Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sodelavka in njen mož se 3 tedne nista umila

Sodelavka in njen mož se 3 tedne nista umila

Spomin se, da v punatu v koloniji pred xy leti se otroci tudi nismo umivali celih 14 dni.

Veš kaj , mam raje take kot tvoja sodelavka in mož, kot pa take, ki se na celini po več dni ne umijejo in nosijo ene in iste spodnje gate in modrc na prešvicanem telesu po cel teden.

Sta pa packa v primeru, če to prakticirata tudi v civilizaciji, vsakodnevno, ko sta med sodelavci, ljudmi in morajo drugi trpet, ko vohajo postan švic in smrad, ki šse širi od njiju.

O Barca, to pa ni res! Ženska češplja, ki smrdi po starih ribah zaradi neumitosti, bo po umitju s samo sladko vodo še naprej smrdela, po umitju z morsko vodo pa nič več, zaradi mineralov in soli, ki so v morski vodi in nevtralizirajo smrad…. Povedala sorodnica, ki nima dlake na jeziku 😀

O Barca, to pa ni res! Ženska češplja, ki smrdi po starih ribah zaradi neumitosti, bo po umitju s samo sladko vodo še naprej smrdela, po umitju z morsko vodo pa nič več, zaradi mineralov in soli, ki so v morski vodi in nevtralizirajo smrad…. Povedala sorodnica, ki nima dlake na jeziku :D[/quote]

🙂
Mogoče malo nerodno napisano, ampak ja – tudi če se umije z morsko vodo, ne pomeni, da je packa .. higiena ne pomeni samo stanje pod sladkim tušem pol ure dnevno, brez posebnih težav rešiš tudi s slano vodo.

malo se sprosti, pusti, da drugi dopustujejo kot jim paše in jih ne obsojaj in ne vlači jih po forumih. Uboga tvoja sodelavka, da ima tebe za sodelavko – takim je boljše nič povedat.

Torej, jaz sem približno od tam, kjer letuje tvoja svinjska sodelavka.

Ampak, si ga pa pihnila.

Rušijo že kar nekaj časa ne več, ker je postopek legalizacije v teku. Bivanje v prikolicah, čeprav na svoji zemlji, pa ni dovoljeno že precej let.

Samo res, ej, ne hodit dol, no …

Perojka ne bit preveč pametna, ker parcele nimata v Peroju ampak tam nekje pri Dugi uvali, Kavran.

jaz mislim,da je boljše,da ti ne greš blizu!Ker bi ji s svojim težačenjem pokvarila dopust!Pa še v nevarnosti bi bila(sodelavka),da ti tako dopustovanje postane všeč!Zame se temu reče DOPUST
Raje ostani doma,pa se drgni,da ne boš umazana!
Včasih so rekli,da je zdravo,če vsaj par tednov ne spreš soli!
Na otokih tudi več mesecev ne pade kaplja dežja,pa so domačini še živi!Pa verjemi zeeeeeeeelo ćisti!
Posteljnina je dobesedno poštirkana!BELA KO SNEG!
Mojj nasvet;
Pusti sodelavko naj uživa v miru in ne hodi k njej!Ti lahko postane všeč!lp

Sol je konzervans. :)))

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Mila so bolj ali manj novi produkti. Včasih tega ni bilo. Niti deodorantov. In verjameđš ali ne, ti ljudje so bili bolj čisti, kot danes mi, nafilani z vso to kemijo.

Će ni provokacija in pišeš točno, kdo in kje je bil, potem se dobro zamisli, kako oprane možgane imaš. Mogoče še namiljene zraven;:)

Manj komplicaraš, bolje je. Prav umazana verjetno glih nista bila, se ti ne zdi.
Meni se bolj smilijo tisti, ki vsak dan porabijo en lavor kemije, pa mislijo, da so urejeni. Ampak, vsak po svoje.

Dvajset kilometrov gor ali dol 🙂

Nisem brala vsega.

Samo par prvih mnenj sem prečekirala.

Jaz sem bila tudi na morju in sem se ful kopala v njem, pod tuš sem šla 2x na dan. Nisem mogla verjet kako sem smrdela! Navadno ne smrdim tako zelo, sicer hitro zašvicam pod pazduho, vendar tako kot sem pa na morju smrdela, pa res že dolgo nisem.

Tko da.. ker pot sam po sebi ne smrdi, smrdijo pa bakterije, ki se razmnožijo na določenih mestih…. spodbijam vašo tezo, da sem iz morja prišla čista, pa čeprav sem bila v vodi po pol ure, vsaj 6x na dan. Res fuuuul.

Mnenja so vedno deljena, saj vsak piše iz svojih izkušenj, navad in drugih pridobljenih lastnosti tekom življenja. Pač nekdo bi naredil v življenju kar nekdo drug niti pomislil ne-bi.

Če je njima “pasal” takšen dopust je pač to u redu, je pa res, da z neprijetnim vonjem veliko ljudi hodi okoli. Sama imam precej opravka s strankami in tudi imam precej občutljiv nos, tako, da imamo vrata in okna neprestano odprta v pisarni. Menim, da se ljudje umivajo dovolj, ampak oblečejo nazaj že “prešvicana” oblačila, ki so jih že imeli oblečene v prejšnjih dneh.

Saj pravim, kakor komur paše, samo, da drugim po nepotrebnem ne “zasmraja” prostor.

In v slani vodi se bakterije razmnožujejo? Od kdaj?

Najprej mislim, da je avtorica ena prav mlada ženska, ki ni še slišala nič drugega, kot da je pipa s čisto vodo sama po sebi umevna. Pa ni. Tudi pri nas oz. v bivši Jugi ne. Marsikje ni vodovoda ali je suša, zato se je treba racionalno obnašati s porabo vode. Jaz že 40 let hodim na morje v en kraj na Jadranu, kjer pitne vode ni na pretek, je pa zato morje kristalno čisto. Prav nikoli se zato nisem tuširala, tudi smrdela nisem. Vedno si operem lase v morju in so še posebej lepi. Morje ima številne blagodejne učinke na naše telo in kožo, zato je treba izkoristiti tiste dni na morju za tako razkošje.

In v slani vodi se bakterije razmnožujejo? Od kdaj?[/quote]

Bakterije se ne razmnožujejo v slani vodi, pač pa se razmnožujejo pod zašvicano pazduho in na ta mali, kljub temu, da se umiješ z vodo, pa naj bo slana ali sladka. Samo milo je tista zadeva, ki nase veže molekule umazanije in jih odstrani. Ne vseh seveda.
Že v OŠ smo se učili o polarnosti molekul in tudi to, da zgolj voda ne odstrani smradu. jaz sem tudi mislila, da me bo morje umilo, toda ko sem prišla iz vode… ne… smrdela sem enako kot prej, vse dokler se nisem umila z milom.
Pa naj kak kemik pove …

Ti pa malo bolje beri, ker kdo ti bo vsako reč po 3x razložil, preden boš dojela. Je treba razmislit, preden nekaj napišeš.

Maščobo le milo nase veže. In naša koža se masti, izloča poleg vode tudi loj…

Daj enkrat z morsko vodo cote oprat, pa povej, če še smrdijo ali ne.

hahhaha … Saj ne moremverjet s čim oziroma kako se ljudje obremenjujejo z drugimi.
Sam sem bil pred leti veliko na privat parceli brez vode in elektrike, 30 m od morja. Nikoli nisem smrdel, kljub temu da se nisem kopal z sladko vodo. Res da sem bi takrat mlad in “neumen”. V tistih letih mi je bilo bolj vazno, koliko Cehinj in Poljakinj pa tudi Slovenk, bo končalo na moji postelji. In končalo jih je zelo veliko, in predvidevam če bi smrdel temu ne bi bilo tako.

Redko se oglašam na forum, tu se pa moram.

Tdi mi imamo parcelo ob morju, kjer ni ne vode in ne elektrike. Na morju smo 3 tedne.
Na parcelo si (kot ostali) vodo kupimo in pripeljemo v cisterni ali v kantah. Za tuširanje človek ne porabi več kot 2 l. vode.

Tuširamo se ne ravno (ali pa) vsak dan, saj, kot pravijo predhodniki, je sol zdrava za telo, nihče ne smrdi, v morju se lahko tudi z milom okopaš. verjameš ali ne, nihče, ki jih poznam tam doli in dopustuje na enak način kot mi, ne smrdi, vsi imajo čiste lase, vsi normalni ljudje. Pa so to tudi ljudje z veliko denarja pod palcem in bi si lahko privoščili bogato potovanje. Ampak nam to ustreza. Brez zadržkov smo dopustovali (in tudi drugi) tudi z dvomesečnim dojenčkom.
In ko bi vedeli, kako so na takem dopustu srečni in sproščeni otroci. kako zanimivo je, ko je treba pri marsikateri stvari improvizirat, ko je treba včasih za prvega maja vodo segreti v plastenki, da se ravno ne tuširaš z ledeno vodo. Ko je treba dat na glavo lučko, če hoče na WC. Ko je treba iz morja prinest vodo za wc, in še in še. Tam ni nič samoumevno in ravno na takih priložnostih otroci pridobivajo izkušnje pri iznajdljivosti.
In vsakdo (razen takih fines, kot je avtorica), ki je povabljen k nam, in tudi pride za par dni, se zdi to čudovito in bi še ostali (a jim ne dovolim, ha ha).

Sicer pa razumam tudi take, ki morajo dopustovati v apartmajih s tv, klimo, in vsem, kar ima normalen človek tudi doma. Mi pač tega ne pogrešamo, niti enkrat v 3 tednih ni nihče pomislil na tv, internet, telefon ali kaj podobnega.
Kako je to fino.

Tudi jaz se na morju že nekaj let ne tuširam več. Popolnoma zadovoljivo se umijem v morju.Čisto nič ne smrdim, pa sem drugače kar občutljiva za vonjave. Edino lase si moram vsaj enkrat oprat, ker mi drugače ne gre glavnik več skozi.Tak dopust je zame res užitek in popoln odklop!
Pa se zgražajte!

Hudirja hudirja zakaj vi tem babnicam odgovarjate ki je prava tovarna cveka in pride na net da celi zemlji pove kak je to ona cista pa kako so drugi smrdljivi …Ona pa ne ve da prava smrdljivka je pa ona ker bi
lahko vse ene za drugim obirala ..to so ljubljanske kokosi ki zmeraj in vseskozi cvekajo za hrptom drugih ..Kot ste tako lepo povedali je res da se prav lepo operemo z slano vodo ne cisto ob robu temvec 2 do 5 metrov dalj od plage kjer peska ni vec z vodo mesanega …profitirajte za vas dopust vsak po svoje in se sploh ne opravicujte tej kozi kako zivite med dopustom –ona pa ima rit tak stisnjeno da komaj olive serje

Kakšna umazana ljubljanska kokoš sem šele jaz, ko sem se 2 tedna umivala samo z vodo iz Amazonke :p
Pa ne boš verjela, da sem preživela, smrdim pa tudi ne zaradi tega.


tako je !

Slana oz.morska voda je cudo v zdravstvu. verjemi,da sta tvoja sodelavka in njen moz bolj ociscena tam doli,kot ti doma pod pipo.

New Report

Close