Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek šmirasti prsti

šmirasti prsti

Zanima me, če ima kdo nasvet kako bi se dalo temeljito očistiti umazanijo s prstov. Sin dela kot avtomehanik in si nikakor ne more očistiti umazanijo s prstov. Povedal sem mu, da so šmirasti prsti znak ppoštenega dela ampak pri njegovih letih ga umazane roke zelo motijo. V trgovini ga je sram dati stvari iz vozička na trak. V službi si drgne roke s čistili, ki jih imajo tam pa si nikakor ne more očistiti rok.
Ima kdo kak domač recept za kakšno žavbo? Hvala!

navadno ali baby olje in žlica sladkorja/soli, potem pa fajn vtret v kožo ter umit z milom.
mogoče kasneje še “spolira” z limoninim sokom (vtre v kožo).
na kremo za roke naj ne pozabi.

nikakor naj ne poskuša s kakimi topili, ker se mu bo zažrlo v pore.

šmir se čisti s šmir pasto…posebno pasto za umivanje rok….pulitol in podobne.

še bolje je uporabljat kvalitetne lateks rokavice. Svetovno znan mehanik EDD China vedno uporablja denimo oranžne lateks rokavice….je kar znan po tem – njegov statusni simbol…. (čekiraj youtube).
sam uporabljam za groba dela recimo preventove oranžne gumirane rokavice, za fina ampak umazana dela pa lateks….te ta oranžne so res močne in trajne. Kaka manjša dela včasih pa tudi brez, ampak redko.

Pečen piščanec ga lepo spuca, samo masten mora bit. Se pravi- olje.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Oranžne so verjetno nitrilne, vsaj take imamo mi v službi. Sicer nisem mehanik dvomim pa da bi take rokavice zdržale fizični kontakt v avtomehanični delavnici. Se dokaj hitro strgajo.

Lahko mi pišeš: [email protected]

Šmirpasta smo ji rekli.

šmiržajfa. Še obstaja.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Najboljši je loj. Preverjeno

šmiržajfa. Še obstaja.
[/quote]
Res je Vendar pri mehanikih, ki res delajo je to problem. Če si hoče roke čisto spucast in vse za nohti vsak dan s šmir žajfo do čistega, bo imel hitro zelo poškodovane roke. Tako da enostavne rešitve najbrž ni. Za nas ostale že pride to v poštev, jaz celo včasih uporabim nitro razredčilo po kakem delu ali varekino, ne moreš pa tega počet vsak dan.


Zacne nsj nosit zascitne rokavice pa ne bo imel smira na rokah, kako se lahki sploh vsede za volan vozila od szranke z umazanimi rokami?prvo rokavice, potem pa v vsaki delavnici imajo specialna mila ki cistijo umazanijo od masti in olj, ze navadni cistilo zavor bo pomagali pri smiru

ŠMIRJOKL

Naj se navadi delat z rokavicami, čim več. Jaz brez rokavic niti havbe ne odprem. Ja, se navadiš delat tudi fine stvari. So pa eni res packi, vse z rokami, zašmirani, verjetno tudi obleka vsa zašmirana, delavnica zasvinjana, orodje razmetano, …

Rokavice iz nitrila so mocne in tanke, na siht lahko nosi ene, ce ni furjast in ce ne daje dol glih menjalnika jih lahk ma kamot dan ali dva, skatla s 100 kom stane 13 do 20 eur kar za resno delavnico ni noben strosek itak se strankam zaracunava potrosni material, pa se med obvezno zascitno opremo to sodi kot cevlji in delivna obleka itd

z wd 40, odlično gre.

Ce nimate smirpaste, prasek za perilo zmesajte z oljem, da nastane pasta in naj si zdrgne roke.
Za naprej pa uporaba rokavic.

Zadnjič sem z vedejem spucal barvo z rok. Če ne bi videl….

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Zadnjič sem z vedejem spucal barvo z rok. Če ne bi videl….
[/quote]
Res je vsestranski, jaz se pa z njim na morju ose tamanil. Edino za tisto, za kar je pa res namenjen pa ni, saj vse zarjavi po njem.😂


Res je vsestranski, jaz se pa z njim na morju ose tamanil. Edino za tisto, za kar je pa res namenjen pa ni, saj vse zarjavi po njem.😂
[/quote]
To pa res.:-))) Za take zadeve imam pa ballistol. Ima čeblji vosek vmes:-)

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain


Res je vsestranski, jaz se pa z njim na morju ose tamanil. Edino za tisto, za kar je pa res namenjen pa ni, saj vse zarjavi po njem.😂
[/quote]

Se za pedranje ti pride prav za podmazivanje hehe, pa viharni butl nauci se brati deklaracije pa se ne bos cudil nad sprejem kot tele nad novimi vratami butec zahojeni hehe

New Report

Close