Socialni eksperiment?
“V prvem nadstropju pri vratih imate stojalo z oblačili, nekaj obutve, mizica in rabljene, ampak delujoče slušalke. Vse stvari so res minimalno nošene in če kdo rabi nekaj novega v garderobi, lepo vabljeni. Plačilo: Na nekaj artiklih je cena, kar pa ne pomeni, da je ne smete določiti sami. Denar mi lahko pustite v šparovčku (na tleh pri steni) ali pa ga date v nabiralnik. Če bi kakšno stvar imeli, pa nimate denarja, prosim vzemite in naj vam dobro služi.”
Ena ženska se je pogvarjala s to žensko, ki je to napisala, pa ji ta ženska pravi, da so ji odtujili za 150 € stvari, niso pa pustili niti 1 €.
Potem ta ženska pove, da v bloku živijo znani in premožni. Češ, da bi mogli dat. Da so vzeli 5 stvari, brez da bi dali denar in je to kraja.
———–
Pa kako naivni so lahko še ljudje? Me prav zanima, če je to nek socialni eksperiment, za kakšno seminarsko nalogo.
Čist možno. Dejstvo je da tisti ki res nima, ga je sram priznati da nima, tudi vzel ne bo. Kdor ima vse in še več, mu ni težko vzeti in za to nič plačati, ker misli da mu pripada vse in še več. Kraja pa to ni. Samo egoistično prepričanje, da se poštenost ne izplača, ker če on ne bo vzel, bo vzel nekdo za njim in prav tako nič plačal. S tem si opere vest, če jo ima.