Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Služba STARI / MLADI

Služba STARI / MLADI

ma, obnašaj se tako kot se ponavadi. zaradi frustracij sodelavcev se ne sekiraj oz. jim tega ne pokaži. očitno delaš v precej primitivnem kolektivu, sigurno pa se med njimi najde tudi kakšen prijaznejši in bolj korekten.

mene je to tudi zelo motilo, ko sem delala v enem trgovskem centru oz večji trgovini. “ta stari” delavci so lahko cel dan kofetkali, hodili na čik vsakih 15 minut, se pogovarjali sredi trgovine,…ta novi smo pa delali po cele dneve, če si hotel na wc si moral nadzornega vprašat, če ti je sploh dovolil. imel si točno 5 minut časa, drugače te je prišel iskat, ker ni nikogar, ki bi svetoval strankam in pomagal pri izbiri, seveda jih ni bilo, če so bili vsi na kofetu. tudi na splošno je vzdušje zelo slabo, zamorjeno. rečeš dobro jutro pa te vpraša kaj je s tabo narobe.

pač mislijo, da so nekaj več.

Ne ne ne…mladiči direkt iz faksa mislijo da so nekaj več….

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

V bistvu sem kar presenečena nad tem, kar si napisala. Pred 20 leti sama nisem imela takih izkušenj in v recimo sedaj v naši firmi tudi nimamo takega odnosa do mladih.
Žal mi je, da imaš tako. Ni kej, kar postavi se zase.

Ah daj nehaj. Pa zakaj se tako počutite? Pa saj smo vsi isti faks končali, vsi diplomo napisali, vsi enako delo opravljamo… vaših izkušenj vam pa ne oporekamo. Tu ste v prednosti in prav je tako, pa zakaj nočete teh svojih izkušenj delit z mladimi?

p.s. Vi imate izkušnje, znanje, modrost… Nam pa možgani bolje laufajo, ker je pač to fiziološka prednost mladosti. Skupaj bi bili lahko zelo uspešni.

Vse, kar je nad 40 je staro, možgani jim propadajo.

;))))))))))))))))))))))))

Tudi mi bomo enkrat tam, pa kaj. jaz se zaradi tega ne bom znašala nad mladimi, bistroumneži.

Stara sem 30 čet, torej nisem med starimi.
Imam unv. dipl izobrazbo.
Lani sem imela na praksi prek absolventko istega faksa kot se jaz.
Tipica je vedela vse kje so kakšne razprodaje, ni pa vedela v excelu +/-x funkcij.
2x sem ji pokazala, tretjič sem ji rekla, da si naj pogleda navodila – seveda me je pogledala z ubijalskim pogledom, ki mi je sporočal “drop dead bitch”.

Direktorju sem rekla, da mi naj takih več ne goni na firmo al pa naj jih prej testira, če res obvladajo vse kar napišejo v prošnjo…



Ah daj nehaj. Pa zakaj se tako počutite? Pa saj smo vsi isti faks končali, vsi diplomo napisali, vsi enako delo opravljamo… vaših izkušenj vam pa ne oporekamo. Tu ste v prednosti in prav je tako, pa zakaj nočete teh svojih izkušenj delit z mladimi?

p.s. Vi imate izkušnje, znanje, modrost… Nam pa možgani bolje laufajo, ker je pač to fiziološka prednost mladosti. Skupaj bi bili lahko zelo uspešni.[/quote]

DRRR nima faxa, tako, da njega ne dajaj zraven, on ma samo izkušnje….

Če pa ti DRRR misliš, da je pozdravljanje, drugačno razmišljanje in zagnanost nekaj več je pa to pol tvoj problem, ne problem mladičev…

Vse kar je nad 25 je mlado in jim možgančki šele začenjajo rast.;-)))))))))))))))))))))))))



Ah daj nehaj. Pa zakaj se tako počutite? Pa saj smo vsi isti faks končali, vsi diplomo napisali, vsi enako delo opravljamo… vaših izkušenj vam pa ne oporekamo. Tu ste v prednosti in prav je tako, pa zakaj nočete teh svojih izkušenj delit z mladimi?

p.s. Vi imate izkušnje, znanje, modrost… Nam pa možgani bolje laufajo, ker je pač to fiziološka prednost mladosti. Skupaj bi bili lahko zelo uspešni.[/quote]

DRRR nima faxa, tako, da njega ne dajaj zraven, on ma samo izkušnje….

Če pa ti DRRR misliš, da je pozdravljanje, drugačno razmišljanje in zagnanost nekaj več je pa to pol tvoj problem, ne problem mladičev…[/quote]

V naši firmi vsakega, ki se poskuša duvat na tak ali drugačen način , odjebemo….

S tehnologi pa jasno da ne pijemo kofeta, ne hodimo skupaj na malco , na pijačo, itd…mi si mislimo svoje, oni pa svoje..in smo vsi zadovoljni…na kurac mi pa gre, ker noben tehnolog ne zna bit normalen, domač, pristen…vsi poslušajo neko odfukano musko, bavijo se z odfukanimi športi, avanturistično hodijo na odfukane destinacije, itd….pa vsi so neki experti za zgodovino, za znanost, itd…da bi kdo kaj vedel o fuzbalu, pa ni šans…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

V naši firmi vsakega, ki se poskuša duvat na tak ali drugačen način , odjebemo….

S tehnologi pa jasno da ne pijemo kofeta, ne hodimo skupaj na malco , na pijačo, itd…mi si mislimo svoje, oni pa svoje..in smo vsi zadovoljni…na kurac mi pa gre, ker noben tehnolog ne zna bit normalen, domač, pristen…vsi poslušajo neko odfukano musko, bavijo se z odfukanimi športi, avanturistično hodijo na odfukane destinacije, itd….pa vsi so neki experti za zgodovino, za znanost, itd…da bi kdo kaj vedel o fuzbalu, pa ni šans…[/quote]

Jah, to je tvoj problem, če je vse razen fuzbala tebi odfukano! Sicer si mi pa s svojim komentarjem vse povedal!!

Preberi še enkrat, kaj si napisala in se vprašaj, če si kaj drugačna od tistih, ki imajo tebe za nekaj manj.

Zato, ker praktikant ni del kolektiva, ni sodelavec. z njim ne bom preživela 30 let do penzije, ampak je le človek mimobežnik, ki pride in gre in katerega ime pozabiš čez pol leta.
To ne pomeni, da se ga lahko izkorišča, ker pa smo vsi z njim obremenjeni in mu posvečamo svoj čas, se lahko oddolži na način, da pač 14 dni kuha kavo.

Tudi jaz sem to počela kot študentka in kot pripravnica. Kot najmlajša delavka pa tega ne mislim počet še nadaljnjih 30 let v kolektivu, ki si tega ne zasluži.

Potem se pa ne sprašuj, zakaj te ne vključijo medse. Namesto, da bi prišla in rekla, skuham kavo in se spotoma zaklepetala z ostalimi. Pa mal pokomentirala, kakšen red imajo glede kuhanja kave al po dnevih, tednih,… Spotoma bi jim dala vedet, da jo ne boš kuhala samo ti, pa spustile bi te zraven, še po svoje bi jo skuhala, da ne bo vodena. seveda pa lahko še vedno čepiš tam v kotu in čakaš, kdaj se bo kdo nate spomnil. zakaj si te kolektiv ne zasluži? A naj one vedo, da bi ti pila kavo, gotovo si mislijo spet se ta ta fina, ta mlada zraven nekaj štuli in na ušesa vleče. Mislim, da si nesamozavestna in se ne znaš ali ne upaš približati sodelavcem, povrhu pa daš čutit, kot da si nekaj več.

Zdravstvo seveda.

Čas dopustov in pomankanje kadra. Pa še pasja vročina ki jo pacienti zelo grdo prenašajo.

In dobim študenta tik pred diplomo. Že sedenje na raportu je čisto jasno pokazal pišmeuhovski odnos.

Na mojo prošnjo naj odnese nujne vzorce v laboratorij sem dobila odgovor, da ni študiral za poštarja ampak da namerava po diplomi vpisat magisterij.

Pa sem mu dala možnost delati. Vse od priprave in izvedbe. Asistirala sem mu, svetovala, učila…………………..Nakar mi model pravi da je ura za domov.

Sem bila res bitch – ampak moj odgovor je bil, da delo mora biti opravljeno in smo tam zato da pomagamo pri zdravljenju ljudem in ne da samo odkucamo svoje ure. Pač pod nadzorom je dokončal delo dve uri po delavnem času.

Me zanima če jutri pride.

Seveda jutri pride, ampak tak odnos ni to, kar sem jaz pisala. Takega študenta bi jaz poslala domov že takoj, zjutraj na raportu. Naslednji dan bi bil tiho in delaven.

Bistvo mojega pisanja je bilo – mene so jebali, zdaj bom pa jaz tebe. To je bilo to, kar me je prizadelo.

Kavo kuha tisti, ki prvi pride. Pomije pa tisti, ki se mu da. In kdo je navadno to? JAZ BUDALA. Zakaj? Ker, če se slučajno zgodi, da naslednji dan prva pridem… a si prdstavljate začet dan z goro nepomite, posušene posode?

Jaz sem medicinska sestra in vsako jutro kuhamo kavo za zdravnike, čeprav je me ne pijemo, ampak si jo gremio iskat na avtomat. Enkrat sem vprašala zakaj je tako (starejšo sodelavko) in odgovor je bil – če nočeš sitnosti čez dan jim lezi v rit. Sicer se te lahko privoščijo in boš boga.

Evo tako. Ni vse samo mladi/stari, ponekod je tudi hierarhija pomembna.

New Report

Close