Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Slovenski moski ste pateticni pusiji, zenske pa mozace

Slovenski moski ste pateticni pusiji, zenske pa mozace

Midva imava tri otroke in ti povem, da je možno. Seveda pa terja organizacijo časa in kako napako na začetku. S tem, da midva dejansko nimava stric, tet, babic,… Torej je povsem preprosto “v lastni režiji” oddelati vse našteto, če seveda oba partnerja medsebojno sodelujeta (v smislu, da oba upoštevata tudi časovne potrebe drugega).
[/quote]
Ni možno, ne tako idealizirano kot beremo v zapisu, razen če ti otroke vzgaja varuška ali pa so bolj kot ne prepuščeni sami sebi. Je pa možno na bolj realen način. Dan ima premalo ur, da bi zmogli biti supermeni in povsod na vseh področjih hkrati top.


Ni možno, ne tako idealizirano kot beremo v zapisu, razen če ti otroke vzgaja varuška ali pa so bolj kot ne prepuščeni sami sebi. Je pa možno na bolj realen način. Dan ima premalo ur, da bi zmogli biti supermeni in povsod na vseh področjih hkrati top.
[/quote]

Ne zaznam kakega idealiziranja. Kolikor poznam družine, ki tako živijo (in lahko mi verjameš na besedo, da jih je v Nemčiji veliko), gre za povsem običajno prakso. Varuško se res najame, a povečini zgolj da vskoči, ko sta oba starša odsotna.

Vztrajaj! .

Mary je bila pred poroko radoživo dekle. Definitivno ni tistemu bebotu kosmatemu prišla v kremplje nedolžna. Zdaj, če kdo verjame ognjeni ženski, da je zvesta …

nova
Uredništvo priporoča

Ne zaznam kakega idealiziranja. Kolikor poznam družine, ki tako živijo (in lahko mi verjameš na besedo, da jih je v Nemčiji veliko), gre za povsem običajno prakso. Varuško se res najame, a povečini zgolj da vskoči, ko sta oba starša odsotna.
[/quote]
Sem prestara da bi verjela v ideale v stilu majhni otroci mama gospodinja, varuška, učiteljica, taksi, medicinska sestra, ureja se svoje poslovne zadeve… Medtem ko oče v firmi služi denar in pride domov tudi ob 6 zvečer ali se kasneje (ja včasih je bilo treba veliko delat, da smo kje smo zdaj) je nonstop nasmejana ob vsem delu (vzgojno, učno, gospodinjsko itd) seveda vsak dan športa, bere na kupe knjig, obiskuje likovni krožek, za vikend gre na izlet s kolegicami, hodi na seminarje iz XX zadev, bajta se sveti vsak dan, vrtnarji itd… Vsak večer zmasira moža, mu zapleše striptiz, seksata kot norca, zjutraj mu pa kavo in zajtrk v posteljo prinese.Pol pa svizec… Gre to občasno, ni pa to vsak dan.


Sem prestara da bi verjela v ideale v stilu majhni otroci mama gospodinja, varuška, učiteljica, taksi, medicinska sestra, ureja se svoje poslovne zadeve… Medtem ko oče v firmi služi denar in pride domov tudi ob 6 zvečer ali se kasneje (ja včasih je bilo treba veliko delat, da smo kje smo zdaj) je nonstop nasmejana ob vsem delu (vzgojno, učno, gospodinjsko itd) seveda vsak dan športa, bere na kupe knjig, obiskuje likovni krožek, za vikend gre na izlet s kolegicami, hodi na seminarje iz XX zadev, bajta se sveti vsak dan, vrtnarji itd… Vsak večer zmasira moža, mu zapleše striptiz, seksata kot norca, zjutraj mu pa kavo in zajtrk v posteljo prinese.Pol pa svizec… Gre to občasno, ni pa to vsak dan.
[/quote]

Ja, kako da ne? Tip ti kupuje luksuzne cunje dragih znamk, pol te pa tudi ven pelje, pa varuško najame, ne? In ja, seveda je v vseh primerih top in oh in sploh taka ženska, itak mora biti in poskrbeti za zadovoljnega možeka, ker drugače se loči od nje, pol pa bo konec dragih cunjic in dopustov, bo gospodinja morala kar delat (težko sicer, ker nič ne zna), pa v Kiku kupovat, heheeh. Tako da verjamem, da se take orto potrudijo, da bo bajta čista, mularija ne v napoto, večerja pripravljena, pol pa še seks. Saj se morajo, če so pa finančno odvisne od njega.

Pri Desiju je vse možno: od tega, da je med top 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} podjetji in hkrati zgolj mali obrtnik, ki se pritožuje, ker ne dobi pomoči od PKP in lahko začne odpuščat že pri majhnem znižanju prihodkov; od tega, da ima izjemno trdne in zgledne odnose z zlato in edinstveno sporogo, do tega, da tukaj javno jamra o škripanju njunega razmerja itd.

Ja, kako da ne? Tip ti kupuje luksuzne cunje dragih znamk, pol te pa tudi ven pelje, pa varuško najame, ne? In ja, seveda je v vseh primerih top in oh in sploh taka ženska, itak mora biti in poskrbeti za zadovoljnega možeka, ker drugače se loči od nje, pol pa bo konec dragih cunjic in dopustov, bo gospodinja morala kar delat (težko sicer, ker nič ne zna), pa v Kiku kupovat, heheeh. Tako da verjamem, da se take orto potrudijo, da bo bajta čista, mularija ne v napoto, večerja pripravljena, pol pa še seks. Saj se morajo, če so pa finančno odvisne od njega.
[/quote]
Jaz nisem od nikogar finančno odvisna. No če ima varuško in dodatno gospodinjo je to nekaj drugega. Jaz se nisem tega posluževala.O sej smo mi tud hodili na glasbene urice, pa na male glavce ali kako se je že temu reklo , pa spoznajmo angleščino, pa balet (moja otroka sta šla pozno v vrtec, zaradi socializacije je pa pomembno da sta s skupino drugih otrok) .. Če si to predstavljate pod seminarje in redno športanje mame potem je možno ja :))

Ja seveda. Normalno. Nihče ne govori (niti

Moja misel
) o superženski in supermoškem. Govora je zgolj o tem, da se da ob ustrezni organizaciji in smiselnem delu dobro počutiti (imet dovolj energije, biti poln življenja, imenuj kakor hočeš). In da je to laćje doseči, če se človek sam odloča v katere smiselne aktivnosti bo vložil 24 ur življenjskega kapitala.

Vztrajaj! .

Življenje se ne vrti samo okoli jaknic in torbic. Treba si je finančno zagotoviti varnost tudi na starost. Z jurja mesečno je to izredno težko. To je zivotarjenje in nič drugega pa ti govori kar hočeš.
[/quote]

Torej, 2/3 slovencev.

Ja seveda. Normalno. Nihče ne govori (niti

Moja misel
) o superženski in supermoškem. Govora je zgolj o tem, da se da ob ustrezni organizaciji in smiselnem delu dobro počutiti (imet dovolj energije, biti poln življenja, imenuj kakor hočeš). In da je to laćje doseči, če se človek sam odloča v katere smiselne aktivnosti bo vložil 24 ur življenjskega kapitala.
[/quote]
O prosim no, pa ne meni teh buč prodajat o idealih. To lahko prodajata npr eni direktorici, ki preživi veliko časa na delovnem mestu – kako smo gospodinje večno nasmejane muze na dveh nogah, ki obvladamo vse od otrok, do vrtička, izletov s kolegicami, gledališkega tečaja, odtecemo 10km z lahkoto, skuhamo kosilo, pospravimo v nulo hišo – pazi in to brez varusk,pomoči.. Zvečer pa se descu po možnosti zaigram Bacha pred seksom ( da se njegovi hormoni razbremenijo ob glasbi) v resnici je bilo pa tako, da sem bila sita klavirja ker smo že cel dopoldne kuža pazi z repkom miga po njem tolkli. Dejta se nehat zajebavat. Tud gospodinje smo utrujene in nam ni vsak dan do smeha samo zato ker ne hodimo v službo. Ne rečejo zastonj oddahnes si šele ko otroci zrastejo, pa se takrat ne cisto.


O prosim no, pa ne meni teh buč prodajat o idealih. To lahko prodajata npr eni direktorici, ki preživi veliko časa na delovnem mestu – kako smo gospodinje večno nasmejane muze na dveh nogah, ki obvladamo vse od otrok, do vrtička, izletov s kolegicami, gledališkega tečaja, odtecemo 10km z lahkoto, skuhamo kosilo, pospravimo v nulo hišo – pazi in to brez varusk,pomoči.. Zvečer pa se descu po možnosti zaigram Bacha pred seksom ( da se njegovi hormoni razbremenijo ob glasbi) v resnici je bilo pa tako, da sem bila sita klavirja ker smo že cel dopoldne kuža pazi z repkom miga po njem tolkli. Dejta se nehat zajebavat. Tud gospodinje smo utrujene in nam ni vsak dan do smeha samo zato ker ne hodimo v službo. Ne rečejo zastonj oddahnes si šele ko otroci zrastejo, pa se takrat ne cisto.
[/quote]

Glej, zlahka verjamem, da se tebi ne uspe organizirati in da ti je vse našteto odveč. Ampak to si ti. To je tvoj svet. Obstaja pa mnogo žensk, ki se sploh ne trudi oddelati vsega tega tvojega pretiravanja, temveč se, kot sem že prej poudaril, posveti smiselnim opravilom in tako čez dan dosežejo dovolj in se počutijo dobro (kolikor pač ostale okoliščine to dopuščajo).

Prav hecni ste, ko takole cepetate, kako je nekaj nemogoče, ker to presega vaš domet. Namesto da bi pokazali zanimanje, morda malo prevetrili svoje življenje, če se vam zdi potrebno, raje tiščite glavo v pesek in vpijete: ni mogoče. Vse, kar s tem dosežete je, da za vas ostane nemogoče. A še vedno predvsem za vas. Po vaši izbiri.

Vztrajaj! .

Glej, zlahka verjamem, da se tebi ne uspe organizirati in da ti je vse našteto odveč. Ampak to si ti. To je tvoj svet. Obstaja pa mnogo žensk, ki se sploh ne trudi oddelati vsega tega tvojega pretiravanja, temveč se, kot sem že prej poudaril, posveti smiselnim opravilom in tako čez dan dosežejo dovolj in se počutijo dobro (kolikor pač ostale okoliščine to dopuščajo).

Prav hecni ste, ko takole cepetate, kako je nekaj nemogoče, ker to presega vaš domet. Namesto da bi pokazali zanimanje, morda malo prevetrili svoje življenje, če se vam zdi potrebno, raje tiščite glavo v pesek in vpijete: ni mogoče. Vse, kar s tem dosežete je, da za vas ostane nemogoče. A še vedno predvsem za vas. Po vaši izbiri.
[/quote]
Ti pozabljaš, da so moji otroci veliki. Jaz sem svoje opravila, ravno zato ne moreš ti men bučk prodajat kako je biti mama in gospodinja z majhnimi otroki in možem vpetim v firmo (hb danes se vse to obrestuje) jaz danes lahko cel dan sedim in vse 4 od sebe če mi tako paše, vecjih skrbi nimam hb, denarja imam dovolj, da dobro živim, lahko grem zdaj na seminar ali pa tect okoli Ljubljane, lahko si pa paradajz posadim za bajto, lahko se vpišem na tečaj kitajščine ali gledališki krozek in najamem osebnega trenerja če mi paše, lahko kvackam ali pa si kupim psa in ga cel dan sprehajam. Lahko tud Bacha descu zaigram (dvomim sicer da bo poslušal) ampak zdaj ker imam časa na pretek. Nakladata oba da se kar kadi. Jaz za mon nisem vedla še par let nazaj, pa kaj mon, net je bil za informativne namene. Vcasih se mi je zdelo kot da sem samohranilka (ne mislim finančno) Za cvekat po forumu ni bilo časa ker je bilo preveč dela z majhnimi otroci, hišo, financami itd. Nehi no, ker preveč dobro vem kaj vse to potegne za seboj.. Neumnosti trobezljata o vedno srečnih, nikoli utrujenih super duper gospodinjah, ki zmorejo vse samo zato ker so doma in je njihova glavna naloga in cilj osrecevati moževe hormone. V sanjah ja. :))

Te neumnosti kvasiš zgolj ti. Domnevam, da zaradi zavisti, ker drugim uspeva, poskušaš s “slepilnim manevrom”. Ostani mi zgolj ponoviti, da zlahka verjamem, da se tebi ne uspe organizirati in da ti je vse našteto odveč. Ampak to si ti. To je tvoj svet. Obstaja pa mnogo žensk, ki se sploh ne trudi oddelati vsega tega tvojega pretiravanja, temveč se, kot sem že prej poudaril, posveti smiselnim opravilom in tako čez dan dosežejo dovolj in se počutijo dobro (kolikor pač ostale okoliščine to dopuščajo).

Vztrajaj! .

Te neumnosti kvasiš zgolj ti. Domnevam, da zaradi zavisti, ker drugim uspeva, poskušaš s “slepilnim manevrom”. Ostani mi zgolj ponoviti, da zlahka verjamem, da se tebi ne uspe organizirati in da ti je vse našteto odveč. Ampak to si ti. To je tvoj svet. Obstaja pa mnogo žensk, ki se sploh ne trudi oddelati vsega tega tvojega pretiravanja, temveč se, kot sem že prej poudaril, posveti smiselnim opravilom in tako čez dan dosežejo dovolj in se počutijo dobro (kolikor pač ostale okoliščine to dopuščajo).
[/quote]
Ne vem kaj bi ti lahko zavidala ali drugim ženskam.?
A to da imate majhne otroke in cel kup dela z njimi. ? To smo že dali čez pri nas. Nisem pravi naslov za zavist.

Glede na to, da navajaš nesmisle, sem izhajal iz tega, da je tvoj fokus usmerjen povsem napačno in sem domneval, da drugim zavidaš, da so uspeli življenje organizirati po smiselnih prioritetah, torej udejaniti svoj po-klic, kar tebi, kolikor je razbrati iz tvojih izjav, nikakor ni uspelo. Seveda izhajam zgolj iz tega, kar zapišeš in če so tvoji zapisi pomanjkljivi, so moji sklepi lahko povsem napačni.

Vztrajaj! .

Po finančni ustreznosti. Razumeš kaj to pomeni? Za telebane (precej poenostavljeno): To pomeni, da če mi izdaš račun, je 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} verjetnost, da bo nakazilo prispelo v roku in v celoti.

Če ne veš, vprašaj. Počasi imam že dovolj tega, da vas vlečem iz dreka, medtem ko sami ves čas silite v greznico.

Vztrajaj! .

[img]https://i.imgur.com/kXNFeF2.png[/img]

Glede na to, da navajaš nesmisle, sem izhajal iz tega, da je tvoj fokus usmerjen povsem napačno in sem domneval, da drugim zavidaš, da so uspeli življenje organizirati po smiselnih prioritetah, torej udejaniti svoj po-klic, kar tebi, kolikor je razbrati iz tvojih izjav, nikakor ni uspelo. Seveda izhajam zgolj iz tega, kar zapišeš in če so tvoji zapisi pomanjkljivi, so moji sklepi lahko povsem napačni.
[/quote]
Moj poklic(neuradni, diplomirala sem iz čisto drugega področja) sem jaz prav lepo udejanila, moj poklic je bil imeti čim več v denarnici. To mi je uspelo. Ampak ne govorim o tem, govorim o mama, druzina, gospodinjstvo.

Jebemtiš,…. oprosti, ampak včasih se mi res zdi, kot bi se pogovarjal z liki iz filma Idiocracy[/url]. Uporabil sem vezaj na sicer napačnem mestu, da bi opozoril na zgradbo besede in s tem opozoril na: tisto za kar se nekdo čuti policanega. Torej še enkrat s popravkom:

Glede na to, da navajaš nesmisle, sem izhajal iz tega, da je tvoj fokus usmerjen povsem napačno in sem domneval, da drugim zavidaš, da so uspeli življenje organizirati po smiselnih prioritetah, torej udejaniti tisto, za kar se čutijo poklicane, kar tebi, kolikor je razbrati iz tvojih izjav, nikakor ni uspelo. Seveda izhajam zgolj iz tega, kar zapišeš in če so tvoji zapisi pomanjkljivi, so moji sklepi lahko povsem napačni.

Vztrajaj! .

P.S.: da ne bo nejasnosti: če si se ti čutila poklicano pridobiti čimveč premoženja, je samoumevno, da ti je odveč večina dejavnosti, ki niso povezana s tem. Kar potemtakem tudi pojasni, da te je vse drugo, zate nesmiselno delo, izčrpavalo. Ampak: to je povsem drugi kontekst, kot tisti, o katerem govorim npr. jaz ali

Moja misel
. Midva ne govoriva o tem, da se oseba, ki se odloči za to, da življenje posveti predvsem družini, more tudi povečini uspešno ukvarjati z akumulacijo premoženja. Ni nemogoče, a je povsem izven konteksta. V principu oba izhajava iz ravno nasprotnih predispozicij.

Vztrajaj! .


Nimas se pri materinstvu kaj čutit po-klicanega. Ko si enkrat mati si mati. Otroka imaš in tvoja dolžnost je da skrbiš za njegov razvoj in dobrobit na vseh področjih. Fertik zgodba. Nobene potrebe po filozofiji. O po-klicu(si tega sposoben ali ne) materinstva je treba razmišljat preden zanosis in ne ko otroka imaš.
Pa poglejmo če potegnem črto sta za zdaj oba otroka izpadla super (kako bo v prihodnosti pa ne vem) tako da ne ti meni o klicih in poklicih. Lahko noč.

Ti ga pa še dolgo ne boš namoču. Babe imajo sicer rade nakladače, ampak ti si odvraten.

Ti ga pa še dolgo ne boš namoču. Babe imajo sicer rade nakladače, ampak ti si odvraten.
[/quote]

Gotovo je…predvsem zatežen ko sto mater.
Idealen za mazohistke.

Testosteron je dragocen dar Življenja, ki – na grobo povzeto – pri moškem spodbuja ustvarjalnost. Spolni odnos kot prispodoba sposobnosti božanskega – torej stvarjenja – je sicer čudovit vir užitka, a moški smo zmožni tudi drugih vidikov ustvarjalnosti. Kot oče štirim otrokom, spočetih z dvema materama, mi “namakanje” ni (več) tolikšna prioriteta, da bi ji vse podredil.

Vztrajaj! .

Sem se pogovarjala s Kurdom, ki je sodeloval v vojni dve leti in ni čisto noben macho.

New Report

Close