Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Slovenski moski ste pateticni pusiji, zenske pa mozace

Slovenski moski ste pateticni pusiji, zenske pa mozace

Misliš, da bi tale iDesi izpadel mačo, ko bi se mu zaprašilo okoli riti? Tako bi se usral, da bi še nakladat pozabil.

Definitivno. Vojna je ekstremen primer tega, kar tu razlagam. V vojni pride to vzajemno predajanje (predanost) drugemu močno do izraza. Zaupanje lastnega življenja v roke drugemu, sodelovanje, … Znotraj bojnih enot ni prostora za egocentrizem (mačizem), temveč gre za odnose še najbolj podobne bratski ljubezni. Hecno, da se je pojavil ta primer… Hvala za odlično podkrepitev mojih tez in razmišljanj.

Vztrajaj! .

Definitivno. Vojna je ekstremen primer tega, kar tu razlagam. V vojni pride to vzajemno predajanje (predanost) drugemu močno do izraza. Zaupanje lastnega življenja v roke drugemu, sodelovanje, … Znotraj bojnih enot ni prostora za egocentrizem (mačizem), temveč gre za odnose še najbolj podobne bratski ljubezni. Hecno, da se je pojavil ta primer… Hvala za odlično podkrepitev mojih tez in razmišljanj.
[/quote]

Zanimivo, tole s teboj. V bistvu vse podkrepi “tvoje teze in razmišljanja”, pa čeprav je diametralno nasprotje temu, o čemer si ti govoril. Pa kakšno ubogo bitje ima tako potrebo po samopotrditvi, da to počenja? A si rastel kot samorastnik? So te dali v rejo? Se mama ni ukvarjala s teboj? Ker dejansko kažeš patološko potrebo po tem, da bi imel prav, da bi imel zadnjo besedo, da bi te ljudje sprejemali. Kot bi dolgo časa trpel pomanjkanje naklonjenosti in ljubezni ali pa živel v zlagani družini, kjer so bila vsa čustva zaigrana. In če to kažeš na tem bedastem forumu, če ti je tako pomembno, kaj ljudje o tebi mislijo tukaj, kakšne težave s samopodobo imaš šele v realnem življenju. Želim ti okrevanje, karkoli se ti je že zgodilo.

nova
Uredništvo priporoča

Predpostavljam, da znaš predstaviti kak (proti-)argument, ki bi podkrepil tvojo tezo. Da bomo lahko vsi skupaj premislili in imeli o čem debatirati. Morda za začetek poglejmo nekaj za iztočnico:

https://www.youtube.com/watch?v=dQ2vzFKOD5w

Vztrajaj! .

Predpostavljam, da znaš predstaviti kak (proti-)argument, ki bi podkrepil tvojo tezo. Da bomo lahko vsi skupaj premislili in imeli o čem debatirati. Morda za začetek poglejmo nekaj za iztočnico:

https://www.youtube.com/watch?v=dQ2vzFKOD5w
[/quote]

O, ne, heheh, ne boš me v debato potegnil, nimam ne časa, ne volje. Sem pa preletela par tvojih spisov. Tako da si poglej svoje odgovore in boš točno videl, da si tistim, ki so ti nasprotovali, do konca oporekal in negiral njihov način razmišljanja, tistim, ki so podali svoje teorije, si nasprotoval, dokler nisi ugotovil, da se ne da več nasprotovati, ker imajo prav, pa si napisal, da je to točno tisto, kar tudi ti razmišljaš (čeprav so bile tvoje teorije popolnoma drugačne), tisti eni, ki se je strinjala s teboj, pa poješ slavospeve.:)) Pač patološka potreba po “imeti prav”, “imeti zadnjo besedo”, potreba po tem, da se pred nekimi neznanci in pred samim sabo dokažeš. Na anonimnem forumu. Kdo toliko časa zgublja s stranmi in stranmi prepričevanja ljudi in ne dojame, da ni ene same edine prave teorije in se ne vpraša, ali pa morda nima prav? Tisti, ki ga sama tema in resnica o njej sploh ne zanimata, pač pa gre za veliko globje aspekte človeške duševnosti, o čemer sem ti pa že prej napisala. Sploh ne gre za samo temo, o kateri teče debata, zate gre. In to bo z moje strani vse. Pa sem prepričana, da boš itak gonil svojo, ker ne moreš spregledat. Jaz, za razliko od tebe, ne mislim dokazovati, argumentirati, se prepirati…. ker dokler ne razčistiš s seboj, nima smisla. Ker bom v vsakem primeru končala tako, da bom “potrdila tvojo tezo” ali pa me boš odložil na pokopališče tistih, ki ne dojamejo. Lepo bodi.

O, ne, heheh, ne boš me v debato potegnil, nimam ne časa, ne volje. Sem pa preletela par tvojih spisov. Tako da si poglej svoje odgovore in boš točno videl, da si tistim, ki so ti nasprotovali, do konca oporekal in negiral njihov način razmišljanja, tistim, ki so podali svoje teorije, si nasprotoval, dokler nisi ugotovil, da se ne da več nasprotovati, ker imajo prav, pa si napisal, da je to točno tisto, kar tudi ti razmišljaš (čeprav so bile tvoje teorije popolnoma drugačne), tisti eni, ki se je strinjala s teboj, pa poješ slavospeve.:)) Pač patološka potreba po “imeti prav”, “imeti zadnjo besedo”, potreba po tem, da se pred nekimi neznanci in pred samim sabo dokažeš. Na anonimnem forumu. Kdo toliko časa zgublja s stranmi in stranmi prepričevanja ljudi in ne dojame, da ni ene same edine prave teorije in se ne vpraša, ali pa morda nima prav? Tisti, ki ga sama tema in resnica o njej sploh ne zanimata, pač pa gre za veliko globje aspekte človeške duševnosti, o čemer sem ti pa že prej napisala. Sploh ne gre za samo temo, o kateri teče debata, zate gre. In to bo z moje strani vse. Pa sem prepričana, da boš itak gonil svojo, ker ne moreš spregledat. Jaz, za razliko od tebe, ne mislim dokazovati, argumentirati, se prepirati…. ker dokler ne razčistiš s seboj, nima smisla. Ker bom v vsakem primeru končala tako, da bom “potrdila tvojo tezo” ali pa me boš odložil na pokopališče tistih, ki ne dojamejo. Lepo bodi.
[/quote]
Se strinjam.
Sem sam prišel do podobnega zaključka.

Ena zadeva mi nikoli ne bo jasna..zakaj se skoraj ekipno z zelo nizkotnimi prijemi lotite posameznika, če on ali njegovo mnenje na kakršenkoli način štrli iz množice?

Vsak podaja neko svoje mnenje, misel, razmišljanje.. če se ne strinjaš se pač ne, greš naprej.. zakaj se je treba vpičiti v nekoga in ga secirati? Namesto tega bi človek pričakoval od “družbe” razumevanje, sprejemanje drugačnosti, sočutje itd Zato pa pravim, da ste hinavci. V 100 temah so vas polna usta najlepših vrednot, potem pa na takem konkretnem preizkusu vsi po vrsti padete. Večkrat dokazano tudi na mojih temah in komentarjih. Vsega tega sem se jaz tudi v reali nagledala.. sami hinavci, nič novega ali presenetljivega in prav nihče več me ne more presenetiti.

iDESI dober si, da se ti da. 🙂 Ostani točno takšen kot si, ker si popoln z vsako besedo, ki jo zapišeš. Unikaten. Iskrenost in srčnost v tvojih zapisih je mnogim nerazumljiva, tvoj dar pa necenjen. Srečna tvoja Lepooka in tvoje punce, ki te imajo, naj te dobro ahtajo.

Ne dno dna, ampak prav še nižji nivo ste dosegli v mojih očeh. Takšni osebni prijemi so premočen triger zame, čeprav se ne gre v tem primeru zame sploh.. a ne morem sodelovati nekje, kjer namesto da si drug drugemu pomagamo, sodelujemo, se bodrimo in nasmejemo, konstantno nek fajt in zloba za brezveze… ko bi vsaj tema bila res neki pomembnega za človeštvo. Ne morem tega več gledat ne brat…


te ne zasleduje vec? 🤣😅


te ne zasleduje vec? 🤣😅
[/quote]

Sem se mu že opravičila za to napako, sem ga zamešala z nekom drugim zaradi nick-a.. sem bila pomotoma prepričana, da je nekdo drug

O, ne, heheh, ne boš me v debato potegnil, nimam ne časa, ne volje. Sem pa preletela par tvojih spisov. Tako da si poglej svoje odgovore in boš točno videl, da si tistim, ki so ti nasprotovali, do konca oporekal in negiral njihov način razmišljanja, tistim, ki so podali svoje teorije, si nasprotoval, dokler nisi ugotovil, da se ne da več nasprotovati, ker imajo prav, pa si napisal, da je to točno tisto, kar tudi ti razmišljaš (čeprav so bile tvoje teorije popolnoma drugačne), tisti eni, ki se je strinjala s teboj, pa poješ slavospeve.:)) Pač patološka potreba po “imeti prav”, “imeti zadnjo besedo”, potreba po tem, da se pred nekimi neznanci in pred samim sabo dokažeš. Na anonimnem forumu. Kdo toliko časa zgublja s stranmi in stranmi prepričevanja ljudi in ne dojame, da ni ene same edine prave teorije in se ne vpraša, ali pa morda nima prav? Tisti, ki ga sama tema in resnica o njej sploh ne zanimata, pač pa gre za veliko globje aspekte človeške duševnosti, o čemer sem ti pa že prej napisala. Sploh ne gre za samo temo, o kateri teče debata, zate gre. In to bo z moje strani vse. Pa sem prepričana, da boš itak gonil svojo, ker ne moreš spregledat. Jaz, za razliko od tebe, ne mislim dokazovati, argumentirati, se prepirati…. ker dokler ne razčistiš s seboj, nima smisla. Ker bom v vsakem primeru končala tako, da bom “potrdila tvojo tezo” ali pa me boš odložil na pokopališče tistih, ki ne dojamejo. Lepo bodi.
[/quote]

Vidiš, točno to. Obstaja vas kopica nos vihajočih komentatorjev, ki pa vsebinsko ne podate ničesar drugega, kakor mnenja o meni osebno, vsebinsko pa se prepirate sami s seboj, saj sami postavljate neke teze, ki jih potem pripišete meni in jim potem nasprotujete. Kar seveda nima ničesar opraviti z menoj, a do tega uvida bo trajalo še nekaj časa, da ga dosežete. Priznam, kot sem že večkrat rekel, da me preseneča ta na nek način borderline kontekst, če se naslonim na eno izmed mnenj ene izmed priznanih slovenskih antropologinj. Mislim, da ste vsi skupaj vredni ljubezni in da bi bilo dobro, da sami zapolnite praznino na čustvenem področju, ki vas razkraja.

Vztrajaj! .

Desi/Mojamisel – zakaj jih ima vedno več ljudi poln k… te verbalne diareje? Ker gre čez vse meje. Ker je tako zblojeno, bolno, da je treba to oziroma bolnika ustaviti. Ker ne le da sam sebe smešiš (to je še najmanj pravzaprav), še globlje toneš v nek namišljen idealen svet in izgubljaš stik z realnostjo. Kakršnokoli že je (kriza identitete, odtujenost od družine, na prqgu ločitve, finančne težave,…), tukaj so žrtve tudi tisti, ki si to najmanj zaslužijo – otroci. Ti si niso izbrali, da jih fotr razkriva (pa čeprav samo posredno) nekim bolj ali manj anonimnim osebkom. Slovenija je premajhna in resnične anonimnosti pravzqprqv sploh ni. Zato za božjo voljo, pojdi h psihologu. Če imaš finančne težave, bomo tudi tu nabrali nekaj denarja, da boš le prišel do prepotrebne pomoči. Poskusi, saj te ne stane veliko, nimaš res več kaj za izgubiti, pridobiš pa lahko veliko. Pomisli na hčerke in pojdi. Srečno.

A si ti sploh prebrala, kako se je vse skupaj začelo? On pove neko svojo idejo žensk in moških, črna vrtnica pove, da pri njej pa tako ni šlo, čisto prijazno mu odgovarja, ampak ker ne potrjuje njegove teze, jo primerja z alkoholikom, ki je prepričan, da ni alkoholik. Enostavno ne sprejme, da ženska čuti drugače in da se ne strinja z njegovo tezo. On pa “meditacija je počasna smrt za ženske” in podobne oslarije, ne neha in ne neha o teh svojih hormonskih idejah. Daj si malo poglej, preden ga okličeš za bogega revčka. No, saj je bogi revček, ampak ne v smislu, o katerem ti govoriš.

crna_vrtnica je napisal/a: ↑
iDESI je napisal/a: ↑

Ne. V bistvu se za ca. 8x zviša. Malo pobrskaj za raziskavami. Zato je npr. meditacija “počasna smrt za ženske”.
Desi kot ženska (verjetno sedaj že srednjih let) bolj verjamem sebi kot raziskavam. In ker sem zaposlena, doma je večino gospodinjstva na meni in držim 3 vogale hiše, vem kaj govorim. Poskusila sem tudi kaj pomeni živeti ob partnerju, ki ne naredi ničesar in dosegla, da prevzame del odgovornosti. In verjemi mi, da se je stres očitno znižal, zadovoljstvo precej povečalo. Sedaj je dolga faca izjema, saj imam razumevanje in spoštovanje.
Tudi meditacije pomagajo, um se mora umiriti, zlasti če potrebuješ misliti in na polno uporabljati glavo po 9 ur na dan.

Verjameš sebi. Tudi alkiholik je zase prepričan, da ni alkoholik, mar ne? Učinek dopamina...

Huda diagnoza zgleda. Ne vem ali se zdravi ali ne, dejstvo je, da ne deluje.

Moja Misel in Desi pa saj vidva sta ravno za skupaj, imata namreč precej skupnih lastnosti. Jasno je, da sta oba zataknjena v krizo srednjih let in tukaj gor iščeta priložnost za hipohopanje. Priznajta si že enkrat, da sta velika fukotožneža, čeprav se skrivata za leporečno retoriko nakladanja in pravzaprav le iščeta še zadnjo priložnost, da se data dol – kot dva mastna polža lazarja (za zajce sta žal že preveč v letih).

Ne bi rekel, da je ona narcisoidna, jaz pa tudi nisem. Mislim, da je za nek, kakršnekoli odnos že, bolj pomembno, kje se posamezniki, ki v njem nastopajo, razlikujejo in potem dopolnjujejo. Bogati nas raznolikost.

Vztrajaj! .

A si ti sploh prebrala, kako se je vse skupaj začelo? On pove neko svojo idejo žensk in moških, črna vrtnica pove, da pri njej pa tako ni šlo, čisto prijazno mu odgovarja, ampak ker ne potrjuje njegove teze, jo primerja z alkoholikom, ki je prepričan, da ni alkoholik. Enostavno ne sprejme, da ženska čuti drugače in da se ne strinja z njegovo tezo. On pa “meditacija je počasna smrt za ženske” in podobne oslarije, ne neha in ne neha o teh svojih hormonskih idejah. Daj si malo poglej, preden ga okličeš za bogega revčka. No, saj je bogi revček, ampak ne v smislu, o katerem ti govoriš.

crna_vrtnica je napisal/a: ↑
iDESI je napisal/a: ↑

Ne. V bistvu se za ca. 8x zviša. Malo pobrskaj za raziskavami. Zato je npr. meditacija “počasna smrt za ženske”.
Desi kot ženska (verjetno sedaj že srednjih let) bolj verjamem sebi kot raziskavam. In ker sem zaposlena, doma je večino gospodinjstva na meni in držim 3 vogale hiše, vem kaj govorim. Poskusila sem tudi kaj pomeni živeti ob partnerju, ki ne naredi ničesar in dosegla, da prevzame del odgovornosti. In verjemi mi, da se je stres očitno znižal, zadovoljstvo precej povečalo. Sedaj je dolga faca izjema, saj imam razumevanje in spoštovanje.
Tudi meditacije pomagajo, um se mora umiriti, zlasti če potrebuješ misliti in na polno uporabljati glavo po 9 ur na dan.

Verjameš sebi. Tudi alkiholik je zase prepričan, da ni alkoholik, mar ne? Učinek dopamina...
[/quote]

In kaj natanko je tebe v vsemu skupaj zmotilo? Mislim da se bi oba s

črno vrtnico
strinjala, da gre za povsem običajno argumentiranje drugače mislečih. Kaj se je torej tebe tako zelo dotaknilo, da te je tako razburilo?

Vztrajaj! .

Zato, ker tisti, ki se spravijo štrlet iz množice, iščejo buren odziv. Največja frustracija za take idesije je, če ni odziva na njihovo klobasanje, če jih, tako kot ti predlagaš, samo preberejo, zamahnejo z roko in pozabijo.

Zato, ker tisti, ki se spravijo štrlet iz množice, iščejo buren odziv. Največja frustracija za take idesije je, če ni odziva na njihovo klobasanje, če jih, tako kot ti predlagaš, samo preberejo, zamahnejo z roko in pozabijo.
[/quote]

Jaz pa mislim, da so to le izjemno pogumni ljudje, ki znajo misliti s svojo glavo in jih ni strah biti iskreni pred svetom, tudi če so kdaj v zmoti. Le naglas razmišljajo in jih ni strah tega. Da iščejo buren odziv po mojem sploh ne drži. Mnenja drugih ljudi da. Ne pa take nizke, pa napade ipd. Vsaj mene to zelo odbije.

Vsi smo mi vedno “under construction”… upoštevajte to in se zavedajte, da če je nekdo bolj glasen, ne pomeni da je manj ranljiv oz imun na negativno energijo. Lepo bi bilo, če bi se znali konstruktivno pogovarjati in bili svobodni deliti mnenja brez obtoževanja..mislim da bi marsikomu bilo lažje. Posebej tistim tihim, ki se zaradi takega gnjilega obnašanja kot smo ga deležni tukaj, ne upajo izpostaviti ali poiskati nasvet. Ko take berem, tudi mene hitro mine… pa spadam med “glasne”. Enostavno mislim, da nič pametnega od takih ljudi itak ne morem izvedeti – kaj mi bo potem njihovo mnenje?

Tu gre za izziv večdimenzionalnosti. Večina ljudi na tem forumu bo imela težave z izjavo: torto se da se tremi (ravnimi) rezi razkosati na osem enako velikih delov.

Podobno je tudi pri temi o odnosih. Z vedno manj družbenimi razlikami med spoloma, se rado pozabi na to, da obstajajo biološke še vedno tu in da te, če jih zanemarjamo, to kaj rado pripelje tudi do uničenja odnosov in lastnega zdravja.

In ko človek uvede to “novo dimenzijo” v pogovor, je negodovanje pričakovano. Kar pa v tej srenji izstopa, je izrazito neracionalno odzivanje. Ta del mi je pa res še vedno uganka. Lahko bi rekli, da gre tu zame za novo dimenzijo. 🥵

Vztrajaj! .

Zato, ker tisti, ki se spravijo štrlet iz množice, iščejo buren odziv. Največja frustracija za take idesije je, če ni odziva na njihovo klobasanje, če jih, tako kot ti predlagaš, samo preberejo, zamahnejo z roko in pozabijo.
[/quote]

Igzekli!

Za crknt smešno. Drži kot pribito 😀

Slovenclji največji pusiji ever

New Report

Close