Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Šola noče zagotoviti kosila

Šola noče zagotoviti kosila

Ne, juha in sladica pač nista obvezni. Sploh sladica ne. In ob zgoraj navedenem jedilniku je vsak dan lahko poleg solata (poleg testenin, krompirja, rižote). Kaj v navedenem je pa zate instant? Krompir? Riž? Ričet ali segedin?
In obregaš se ob eno hrenovko tedensko in eno tuno v dveh tednih? Resno? Btw; kje pa je navedena kupljena omaka iz kozarca?

Tole zgoraj je (ob predpostavki da to pač ni edina hrana, ki jo poje dnevno) čisto soliden jedilnik, daleč od instant (ok, razen ene juhe iz vrečke), ki presega jedilnike mnogokatere mone tule gor.

Pa kaj se zdaj vpikujete v tale primer jedilnika?! Kot razumem, je bil naveden le kot primer kaj vse otroci pri tej starosti komot zmorejo. In še res je.

to?

V mojih osnovšolskih časih (osemdeseta leta) sem imela malico ob 10.30 in ob pol enih imela prevoz, doma bila nekje ob 13.30 ali dveh. Šele doma me je čakalo kosilo.

V srednji šoli sem šla od doma pred pol šesto, do avtobusa pol ure peš, nato vožnja eno uro z avtobusom, malica ob 9.30. Ob 13.30 avtobus in spet ena ura vožnje in nato še skoraj ura hoje do doma (za nazaj je bilo več, ker je bila hoja v hrib). Domov sem prišla ob 15.30 in šele takrat imela kosilo. Včasih sem ob izstopu iz avtobusa vzela kakšno frutabelo, sicer pa preživela ob malici.

Samo za ilustracijo avtorici 😉


Oprosti, ampak meni se to ne zdijo ustrezni obroki za mladega najstnika. V teh tvojih jedilnikih ni praktično nič zelenjave, ni solate. Toliko star otrok potrebuje kompletno kosilo, ki vsebuje tudi dovolj zelenjave, ne pa samo nekih instant obrokov.

Kompletno kosilo sestavljajo juha, glavna jed s solato ter na koncu še kakšen priboljšek. Ne pa testenine s kupljeno omako iz kozarca ter tunino iz konzerve. Taka rešitev je OK za kakšen dan, ne pa za dva meseca. Solata bi morala biti na jedilniku vsak dan, ravno tako zelenjavna priloga ter po možnosti (zelo priporočljivo) še juha, skuhana iz dovolj sveže zelenjave.
[/quote]
Ah, ja! Spet in še enkrat,ukinit je treba ves ta futr na katerega računajo slovenceljski starši. V vsej severni Evropi v šolah ni kosila, pa otroci očitno preživijo. Zjutraj spodobno zajtrkujejo, potem pojejo en šnit pice okoli 13 ure, ostalo pa po 17 uri doma. In vsi so po tvoje nezdravo hranjeni, skoraj napol mrtvi. Pa kje ste se nore babe vzele? Juha iz sveže zelenjave? To otroci pri 12- 15 letih jedo! Malo morgen! In zato ukinit futr, študentske bone, vse kar se hrane tiče. Boste že doma nahranili svojo otročad, saj je vaša!


Jaz sem par let starejša in ja, kosila so bila tudi na naši šoli (center Ljubljane), jih je bilo pa treba plačat, ni bilo subvencioniranih.
In prvi post se bere kot da avtorico bolj skrbi to, da bodo šla subvencionirana kosila v nič kot da bo hči lačna.

Veš kaj, vsak dan kuham za naslednji dan. Moj otrok je kosilo ob pol štirih, ko pridemo domov. Pa bi mi bilo enostavneje (ne pa ceneje) naročiti kosilo v šoli, kjer delam.
Ti se pa repenčiš, ker tvoja hči ne bo mogla jesti na moj račun?!

Šola načeloma niti ni dolžna zagotoviti kosila, ampak malico. Subvencijo naj vam upoštevajo za malico, dokler šolska kuhinja ne obratijo. Vsekakor pa to niti ni samo vaš problem, ampak problem vseh staršev – na prvem roditeljsem sestanku, na svetu staršev, svetu šole je potrebno malo pobarat pa tudi na občino – mogoče pa že iščejo rešitve za nastalo situacijo, pa vi še ne veste. Vsekakor pa je potrebno šolske kuhinje po precej šolah obnovit.


Oprosti, ampak meni se to ne zdijo ustrezni obroki za mladega najstnika. V teh tvojih jedilnikih ni praktično nič zelenjave, ni solate. Toliko star otrok potrebuje kompletno kosilo, ki vsebuje tudi dovolj zelenjave, ne pa samo nekih instant obrokov.

Kompletno kosilo sestavljajo juha, glavna jed s solato ter na koncu še kakšen priboljšek. Ne pa testenine s kupljeno omako iz kozarca ter tunino iz konzerve. Taka rešitev je OK za kakšen dan, ne pa za dva meseca. Solata bi morala biti na jedilniku vsak dan, ravno tako zelenjavna priloga ter po možnosti (zelo priporočljivo) še juha, skuhana iz dovolj sveže zelenjave.
[/quote]

Saj to je za vmesni, premostitven obrok, potem bo pa menda mama še kaj bolj zdravega skuhala, če sicer res tako zdravo jejo, a ne?

Pa še to – vedno beremo, kako nezdravo se otroci prehranjujejo v šoli, zdaj bo pa naenkrat malodane zdravje celotne generacije ogroženo, ker dva meseca ne bo šolskega kosila (ki ga večina itak podolgem in počez skritizira).

Sprasujem se,zakaj imas otroka,ce ga ne mores vzdrzevati,pred 45 leti,ni bilo v vseh solah kosil,pa sem prezivela jaz in se kdo..in ni bilo taksnih ugodnosti,kot jih imate zdaj..bruha se mi kar si napisala..vse bi radi zastonj..

Saj to je za vmesni, premostitven obrok, potem bo pa menda mama še kaj bolj zdravega skuhala, če sicer res tako zdravo jejo, a ne?

Pa še to – vedno beremo, kako nezdravo se otroci prehranjujejo v šoli, zdaj bo pa naenkrat malodane zdravje celotne generacije ogroženo, ker dva meseca ne bo šolskega kosila (ki ga večina itak podolgem in počez skritizira).
[/quote]

😉

“Pa še to – vedno beremo, kako nezdravo se otroci prehranjujejo v šoli, zdaj bo pa naenkrat malodane zdravje celotne generacije ogroženo, ker dva meseca ne bo šolskega kosila (ki ga večina itak podolgem in počez skritizira).”

Čisto resnično napisano. Sama kuham vsak dan, ampak grem večkrat pogledati šolski jedilnik zaradi same ideje, kaj naj pripravim in ne redko se zgodi, da jemo doma enako, kot so skuhali v šoli za kosilo. Jedilniki so dobro pripravljeni – doma pripravljeno kosilo ima tako prednost edino zaradi svežih in doma pridelanih sestavin.

Saj ne ni za verjet..eno banano ji daj v torbo,da ne bo slucajno umrla od lakote😁😁..haha..zatrka ne more jesti..kar si vzgojila to imas. BRAVO.


Oprosti, ampak meni se to ne zdijo ustrezni obroki za mladega najstnika. V teh tvojih jedilnikih ni praktično nič zelenjave, ni solate. Toliko star otrok potrebuje kompletno kosilo, ki vsebuje tudi dovolj zelenjave, ne pa samo nekih instant obrokov.

Kompletno kosilo sestavljajo juha, glavna jed s solato ter na koncu še kakšen priboljšek. Ne pa testenine s kupljeno omako iz kozarca ter tunino iz konzerve. Taka rešitev je OK za kakšen dan, ne pa za dva meseca. Solata bi morala biti na jedilniku vsak dan, ravno tako zelenjavna priloga ter po možnosti (zelo priporočljivo) še juha, skuhana iz dovolj sveže zelenjave.
[/quote]

A ne me jebat. A bo sončku krona z glave padla, če si bo zraven otrebil nekaj solate ali narezal paradajz ali papriko ali kumaro ali pa, o groza, pripravil celo kakšno prikuho iz zelenjave?
Bo prej nesposobnim mamam, tistim, kjer se doma ne kuha, ker v hladilniku seveda ni sestavin…

😉

“Pa še to – vedno beremo, kako nezdravo se otroci prehranjujejo v šoli, zdaj bo pa naenkrat malodane zdravje celotne generacije ogroženo, ker dva meseca ne bo šolskega kosila (ki ga večina itak podolgem in počez skritizira).”

Čisto resnično napisano. Sama kuham vsak dan, ampak grem večkrat pogledati šolski jedilnik zaradi same ideje, kaj naj pripravim in ne redko se zgodi, da jemo doma enako, kot so skuhali v šoli za kosilo. Jedilniki so dobro pripravljeni – doma pripravljeno kosilo ima tako prednost edino zaradi svežih in doma pridelanih sestavin.
[/quote] 👍👍👍👍👍

Provokacije mame, ki živi od socialne in otroških dodatkov, pa od preživnine.

Ne na OŠ, ki jo omenjate in vemo katera je, ne bodo tudi učitelji dobili kosila. Kuhinja je pač v popolni prenovi, v vrtcu ne morejo kuhati še za otroke v šoli in tako bodo pač vsi malo potrpeli, saj ne bo konec sveta. Tako kot učitelji, naj si tudi otroci prinesejo kaj s seboj.

New Report

Close