Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Snaha mi je rekla, da sem slaba babica

Snaha mi je rekla, da sem slaba babica

S snaho sva imeli burno razpravo, ki se tiče varstva vnuka. Vedno, ko sem prosta mi ga pripeljeta v varstvo in me včasih o tem nič ne obvestita. Sem sicer bolj samotarka in večino prostega časa preživim doma. Sin in ona to zelo dobro vesta in mislita, da sem jima 24/7 na razpolago. Ona gre na pedikuro, sin na nogomet, kam pa vnuk? Kam drugam, kot k meni. Dve leti sem to še prenašala, zdaj mi je pa prekipelo. Ne vem kako, ampak nekako sta izvohala, da imam naslednji teden dopust. Jaz jima namenoma nisem povedala ravno zaradi tega, ker bi bila spet varuška cel teden. In ravno to bi se tudi zgodilo, če ne bi izbruhnila. Rekla sem ji, da imam tega počasi dovolj. Svoje sinove sem spravila h kruhu, na stara leta pa si želim samo miru. Vnuka imam zelo rada in je dobrodošel pri meni, ampak ne pa vsakič, ko se onadva spomnita. Po poklicu nisem varuška, sem rekla in da naj tokrat najdeta koga drugega za varstvo (njena mati recimo). Ona mi je pa nazaj rekla, da sem slaba babica in da vnuka sploh nimam rada. Sem jo takoj popravila, da vnuka imam zelo rada, ne maram pa njunega obnašanja, in da naj vnuka ne vmešava zraven, ker on za starševske napake ni kriv popolnoma nič. Samo odložila je. Sram jo je lahko!

 

Ja,res.

Navadna novodobna image matka…..mi otroka imamo, vsi poglejte. Naše fotkice so najlepše na fb i ipd.

Ampak, čez pol ure je že pri babici in dedku. Midva sva pa povsod drugod, samo z njim ne. Čudovita varianta matk tam okoli 30 +- kako leto.

Red je potrebno vzpostavit takoj. Ni vredno kuhati zamer.

Takole kot tvoj sin in snaha se sicer obnaša veliko mladih staršev, ko njim pade na pamet (in želijo v kino, na masažo, v savno, na tekmo, na žur, na frej vikend…), bi otroke oddali v varstvo za par ur/popoldan/cel dan/ več dni, pri tem pa se ne vprašajo, če to starim staršem sploh ustreza.

Če so stari starši tiho, potem mlafi starši domnevajo, da je vse ok.

Nekateri stari starši si upajo povedati, da je nerealno avtomatično pričakovati varstvo vsakič, ko se nekdo spomni, pa jih mladi starši zato kaznujejo s tem, da otrok več mesecev ne pripeljejo na obisk. Ker “če vam je tako težko, jih pa res ne boste videli…”

Dogovoriti se je potrebno v smislu: ” varstvo da, če se me prej vpraša in če se jaz strinjam”.

 

Ker se ne pustiš več izkoriščat, si slaba zanju. V resnici sta ona dva slaba starša.

Odgovor na objavo uporabnika
Da je ni sram, 26.11.2022 ob 13:15

S snaho sva imeli burno razpravo, ki se tiče varstva vnuka. Vedno, ko sem prosta mi ga pripeljeta v varstvo in me včasih o tem nič ne obvestita. Sem sicer bolj samotarka in večino prostega časa preživim doma. Sin in ona to zelo dobro vesta in mislita, da sem jima 24/7 na razpolago. Ona gre na pedikuro, sin na nogomet, kam pa vnuk? Kam drugam, kot k meni. Dve leti sem to še prenašala, zdaj mi je pa prekipelo. Ne vem kako, ampak nekako sta izvohala, da imam naslednji teden dopust. Jaz jima namenoma nisem povedala ravno zaradi tega, ker bi bila spet varuška cel teden. In ravno to bi se tudi zgodilo, če ne bi izbruhnila. Rekla sem ji, da imam tega počasi dovolj. Svoje sinove sem spravila h kruhu, na stara leta pa si želim samo miru. Vnuka imam zelo rada in je dobrodošel pri meni, ampak ne pa vsakič, ko se onadva spomnita. Po poklicu nisem varuška, sem rekla in da naj tokrat najdeta koga drugega za varstvo (njena mati recimo). Ona mi je pa nazaj rekla, da sem slaba babica in da vnuka sploh nimam rada. Sem jo takoj popravila, da vnuka imam zelo rada, ne maram pa njunega obnašanja, in da naj vnuka ne vmešava zraven, ker on za starševske napake ni kriv popolnoma nič. Samo odložila je. Sram jo je lahko!

 

 

Prav si ji povedala.. Ne oziraj se na njene izjave. Ti imaš otroka rada, narediš vse za njega, kadar je pri tebi. Nikjer pa ne piše, da si dežurna varuška in to še brez predhodnega dogovora. To povej še sinu in stvar je urejena.

 

In nezrelih ocetov porivajo svoje otroke v delo babicam. Nikoli dozoreli, ker niso bili vzgojeni v odrasle osebe. Pac ne moreta istocasno na pedikuro in fuzbal..kaj tu egoistom ni jasno?!?

Če bi blo pa tko kot pri nas bi pa vn padla pa d ga nič ne vidiš… Jst mojih otrok za sekundo ne zaupam tašči. Tudi 11 letnice ne ni še nikoli tam ostala sama enako druga (mlajša) dva…

Novodobne babice bi rade uživale in se branijo vloge  varuške, kuharice, financerke… Ampak pomislite, ve ste, skoraj brez izjeme, vse svoje matere izkoristile do maksimuma, sploh če niso bile zaposlene in so bile profesionalne gospodinje.

Danes se na mlade samo pritiska kdaj bodo otroci, koliko jih bo itd. a nobene pomoči od nikjer. Razen v redkih primerih. Ni  zagarantiranih služb in stanovanj kot v komunizmu, tudi babice bi imele vnuke samo za fotko na facebooku. Če so še v službah, je to celo razumljivo.

Se ne strinjam s tem, da je treba  obveznosti glede otrok v celoti prelagati na stare starše, ampak a ni tako vedno bilo, da brez njihove pomoči mladi niso zmogli?

Se potemtakem čudite, da mladi prelagajo starševstvo nekam daleč v  prihodnost ali  pa da sploh nočejo imet otrok, sploh tisti,ki so z vsem prepuščeni sami sebi?

 

Odgovor na objavo uporabnika
123456, 26.11.2022 ob 13:45

Če bi blo pa tko kot pri nas bi pa vn padla pa d ga nič ne vidiš… Jst mojih otrok za sekundo ne zaupam tašči. Tudi 11 letnice ne ni še nikoli tam ostala sama enako druga (mlajša) dva…

Ker sta obe babici precej nezreli.

Kaj si bila pa tiho toliko časa? Najhujše bit tiho, kot da nič ni, potem pa eksplodirat. Res izpade grdo, ja od njih izkoriščanje, od tebe pa ta izpad.

Sicer sem jaz lahko samo tiho, ker z možem nisva nikoli nikamor šla niti na kavo, pijačo, rojstni dan kolega, dokler nista otroka bila sposobna in dovolj samostojna ostati sama, za vikend ali kaj podobnega pa še nikoli nisva šla.

Jaz k frizerki, on z otrokoma, on na trening, jaz z otrokoma in tako za vse.

Tudi naše babice niso ravno za pohvalit.

Si ji povedala prav, in glede na to, kako si vzgojila sina, je bolje, da ne vzgajaš še vnuka.

prav si storila, ne pusti se izkoriščati!!!!

Jaz pa ne razumem tega, da hodijo tako mlade ženske na pedikuro. Jaz sem že v letih, pa si dokaj strokovno ostrižem nohte, zdrgnem pete, zmasiram in namažem s kremo. H pedikerki pa bom šla oz. jo bom poklicala, ko tega fizično ne bom več zmogla!

Ne razumem niti ta mladih, niti ta starih, prepirate se zaradi oslove sence. Jaz rada popazim vnuke, če me vprašajo. Ni mi težko. Kakor ni bilo težko moji mami popaziti na moje otroke in kakor meni ni bilo težko poskrbeti za ostarele starše.

Vsi postajamo vedno hujši egoisti. Ta stari in ta mladi.

Zakaj snahi?

Zakaj tega ne poves sinu?

 

Zakaj sin ne bi ostal doma in cuval otroka, ko gre snaha na manikuro?

Ves, moja svakinja je to lepo zrihtala, obema (mozu in tasci) je rekla, da ona za otroke skrbi maksimalno, da ce zeli njen moz in tascin sin furat kariero in nima casa za svoje starsevske dolznosti, bo morala njegova mati podstavit svoj hrbet in oddelat njegov del varstva otrok.

Si mores mislit, da so se tezave hitro nehale?

Odgovor na objavo uporabnika
zakaj snahi?, 26.11.2022 ob 14:41

Zakaj snahi?

Zakaj tega ne poves sinu?

 

Zakaj sin ne bi ostal doma in cuval otroka, ko gre snaha na manikuro?

Ves, moja svakinja je to lepo zrihtala, obema (mozu in tasci) je rekla, da ona za otroke skrbi maksimalno, da ce zeli njen moz in tascin sin furat kariero in nima casa za svoje starsevske dolznosti, bo morala njegova mati podstavit svoj hrbet in oddelat njegov del varstva otrok.

Si mores mislit, da so se tezave hitro nehale?

No, tole je za crknt. Otroke sta si zamislila tvoja svakinja in njen mož, domnevam da tvoj brat. Od kod svakinji pravica priti ven z zahtevo, da bi morala namesto moža pri skrbi za otroke vskočiti njegova mati???

Midva z možem sva pomoč starih staršev koristila minimalno. Pač se nama je zdelo normalno, da za otroka poskrbiva sama. Ko je recimo šel on na rekreacijo, sem bila jaz z otrokoma – in obratno. Ven nisva hodila skupaj dokler nista bila otroka sposobna biti sama par ur doma.

Tudi jaz ne razunem teh nujnih potreb mladih staršev po “času zase”. Savnice, masažice, večerjice, ljubezenski vikendi…

A so vam otroci res tako odveč?

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Karmelicanka, 26.11.2022 ob 14:53

No, tole je za crknt. Otroke sta si zamislila tvoja svakinja in njen mož, domnevam da tvoj brat. Od kod svakinji pravica priti ven z zahtevo, da bi morala namesto moža pri skrbi za otroke vskočiti njegova mati???

Midva z možem sva pomoč starih staršev koristila minimalno. Pač se nama je zdelo normalno, da za otroka poskrbiva sama. Ko je recimo šel on na rekreacijo, sem bila jaz z otrokoma – in obratno. Ven nisva hodila skupaj dokler nista bila otroka sposobna biti sama par ur doma.

Tudi jaz ne razunem teh nujnih potreb mladih staršev po “času zase”. Savnice, masažice, večerjice, ljubezenski vikendi…

A so vam otroci res tako odveč?

 

 

Otroke si zamislis in zanje enakovredno skrbiš. Starš, ki hoče furat kariero po 80 ur na teden, ne skrbi enakovredno. Torej, ali še najame pomoč in drugemu starši olajša delež, ali še uredi drugače.

Oni so uredili kot so. Njihova stvar.

Pripravi se, da bo njuna zveza razpadla, babice marsikatero tako skupnost ohranjajo pri življenju. Poznam veliko, tudi poročenih parov, ki so jim babice čuvale otroke do osnovne šole, kuhale kosila, pospravljale ipd. Se pa strinjam s tabo, ti nisi njegova varuška, imaš svoje obveznosti. Pa tudi, če jih nimaš, imaš pravico do počitka.

Res je vašo snaho lahko sram. Popolnoma nespoštljiva in izkoriščevalsko nesramna je do vas. Kaj, ko bi se pogovorili z vapim sinom, če še ni povsem podlegel njeni nesramnosti in egoizmu bi mogoče on vplival nanjo? Ne popustite, ker imate vso pravico živeti, kot si želite-brez obremenitev.

Najslednjič ko se pojavijo na vratih samo reči Oh škoda, ne morem, se ravno odpravljam na pedikuro/frizerju/na kavo… in se odpravi ven. Bo že dojela, če ne prvič pa petič.

Takole ti bom povedala: Že takoj na začetku si naredila kapitalno napako.Povedala bi jima pravila glede varstva.Edini problem je, da se ne znaš zmenit z njima,potem pa tu gor pizdiš.Kar se pa tiče varstva : Jaz moje vnuke vedno rada popazim in se družim z njimi.To je najlepša vez v življenju.Mali in luštni vnuki.Pa mi je vseeno , zakaj rabijo varstvo.Za novo frizuto, nohte ali kaj drugega.Prav škoda mi vnukov, ki imajo babice, ki imajo otroke za nebodijihtreba, s svojimi otroki se pa ne znajo nič zmenit.

1. pravilo: Vedno se pogovarjaj/dogovarjaj/usmerjaj/predlagaj/kregaj preko sina.

2. pravilo: Glej prvo pravilo.

Da se daješ s snaho si luzerka.

Kaj bi morala narediti že prej, je brez veze zdaj pametovati. Vsekakor postavljaj meje in se upri. Vnuki so za cartanje, ne za obveznost, če lahko tako rečem. In eno je reševanje iz zagat in nepredvidljivih situacij, drugo pa izkoriščanje.

Odgovor na objavo uporabnika
anonimno473, 26.11.2022 ob 18:12

Pripravi se, da bo njuna zveza razpadla, babice marsikatero tako skupnost ohranjajo pri življenju. Poznam veliko, tudi poročenih parov, ki so jim babice čuvale otroke do osnovne šole, kuhale kosila, pospravljale ipd. Se pa strinjam s tabo, ti nisi njegova varuška, imaš svoje obveznosti. Pa tudi, če jih nimaš, imaš pravico do počitka.

Veza bo razpadla, ker sine ne bo prispeval svojega deleža v gospodinjstvu, snaha o ti grdoba pa ne bo hotela njemu riti odnašat, kot mu jo je mamica in bo sine jok in na drevo – hočem rečt nazaj k mamici v otroško sobo – tako bo mamica dobila na pukl sineta in še vnuke vsak drug teden. Tedaj pa več ne bo problema z varstvom. Zjutraj bo otroke razvozila, ker sine mora bit že ob 7ih v službi in ne more še otrok zjutraj rihtat, popoldan bo šla po njih, delala z njimi naloge, jim kuhala, prala, čistila za njimi, se ukvarjala z otroci, ker sine ne more, je utrujen od šihta, zvečer jih bo dajala spat, ker sine spet ne bo mogel – mora it na fuzbal – vsaj to mu je ostalo od življenja, sedaj, ko ga je OVA tak grdo zajebala, da lahko OVA sedaj hodi tisti teden, ko nima otrok, s sinetovim denarjem v miru na pedikuro in manikuro in nobenega ne rabi za varstvo fehtat.

Naša babica (nima veze ali je moja mama ali moževa) je takoj ob novici, da sem noseča, izjavila, da naj ne računava, da nama bo čuvala otroke. Sva najela varuško. Sedaj pa joče naokoli, da sva jo odrezala. Kako odrezala? Kadarkoli lahko pokliče, pride na obisk – seveda pod pogojem, da imamo čas, jo z veseljem gostimo tisto urco dve. Edino res. da čas imamo pa žal bolj malokrat.

Bravo babica. Končno si naredila red. Sicer pozno, ampak bolje pozno kot nikoli.

 

New Report

Close