Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek So res Nemčija, Avstrija in Italija dražje kot Slovenija?

So res Nemčija, Avstrija in Italija dražje kot Slovenija?

Načeloma se strinjam. Razen pri zdravstvenih pregledih: paziti moraš na začetku, katero zdravstveno blagajno izbereš. Moja prva ni plačevala ginekoloških pregledov in slišim, da jih še marsikatera ne.
Avtobusi in vlaki – cene za drugi razred so primerljive, sploh če primerjaš kako dobre povezave so v Nemčiji in kakšne so v Sloveniji. Za srednješolca je mesečna vozovnica 30 eu, ampak ima veliko boljše povezave, lahko se vozi z vsemi vlaki razen ICS, avtobusi, podzemno in tramvaji na območju večjem kot je Ljubljana. Soseda s črtnimi kartami naredi veliko večjo pot in ceneje kot v Sloveniji stane ena vozovnica samo za avtobus ali vlak za precej krajšo pot.
Plombe me stanejo 20 e doplačila.[/quote]
Mesečna vozovnica za vlak okrog 100 kilometrov v eno smer in v tej ceni je še ljubljanska trola,stane vse skupaj 35 eur.V tej vozovnici imaš 14 voženj z vlakom sem ter tja in neomejeno uporabo trole po ljubljani.

Me res zanima, o kakšni hiši je tu govora? Mi smo našo dvonadstropno, prostorno, s plus dvema urejenima sobicama na podstrešju, obnovljeno z novo fasado, vgrajeno kuhinjo in talnim ogrevanjem kupili za 300.000 e. V kleti je možnost adaptacije in gradnje enosobnega stanovanja s sanitarijami, popolno ločenega od preostalega dela hiše.
V predmestju prestolnice ene od dražjih zveznih dežel.


Mesečna vozovnica za vlak okrog 100 kilometrov v eno smer in v tej ceni je še ljubljanska trola,stane vse skupaj 35 eur.V tej vozovnici imaš 14 voženj z vlakom sem ter tja in neomejeno uporabo trole po ljubljani.[/quote]

Govoriva o precej večjem področju nekje 250-300 km premera celega območja. V to vozovnico je všteto NESKONČNO veliko veoženj z vlakom in drugimi prevoznimi sredstvi.
Recimo, če želim priti iz Murske Sobote v Lj i nse voziti z urbano, vsak dan, tudi večkrat (kolikor časovno gre), Potem pa se en dan peljati za avtobusom, ker je le-ta hitrejši … In se v Musrki Soboti, Celju, Mariboru ali kjer drugje voziti še z lokalnim avtobusom ali vlakom … Potem sta tvoja in naša vozovnica primerljivi – sicer ne.
Gre za to, kakšne imaš možnosti prevoza za tvojih 35 e. In kako pogosto 🙂


Ni čisto tako. Moja hiša 10 km iz centra gl. mesta Baden-Wurtemberga je bila ocenjena na 300.000. Pa ima 3 stanovanja. Je pa stara in ne ravno negovana. Davek (zemljiški prispevek) je 500 evrov na leto.
Pa kruh je dražji. Žemljica je 50 centov v pekarni. 🙁 Itak stroški storitev. Za enak tip in kvaliteto vrat sem v Ljubljani plačala 1500, v Nemčiji pa 3800.

Sicer res ta smetar v Avstriji ni bogatun: ampak kaj pa pomeni bogastvo? vsakemu nekaj durgega.
Je pa razlika, če osnovno hrano (v Avstriji in Nemčiji je to z riža in testanin v paketih prve pomoči ala organizacij rdečega križa razširjeno tudi na kruh, zelenajvo in sadje), osnovno kozmetiko (ženski vložki in tamponi, deodoranti, mila, šamponi, plenice, vlažilni robčki ipd) Precej cenejši glede na njihovo plačo, kot pa pri nas.
Sestrična hodi poleti na dopust k nam (je ravno sedaj pri nas). Pritožuje se, da so osnovna živila: kruh, mleko, maslo, sir, malo boljši jogurti… dražji kot pri njih v Nemčiji. Enak sir dobi ona v isti trgovini (lidl) za 1,79 eu, pri nas za 2,23. Ženske pripomočke, pripomočki za higieno, določene prehrambene izdelke nam je pripeljala celo škatlo, ker so gor ceneje ali enake cene vendar boljše kvalitete kot pri nas.
Tako da, če si revež ali pa nek normalen človek, ki se ne meče ven, preživiš gor lažje kot pri nas. Pri njih ni lakote (razen če so ljudje zapiti ali kadijo kot turki, to je pa itak samo po sebi problem). So pa kot že omenjeno zdravstvo, šolstvo, zavarovanja, računi vode in elektrike ter ogrevanja, razkoš tipa restavracije in pijačke – dražji.
Niti najemnine niso preveč večje od naših, če jih primerjaš z neko normalno plačo (je pa malo razlike med centrom mesta in primestjem).[/quote]

No no no…oni niso reveži zato, ker je tam čist druga mentaliteta…tam ne hodijo vsak dan po šihtu na 5 pirov in ne skadijo po dve škatli čikov…in nimajo vsake tri leta nov avto in avtopark pred vsako hišo… in iz trgovin ne vozijo totalno polne vozičke, ki jih spraznijo v parih dneh…in ne nosi vsa njihova mularija Camper, Hilfiger, Fred Perry , zvečer pa zagonit 100 € v klubih… itd…dej dej, denar lahko spičkaš tik tak, če si butl…ampk potem ne jamrat kakšen revež si

Vsak je lahko revež, če si ne skalkulira kako razporedit plačo…


Ni čisto tako. Moja hiša 10 km iz centra gl. mesta Baden-Wurtemberga je bila ocenjena na 300.000. Pa ima 3 stanovanja. Je pa stara in ne ravno negovana. Davek (zemljiški prispevek) je 500 evrov na leto.
Pa kruh je dražji. Žemljica je 50 centov v pekarni. 🙁 Itak stroški storitev. Za enak tip in kvaliteto vrat sem v Ljubljani plačala 1500, v Nemčiji pa 3800.[/quote]
Jaz sem govoril o hiši v predmestju Frankfurta in sicer,če jo novo gradiš nimaš kaj balinat izpod recimo miljona evrov.Za dajatve sem pa rekel za malo bolj razkošno bajto in se ne izide z 500 eur.Ni šans.No v vsakem mestu je drugače verjetno .Tisto o davku govorim kar je povedal en žlahtnik ,ki je podedoval večjo hišo in jo je moral prodati ker enostavno ni imel denarja za plačilo letnih stroškov.

Od kolegice iz Švice sem slišal, da so njihovi sosedje v Winterthurju prodali 300 m2 veliko vrstno hišo za 1.900.000 CHF. Za nas revčke je taka cifra nepredstavljiva.
In točno tko je…davek na nepremičnino na letni ravni je ogromen…pri nas plačujemo samo davek na stavbno zemljišče 150 -200 € za povprečno veliko bajto.
Ampak folk še kar nabija o cenejših jogurtih in špagetih!!


Ni čisto tako. Moja hiša 10 km iz centra gl. mesta Baden-Wurtemberga je bila ocenjena na 300.000. Pa ima 3 stanovanja. Je pa stara in ne ravno negovana. Davek (zemljiški prispevek) je 500 evrov na leto.
Pa kruh je dražji. Žemljica je 50 centov v pekarni. 🙁 Itak stroški storitev. Za enak tip in kvaliteto vrat sem v Ljubljani plačala 1500, v Nemčiji pa 3800.[/quote]

Hvala za realne podatke. Mi je bil močno sumljiv oni ‘Gastarbajter’. :)))

Od kolegice iz Švice sem slišal, da so njihovi sosedje v Winterthurju prodali 300 m2 veliko vrstno hišo za 1.900.000 CHF. Za nas revčke je taka cifra nepredstavljiva.
In točno tko je…davek na nepremičnino na letni ravni je ogromen…pri nas plačujemo samo davek na stavbno zemljišče 150 -200 € za povprečno veliko bajto.
Ampak folk še kar nabija o cenejših jogurtih in špagetih!![/quote]
Se strinjam.Sem na tekočem v Nemčiji in tisti jogurti pa špageti niti niso toliko cenejši.Po nekaterih trgovinah je še dražje kot pri nas.Izpod milijona nimaš kaj iskat,če hočeš manjšo novo hišo.Dajatve so pa nepredstavljive našim zabitim pametnjakovičem,ki vse vedo a nikoli niso tam živeli.
Večkrat nabavljam material za knaufe in dobesedno je gor vsaj trikrat dražji kot pri nas.Recimo takšen material stane gor 500 eur,pri nas pa ista količina približno 150 eur.Mogoče je kakšna zabavna elektronika nekoliko cenejša ampak ne veliko.Plače so pa večje to itak.Skratka naši butlji ,ki poveličujejo Nemčijo in kapitalizem,bi tam gor tenko piskali,ker tukaj so za nič dela dobili razmeroma velik standard,v germany bi jim hiše odpadle.
Dvoinpolsobno stanovanje v predmestju okrog 700 eur plus stroški in to bolj socialno stanovanje,ki je res precej ugodno.

Od kolegice iz Švice sem slišal, da so njihovi sosedje v Winterthurju prodali 300 m2 veliko vrstno hišo za 1.900.000 CHF. Za nas revčke je taka cifra nepredstavljiva.
In točno tko je…davek na nepremičnino na letni ravni je ogromen…pri nas plačujemo samo davek na stavbno zemljišče 150 -200 € za povprečno veliko bajto.
Ampak folk še kar nabija o cenejših jogurtih in špagetih!![/quote]
Se strinjam.Sem na tekočem v Nemčiji in tisti jogurti pa špageti niti niso toliko cenejši.Po nekaterih trgovinah je še dražje kot pri nas.Izpod milijona nimaš kaj iskat,če hočeš manjšo novo hišo.Dajatve so pa nepredstavljive našim zabitim pametnjakovičem,ki vse vedo a nikoli niso tam živeli.
Večkrat nabavljam material za knaufe in dobesedno je gor vsaj trikrat dražji kot pri nas.Recimo takšen material stane gor 500 eur,pri nas pa ista količina približno 150 eur.Mogoče je kakšna zabavna elektronika nekoliko cenejša ampak ne veliko.Plače so pa večje to itak.Skratka naši butlji ,ki poveličujejo Nemčijo in kapitalizem,bi tam gor tenko piskali,ker tukaj so za nič dela dobili razmeroma velik standard,v germany bi jim hiše odpadle.
Dvoinpolsobno stanovanje v predmestju okrog 700 eur plus stroški in to bolj socialno stanovanje,ki je res precej ugodno.[/quote]

Skrajni čas, da si najdeš nekoga, ki ti bo nabavljal tehnični material po normalnih cenah, če tega ne znaš sam. Ali si pa pripelji material od tukaj, pa ti potem ne bo treba lagat po forumih.


Se strinjam.Sem na tekočem v Nemčiji in tisti jogurti pa špageti niti niso toliko cenejši.Po nekaterih trgovinah je še dražje kot pri nas.Izpod milijona nimaš kaj iskat,če hočeš manjšo novo hišo.Dajatve so pa nepredstavljive našim zabitim pametnjakovičem,ki vse vedo a nikoli niso tam živeli.
Večkrat nabavljam material za knaufe in dobesedno je gor vsaj trikrat dražji kot pri nas.Recimo takšen material stane gor 500 eur,pri nas pa ista količina približno 150 eur.Mogoče je kakšna zabavna elektronika nekoliko cenejša ampak ne veliko.Plače so pa večje to itak.Skratka naši butlji ,ki poveličujejo Nemčijo in kapitalizem,bi tam gor tenko piskali,ker tukaj so za nič dela dobili razmeroma velik standard,v germany bi jim hiše odpadle.
Dvoinpolsobno stanovanje v predmestju okrog 700 eur plus stroški in to bolj socialno stanovanje,ki je res precej ugodno.[/quote]

Skrajni čas, da si najdeš nekoga, ki ti bo nabavljal tehnični material po normalnih cenah, če tega ne znaš sam. Ali si pa pripelji material od tukaj, pa ti potem ne bo treba lagat po forumih.[/quote]
Edini ,ki laže si ti ,kolikor vidim.Si propalitet in tukaj se vlačiš namesto,da bi kaj delal.V bistvu si en ,ki nima pojma kako se dela.Če bi kdaj delal v kakšni resni službi , na zahodu,ne bi klatil takšnih neumnosti.Ja točno tak me uči ,mene,ki delam leta in leta gor.Ajde spelji se,kaj se tukaj vtikaš ,ko nič ne veš.
Verjetno si vse življenje visel v kakšni komunistični firmi.

No, če bi bili edini življenjski stroški nakup makaronov, sekret papirja, kave in podobnega, bi morda celo bilo cenejše, čeprav se meni sploh ne zdi. Sem bila v Avstriji čez mejo, ogromen Spar, lep, precej izdelkov, ki jih pri nas ni, ogromno sadja, različne zelenjave, specialitet, ampak cene pa zasoljene.
Tako, da če ne živiš ravno kot en klošar in si še kaj privoščiš, je zanesljivo dražje, tudi sadje in zelenjava, bi rekla, da opazno.
Sem pa videla vrtne garniture (sem slučajno poznala cene, ker sem jo kupila pri nas), sezonsko znižane, kjer so bile enake garniture kot pri nas cenejše.
Zanesljivo pa so dražje storitve, frizer, restavracije, kino, gledališče, vstopnine……

Nemčija:
Pivo v lokalu 6 eur.
Kava take-a-way, 3,5 eur
Brezvezno kosilo na hitro v neki podeželski gostilni 15 eur
Internet v sobi 12 eur/dan – to me je vrglo, v najbolj zabačenih državah sveta je internet že brezplačen
WC 0,5 eur

Švica:
Obično kosilo 50 eur/osebo
Frizer 300 eur

Je treba pogledat še malo te stvari, na samo ceno špagetov.


To ti bo zabil takoj tisti prepametni prozoren kot voda.Tip je zelo pameten in več ve o zahodnih standardih,kot mi ,ki včasih živimo tam.
Švica je še bolj popoprana kot Nemčija.Ni primerjave naših cen in njihovih.Mogoče edino stanarina v Ljubljani lahko konkurira po višini z nemško.Drugače pa v naših manjših mestih stane sto ali dvesto eur normalno stanovanje plus stroški.V lj vem,da je ena navadna garsonjera 500 eur mesečno.

Saj smo napisali, da storitve so dražje kot pri nas, kaj tukaj ni jasno?
Sicer pa imam občutek, da si ti primerjala cene z vidika svoje plače, in ne z vidika plače kot jo imamo živeči v teh državah. V državah, kejr so storitve dražje zato, ker se delo spoštuje. Spoštuje se tudi delavca in je državljanom tukaj vzgojenim samoumevno, da se da delavcu napitnino in ZASLUŽENO plačilo. Ko prideš enkrat v ta sistem, imaš dve možnosti. Nabijati svojo balkansko mentaliteto in se zgražati nad določenimi cenami storitev. Ali pa prevzeti mislenost, da se storitvene dejavnosti pošteno plača.
Cena piva 6 e? Prosim, če napišeš kje in kolikšna je bila količina. Plačljiv internet pa res srečaš kje na kakšnih kmetijah. Ne pa vsepovsod po Nemčiji!
S svojo slovensko plačo v Avstriji raje ne kupuj.

Saj smo napisali, da storitve so dražje kot pri nas, kaj tukaj ni jasno?
Sicer pa imam občutek, da si ti primerjala cene z vidika svoje plače, in ne z vidika plače kot jo imamo živeči v teh državah. V državah, kejr so storitve dražje zato, ker se delo spoštuje. Spoštuje se tudi delavca in je državljanom tukaj vzgojenim samoumevno, da se da delavcu napitnino in ZASLUŽENO plačilo. Ko prideš enkrat v ta sistem, imaš dve možnosti. Nabijati svojo balkansko mentaliteto in se zgražati nad določenimi cenami storitev. Ali pa prevzeti mislenost, da se storitvene dejavnosti pošteno plača.
Cena piva 6 e? Prosim, če napišeš kje in kolikšna je bila količina. Plačljiv internet pa res srečaš kje na kakšnih kmetijah. Ne pa vsepovsod po Nemčiji!
S svojo slovensko plačo v Avstriji raje ne kupuj.[/quote]

Ne vem, kdo se zgraža, govorimo o dejstvih. In nekateri cene pač podcenjujete in pišete, da ni dražje. Seveda je. On je predstavil veliko bolj realno sliko. HB, da je delo ovrednoteno in dražje, ampak to ne pomeni, da se ni bistveno dražje ostrič v Nemčiji kot Sloveniji. Pa je to zate zgražanje? Preprosto dejstvo? In balkanska mentaliteta če stanje opišeš, kakršno je? Ne, balkanska mentaliteta je pljuvati, kot nekdo napiše resnico.

No, počasi bomo prišli do resnice, da je v AU, DE, UK in drugje na zahodu življenje dražje kot pri nas, ne pa “isto ali celo bolj poceni ob mnogo višjih plačah”, kot to nekateri lapajo.

Razen kumaric hehe. No, pa makaronov.


Niso v zahodni evropi tako bajne plače,kot tukaj širijo nekateri neresnice.V Italiji je delavska plača podobna naši.V Nemčiji nekaj večja.Je pa res,da pri njih razni neproizvodni poklici ne nosijo ne vem kakšnih zaslužkov,Pri nas veliko zaslužijo filozofi.Mešalci zraka.

Verjetno si plačana iz javnih financ oziroma ti plača pade ‘z neba’ (beri: pač ti ni treba skrbeti za vir denarja, to ni ocena tebe kot človeka). Taki se krčevito oklepate svoje pozicije in prav tako krčevito zagovarjate stališče, da je pri nas vse kul in ni treba spremeniti ničesar. Začenši z ministri pa po vrsti navzdol. Pač se delajo, da nekaj delajo oz. delajo zato, da na koncu ne naredijo ničesar. Šlo bo, dokler bo. No, v zdravstvu so stvari očitno prišle do svojega plafona.

Me res zanima, o kakšni hiši je tu govora? Mi smo našo dvonadstropno, prostorno, s plus dvema urejenima sobicama na podstrešju, obnovljeno z novo fasado, vgrajeno kuhinjo in talnim ogrevanjem kupili za 300.000 e. V kleti je možnost adaptacije in gradnje enosobnega stanovanja s sanitarijami, popolno ločenega od preostalega dela hiše.
V predmestju prestolnice ene od dražjih zveznih dežel.[/quote]

Tisto vaše predmestje je najbrž podobno, kot je Mujo v vojski zatrjeval, da je iz Sarajeva, ne ravno iz centra, samo enih 150 kilometrov stran v neki vasi.

Me res zanima, o kakšni hiši je tu govora? Mi smo našo dvonadstropno, prostorno, s plus dvema urejenima sobicama na podstrešju, obnovljeno z novo fasado, vgrajeno kuhinjo in talnim ogrevanjem kupili za 300.000 e. V kleti je možnost adaptacije in gradnje enosobnega stanovanja s sanitarijami, popolno ločenega od preostalega dela hiše.
V predmestju prestolnice ene od dražjih zveznih dežel.[/quote]
Govorim o novi hiši.Vi ste verjetno kupili 30 let staro.Ni enaka vrednost nove in tiste iz sedemdesetih
Pri nas kupiš tronadstropno bajto letnika 75 za 50 tisoč eur,nova pa ni nobena izpod 200.ravno tako je v Nemčiji.Bajta z recimo 200 kvadratov stanovanja stane blizu miljona eur,ampak ne v centru temveč v predmestju.

Pa sej ne morem verjet!! Nekateri pišete dejanske cene, ampak večina še vedno nabija svoje…Pa naj spizdijo pol v Nemčijo in Avstrijo, če mislijo da je vse tko cenejše… samo naj ne faking jamrajo kolk je pri nas slabo…že skoz govorim, da pri nas še ni šlo slabo in še zdaj mu ne gre slabo tistemu, ki se je v šoli kolkr tolk učil in stesal skup vsaj srednjo šolo, ki ima delovne navade, ki ni šparal gobca, in ki je imel jajca it na svoje!!!! Ostali drekači pa zgnijte v revščini, če si niste bli sposobni postlat lajf tko k treba!!

Zapomnite si dobro.Ni lepšega življenja nikjer kot je v Sloveniji in recimo še v Hrvaški s tem,da so tam plače in penzije na pol manjše ampak kljub temu ljudje živijo dobro.Skratka zahvalite ,ker ste tukaj.

Ne, nekateri so večji frajerji, gredo v London, postanejo pomivači in čistilke, stanujejo v stanovanju, ki si ga delijo še s štirimi gastrbajterji, in se hvalijo, kako so se povzpeli iz mizerije. Pa ne da ne cenim dela čistilcev, ampk ljudje, bodimo pošteni.

Saj smo napisali, da storitve so dražje kot pri nas, kaj tukaj ni jasno?
Sicer pa imam občutek, da si ti primerjala cene z vidika svoje plače, in ne z vidika plače kot jo imamo živeči v teh državah. V državah, kejr so storitve dražje zato, ker se delo spoštuje. Spoštuje se tudi delavca in je državljanom tukaj vzgojenim samoumevno, da se da delavcu napitnino in ZASLUŽENO plačilo. Ko prideš enkrat v ta sistem, imaš dve možnosti. Nabijati svojo balkansko mentaliteto in se zgražati nad določenimi cenami storitev. Ali pa prevzeti mislenost, da se storitvene dejavnosti pošteno plača.
Cena piva 6 e? Prosim, če napišeš kje in kolikšna je bila količina. Plačljiv internet pa res srečaš kje na kakšnih kmetijah. Ne pa vsepovsod po Nemčiji!
S svojo slovensko plačo v Avstriji raje ne kupuj.[/quote]

Ne vem, kaj sem napisala takega, da si žaljiva? Ampak očitno se svoje balkanske mentalitete, ki mi jo očitaš????, ne boš znebila, nobena tujina ti ne pomaga, čeprav se mi zdi, da se je precej sramuješ – taki so najhujši.
Drugače pa, ničesar nisem primerjala s plačami, samo navedla sem cene. Če si tega ne bi mogla privoščit, jih verjetno ne bi vedela.
Z Nemci in Avstrijci sem pa precej delala, ampak verjetno samo z zelo slabo vzgojenimi, ker so bile njihove napitnine zelo škrte, če so sploh bile, dosti boljši so v tem pogledu Angleži ali Američani.

Odgovor:
Cena piva 6 eur – Hamburg.
Internet v sobi 12 eur – Munchen letališče, hotel Hilton in tega ne smatram za kmetijo, kot ti navajaš

Verjetno si plačana iz javnih financ oziroma ti plača pade ‘z neba’ (beri: pač ti ni treba skrbeti za vir denarja, to ni ocena tebe kot človeka). Taki se krčevito oklepate svoje pozicije in prav tako krčevito zagovarjate stališče, da je pri nas vse kul in ni treba spremeniti ničesar. Začenši z ministri pa po vrsti navzdol. Pač se delajo, da nekaj delajo oz. delajo zato, da na koncu ne naredijo ničesar. Šlo bo, dokler bo. No, v zdravstvu so stvari očitno prišle do svojega plafona.[/quote]

Ne vem, kje si prebrala, da sem rekla, kako je pri nas vse kul? Daleč od tega! Nasa politična scena je za posrat. Pogovarjamo se pa o cenah in stroških življenja v tujini. Ki so višji kot v Sloveniji, za nekatere stvari več kot 2x.

New Report

Close