Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek socialna pomoč vračljiva na ramenih dedičev

socialna pomoč vračljiva na ramenih dedičev

“vidim drugače”, to je pa odvisno od posameznika. V našem sorodstvu potomci skrbijo za starše. Je pa tudi zelo izrazito, da materialno ne visijo na njih.
Mislim, da je na starših, da vzpostavijo res tesno povezanost z otroci. In to se potem vrača.

nehajte nakladat no

dedno pravo ureja da deduješ in pika

očitno nekateri prezirate lastnino lastnih prednikov haha vaš problem

ko bodo sorodniki od starosti vsi pomrli boste vedno vabljeni na dedno razpravo na sodišče

Ti vrneš samo v primeru, da po mami podeduješ premoženje. Potem se izplačana socialna pomoč iz tega premoženja poplača. Če ni dediščine, tudi ni plačila.[/quote]
Hvala za odgovor.
PS
Mama si je v življenju privarčevala za stanovanje. Seveda, prislužila si ga je z delom(in kreditom).
Kdo je kriv, da je danes na beraški palici? Mar si ni zaslužila solidne pokojnine in ne socialne pomoči?
Prihaja tretja runda ropanja.
Sistemsko so se lotili še privat lastnine?[/quote]

Je stanovanje pprodala ter s tem denarjem uživa srečno starost ali ste dediči ji prepovedali “prodajo” ????

Trgajo nam prispevke za socialno varnost, ta denar torej država posoja starejšim za socialno pomoč, dediči denar vračajo, razliko pokasira država.

Kdor tukaj med vami noče dedovat naj se pač odpove. Tukaj blatite dedovanje, ko pa bo dedna razprava pa boste vzeli vse kar bo možno

V AMERIKI JE te dni brezdomec umrl in ni vedel da je dedoval milijarde a ga niso mogli najti ker je bil brezdomec !

Toliko !

Tisti ki blatite dedovanje boste ta prvi ki se boste raztrgali s brati in sestrami za tisto njivo

Jaz bom vzel vse kar mi bo pripadalo in cenil lastnino od MOJIH svojcev

Ni nobene luknje. Ni se potrebno odreči mami. Odpoveš se le dediščini, za katero tako ali tako nisi nič naredil![/quote]

Tipična ozkogleda oseba si. Od otroštva dalje živiš v hiši ali stanovanju pri starših. Vzdržuješ hišo, kdaj pa kdaj kupiš kak kos pohištva, tu so tvoji spomini …in ti trdiš, da za to nisi nič naredil? Počakaj, da prideš v to situacijo. Eni si drugače, kot če izkusite na lastni koži, ne znate predstavljati. Prepričana sem, da boš ti najbolj tulila, ko se ti bo zgodilo kaj takega.

gfsgf

BRAVO

Ni nobene luknje. Ni se potrebno odreči mami. Odpoveš se le dediščini, za katero tako ali tako nisi nič naredil![/quote]

Tipična ozkogleda oseba si. Od otroštva dalje živiš v hiši ali stanovanju pri starših. Vzdržuješ hišo, kdaj pa kdaj kupiš kak kos pohištva, tu so tvoji spomini …in ti trdiš, da za to nisi nič naredil? Počakaj, da prideš v to situacijo. Eni si drugače, kot če izkusite na lastni koži, ne znate predstavljati. Prepričana sem, da boš ti najbolj tulila, ko se ti bo zgodilo kaj takega.[/quote]

kaj pa tvoji bratje sestre, tudi oni od otroštva dalje živijo pri mami?
seveda se deduje, ampak samo toliko kot je za dedovati. če starši prejemajo socialno pomoč, se pač nekoliko zmanjša dedna masa, samo to.

Mal ste zašli stran od teme.
Avtorju se ne zdi človeško, da morajo dediči kao vračati socialno pomoč. Ni torej vprašanje, ali dediči dedujejo ali se odrečejo, ampak bi radi v roke dobili polno dediščino……

Ne blatimo dedovanja, na živce mi gre samo, kako nekatari lastnno staršev jemjljejo kot svojo.

saj je tvoja lastnina kar je od tvojih staršev in pika

a si nora oseba al kaj ti je

PREBERI ZAKON O DEDOVANJU

ta ” buhtelj ” je najbrž ena babura ki se ne more soočit da bodo njeni lastni svojci ( njena kri ! ) za njo dedovali

haha

v grob se nič ne nese

Ni nobene luknje. Ni se potrebno odreči mami. Odpoveš se le dediščini, za katero tako ali tako nisi nič naredil![/quote]

Tipična ozkogleda oseba si. Od otroštva dalje živiš v hiši ali stanovanju pri starših. Vzdržuješ hišo, kdaj pa kdaj kupiš kak kos pohištva, tu so tvoji spomini …in ti trdiš, da za to nisi nič naredil? Počakaj, da prideš v to situacijo. Eni si drugače, kot če izkusite na lastni koži, ne znate predstavljati. Prepričana sem, da boš ti najbolj tulila, ko se ti bo zgodilo kaj takega.[/quote]

To je eno samo nakladanje, dejstvo je da v večini primerov dediči niso veliko prispevali k premoženju. V kolikor je drugače, bodo to zlahka dokazali.

Sem mnenja da je največ kar lahko zapustim otrokom dobra vzgoja in izobrazba, ostalo biom najverjetneje dal v dobordelne namene.

ne vem komu kaj ni jasno. Buhtelj lepo pravi, da lastnina staršev ni tvoja lastnina. In to je res! Za časa njihovega življenja, namreč! Lahko vse prodajo in grejo živeti v Indijo. Zakaj ne?

100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je odnos v veliki meri odvisen od staršev in to od trenutka spočetja otroka naprej.

Jaz recimo na to stvar gledam tako, da če sta moja starša ustvarila stanovanje, je na meni, je v bistvu moja odgovornost, da se njuno premoženje ohrani ter da sama zagotovim novo premoženje, ki bo služilo meni in mojim otrokom, ki pa bodo spet odgovorni, da se premoženje ohranja – v dobro celotne družine in družinskega blagostanja.

Za časa življenja ti ne rabijo dati nič

po smrti sodišče kliče na dedno razpravo o dedovanju pa pokličite sodišče in vprašajte

nimam več časa

adijo

Razloži zakaj bi bile tvoje?[/quote]

To se tud jaz vsakokrat sprašujem, ko berem tule kakšne teme o dedovanju. Namreč večina je mnenja, da jim premoženje staršev PRIPADA. Zakaj že?
Pa eni se za to grebejo že vnaprej, še pri živih starših…

Kar fantazirajte tukaj ker nimate drugega posla očitno

Zakon o dedovanju je jasen , dedujejo svojci , celo bratranci in sestrične in nečaki in še in še

Lep dan vsem

in želim vam obilno dedovanje nekoč

Razloži zakaj bi bile tvoje?[/quote]

To se tud jaz vsakokrat sprašujem, ko berem tule kakšne teme o dedovanju. Namreč večina je mnenja, da jim premoženje staršev PRIPADA. Zakaj že?
Pa eni se za to grebejo že vnaprej, še pri živih starših…[/quote]

saj jim pripada, ampak šele po smrti staršev. in samo premoženje, ki je res njihovo. oni pa bi radi že pri živih starših dedovali premoženje, ki ga pravzaprav ni. oz. dedovali bi samo premoženje, dolgov pa ne.

Bom takoj pojasnil nepismenim

Zakon o dedovanju določa PO VSEM SVETU JE TAKO, da otroci in mož/žena dedujejo po smrti umrlega. Če nima žene/moža, dedujejo bratje in sestre pokojnina, ČE TUDI bratov in sester več ni, dedujejo nečaki. in tako naprej in tako naprej.

Priporočam knjigo ali pa kar predavanja iz dednega prava na fakulteti, ampak mislim, da ste toliko nepoučeni in nepismeni, da res ne boste niti tam razumeli ničesar.

Lastnina staršev je po zakonu pripadajoča družini. Amen.

Nasvidenje

Temo ste preusmerili v pohlep, kar pa seveda ni bila tema pogovora.
Ponavljam, država, oziroma posamezniki, so si naropali državnega premoženja.
Sedaj ko so nas spravili na kolena, se pa bodo lotili še privat lastnine, z njihovo “legitimno zakonodajo”
Država je postala trakulja, vedno bolj požrešna – vedno več.
Sprašujem, mar je res potrebno to zločinsko dejanje, da so nas sistemsko spravili na beraške palice, tako, da bodo sedaj še z našim premoženjem razpolagali?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Vesela sem da so starši živi, so pa rekli meni in bratu, da bova dobila (ko jih nekoč ne bo ) vsak pol in povsod po svetu je tako.

Naj so živi dolgo, saj jih imam rada, moja mama je rekla, kar je njeno bo tudi po njeni smrti samo moje in bratovo.

Konec debate

Ne gre se za pohlep

gre se za zakon o dedovanju

adijo

100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je odnos v veliki meri odvisen od staršev in to od trenutka spočetja otroka naprej.

Jaz recimo na to stvar gledam tako, da če sta moja starša ustvarila stanovanje, je na meni, je v bistvu moja odgovornost, da se njuno premoženje ohrani ter da sama zagotovim novo premoženje, ki bo služilo meni in mojim otrokom, ki pa bodo spet odgovorni, da se premoženje ohranja – v dobro celotne družine in družinskega blagostanja.[/quote]

Zanimivo. In povsem drugačno mojemu gledanju 🙂
Jaz moje starše namreč nagovarjam, da prodajo svoje preveliko nepremičnino, grejo v nekaj manjšega, razliko pa lepo skurijo zase, za stvari, ki jim nekaj pomenijo. Kar imam, sem si sama ustvarila, oni pa so mi izdatno pomagali pri šolanju in drugače (ne pa materialno). Enako delam pri lastnih otrocih.
Ta skandinavski stil mi je pač bližje.

New Report

Close