Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Smejem se, ko vidim srednji razred, ki se ima za elito

Smejem se, ko vidim srednji razred, ki se ima za elito

Bravo, to je to!

rodovnik je pomemben in res zaprti krog so.

Ima se, može se.
Nema se, glumi se.

V Sloveniji srsdnjega r. že kar lep čas ni več.
Ne po kešu, ne po stilu življenja, ne po pameti! Intelektualcev praktično ni več!

Je šla adijo pamet z našimi oblastniki, ki pa tudi izvisijo. Srednjega razreda pri nas ni!

To je res nekaj je prava elita, nekaj je kvazi elita. Srednji sloj si misli, da so elita če gre na teden restavracij ali na kakšno potovanje, pač tam kamor vsaka vaška Micka ne more priti iz svojih rovt. 🙂
[/quote]

Veš, da je to, kaj si oni mislijo, samo v tvoji glavi? Dejansko po vašem slovenceljnskem mnenju vsak, ki gre v fensi restavracijo, po vašem mnenju misli, da je elita? Ajme meni.

SrbskaCeca se ima za elito. Razmislite, da pri nas nimamo take pjevacice. Majhni smo za polovico kakega večjega mesta in ne vem kje imamo sploh kako elitno šolo. Srbi so pred nami, kar zadeva biti nad…., mi smo res egalitarna družba, da jo težko najdeš… Elita se zbira na posebnih simpozijih, kamor navaden smrtnik nima vstopa. Elita vodi svet.

In kako so ti sloji razdeljeni? Mislim glede na plače. Da vidim, kam sploh spadam. 🙂

Dokler se pogovarjamo o plači, smo vsi v delavskem sloju. 🙂

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Dokler se pogovarjamo o plači, smo vsi v delavskem sloju. 🙂
[/quote]

Točno tako.

Kolika vam je plata, takav ste čovjek ali kot pravi Rambo Amadeus:
“Nacionalizam je tema do 300 evra prihoda mesečno. Njima se servira ta priča. Kad plata pređe 500 evra, onda počinje razgovor o garderobi i kafićima. Kad pređe hiljadu, onda je top tema zdrava hrana, letovanja i zimovanja, a kad se popne na više od tri hiljade, onda prestaje svako palamuđenje. Ljudi onda pričaju o vremenskoj prognozi i ljubavi – rekao je Rambo i dodao da, budući da većina ljudi na ovim prostorima ima prosečnu platu od 300 do 500 evra (ako uopšte i prima platu), zato nacionalizam i jeste dominantna tema.”

https://svetkapitala.delo.si/ikonomija/kaj-sploh-je-v-sloveniji-srednji-razred-5541

Na tem linku je srednji sloj opredeljen med 775 in 1336 evri neto. Jaz sem tudi skoraj že v eliti , pol se ne čudim tudi tvojim prijateljem, da se opredeljujejo med elito 🙂

Elita se sploh nima za sloj, za nas so nadrasa. . Mi smo kr eni trolcki poleg, da je njim lahko fajn… Nekje imate temo
o razgledanosti… To je prva stopnja učenja.. O eliti…

Večina folka glumi, v ozadju pa vse na kredit, leasing, si sposojajo denar na vseh možnih koncih itd.
To je realnost, ki se pozablja.

Itak, da glumijo. Še v “popolnih” vezah in zakonih se večinoma glumi.

In ti to veš iz prve roke?

So tudi taki, ampak $$$ v obtoku je dosti, dosti več, kot si povprečna mona predstavlja v najbolj divjih sanjah. Mnogo najbolj luksuzunih avtomobilov se prodaja brez financiranja….

In ti to veš iz prve roke?

So tudi taki, ampak $$$ v obtoku je dosti, dosti več, kot si povprečna mona predstavlja v najbolj divjih sanjah. Mnogo najbolj luksuzunih avtomobilov se prodaja brez financiranja….
[/quote]

Naštej mi te najbolj luksuzne avtomobile in njihovo število v Sloveniji.

Naštej mi te najbolj luksuzne avtomobile in njihovo število v Sloveniji.
[/quote]

Audi A6, dizel. Kilometrov več od tolarske protivrednosti. Kupljen na keš, ker lizinga za take ni mogoče dobit. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

In ti to veš iz prve roke?

So tudi taki, ampak $$$ v obtoku je dosti, dosti več, kot si povprečna mona predstavlja v najbolj divjih sanjah. Mnogo najbolj luksuzunih avtomobilov se prodaja brez financiranja….
[/quote]

Ljudje se ne zakreditirajo za avte nad 100k, ampak za take, 30-50k pa že kakšen. Na ZPS je pisalo enkrat da je največ težav z odplačevanjem kreditov ravno zaradi avtomobilov. Če hodiš kaj po centru Lj. se avtov 30-40k ogromno pelje

Audi A6, dizel. Kilometrov več od tolarske protivrednosti. Kupljen na keš, ker lizinga za take ni mogoče dobit. 😉
[/quote]

To si dobro napisal, jaz bi le še dodal če smo realni so ljudje z manj kot 1000 ali 1200 evr neto reveži. Saj to komaj omogoča normalno preživetje, hrano, plačilo položnic…in konec. Tisti s 2000 evr neto, kar je tudi avtor, je bolj ko ne na pragu reveža, tisti s 3000 evr neto pa komaj živijo, tako je tudi gospod Borut Pahor povedal. Elita se pa začne tam pri lastnikih podjetij, ki letno ustvarijo vsaj 5 mio.evr čistega dobička.

Danes sem bil z boljšo polovico v japonski “posh” restavraciji v centru LJ, sem se počutil kot elita, ko je prišel račun za 50 € za par riževih kroglic s surovo ribo in ledenim čajem. 🙂 Sem raje med plebejci, sem vsaj sit, ko pojem konkreten zrezek. 😀

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Danes sem bil z boljšo polovico v japonski “posh” restavraciji v centru LJ, sem se počutil kot elita, ko je prišel račun za 50 € za par riževih kroglic s surovo ribo in ledenim čajem. 🙂 Sem raje med plebejci, sem vsaj sit, ko pojem konkreten zrezek. 😀
[/quote]

Pa saj to ni drago, jedel si pač nekaj posebnega. Saj je že dobra pica v piceriji med 8-10 evr.

Pa saj to ni drago, jedel si pač nekaj posebnega. Saj je že dobra pica v piceriji med 8-10 evr.
[/quote]

Kaj je posebnega v nekaj majhnih rezincah tune in lososa z navadnim rižom? S takšno hrano ne bi ohranjal svojih 82 kg. 🙂

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Ti se smejiš, ker misliš, da si ti elita haha…Elita v enem večeru za večerjo plača 2000 evrov.


Podpišem!

Elita gor, elita dol, če bi se vsak malo bolj zase pobrigal, te glume ne bi bilo. Samo, ker ljudje nimajo svojega življenja, se ukvarjajo z drugimi in ti drugi, ki so radi v središču pozornosti, se še bolj delajo, da so in da imajo veliko. Samo poglejte te Kardašijanke, to je zame nek eksperiment. Šjore so iz nič postale bolano bogate in zakaj, ker sosedova Micka, ki nima svojega življenja, sanjari o bogastvu in se slini nad njimi, tako da ne moreš niti resnega časnika odpreti, da ni teh Kardašijankah notri. Tako, da še tisti, ki nas to niti malo ne briga, vemo kdo so te…in smo spet pri mediji, ki so itak v veliki večini obupni.

New Report

Close