprilagojencev..
mamo svojih dost..
pa še te branite na žive in mrtve..
in so jim vedno kratene kake pravice..
le žrtvam …ej tem pa nikoli..ni nič krateno..

pa še to..
kdo je prvleku ene osebke v to temo..
ker to je vedno jabolko spora, da “eni” vedno “te” v teme tlačjo..
je treba zlivat bencin a ne??

tud v naših časih, v našem razredu..
smo imeli cvekarje..

tud v naših časih, na našem vlaku..
smo imeli divjake, ki so ustrahovali ljudi/šolarje..

ne rabimo, dodatnih neprilagojencev..
mamo svojih dost..
pa še te branite na žive in mrtve..
in so jim vedno kratene kake pravice..
le žrtvam …ej tem pa nikoli..ni nič krateno..

pa še to..
kdo je prvleku ene osebke v to temo..
ker to je vedno jabolko spora, da “eni” vedno “te” v teme tlačjo..
je treba zlivat bencin a ne??
[/quote]

Ne vem, zakaj se je treba neumnega delati? Čisto vedno, (lahko preveriš) kadar se govori o nasilju ali nadlegovanju žensk, prinori kakšna monovska kreatura in začne “boste že videle” ko bodo UNI blablabla. Vedno.
Kdo koga kdaj brani, pa nisem nikjer videla, če si ti, pa prilepi link.

tud v naših časih, v našem razredu..
smo imeli cvekarje..

tud v naših časih, na našem vlaku..
smo imeli divjake, ki so ustrahovali ljudi/šolarje..

ne rabimo, dodatnih neprilagojencev..
mamo svojih dost..
pa še te branite na žive in mrtve..
in so jim vedno kratene kake pravice..
le žrtvam …ej tem pa nikoli..ni nič krateno..

pa še to..
kdo je prvleku ene osebke v to temo..
ker to je vedno jabolko spora, da “eni” vedno “te” v teme tlačjo..
je treba zlivat bencin a ne??
[/quote]

Ampak taki divjaki so bili nekoč odpadniki. Oblast jih je preganjala, ne pa podpirala. Medtem ko danes se pa celo med oblastniki najdejo mobingerji in spolni napadalci. Taki ablasti so take deviacije dobrodošle za spravit ženske nazaj v podrejen položaj in nazaj v dojemanje ženske kot izključno spolnega objekta.

Ampak taki divjaki so bili nekoč odpadniki. Oblast jih je preganjala, ne pa podpirala. Medtem ko danes se pa celo med oblastniki najdejo mobingerji in spolni napadalci. Taki ablasti so take deviacije dobrodošle za spravit ženske nazaj v podrejen položaj in nazaj v dojemanje ženske kot izključno spolnega objekta.
[/quote]

Mislim, da je ena bistvenih razlik med nekoč in včasih, da se včasih o tem ni toliko vedelo. Včasih nisi imel kam anonimno napisat. Vse to kar se danes zapiše anonimno (pa verjetno tudi marsikaj več), je včasih ostalo neizrečeno.

Ampak taki divjaki so bili nekoč odpadniki. Oblast jih je preganjala, ne pa podpirala. Medtem ko danes se pa celo med oblastniki najdejo mobingerji in spolni napadalci. Taki ablasti so take deviacije dobrodošle za spravit ženske nazaj v podrejen položaj in nazaj v dojemanje ženske kot izključno spolnega objekta.
[/quote]

To je bilo vedno tako in vedno bo.

Mislim, da je ena bistvenih razlik med nekoč in včasih, da se včasih o tem ni toliko vedelo. Včasih nisi imel kam anonimno napisat. Vse to kar se danes zapiše anonimno (pa verjetno tudi marsikaj več), je včasih ostalo neizrečeno.
[/quote]

To imaš pa tudi prav. Jaz vem, da ko sem bila najstnica in so moški žvižgali za mano, sem samo sklonila glavo. Danes bi sigurno mlade punce o tem pisale vsaj na facebook.

Ampak prepričana sem, da če bi se nekoč razne svinjarije toliko razkrivale ko se danes, bi v nekdanjem sistemu bila reakcija proti delinkventom bolj ostra. Tudi družba bi jih obsodila.

To imaš pa tudi prav. Jaz vem, da ko sem bila najstnica in so moški žvižgali za mano, sem samo sklonila glavo. Danes bi sigurno mlade punce o tem pisale vsaj na facebook.

Ampak prepričana sem, da če bi se nekoč razne svinjarije toliko razkrivale ko se danes, bi v nekdanjem sistemu bila reakcija proti delinkventom bolj ostra. Tudi družba bi jih obsodila.
[/quote]

Lepo da si idealistka.
Ampak takega sistema zaenkrat še ni bilo. Ja, veliko govorjenja in floskul, v reali se pa gleda stran, oziroma žrtvam ne verjame, se jih prepirčuje da pretiravajo ali celo, da so same hotele.

To imaš pa tudi prav. Jaz vem, da ko sem bila najstnica in so moški žvižgali za mano, sem samo sklonila glavo. Danes bi sigurno mlade punce o tem pisale vsaj na facebook.

Ampak prepričana sem, da če bi se nekoč razne svinjarije toliko razkrivale ko se danes, bi v nekdanjem sistemu bila reakcija proti delinkventom bolj ostra. Tudi družba bi jih obsodila.
[/quote]

Nikar tako žaljivo in podcenjujoče. Imam hčerko in lahko mi verjameš, da je tudi danes puncam o tem težko govorit. Sploh pa ne uporabljajo Facebooka. To je za stare koke.


Ti mu samo reči- saj bi te zabrisala skozi okno, samo s tako malim ne boš letel.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain


Ne dvomim da je izkušnja šokantna, ampak če si imela telefon v roki bi vklopila kamero in gravža posnela pa na SŽ poslala s pripisom, če se nič ne zgodi ga daš na net, naj vsi vidijo kaj dec v službenem času počne.
Fuj in on se dotika vsega v vlaku, folk pa za njim, gravž res.


Ne dvomim da je izkušnja šokantna, ampak če si imela telefon v roki bi vklopila kamero in gravža posnela pa na SŽ poslala s pripisom, če se nič ne zgodi ga daš na net, naj vsi vidijo kaj dec v službenem času počne.
Fuj in on se dotika vsega v vlaku, folk pa za njim, gravž res.
[/quote]

Ko bi usmerila telefon vanj, bi jo še nabutal…

Ko bi usmerila telefon vanj, bi jo še nabutal…
[/quote]

Naj če si upa, saj bi vse bilo posneto.
Ampak si predstavljaš s hlačami do kolen bi se spravil na mladenko? to bi bilo pa že kaznivo dejanje. Sicer kolikor poznam moško naravo takile pezdetki si ne upajo kaj dosti.

Le zakaj ni po zakonu obveznega treniranja deklet od malih nog v boksanju, grapplingu ali drugih borilnih veščinah? Ker to naše “šolanje” je itak en drek, samo luzer lahko postaneš po 8 letih, v srednji pa pijanec ali travar… Vsaka zgodba vsebuje žrtev ki otrpne in ne zmore premagati ven iz situacije. Jaz sam vem da nisem nič mogel proti petim nalitim huliganom ker so mislili da sem t.i. “žabar” ko nisem dal gor lokalnega naglasa.. To ti fuzbal dela, res “miroljuben” šport….. No, če bi bil takrat natreniran kot sem si vedno želel ker starši niso pustli ker ni denarja (za vsakodnevno kavo pa je bil), bi potem oni ležali v bolnici pa ne bi neke po sodiščih cajta zapravljali, jaz pa bi lahko kot Bruce Lee odkorakal od prizora….

Ženske, če se ti kdo tak vsede zraven na praznem vagonu, ga morate direkt v oke pogledat in dati samo eno vprašanje: “ej dečko, hočeš imet razbit nos ali premešana jajca?”… Ker sem veliko takih žensk srečal ki se ne dajo igrat in vse kar imajo je močan karakter z močnim glasom pa tudi imajo kakšno schwarzeneggerjevo mišico. Zakaj bi naprimer v torbici solzivec iskala če že imaš v roki pest? Naivno razmišljanje a svet bi res bil drugačen.

Jaz sem tudi tako mislila. Ampak saj veš kako gre tisto : “če bi pa vsi…”
Če bi vse žrtve bile natrenirane, potem bi tudi bullyi začeli trenirati. in si na istem.
Ali bi pa začeli orožje s sabo nositi. Pa še eskalira.

Z moškim se lahko spusti v pretep samo kakšna 80 kil težka in najmanj 170 cm visoka ženska. Kaj pa ostale? Bodo polomljene, ne samo nadlegovane. Jaz, bom s svojimi 50 kilogrami šla grozit moškemu. Saj niste pri pravi.

Jaz sem tudi tako mislila. Ampak saj veš kako gre tisto : “če bi pa vsi…”
Če bi vse žrtve bile natrenirane, potem bi tudi bullyi začeli trenirati. in si na istem.
Ali bi pa začeli orožje s sabo nositi. Pa še eskalira.
[/quote]

Težaki (bully) so vedno bili in vedno bodo. Med 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in 3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je v vsaki družbi ljudi, ki so psihopati. Gibanje v družbi je vedno imelo svoja nepisana pravila, svoje “do” & “don’t”…
Zaradi navedenega imamo tudi policijo in varnostnike, ampak za svojo varnost lahko največ naredimo sami. Če povem nazorno: Danes so starejše najstnice oblečene praviloma bolj izzivalno, kot pred 20-leti prostitutke.

New Report

Close