Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Smetana v spreju jo kupujete

Smetana v spreju jo kupujete

Kupuje kdo in zakaj? Jaz jo imam za kaksna peciva, je fajn zraven malo nasprejat..

Ne, še tiste za stepanje ne, ker se mi je zamerila v otroštvu….koliko hudega mi je prihranjenega:) (saj poznate tisto: minuto v ustih, vse življenje na bokih):).

Doma prav pride za sadno kupo, ali na sladoled. Prakticna zadeva.

nova
Uredništvo priporoča

Enkrat na leto.Za na sadno kupo, puding ali sladoled.

Vedno jo imam v hladilniku, obicajno tisto light iz Hoferja.

Fajn je, jer ko jo rabis malo, ne stepas cele smetane in pol jo stran meces, ker ostane, ampak ima bistveno daljsi rok uporabe,pa vedno je pri roki.

jo uporabljam kar pogosto v spalnici. Partner ima tovrstne igrice s metano v tubi zelo rad.

Še nikoli v življenju nisem tega kupila, moti me, ker ima en kup enih snovi, konzervansov, e-jev, stabilizatorjev. Res pa je, da je praktično, jaz si včasih zaželim recimo malo stepene smetane v kavi ali kakavu, itd., in seveda si je ne grem stepat samo za to. Mogoče je to tudi dobro, saj potem pijem pač brez smetane:) Zadnjič sem hotela kupit ta sprej in sem malo brala sestavo, pa me je minilo …

Imam, za kaksno pecivo ja je super, pa dam si malo na kavo, kakav, pa za v spalnico je tudi dobra tu in tam ja:-) itd.. Sparova je meni najboljsa.

Ne, ker večlina teh “takomercialnhih” ima dodano mnogo preveč cukra, celo do 14 gramov na 100 gramov;  -to mi je too much… Najman ima blagovna znamka Meggle – spruhsahne -6,3 gramov cukra na 100 gramov – pa še to mi je presladko po okusu.

.https://www.spar.si/online/stepena-smetana-vanilija-meggle-250g/p/237490

 

 

Včasih ima Tuš Cash&Carry tisto gastro, taveliko 750 ml za gostince, ena verzija je brez cukra-tista mije ok. Za občasno za v makjato, špric smetane. Pa industrijska ljubljanskih mlekarn tudi občasno je imela eno taveliko 750 gr brez cukra, zdaj imasjo samo tacukrano. Ima pa MU od ljubljanskih mlekarn najmanj sladkor+ja noter – samo se mi zdi škoda dat preko med 1,5 do celo 3 EUR za eno tako 200 ml dozo smetane. Za ta denar dobim 2x 250 ml navadno, pa jo stešeš, pa je bolj zdrava.

 

Drugače pa kupim navadno živalsko, ne rastlinsko, pa jo stepem za sproti, kadar jo rabim- vseeno ne ješ zraven še  plinov ( dušika), ki je v takem razpršilcu, da razprši smetano ven.

Jesus Christ, kako vi štejete grame sladkorja v smetani, jogurtu in kečapu, ko daste cuker v pecivo, je pa vse v redu.

Meni je smetana v spreju najboljša.

Odgovor na objavo uporabnika
cien, 25.11.2021 ob 01:09

Jesus Christ, kako vi štejete grame sladkorja v smetani, jogurtu in kečapu, ko daste cuker v pecivo, je pa vse v redu.

Meni je smetana v spreju najboljša.

Ko boš ti enkrat tako kot jaz, ponovno rojena oseba, pa 25 kg dol,  boš gledal tudi na cukr.   Več kakšan ej to razlika, ko ti dohter reče, bravo, vaša kri in telesno stanje je boljša kot pri marsikateremu 25 letniku – ti pa imaš skoraj enkrat več.. Nobenega holesterola, nobene sladkorne, nič več povišanega tlaka…. Pa kaj tebi ni jasno – jaz pišem, da mi ni všeč tudi cukrats okus te smetane, ki jo imam sicer rada – zato mi nimaš nobene pravice moralizirat . In ja, moje telo je shujšalo z nedodajanjem nepotrebnega cukra – zame je pre zdrav jogurt  zx neposneto maščobo, kot pa  “light varianta”, ki je nafopana s škrobom za zgostitev in cukrom.

 

ko sem še jedla cuker – torej skriti sladkor v živilih ( kar v eni taki smetani tud je), sem imela pritiska ponavadi 165/120, pa povišan krvni sladkor .  Jaz lahko živim brez dodanega cukra, bez skrbi. Zjutraj pa za hrano za možgane ( ki edini delujejo v našem telesu na “sladkor”, ja) kak datelj, kos suhega sadja ali žlička medu.

Odgovor na objavo uporabnika
zame v sprejih preveč sladkano, 25.11.2021 ob 01:32

Ko boš ti enkrat tako kot jaz, ponovno rojena oseba, pa 25 kg dol,  boš gledal tudi na cukr.   Več kakšan ej to razlika, ko ti dohter reče, bravo, vaša kri in telesno stanje je boljša kot pri marsikateremu 25 letniku – ti pa imaš skoraj enkrat več.. Nobenega holesterola, nobene sladkorne, nič več povišanega tlaka…. Pa kaj tebi ni jasno – jaz pišem, da mi ni všeč tudi cukrats okus te smetane, ki jo imam sicer rada – zato mi nimaš nobene pravice moralizirat . In ja, moje telo je shujšalo z nedodajanjem nepotrebnega cukra – zame je pre zdrav jogurt  zx neposneto maščobo, kot pa  “light varianta”, ki je nafopana s škrobom za zgostitev in cukrom.

 

ko sem še jedla cuker – torej skriti sladkor v živilih ( kar v eni taki smetani tud je), sem imela pritiska ponavadi 165/120, pa povišan krvni sladkor .  Jaz lahko živim brez dodanega cukra, bez skrbi. Zjutraj pa za hrano za možgane ( ki edini delujejo v našem telesu na “sladkor”, ja) kak datelj, kos suhega sadja ali žlička medu.

No, ti nisi bila debela, s povišanim holesterolom, sladkorjem in pritiskom zaradi skritega sladkorja v živilih ampak zaradi še česa drugega zraven, predvsem prekomernega žretja. Pa če to sedaj priznaš na glas ali ne.

 

No, sem dala dol 45kg,ves cas jedla pravi sladkor in sedaj, ko drzim tezo, tudi lepo papcam sladkarije s pravim sladkorjem. Moja krvna slika je bila vedno dobra, pritisk pa kronicno nizek.

Ce imas sladkorno, razumem, da ne smes sladkorja in moras strogo pazit pri prehrani, vsi ostali pa vse v mejah normale, po malo tega, malo onega in ni nobene bojazni.

Mi je navadna smetana, ki jo sama stepem veliko bolj okusna, poleg tega pa ima tista v spreju preveč e-jev. Sta mi oba starša umrla zaradi raka, ki je v 80% posledica vse svinjarije, ki jo na tak ali drugačen način spravimo v telo (hrana, kreme, čistila, onesnažen zrak), zato pazim vsaj pri tem, kar lahko nadziramo in se izogibam nepotrebnim dodatkom, brez katerih lahko povsem normalno preživim.

Ne, navadno, pa da ni rastlinska( gnusnega okusa)

Ko jo kupim je za tiramisu, sacher rezine, banana split. Ce kaj ostane pa za cokoladni puding( pa ne sladkam). Cokoladni puding mi obcasno zapase, spomini na osnovno solo. Res je bil bomba. Imam rada hladnega, na koncu ko je kuhan dodam zlico ali dve tekoce smetane, je takoj boljsega okusa. Pa ven na balkon ohladit, v hladilnik, pa povrh smetano, preden pojem. Topel pa le ko je kuhan in pogrebem s posode dol, preden namocim kozico za pranje.

Zunaj ko narocim me ne moti ce je na vroci cokoladi, kakavu, prej ko sem pila se kavo pa tudi s smetano.

 

Mi jo tudi kupimo včasih, ko kdo pride in vem, da jo bomo porabili. Jaz kupim alpsko.

Ne, ne kupujem te smetane, mi ni všeč, ker takoj razpade oz. se stopi.  En sam zrak.

Ah ta smetana:) Ne, ne kupujem

Odgovor na objavo uporabnika
Minus 45, 25.11.2021 ob 08:10

 

No, sem dala dol 45kg,ves cas jedla pravi sladkor in sedaj, ko drzim tezo, tudi lepo papcam sladkarije s pravim sladkorjem. Moja krvna slika je bila vedno dobra, pritisk pa kronicno nizek.

Ce imas sladkorno, razumem, da ne smes sladkorja in moras strogo pazit pri prehrani, vsi ostali pa vse v mejah normale, po malo tega, malo onega in ni nobene bojazni.

 

lej, ti imaš svoje telo in svoj način, jaz svoje in moj način. Nista enaka.

 

Kje pišem, da sem jaz imela prej sladkorno ? Pa dejte monke manj selektivno brat 🙂  Jaz ne maram sladkarij

 

In še unmu morronu, ki očita debelost – 25 let vsako leto eno kilo…. Pa stres 25let. Ko se rešiš razloga stresa, pa tudi kilce dol odletijo- in ne ni bilo žretje, prewnažiranje, kar hoče prilepit uni tarugi. Vsako leto ena kilca pridelana,pa se je v 25ih nabralo. In ne , nisem bila mišelinka, nagomilana, mer tudi nisem meter zwanzig – se načeloma ni videlo tako hudo, ker sem precej visoka – je bilo razporejeno lepo po telesu. Pa tudi ves šas rekreacija, pridno.

 

New Report

Close