Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sorodnici sem na sliko hčerkic napisala, da je debela in zdaj je cela štala

Sorodnici sem na sliko hčerkic napisala, da je debela in zdaj je cela štala

Zelo drži.

Drži, ampak tega se ne dela tako, da ljudem javno na facebooku šinfaš otroke. Pa čeprav ni njihova javna hvala otrok na facebooku nič manj trapasta.

Imam prijateljico, ki je že babica. Tudi ona objavlja slike vnuka, ki je tudi debel. Rees debel. Odzivov na sliko je bilo malo, par ljudi je lajkalo, dva komentarja. Jaz sem ji napisala: močan fant.

Načeloma se strinjam, da so bolj polne ženske lahko še kako hudo privlačne in oblegane s strani moških, ker imam eno znanko, ki se moških otepa, pa ima še vedno na vsakem prstu vsaj po tri. Je urejena, vedno upedenana v nulo, okusno našminkana in oblečena, ko sedi sama v kakem lokalu na kavi, ji pogosto pristopi kak tip, mlajši in starejši od nje. Skratka, tudi bolj polne ženske so lahko moškim privlačne.

Ampak ne strinjam se pa s tem, da se že majhnim deklicam vbija v glavo, da je lepota nek ideal, ki ga morajo doseči in poskušati doseči celo življenje, da je lepota kvaliteta, da je lepota uspeh in podobno.
Samozavest se lahko in naj bi se dvigovala na druge načine in naj bi spodbujala druge človeške kvalitete, ne pa zunanjo lepoto.
Meni osebno je grozno, ko slišim, kako 6 letnica joka mami, da ima grde noge, ker nima tako dolgih kot Barbika. Kaj delamo tem otrokom?!?!

Eden je moral povedat. Jaz se ponavadi sicer ugriznem v jezik ampak težko gledam te princeske, katerim matere vse v rit vtaknejo pa v usta tudi.
Niti ne vidim vzroka za užaljenost, če je nekdo debel je debel, tako kot ima nekdo rjave lase.

…dobro napisano!

Posebno primerjava v zadnjem stavku je zanimiva!

Prav je ,da si ji odprla oči saj tudi za otrokovo zdravje ni dobro ,da je preveč zalit .
Danes je skoraj polovico otrok ali več predebelih .Ko se tehtajo na šolskih pregledih
lahko povem ,da je več kot pol otrok predebelih .In bi bilo res dobro ,da se staršem
to pove zelo kmalu za dobro otroka in njegovega zdravja .Ne zaradi lepote in kaj bodo
drugi rekli gre se za otroka in odgovornega starša .Čeprav si sedaj malo osovražena pri
vsej žlahti ne skrbi vse se bo to pozabilo .Drugič rajši mamici napiši na e pošto ali povej
v obraz svojo misel in res ne na javnemkraju .Samo to je bila napaka ,da si napisala na
javnem kraju nič drugega .Ker z to debelostjo samo škodujejo svojemu otroku .
Ti se pa ne sekiraj ,ko te bodo rabili te bodo prav hinavsko povabili na kavo .Vem kake so
žlahte jih mam v malem mezinčku .;-)

aha, in vsi vi, odrasli, ne otroci, torej zreli ljudje, ki znate sprejemati kritiko, resnico, drug pogled, bi seveda mirno sprejeli, če bi vam kdo drug, prav tako odrasel, v obraz povedal, da ste debeli/prekljasti/mozoljasti/imate noge na o/ste grdi kot smrt/imate velik nos/čudne oči/dlačice po obrazu/… na vsakem se najde napaka. vi bi, vzvišeni nad hinavščino, seveda, hvaležno sprejeli te iskrene besede in se mu zahvalili, ker vam je odprl oči. seveda bi. in takoj jutri začeli športat, kupovat kremice, se naročili na lifting, vpeljali dieto, masirali podplate. ker veste, da je to vse dobronamerno. do konca življenja bi prijateljevali s to osebo in jo naprošali, naj vam pove, kaj vam še manjka.

zato tudi ne razumete, da morda o otroku tako vseeno naj ne bi govorili, in da pri tem, ko mati reče, da je njena hčerka lepotica, ne gre za to, da primerja fizično lepoto z miss sveta. ker vam so mamice odkrito povedale, da ste grdi, kajne?

kje pa piše, da so vse princeske suhe?

Da si kaj takega slišala, ti pa res ne verjamem :))))

Sama se držim pravila, da če nimam nič lepega za povedat komu – torej narediti kompiment, ker se mi nekdo ne zdi lep, potem sem raje tiho. Drži se tega. Popolnoma razumem to tvojo sorodnico, sama bi bila tudi užaljena, še posebno če si res tako nadaljevala kot si.

Hvala bogu, da si ji povedala, kar so sicer mislili vsi, pa so lepo hinavsko stiskali lajke in pisali komentarje v nasprotju s svojim mišljenjem. Tu ne gre za napad na otroka, pač pa na mamo, ki dela traparije. In zakaj bi morala biti užaljena, če si ji posredovala samo resnična dejstva? Pač je otrok debel in debelost nikoli ni šla skupaj z misicami. To je približno tako, kot če bi učiteljica v šoli staršem otroka, ki nima blage veze o ničemer, ves čas govorila, kako dober učenec je. Saj bi v nasprotnem primeru lahko ranila njegovo nežno dušico in seveda prizadela starše, ki se z resnico težko sprijaznijo. Njihovi otroci so pač najboljši oz. najlepši, kot pravite nekatere.

Jaz dam pa avtorici popolnoma prav. Če je ta mama red pretiravala z vsemi slikami in hvalami in izpostavila svojega otroka na FB, lej potem lahko pričakuje tudi kakšen ne všečen komentar. Avtorica si kar si in to si povedala, verjemi, da 10 tet misli enako kot ti, vendar hinavijo. Pa naj. Ta zadeva se bo polegla in bo minilo, ti pa bodi vedno odkrita.

Joj ti si pa res diplomat! Al’ bi napisala številko od dietetika. Če ima tako debelega otroka, prav pametna najbrž ni in sploh ne bi dojela zakaj gre.

Si pač edina pogumna v celem sorodstvu, nekdo mora biti da komu postriže peruti da ne leti v nebo.

Da si kaj takega slišala, ti pa res ne verjamem :))))[/quote]

Verjemi, da 3/4 deklic želi biti podobnih Winxicam. Ni niti malo smešno!

Po petih IVFjih sem se zredila za celih 8 kg. Prej 55kg, potem 63.. Pa mi je ena zapita, zgubana sodelavka rekla: Kako si se pa ti zredila! Pred gručo drugih. Sem ji samo odgovorila, da se eni redimo, drugi pa starajo. In je utihnila.

Kaj vam ni jasno – biti debel ni zdravo. Mati bi morala poskrbeti za otrokovo in svojo telesno aktivnost in prehranjevanje v mejah normale.

V našem svetu sploh ni dobro več odkrito govoriti. Včasih bi tudi jaz kaj napisala, sedaj, ko sem starejša pa raje preskočim in si mislim svoje. Je pa v našem sorodstvu tako, da si take stvari povemo v obraz. Ko nisem uspela shujšat po porodu, sem sploh od ta starih tet nonstop poslušala, kdaj bom pa shujšala. Ne vem, sama ne bi vzela za slabo, če bi mi kak žlahtnik rekel, da mora moj otrok shujšat. Je pa res, da so moji otroci prej presuhi kot predebeli, so pobrali gene od očeta :-). Na srečo nimam takega sorodstva, po moževi strani pa so vsi samo lepi, kar težko prenašam ta cukr. V našem sorodstvu se nihče ne bi sekiral zaradi takega komentarja, po moževi strani, pa bi lahko nastala dolgoletna zamera. Ampak nimajo navade vsako stvar objavit na FB, tako, da ni panike.

Jaz verjetno ne bi napisala, sem ti pa fauš, da maš jajca in rečeš bobu bob.

Pa dajte ljudje, problem je mat, ki svojega otroka (nič krivega in dolžnega) izpostavlja (čist brez potrebe) na FB. Ne more bit problem en odkrit komentar. Jasno, je neokusno o otroku tako javno razpravljat, ampak kdo pa je menil, da je to primerno?

New Report

Close