Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sodelavka in prhljaj

Sodelavka in prhljaj

V službi sedim zraven sodelavke, ki ima izredno veliko prhljaja. V 3 letih kar jo poznam sem ji že večkrat skušala na lep način svetovat, pa ne vem kako. Vse okoli nje je belo, bog ne daj, da ima oblečeno kakšno črno majico. Na glavi oz.lasišču ima velike koščke prhljaja. Je poročena, nevem kako, da ji vsaj mož nič ne reče……

Čudiš se, da ji mož nič ne reče. Da ji ti nič ne rečeš, pa ni čudno? Verjetno prav tako ne ve, kako bi rekel, brez da bi jo užalil. Poskusi nekako tako: “moja prijateljica ima ful prhljaja. Ker vidim, da mori tudi tebe, imaš kak nasvet? Si že poskusila kakšen šampon ali kaj podobnega? “

Tako dobiš nekaj informacij, ali jo to sploh skrbi in ali kaj ukrepa, ali se mogoče res trudi, pa je provala vse in nikakor ni bolje. Meni osebno je prhljaj popolnoma odpravil šampon proti prhljaju Recept. Je že veliko let od tega, ne vem če se ga še dobi. Nikar pa ne Head&shoulders. Mi ga je še vsak frizer odsvetoval. Pa ji namigneš, da si recimo slišala da ta in ta šampon pomaga in da si ga svetovala prijateljici. Pa nadaljuješ: “ti si ga že poskusila?” Če boš videla, da se zaradi tega sploh ne sekira, je nima smisla prepričevati, ker ne boš dosegla nič in se boš pač morala sprijazniti.

Čudiš se, da ji mož nič ne reče. Da ji ti nič ne rečeš, pa ni čudno? Verjetno prav tako ne ve, kako bi rekel, brez da bi jo užalil. Poskusi nekako tako: “moja prijateljica ima ful prhljaja. Ker vidim, da mori tudi tebe, imaš kak nasvet? Si že poskusila kakšen šampon ali kaj podobnega? “

Tako dobiš nekaj informacij, ali jo to sploh skrbi in ali kaj ukrepa, ali se mogoče res trudi, pa je provala vse in nikakor ni bolje. Meni osebno je prhljaj popolnoma odpravil šampon proti prhljaju Recept. Je že veliko let od tega, ne vem če se ga še dobi. Nikar pa ne Head&shoulders. Mi ga je še vsak frizer odsvetoval. Pa ji namigneš, da si recimo slišala da ta in ta šampon pomaga in da si ga svetovala prijateljici. Pa nadaljuješ: “ti si ga že poskusila?” Če boš videla, da se zaradi tega sploh ne sekira, je nima smisla prepričevati, ker ne boš dosegla nič in se boš pač morala sprijazniti.
[/quote]

Jaz imam prhljaj, mož ga ima moja mama ga ima, marsikatera prijateljica. Če vprašaš frizerko, ti bo povedala, da imA večina ljudi prhljaj, saj se ga je težko znebiti. Bi rekla, da ima tvoja sodelavka tak problem in da njo njen prhljaj moti še bolj kot tebe. Mene osebno moj prhljaj zelo moti, a več kot to, da si redno umivam lase, ker se na mastnih prhljaj bolj vidi, ne morem narediti.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz imam prhljaj, mož ga ima moja mama ga ima, marsikatera prijateljica. Če vprašaš frizerko, ti bo povedala, da imA večina ljudi prhljaj, saj se ga je težko znebiti. Bi rekla, da ima tvoja sodelavka tak problem in da njo njen prhljaj moti še bolj kot tebe. Mene osebno moj prhljaj zelo moti, a več kot to, da si redno umivam lase, ker se na mastnih prhljaj bolj vidi, ne morem narediti.
[/quote]

Verjetno je odvisno od mnogih dejavnikov, pa vsakemu paše kaj drugega, ampak meni je tisti šampon, ki ga navajam, spremenil življenje.:-)

https://www.youtube.com/watch?v=mN7LW0Y00kE

A je prhljaj?

Kaj če je kaj več?
Mož se ga je znebil z trdim naravnim milom, je pa trajalo 3-4 mesce. Od takrat vsi v družini za pranje las uporabljamo trda mila.
Sodelavka ?
Jaz na tvojem mestu bi ji ze zdavnaj povedala nekaj v tem stilu – opazujem, vidi , da imas mocan prhljaj, tudi moj moz ga je imel resil ga je….. kako pa se ti lotevas tega? In pogovor stece…

Za rojstni dan ji kupi šampon proti prhljaju.

Jaz imam prhljaj, mož ga ima moja mama ga ima, marsikatera prijateljica. Če vprašaš frizerko, ti bo povedala, da imA večina ljudi prhljaj, saj se ga je težko znebiti. Bi rekla, da ima tvoja sodelavka tak problem in da njo njen prhljaj moti še bolj kot tebe. Mene osebno moj prhljaj zelo moti, a več kot to, da si redno umivam lase, ker se na mastnih prhljaj bolj vidi, ne morem narediti.
[/quote]

Sploh ne drži, da ima večina ljudi prhljaj. Jaz sem že več kot 50 let na svetu in nisem ga imela nikoli v življenju. Tudi ljudje okoli mene ne, pa jih veliko videvam. Največkrat je razlog za prhljaj prepogosto in nepravilno umivanje las s slabimi šamponi in premalo spiranja las.

Prhljaj ni neki kar imaš in se ga ne morš znebit. Nanj vpliva tako prehrana in kemija in osebna nega in pripomočki.
Spremenit prehrano, pogosto umivanje ga še poslabša, ugotovit kislost/bazičnost telesa, stran z vsemi kvazi Head&Sholders šamponi in spirat s kamilicami in zamenjat vse krtače in glavnike, vsak uporabljat svojo brisačo, povštre.

in zakaj misliš, da je to tvoj problem???????

Sploh ne drži, da ima večina ljudi prhljaj. Jaz sem že več kot 50 let na svetu in nisem ga imela nikoli v življenju. Tudi ljudje okoli mene ne, pa jih veliko videvam. Največkrat je razlog za prhljaj prepogosto in nepravilno umivanje las s slabimi šamponi in premalo spiranja las.
[/quote]
Tudi jaz sem že v zrelih letih in brez prhljaja. Dobila sem ga enkrat samkrat pri frizerju, kjer niso ustrezno poskrbeli za razkuževanje glavnikov. Je pa trajalo kar nekaj mesecev, da sem se ga znebila.

Sem imela tudi sama tako in sem se umivala in mazala z vsem kar mi je kdo svetoval, ampak luskast prhljaj je bil vsepovsod in sem enkrat pokazala zdravniku in mi je predpisal kremo proti glivicam in Oranozol in je bilo se slabse in je pri ponovnem obisku malo studiral kaj bi in mi je predpisal tonik in kremo proti luskavici in ze po drugi uporabi je vse izginilo in sedaj se mazem samo,ko si umijem glavo in je vse ok. Je skoda govoriti naj se umiva, ker se sigurno in ji rajsi svetuj naj pokaze pri zdravniku.

Oprostite, in kaj ima vas za brigati prhljaj od sodelavke? Nimate svojih problemov v zivljenju za se ukvarjati z njimi?

Ne razumem, res ne, zakaj to tebe moti. Kaj točno te moti. Bolj ko razmišljam, mi ni jasno, zakaj se morate eni stalno ukvarjati z drugimi. Ti nimaš nobenih problemov?!

Moti me, ker njen prhlaj leti vse povsod. Ogabno je. Danes je zamenjala stola. Črne hlače sem imela čisto umazane. Tko, da vse ve, umazanke, ki jo branite f… off.

Če ga ima res tako veliko, da leti naokoli nje vsepovsod kot trdiš.. ima pa mogoče seboroični dermatitis v močno izraženi obliki.. mogoče luskavico..

Pa si ti morda pomislila, da se tudi njej nekaj na tebi zdi obupno, grdo, nagravžno itd.? Pa te na to ne opozarja? Recimo, če bi ti imela nepravilen nos, pa bi ti rekla, da se spodobi, da greš h kirurgu….Jaz imam sodelavko, ki je precej debela, pa mi še na misel ne pride, da bi ji svetovala kakšno dieto. Sama nosi svoje kilograme.

No, jaz te pa razumem. Vsake toliko srečam bivšo sošolko in se ne morem nazijat, da ima po 20. letih še vedno enako prhljajaste in mastne lase. Grozno! Pa dela v trgovini, z ljudmi, ne razumem, da ji sodelavci nič ne rečejo. Jaz sem človek, ki vedno pove, kar misli, zato imam pa pač samo 3 dobre prijateljice. So ti zgoraj lepo svetovali, kako previdno načni pogovor o tem. Pa kar pogumno. Ker če te toliko moti, te bo motilo čedalje bolj in bolje in tudi ker prhljaj ni higienski in pika.

Lahko ni higienski, a tisti s suho kožo ga imamo pogosto in ni se ga enostavno znebiti. Kaj naj???

Nimam te nadloge, a baje zelo pomagajo šamponi Dvorca Trebnik.
Sploh menda pomarančni.
Ga ne morejo prehvalit.
Mogoče info komu v pomoč.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

A v pisarni nekateri skupaj sedite kot v kinu al pa doma na kavču ob odprtem oknu s prepihom, kjer pol najmanj listje skoz okno not leti.
Če ima nekdo toliko prhljaja, da bi ga izvažal s šajtrgo, je pa za k doktorju. Tko kot gre tisti, ki na obrazu nima zgolj mozoljčka.
Ker živčnost povzroča tudi prhljaj, avorica, pazi da tudi ti ne dobiš, ker potem te bo še kaj drugega motilo. In kaj boš, ko ti stolov zmanjka?
Mogoče se sama zdravstveno kako spopada, pa ji ni prijetno.
Mogoče pri sodelavkah ker moti kriv nos druge sodelavke, ker ji njen nos kvari pogled na idilično naravo skozi okno. Najbolje, da gre k plastiku menda.
Sicer pa, lahko napišeš na vrata pisarne, da naj vsak za sabo pospravi, pol jo pa usekaj, da se zaradi njenega snega na glavi vsak dan po rit sankaš po njem.
Spomnim se primera, ko je ženska hotla le veselje delit z drugo in vpraša, o kdaj pa pričakuješ, ona pa, kaj pa, a kdaj bom shujšala, ker sem se sam zredila.
In če imate tolk stolov na razpolago, naj ti pa še kakšno pisarno dajo. Če v tvoji pisarni res tako sneži.
Še dobro, da nima mozoljev in bi kraste stran letele. Nasvet bi bil lahko sprehod med malico v kakšno fensy drogerijo po nasvet. Če ji ga sama ne bi mogla podati.

New Report

Close