Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Smrdeč izcedek pred menstruacijo

Smrdeč izcedek pred menstruacijo

Ima še katera take težave?
Kak dan ali dva pred menstruacijo imam smrdeč izcedek. Ni vonj po kakih ribah. Pač nek vonj, ki je zelo močan.
Bila že večkrat pri ginekologu. Zdaj menjala ginekologa pa tudi nov pravi, da ni kakih bakterij, glivic ali kakega drugega vnetja.
Ponovi se potem konec menstruacije kak dan ali dva in se spet pojavi pred naslednjo menstruacijo.
Neprijetna zadeva.

Od kar pomnim, je tako. Nisem zaradi tega nikoli hodila okoli zdravnikov, ker se mi zdi precej logično vse skupaj – sprememba hormonskega ravnovesja, padec imunskega sistema, porušen Ph itd. Edino, se mi zdi, da tisto leto, ko sem jemala KT, te spremembe v vonju ni bilo.

Pri meni pa ni bilo vedno tako.
Je pa vonj zelo močan, tudi čez hlače in potem se moramo ogibat ljudem.

nova
Uredništvo priporoča

Pri meni pa ni bilo vedno tako.
Je pa vonj zelo močan, tudi čez hlače in potem se moramo ogibat ljudem.
[/quote]

Ne, tako hudo pa ni, le tiste dni zaznam spremenjen in malo močnejši vonj. Res pa se jaz umivam 3x dnevno … poskusi z umivanjem.

Pri meni pa ni bilo vedno tako.
Je pa vonj zelo močan, tudi čez hlače in potem se moramo ogibat ljudem.
[/quote]

Ne, tako hudo pa ni, le tiste dni zaznam spremenjen in malo močnejši vonj. Res pa se jaz umivam 3x dnevno … poskusi z umivanjem.
[/quote]

V službi se ne morem umivat. Se pa pred službo, ampak ne pomaga.

to so hormonske stvari, umivanje nima zveze. Sicer se o tem piše masovno na ginekološkem forumu med over net

Ne, tako hudo pa ni, le tiste dni zaznam spremenjen in malo močnejši vonj. Res pa se jaz umivam 3x dnevno … poskusi z umivanjem.
[/quote]

V službi se ne morem umivat. Se pa pred službo, ampak ne pomaga.
[/quote]

Mogoče pa je vse to le v tvoji glavi. Se zgodi, če si nekoč doživela zaradi tega vonja neprijetno izkušnjo, tako močno čustveno reakcijo, da se kasificira kot travma. Ker res težko verjamem glede vonja, pa da ni nobenega infekta. Sploh pa, a je ginekolog to tudi zavonjal, ko si šla na pregled? Ker oni namreč za diagnostiko uporabljal tudi vonj.

Ja, hormone imam pa tako ali tako čisto zmeštrane. Žal pa KT ne smem jemat tako, da zmešnjava ostaja. Bom prečekirala še ginekološki forum.

Meni se je dogajalo zelo podobno, zelo neugodna stvar. Poleg tega pa sem se počutila še precej slabo in utrujeno. Po treh mesecih se je izkazalo, da gre za izvenmaternično nosečnost.

V službi se ne morem umivat. Se pa pred službo, ampak ne pomaga.
[/quote]

Mogoče pa je vse to le v tvoji glavi. Se zgodi, če si nekoč doživela zaradi tega vonja neprijetno izkušnjo, tako močno čustveno reakcijo, da se kasificira kot travma. Ker res težko verjamem glede vonja, pa da ni nobenega infekta. Sploh pa, a je ginekolog to tudi zavonjal, ko si šla na pregled? Ker oni namreč za diagnostiko uporabljal tudi vonj.
[/quote]

Ne, ni samo v moji glavi.
Tik pred pregledom se vedno umijem. Spodnjic pa ginekog res ne voha.
Pa zadeva se pojavi tik pred in konec menstruacije. Torej ne ves čas.

zakaj se ti neda vtipkat na internetu in dobiš pojasnila?! https://www.phaa.com/causes-of-vaginal-odor-smelly-vagina.htm

Se pravi, da je tudi šlo za hormonsko zadevo.
Mogoče bo sedaj bolje, ko bom dobila mireno. Če se bodo hormoni potem uredili.

Če bi prebrala moj zapis in tvoj link, bi videla, da tvoj link ne rešuje moje težave :).

Mogoče pa je vse to le v tvoji glavi. Se zgodi, če si nekoč doživela zaradi tega vonja neprijetno izkušnjo, tako močno čustveno reakcijo, da se kasificira kot travma. Ker res težko verjamem glede vonja, pa da ni nobenega infekta. Sploh pa, a je ginekolog to tudi zavonjal, ko si šla na pregled? Ker oni namreč za diagnostiko uporabljal tudi vonj.
[/quote]

Ne, ni samo v moji glavi.
Tik pred pregledom se vedno umijem. Spodnjic pa ginekog res ne voha.
Pa zadeva se pojavi tik pred in konec menstruacije. Torej ne ves čas.
[/quote]

Ne govorim o tem, da vonj ni drugačen in močnejši, ker pred menstruacijo se vsaki spremeni vonj, vsaki. Gre za čisto hormonski učinek. Govorim o tem, da daješ temu spremenjenemu vonju prevelik poudarek. Ker verjemi, če bi bilo tako zelo hudo, tudi umivanje (ki je zunanje), ne bi popolnoma preprečilo vonja. Pa te razumem, ker sem sama glede higiene hiper občutljiva in vedno zaskrbljena. Če se umiješ zjutraj in po službi in zvečer, je to več kot dovolj. Dobri intimni robčki lahko strah precej ublažijo.

Ne, ni samo v moji glavi.
Tik pred pregledom se vedno umijem. Spodnjic pa ginekog res ne voha.
Pa zadeva se pojavi tik pred in konec menstruacije. Torej ne ves čas.
[/quote]

Ne govorim o tem, da vonj ni drugačen in močnejši, ker pred menstruacijo se vsaki spremeni vonj, vsaki. Gre za čisto hormonski učinek. Govorim o tem, da daješ temu spremenjenemu vonju prevelik poudarek. Ker verjemi, če bi bilo tako zelo hudo, tudi umivanje (ki je zunanje), ne bi popolnoma preprečilo vonja. Pa te razumem, ker sem sama glede higiene hiper občutljiva in vedno zaskrbljena. Če se umiješ zjutraj in po službi in zvečer, je to več kot dovolj. Dobri intimni robčki lahko strah precej ublažijo.
[/quote]

Ja. ampak pri meni je taževa v tem, da je vonj tako močan, da ga lahko kdo zavoha, če pristopi k meni.
Recimo sedim pri miru, premaknem noge (sem v kavbojkah) pa zavoham ta vonj. Potem grem recimo na kako predavanje in vedno držim kak pulover, torbo v naročju, da zakrijem vonj.
Tako, da ne gre za neko občutljivost, izmišljanje. Ampak za resno težavo.

Se pravi, da je tudi šlo za hormonsko zadevo.
Mogoče bo sedaj bolje, ko bom dobila mireno. Če se bodo hormoni potem uredili.
[/quote]

Ja, hormonske težave … In menstruacija ni bila takšna kot bi morala biti, enkrat močnejša, enkrat šibkejša, z rjavimi smrdečimi izcedki.

Ne govorim o tem, da vonj ni drugačen in močnejši, ker pred menstruacijo se vsaki spremeni vonj, vsaki. Gre za čisto hormonski učinek. Govorim o tem, da daješ temu spremenjenemu vonju prevelik poudarek. Ker verjemi, če bi bilo tako zelo hudo, tudi umivanje (ki je zunanje), ne bi popolnoma preprečilo vonja. Pa te razumem, ker sem sama glede higiene hiper občutljiva in vedno zaskrbljena. Če se umiješ zjutraj in po službi in zvečer, je to več kot dovolj. Dobri intimni robčki lahko strah precej ublažijo.
[/quote]

Ja. ampak pri meni je taževa v tem, da je vonj tako močan, da ga lahko kdo zavoha, če pristopi k meni.
Recimo sedim pri miru, premaknem noge (sem v kavbojkah) pa zavoham ta vonj. Potem grem recimo na kako predavanje in vedno držim kak pulover, torbo v naročju, da zakrijem vonj.
Tako, da ne gre za neko občutljivost, izmišljanje. Ampak za resno težavo.
[/quote]

Točno vem o čem govoriš. Pri meni je bilo enako … Že sama sebi sem smrdela, kaj šele ostalim.

Se pravi, da je tudi šlo za hormonsko zadevo.
Mogoče bo sedaj bolje, ko bom dobila mireno. Če se bodo hormoni potem uredili.
[/quote]

Ja, hormonske težave … In menstruacija ni bila takšna kot bi morala biti, enkrat močnejša, enkrat šibkejša, z rjavimi smrdečimi izcedki.
[/quote]

Glede menstruacije pa imam tudi celo štalo :(.
Se je tebi samo uneslo, si jemala kake tablete, imela mireno?
Jaz bom dobila mireno in upam, da se bodo stvari uredile.
Sem imela težave tudi z vnetji, ampak od kar uporabljam menstrualno skodelico se je vsaj to uredilo.

Ja. ampak pri meni je taževa v tem, da je vonj tako močan, da ga lahko kdo zavoha, če pristopi k meni.
Recimo sedim pri miru, premaknem noge (sem v kavbojkah) pa zavoham ta vonj. Potem grem recimo na kako predavanje in vedno držim kak pulover, torbo v naročju, da zakrijem vonj.
Tako, da ne gre za neko občutljivost, izmišljanje. Ampak za resno težavo.
[/quote]

Točno vem o čem govoriš. Pri meni je bilo enako … Že sama sebi sem smrdela, kaj šele ostalim.
[/quote]

Kako je pa minilo?
Jaz sem v tistih dneh vsa v paniki, da ne bi slučajno kdo preveč blizu prišel.

Ja, hormonske težave … In menstruacija ni bila takšna kot bi morala biti, enkrat močnejša, enkrat šibkejša, z rjavimi smrdečimi izcedki.
[/quote]

Glede menstruacije pa imam tudi celo štalo :(.
Se je tebi samo uneslo, si jemala kake tablete, imela mireno?
Jaz bom dobila mireno in upam, da se bodo stvari uredile.
Sem imela težave tudi z vnetji, ampak od kar uporabljam menstrualno skodelico se je vsaj to uredilo.
[/quote]

Uredilo se je, ko so po treh mesecih ugotovili izvenmaternično nosečnost in naredili laporoskopijo.

Ne govorim o tem, da vonj ni drugačen in močnejši, ker pred menstruacijo se vsaki spremeni vonj, vsaki. Gre za čisto hormonski učinek. Govorim o tem, da daješ temu spremenjenemu vonju prevelik poudarek. Ker verjemi, če bi bilo tako zelo hudo, tudi umivanje (ki je zunanje), ne bi popolnoma preprečilo vonja. Pa te razumem, ker sem sama glede higiene hiper občutljiva in vedno zaskrbljena. Če se umiješ zjutraj in po službi in zvečer, je to več kot dovolj. Dobri intimni robčki lahko strah precej ublažijo.
[/quote]

Ja. ampak pri meni je taževa v tem, da je vonj tako močan, da ga lahko kdo zavoha, če pristopi k meni.
Recimo sedim pri miru, premaknem noge (sem v kavbojkah) pa zavoham ta vonj. Potem grem recimo na kako predavanje in vedno držim kak pulover, torbo v naročju, da zakrijem vonj.
Tako, da ne gre za neko občutljivost, izmišljanje. Ampak za resno težavo.
[/quote]

Med službo se pač še dvakrat stuširaj.Tako boš problem rešila brez nas.Mi se pač ne moremo stuširati namesto tebe.

Ja. ampak pri meni je taževa v tem, da je vonj tako močan, da ga lahko kdo zavoha, če pristopi k meni.
Recimo sedim pri miru, premaknem noge (sem v kavbojkah) pa zavoham ta vonj. Potem grem recimo na kako predavanje in vedno držim kak pulover, torbo v naročju, da zakrijem vonj.
Tako, da ne gre za neko občutljivost, izmišljanje. Ampak za resno težavo.
[/quote]

Med službo se pač še dvakrat stuširaj.Tako boš problem rešila brez nas.Mi se pač ne moremo stuširati namesto tebe.
[/quote]

Že zgoraj sem napisala, da te možnosti v službi nimam.

Med službo uporabi vlažilne robčke za intimno nego. Seveda, če nimaš kakšne alergije
Jaz jh uporabljam med menstruacijo, se počutim bojl sveža, če e lahko očistim med menjavo vložkov. Sploh zdaj v poletnih mesecih…

Med službo se pač še dvakrat stuširaj.Tako boš problem rešila brez nas.Mi se pač ne moremo stuširati namesto tebe.
[/quote]

Že zgoraj sem napisala, da te možnosti v službi nimam.
[/quote]

Potem pa uporabi robčke za intimno nego.

Verjetno imamo vse spremenjen vonj tik pred menstruacijo, zato mislim, da ti posvečaš preveliko pozornost temu in misliš, da te vsi vonjajo. Če imaš nek normalen higienski režim, verjetno ni tako in se to to le zdi. Dvomim, da ti bo kakšen zdravnik uspel diagnosticirati kakšno bolezen.

Sicer pa:
Preveč umivanja ali pa uporaba neustreznih mil na intimnih predelih je lahko problem. Poskusi se umivati samo z vodo, brez mil, dobro se obriši s suho brisačo po umivanju. In tudi z umivanjem ne pretiravaj, ker to še bolj draži kožo in sluznico.

(Dnevne) vložke uporabljaj samo med menstruacijo, ne pa vsak dan cel mesec. Dišeče robčke ti odsvetujem, morda je bolj primeren vlažen toaletni papir (za v službi med menstruacijo), ker nima parfuma. Čim manj nalagaj nase, čim bolj naravno naj bo vse kar uporabljaš za higieno. Vložke med menstruacijo seveda dovolj pogosto menjuj, morda začni uporabljati tampone. Stalno uporabljaj bombažne spodnje hlačke, ki jih lahko opereš na visoki temperaturi in ne uporabljaj mehčalca. Začni nositi lahke širše hlače, ne oprijete kavbojke. Poskusi sedeti čim manj s prekrižanimi nogami, da tisto mesto bolj “diha”. In to cel ciklus, ne samo ob menstruaciji, da se vzpostavi normalen ph.

Predvsem pa poskrbi, da spiješ čim več vode in izogibaj se sladkim pijačam.

New Report

Close