Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sodelavke ne morejo verjet, da se veselim hčerkine nosečnosti

Sodelavke ne morejo verjet, da se veselim hčerkine nosečnosti

Ja, brez službe pa noseča. Bodo že drugi skrbeli za njenega otroka. Odlična prihodnost.

Avtorica, tole si večkrat preberi, nujno[/quote]

Ja, boljš, da počaka še 20 let… Ima stanovanje, starejšega fanta, mamo, ki je pripravljena pomagat – to je dovolj, nekako bo šlo. Eni si res radi planirate celo življenje, potem pa ste začudeni, da ni tako idealno.

Ja, boljš, da počaka še 20 let… Ima stanovanje, starejšega fanta, mamo, ki je pripravljena pomagat – to je dovolj, nekako bo šlo. Eni si res radi planirate celo življenje, potem pa ste začudeni, da ni tako idealno.[/quote]

Veš kaj, otrok rabi določena sredstva. Ne pa, da se ga obesi starim staršem na vrat, da srkbijo zanj.
Sem otrok matere, ki je zanosila prehitrro, preden so bile take stvari pošlihtane. K sreči je imela vsaj službo. Če že bivališča nismo imeli spodobnega. In ja, je grozno. Ob njeni mini plači je bilo zelo zelo težko preživeti.
Si ne predstavljam, da ne bi mama imela vsaj te minimalne plače.

Ja, boljš, da počaka še 20 let… Ima stanovanje, starejšega fanta, mamo, ki je pripravljena pomagat – to je dovolj, nekako bo šlo. Eni si res radi planirate celo življenje, potem pa ste začudeni, da ni tako idealno.[/quote]

AJa, pa ona nič nima. Vse imajo drugi. Naslanja se na druge.

Hči ni samostojna, študirala bo, živela bo pri starših, mama bo dopust ponucala za oskrbo hčere in vnuka, pa verjetno bo še marsikaj, kar bo padlo na stare starše.
Ne komentiram, kaj si mislim o tem, samo tu pa res ne bi rekla, da gre za samostojno osebo, temveč za osebo, ki se bo nekomu obesila na hrbet, pa očitno niti ne sama.[/quote]

Razmišljam podobno. Jaz se ne bi veselila vzgajanja še enega otroka, saj sem svoje že vzgojila.

Tako, avtorica. Pedenaj jih od spred in od zad, živi jih (vsaj hčerka verjetno nima rednega dohodka), sicer pa jih pusti čisto pri miru.

Tudi jaz bi bila srečnejša, da bi moja hči imela otroka po srednji šoli kot pa, da bi ga imela po 30-ih. Jaz sem imela hči pri 22-ih, ko sem še bila študentka in sem normalno zaključila šolo in sem se zaposlila in do danes neprekinjeno(na srečo) delam. Tudi moj partner je takrat imel sam službo, jaz pa ničesar. Pri njegovih sva imela za 1,5 leta dve sobi nato sva odšla v najem. Pa naju ni nobeden finančno zalagal ali kaj podobnega. Za hči nisem nikoli kupovala fensi vozičkov, …ampak sva si nekaj izposodila in je šlo. Danes po 17-ih letih nam nič ne manjka, sva kljub otrokoma oba diplomirala in si ustvarila lep dom. Jaz ne vem kaj je nekaterim, ki se zgražajo nad takim načinom življenja. Ali je boljše, da otrok študira, doma nič ne dela in je doma do 30 in več, sam da študira pa četudi potem ne dobi službe in se zabava naokoli? Res pa je, da bi tudi jaz v vašem primeru ponudila pomoč v smislu stanovanja in mogoče bi še kaj naredila, sicer pa bi ju spodbujala, da se osamosvojita in jih ne bi preveč razvajala. Pa veliko veselja z vnučkom.

itak, da se veseli, kaj bo rodila pri 40 kot nekatere, halo???Srečno!!!

Šola ji ne bo šla zato je bolje, da se ne obremenjuje z njo in naj eno leto pavzira šele nato naj razmišlja naprej.
Edini pameten komentar je dal-a pravljica, ki je ni in ga je potrebno upoštevati zelo.

Potem pa ostali

“Ja, brez službe pa noseča. Bodo že drugi skrbeli za njenega otroka. Odlična prihodnost.” Ja in vedno v življenju lahko izgubiš službo, porodniška gre v vsakem primeru iz države, če je zaposlena ali ne. In če se lahko tako množijo romi ne vem zakaj se ne bi še domači.

“Razmišljam podobno. Jaz se ne bi veselila vzgajanja še enega otroka, saj sem svoje že vzgojila.” Slaba babica in kako naj te bodo potem vnuki veseli???

“Mama se bo vtikala v nih? Kaj je vecje vtikanje v cloveka, kot da se naselis pri njem? In potem se bo mama vtikala v njih?” Če misliš da je vtikanje naseliti se pri nekom, dovolj je že če si sosed se vtikaš s svojo motorno kosilnico vsakotedenskim čiščenjem z visokotlatnim čistilnikom, motorno žago…..

Avtorica pusti vse te škodoželjne slovenceljne s svojimi kapricami in pravili. Če je dano vzemi in uživaj nekateri tega veselja ne bodo nikoli dočakali. In še en plus mogoče boš celo nekoč prababica ali celo praprababica tudi to je dosežek, skupinska slika 5ih generacij 😉

Najprej čestitike za vnika. Nisem brala vseh odgvovrov vendar bi ti nekaj predlagala. Ne vzemaj mesec dopusta ko bo hči rodila. Čeprav dobo živeli v vaši hiši naj bodo svoja druživa naj živijo po svoje. To ne pomeni da ne smeš pomagati pač pa pomeni da nisi ti tista ki skrbi za vnuka in dela namesto hčere. Hči in njen partner sta polnoletna in sta sposobna sama skrbeti za svoje otroke, verjemi da bosta dobro poskrbela, brez vmešavanja enih ali drugih staršev.
Vmešavanje staršev je veliko breme za mlado družino in lahko povzroči dosti večje težave kot pa katerikoli drugi problem. Mladi starši so razdvojeni po eni strain jih moti da je skoz nekdo pri njih in dela namesto njih kot da sami niso sposobni po drugi strain pa jim težje kaj rečejo, kaj ti bo rekla saj si njena mama pa še streho nad glavo jima daješ.

Joj, česa vsega ne preberem tule! Vsak naredi po svoje, življenje je umetnost in če se jim tako zdi prav, zakaj pa ne. Lepo pa je, da so enotni, da bo otrok prišel na svet ljubljen in zaželjen, in da bodoči mamici (ki je resda malce zgodnja in ki je verjetno potrebovala veliko poguma za takšno odločitev) stojite ob strani. Tako mamo bi si želel vsak. Materialne dobrine pa zdaleč niso vse na tem svetu.

Iz srca in iskreno čestitam bodoči babici in veeeeliko cartanja in srečnih trenutkov v novi vlogi želim!

New Report

Close