Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Soseda je oklofutala hčerko, ki ji je samo nazaj povedala, kar ji gre

Soseda je oklofutala hčerko, ki ji je samo nazaj povedala, kar ji gre

Povem vam svojo zgodbo, vsak pa lahko zase ve kaj bi naredil in kaj ne. Živimo tudi mi v eni primorski vasici strnjene oblike (priselili smo se iz Kopra) v bajti na koncu ulice, tako da imamo svoje dvorišče in svoj mir. Da bi prišli do bajte pa moramo mimo stanovanjske hiše po ozki ulici. V pritličju te stanovanjske hiše živi najbolj betežen ištrijan star okrog 70 let. Ta človek prihaja na vrata in na okno za vsak drek. Kot, da je bil zaposlen v UDBI svoj čas. Poleg tega je začel napadati moje otroke, da naš pes serje pred njegova vrata, kar ni res, ker psa spuščamo na ograjeno dvorišče ali pa peljemo na sprehode in redno čistimo za njim v kolikor se pokaka, ker smatramo, da je to del kulture, če imaš psa. Torej nekaj časa je napadal otroka okrog 10 let stara in potem je eno jutro zaparkiral ulico, ki je javna pot do naše hiše, ko sem otroke moral peljat v šolo. In to počne zanalašč, ženo je parkrat zaparkiral in se ni pojavil tudi 30 min po tem, ko je ona trobila, no tokrat je zaparkiral mene. Parkrat sem potrobil in nobenega odgovora. Počakal 5 min. Nato sem stopil iz vozila in mu začel trkat na vrata. Nakar je frajer odprl vrata in se začel dreti kot neprišteven in stegovati roke proti meni. Ker poznam tehnike samoobrambe sem ga v 2 potezah nevtraliziral in držal v policijskem prijemu. Rekel sem mu, še 1x napadi otroke, zajebavaj želo al pa mene in te bom ubil kot psa. Od takrat je mir. Ampak vsak ve po svoje…

In to je točno to, kar jaz pravim. Če bi ženica iz zgornje pravljice kaj takega zabrusila najstnici, ne bi bila avtorica čisto nič presenečena, ker bi ta baba to počela ves čas in to vsem v okolici. Bolniki pač. In s takim se nimaš kaj prepirat, če ti nič konkretnega ne naredi, ker ni ne konca ne kraja in ker ne dosežeš nič. Če kaj pripomni, greš pač dalje, nima smisla z njim besed izgubljat. Če si normalen. Če bi se pa najstnica zaradi take brezvezne pripombe vrgla v prepir s to bolnico, je pa tudi ona sama izrazito težavna. Če bi to zabrusila tej sosedi, bi čisto zagotovo imela tudi doma glavno besedo, bogve kako bi šele mater obravnavala. Taki najstniki so vsi po vrsti težki in bi bil tej avtorici tale prepir najmanjši problem.

Drugo je, če te tak psiho do te mere zajjebava, da ti dela škodo, prepreči dostop do tvoje parcele, te nalašč zaparkira itd. Potem pač nimaš druge opcije kot stvari razčistit. No, lahko bi tudi klical policijo, ampak pri takih osebkih si policija itak podaja kljuko, narejenega pa nikoli ni nič. Znajo ti svetovali, da vloži tožbo, hehehe. Kaj hočem povedat? S takimi bolniki se zapleteš res samo takrat, ko je nujno potrebno, drugače ga preslišiš. Če si normalen. Če si pa tudi sam bolnik, pa seveda ne bo ne konca ne kraja prepirom, policiji in tožbam.:)) Ti si okej rešil, s takimi je treba samo tako, da se prestrašijo.

Tale avtorica iz izhodiščne zgodbice nam pa hoče prodati štorijo, da gre za sosedo, ki je drugače zdrava, čisto slučajno je s cipo primerjala njeno hčer, drugače tega ne počne, njena hčer, drugače izredno vzgojena, jo je pa tudi obsceno napadla s tem, da se je f***** okoli, kar tako pač, ker v drugih primerih je pa punca vzor dobre vzgoje. Ni nobenih šans, da bi se zadeva tako odvijala. Ker če bi se, bi bili obe, tako soseda kot hčera, bolnici.

Edini pametni komentar, kaj koga briga kako se punca oblači, to je njeno telo in njena odločitev…

Če bi pri 17 imela spolne odnose z 38 letnikom, to ne bi bila nobena pedofilija, kvečjemu bi se lahko reklo, da je čudno, ne ravno primerno, itd. Pedofilija pa je do 15 leta. Kaj potem če imata spolne odnose fant in punca, ki sta par, ona 17 in fant 18, je on pedofil? Ignorirati pa ne pomeni nujno požreti. Če ti na to tako gledaš, ok, ampak zame to prej pomeni pokazati, da si preveč inteligenten, da bi se spuščal na tak nivo. In ponavljam, ne vemo, kaj se je v resnici zgodilo. Ti avtomatsko kriviš ta staro, njene plati zgodbe pa ne vemo. Jaz vseeno malce dvomim, da je ta mala tako nedolžna žrtev. Ima prav gotovo tudi sama svojo hudobno in predrzno stran. Kakorkoli že, ostajam pri mnenju, da sta obe eni kuri.
[/quote]

Samo pedofil lahko reče, da to ni pedofilija, kako je odraslemu moškemu normalno, da seksa z maldoletnico, in ne ni enako, če ima moški 18 ali pa 38 let… ogabno

Jaz bi jo tudi in še tebe zraven.

Jaz tudi nobenemu ne rečem da je grd, ampak “da izgleda kot Bedanc”. Pa tudi nobenemu ne rečem da je debel – le kulturno vprašam “če se mogoče redi za koline?” Pa tudi nobenemu ne rečem da je neumen – le “domnevam, da je tvoj intelekt na nivoju šraufštoka”.

Potem pa čakam, da me nekdo obtoži za bedaka – potem grem pa na drevo in gor jokam cel teden dni kakšna krivica se mi godi. Ker ljudje ne razumejo razlike med vprašanjem, domnevo, mišljenjem in primerjavo z obtožbo.

Zakaj je tvoja hči bila tako blizu te stare ženičke, da jo je ta vsa okorna, zdelana uspela pritisnite na gobcav jezik? Ker dvomim, da je starka pospešila korak za njo….drugače pa ti kar veselo pot pod noge, pa, da še slišiš drugo plat zgodbe!

Samo pedofil lahko reče, da to ni pedofilija, kako je odraslemu moškemu normalno, da seksa z maldoletnico, in ne ni enako, če ima moški 18 ali pa 38 let… ogabno
[/quote]

Seveda je isto. V obeh primerih polnoletna oseba seksa z mladoletno.

Glej, spet razvijaš. Nekatere pri 70-tih zgledajo še zelo ok, kdo pravi, da je dementna. Veš, imam 57 let, 70 meni ni tako zelo “starka”. Seveda vem, da še mlajši osvajajo vse sorte, ampak ti ne veš, ali je to v tem primeru res tako, kakor tudi jaz ne. Predstavljam si povprečno 17-letnico, ki pa ni osvajalka kolajn. Sicer pa sploh ne govorimo o fizični moči tukaj. Saj se nista stepli. Ena je drugo kresnila, druga ji pa ni vrnila. Če pa misliš, da bi jo lahko ustavila … je pa daleč od fizične moči to vprašanje. Predvsem mislim na element presenečenja. Punca pač ni pričakovala fizičnega napada in se ni mogla ubranit, tako da ta argument razlike v letih nima resne teže.

Seveda sem takoj pomislil, da od te ženske ne bi dobili nič, ker je verjetno na mizerni penziji, mogoče sociali, ker bi sodnik rekel ok, pomirite se & that’s it. Ampak govorim malce splošneje. Kaj pa, če bi imeli 40-letnega desca v igri? Če še sam malo razvijem po svoje. V resnici bi jaz verjetno, ko bi mi hči povedala svojo verzijo, šel do te ženske, preveril pri njej, kako je bilo, pa če je bilo kot je bilo povedano, bi jo še jaz tako nakuril, da bi se polulala tam. To bi bilo pa tudi vse.

Em, če pa še malo naprej razvijem: kdo pa pravi, da takoj, ko bi odprla vrata, da se mi ne bi opravičila, da je reagirala v afektu in ve, da ni bilo prav in, da se opravičuje. Potem bi šli pa na kavo skupaj, po mojem. Samo, kolikor sam poznam take bizibadije … najmanj verjetna možnost.
[/quote]

Tolk zagovarjaš to 17 letnico. Se pa vprašaš kako ta smrklja sploh ve, kakšna je bila nekoč ta starka? Kako lahko obsoja za tisto… čula…kazala….starka pa je videla kako je oblečena?

Mami…a hčeri razlagaš, kaj je kdo počel, ko je bil mlad? Za celo vas? Saj veš kaj pravijo…pometajo pred svojim pragom, pa ti nikoli ne bo dolgčas.

Tolk zagovarjaš to 17 letnico. Se pa vprašaš kako ta smrklja sploh ve, kakšna je bila nekoč ta starka? Kako lahko obsoja za tisto… čula…kazala….starka pa je videla kako je oblečena?

Mami…a hčeri razlagaš, kaj je kdo počel, ko je bil mlad? Za celo vas? Saj veš kaj pravijo…pometajo pred svojim pragom, pa ti nikoli ne bo dolgčas.
[/quote]

Vidiš, že tvoja dikcija, 17-letnica, smrklja … na drugi strani starka … torej nekaj, kar ima že by default pravico do česarkoli, saj je starka, uboga in šibka … Današnja mladina je itak vsa gnila in zblojena, a ne de?

Zame sta to enakovredni osebi A in B. Torej A je videla, kako je B oblečena. Po tvoje ima A zato vso pravico napasti B, ker je po njenem oblečena kot ku.rba. Napasti, ker če začneš na tak način, je to žaljivo, ozmerjala jo je. Brez kakršnekoli pravice in povoda. B se je po pravici čutila napadeno, razžaljeno, osramočeno … odbrusila ji je nazaj to, kar je slišala od drugih. Ali je res ali ne, ni tako zelo pomembno. Odzvala se je in branila se je. Pošteno. Z veliko več pravice kot se je A lotila nje. B je bila izzvana, a ne. Da pa je bilo po vsej verjetnosti res, kaže že to, da ji je A primazala klofuto. B je po mojem zadela v center. Toliko o pometanju pred svojim pragom. A je storila prvi korak, ki je nesprejemljiv sam po sebi, potem pa še eskalirala s fizičnim nasiljem, kar je še veliko hujše. Kadar je A odrasel človek, B pa mladoletna oseba, z A celo nikakor povezana, tuj otrok … je fizično nasilje svetlobna leta od verbalnih spopadov. B je reagirala pravilno, ni odgovorila s fizičnim spopadom, ampak se je umaknila k staršem. Upam,da bodo reagirali pravilno. Edino pravilno pa je, da “starki” onemogočijo nadaljnje nadlegovanje “smrklje”. Jaz bi to brez dvoma dosegel. Tako ali drugače.

Pa še tole, kar sem sicer že napisal tukaj: mnogo bližje sem po letih “starki” kot “smrklji”. Imam 57 let, ampak bi se počutil kot totalen debil, če bi ravnal tako kot ta “starka”.

Ta razprava je postala brezplodna. Ponavljajo se iste neumnosti, ki jih moram ponovno secirat, zato se ponavljam tudi sam. Vse, kar še kdo lahko tukaj napiše je variacija na omejeno gledanje na stare in mlade ter pravice, ki naj bi iz tega izhajale. “Starka” nima prav nikakršne večje veljave kot “smrklja”. Nikakršne, ko govorimo o tem primeru, ali tem kontekstu. Ta razprava je z moje strani zaključena.

We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile.

Če mi neka stara baba reče,da se oblačim kot kurva to izraža nespoštovanje. Ker se je treba spoštovati vzajemno,nima veze star ali mlad! Tudi stari ljudje so hinavci in nespoštljiveži. Jaz spoštujem tistega,ki si to zasluži! Star ali mlad! Jaz osebna ji tega ne bi rekla nazaj,bi rekla bolj kaj pa še vas briga kako se jaz oblačim v kolikor bi me klofnila,jaz bi jo nazaj.

Kot starš,če jaz dovolim mojemu otroku,da je oblečen tako in tako pa ga nekdo klofne,grem celo galamo naret.

Kot tretjo pa povem svojemu otroku,da tako grdo ni treeba vraačati z besedami

Če bi pri 17 imela spolne odnose z 38 letnikom, to ne bi bila nobena pedofilija, kvečjemu bi se lahko reklo, da je čudno, ne ravno primerno, itd. Pedofilija pa je do 15 leta. Kaj potem če imata spolne odnose fant in punca, ki sta par, ona 17 in fant 18, je on pedofil? Ignorirati pa ne pomeni nujno požreti. Če ti na to tako gledaš, ok, ampak zame to prej pomeni pokazati, da si preveč inteligenten, da bi se spuščal na tak nivo. In ponavljam, ne vemo, kaj se je v resnici zgodilo. Ti avtomatsko kriviš ta staro, njene plati zgodbe pa ne vemo. Jaz vseeno malce dvomim, da je ta mala tako nedolžna žrtev. Ima prav gotovo tudi sama svojo hudobno in predrzno stran. Kakorkoli že, ostajam pri mnenju, da sta obe eni kuri.
[/quote]

Ups, sorry, tvoj zapis sem spregledal. Seveda se absolutno strinjam s tabo, da to ne bi bila pedofilija. Vem za mejo 15 let in sem jo tudi že izkoristil (in upam, da jo še bom) in ne vidim resnično ničesar napačnega v takem odnosu. Namesto čudno, bi raje rekel zanimivo. O primernosti pa sploh ne bi. Če obema ustreza, just go for it. Če je obema kul, potem je primerno tudi, niso drugi poklicani, da sodijo. Imajo pa seveda lahko svoje mnenje. Tako kot ga imamo vsi, ampak je tanka meja med mnenjem in vsiljevanjem. Omenil sem primer zato, ker je tukaj dosti takih, ki kričijo, pedofilijaaaaaa, prijavit, policijaaaaa, ko se 25 letni dobi s 17-letnico. Takrat je potem to še otrok, ampak v tem primeru, je pa že skoraj odrasla ženska. Dvojna merila, to sem hotel ponazorit s tem primerom.

Drugo sem vse že tolikokrat napisal in seciral, da res ne bom več. Edino to bi še poudaril, ne glede na to, kako je bilo res, eskalacija v fizično nasilje je nesprejemljiva in konec. Tudi če je 17-letna začela vso kolobocijo, težila, žalila, tudi če je živ hudič. Razčisti se s starši in ti ukrepajo naprej. Zato sem tako proti “ta stari”. In zato, ker iz dna duše sovražim bizibadije, ki menijo, da se imajo pravico ukvarjati s tujimi “problemi”. Ker kljub vsemu verjamem, da je tukaj šlo točno za to. Jih poznam kar nekaj takih.

We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile.

Vidiš, že tvoja dikcija, 17-letnica, smrklja … na drugi strani starka … torej nekaj, kar ima že by default pravico do česarkoli, saj je starka, uboga in šibka … Današnja mladina je itak vsa gnila in zblojena, a ne de?

Zame sta to enakovredni osebi A in B. Torej A je videla, kako je B oblečena. Po tvoje ima A zato vso pravico napasti B, ker je po njenem oblečena kot ku.rba. Napasti, ker če začneš na tak način, je to žaljivo, ozmerjala jo je. Brez kakršnekoli pravice in povoda. B se je po pravici čutila napadeno, razžaljeno, osramočeno … odbrusila ji je nazaj to, kar je slišala od drugih. Ali je res ali ne, ni tako zelo pomembno. Odzvala se je in branila se je. Pošteno. Z veliko več pravice kot se je A lotila nje. B je bila izzvana, a ne. Da pa je bilo po vsej verjetnosti res, kaže že to, da ji je A primazala klofuto. B je po mojem zadela v center. Toliko o pometanju pred svojim pragom. A je storila prvi korak, ki je nesprejemljiv sam po sebi, potem pa še eskalirala s fizičnim nasiljem, kar je še veliko hujše. Kadar je A odrasel človek, B pa mladoletna oseba, z A celo nikakor povezana, tuj otrok … je fizično nasilje svetlobna leta od verbalnih spopadov. B je reagirala pravilno, ni odgovorila s fizičnim spopadom, ampak se je umaknila k staršem. Upam,da bodo reagirali pravilno. Edino pravilno pa je, da “starki” onemogočijo nadaljnje nadlegovanje “smrklje”. Jaz bi to brez dvoma dosegel. Tako ali drugače.

Pa še tole, kar sem sicer že napisal tukaj: mnogo bližje sem po letih “starki” kot “smrklji”. Imam 57 let, ampak bi se počutil kot totalen debil, če bi ravnal tako kot ta “starka”.

Ta razprava je postala brezplodna. Ponavljajo se iste neumnosti, ki jih moram ponovno secirat, zato se ponavljam tudi sam. Vse, kar še kdo lahko tukaj napiše je variacija na omejeno gledanje na stare in mlade ter pravice, ki naj bi iz tega izhajale. “Starka” nima prav nikakršne večje veljave kot “smrklja”. Nikakršne, ko govorimo o tem primeru, ali tem kontekstu. Ta razprava je z moje strani zaključena.
[/quote]

Če še enkrat prebereš vse svoje poste, to zate nista res enakovredni osebi A in B, ampak 17 letno dekle in stara, tečna, žleht babnica. Možnost, da je punca tista, ki je vse skupaj začela, ter prikrojila zgodbico sebi v prid, sploh ne obstaja.

Če še enkrat prebereš vse svoje poste, to zate nista res enakovredni osebi A in B, ampak 17 letno dekle in stara, tečna, žleht babnica. Možnost, da je punca tista, ki je vse skupaj začela, ter prikrojila zgodbico sebi v prid, sploh ne obstaja.
[/quote]

No, pa odgovorim še tebi, kar sem napisal zgoraj. Tudi, če je ta mala živ hudič, se pri fizičnem nasilju neha vse. Da je ta stara vseeno bila sposobna to storit, me navaja na misel, da je verjetno tudi začela vso zgodbo, ker misli, da ima neko posebno pravico do tega. Zato je zame že od vsega začetka žleht babnica, res je. Dopuščam drugo možnost, ampak kot malo verjetno. Predvsem zato, ker ta mala ni odgovorila z enakovrednim nasiljem, ampak se je umaknila. Živ hudič bi babo podrl na tla. En od piscev tukaj je sam ugotavljal, kako so mladi močnejši in bi jo zelo verjetno zlahka spravila na tla. tako da … to je to, kar vidim in to je to, na kar pišem.

V začetku pa sta enakovredni osebi A in B. Zakaj sem sploh tako pisal? Zato, ker veliko teh, ki tu pišejo, že v osnovi izhaja iz stališča, da si “ta stara” lahko privošči več kot “ta mala”. Pa si ne more in ne sme. Samo to je bil razlog za A in B. V začetku sta bili dve osebi, popolnoma nepovezani, s popolnoma enakimi pravicami, ki sta se slučajno znašli v dovolj majhnem prostoru, da se je začela interakcija med njima. To je to, kar mislim z A in B. Na koncu seveda mislim in sem trdno prepričan, da je oseba A edina, ki je v tej zgodbi negativna oseba. Še toliko bolj zato, ker naj bi ji starost dala tudi nekaj modrosti in bi morala bolje reagirat celo, če bi bila B nekakšen hudič. Ampak pisal sem, in pišem, na to, kar je avtorica povedala. To je to, kar vemo, vse ostalo so ugibanja, ki nimajo nikakršne teže.

We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile.

No, pa odgovorim še tebi, kar sem napisal zgoraj. Tudi, če je ta mala živ hudič, se pri fizičnem nasilju neha vse. Da je ta stara vseeno bila sposobna to storit, me navaja na misel, da je verjetno tudi začela vso zgodbo, ker misli, da ima neko posebno pravico do tega. Zato je zame že od vsega začetka žleht babnica, res je. Dopuščam drugo možnost, ampak kot malo verjetno. Predvsem zato, ker ta mala ni odgovorila z enakovrednim nasiljem, ampak se je umaknila. Živ hudič bi babo podrl na tla. En od piscev tukaj je sam ugotavljal, kako so mladi močnejši in bi jo zelo verjetno zlahka spravila na tla. tako da … to je to, kar vidim in to je to, na kar pišem.

V začetku pa sta enakovredni osebi A in B. Zakaj sem sploh tako pisal? Zato, ker veliko teh, ki tu pišejo, že v osnovi izhaja iz stališča, da si “ta stara” lahko privošči več kot “ta mala”. Pa si ne more in ne sme. Samo to je bil razlog za A in B. V začetku sta bili dve osebi, popolnoma nepovezani, s popolnoma enakimi pravicami, ki sta se slučajno znašli v dovolj majhnem prostoru, da se je začela interakcija med njima. To je to, kar mislim z A in B. Na koncu seveda mislim in sem trdno prepričan, da je oseba A edina, ki je v tej zgodbi negativna oseba. Še toliko bolj zato, ker naj bi ji starost dala tudi nekaj modrosti in bi morala bolje reagirat celo, če bi bila B nekakšen hudič. Ampak pisal sem, in pišem, na to, kar je avtorica povedala. To je to, kar vemo, vse ostalo so ugibanja, ki nimajo nikakršne teže.
[/quote]

Ne, ne bi smelo iti za dve “enakovredni osebi”.
Ta stari si dejansko lahko več privoščijo kot tamladi in vedno v zgodovini človeka in živali so si lahko. Ker so odrasli, starejši, njihove izkušnje nekaj štejejo. V trenutku, ko ste taki kot ti začeli otroke postavljati ob bok starejšim, kjer lahko zahtevajo isto in se obnašajo isto kot tastari, se domine podirajo. Zakaj? Ker je svet tako urejen, da so odrasli tisti, ki ga vodijo, otroci pa so še nezreli in se morajo učiti. Kje v živalskem svetu imaš primer, ko mladič napade odraslo žival in ga ta ne spravi nazaj na svoje mesto? Nikjer! V zahodnem svetu je pač otrok na piedestalu, vse, kar je dovoljeno odraslim, je tudi njemu, in potem pridemo do tega, da otroci krojijo življenje vsem ostalim, namesto da bi se podredili zrelejšim.

Tvoj način razmišljanja je permisivno naravnan, kjer ima otrok pravico do verbalnega napada na starejšo osebo, ker ji je pač ta postregla z nekaj sočnimi primerjavami. Kot bi mladič narenčal odraslega volka, ki ga je spodil od hrane. Itak da bo dobil eno po kepi. In prav je tako! Pazi, ne pravim, da ima stara prav, pravim samo, da smo otroke v zahodnem svetu navadili ziniti in reči vse tudi 60 let starejšim od sebe. In to je del težave, ki jo imamo z množico neresnih, sikajočih mladcev, ki mislijo, da lahko rečejo vse vsakemu. Ne bi smeli! To podcenjevanje starcev in poveličevanje otrok je zraslo na zahodu in posledica je kup razvajenih otrok, ki mislijo, da se svet okoli njih vrti. Tista floskula “spoštovanje si morajo stari zaslužiti” – ja, itak da je res, da nekoga spoštuješ, mora ta biti spoštovanja vreden. Ampak to, kar smo otroke naučili, da če pa nek star človek ni spoštovanja vreden, ga lahko pa kar popljuva kdor koli, pa tudi ni prav. Lahko ne spoštuješ nekoga, da bi pa ena 17 letnica takole napadla eno starejšo žensko, pa četudi je ta vaška tečnoba, enostavno ne gre. Je nenaravno in ena dobro vzgojena punca bi morala to vedet.

=bote pes… avto je pomemben, ne pa cucek!

Ne, ne bi smelo iti za dve “enakovredni osebi”.
Ta stari si dejansko lahko več privoščijo kot tamladi in vedno v zgodovini človeka in živali so si lahko. Ker so odrasli, starejši, njihove izkušnje nekaj štejejo. V trenutku, ko ste taki kot ti začeli otroke postavljati ob bok starejšim, kjer lahko zahtevajo isto in se obnašajo isto kot tastari, se domine podirajo. Zakaj? Ker je svet tako urejen, da so odrasli tisti, ki ga vodijo, otroci pa so še nezreli in se morajo učiti. Kje v živalskem svetu imaš primer, ko mladič napade odraslo žival in ga ta ne spravi nazaj na svoje mesto? Nikjer! V zahodnem svetu je pač otrok na piedestalu, vse, kar je dovoljeno odraslim, je tudi njemu, in potem pridemo do tega, da otroci krojijo življenje vsem ostalim, namesto da bi se podredili zrelejšim.

Tvoj način razmišljanja je permisivno naravnan, kjer ima otrok pravico do verbalnega napada na starejšo osebo, ker ji je pač ta postregla z nekaj sočnimi primerjavami. Kot bi mladič narenčal odraslega volka, ki ga je spodil od hrane. Itak da bo dobil eno po kepi. In prav je tako! Pazi, ne pravim, da ima stara prav, pravim samo, da smo otroke v zahodnem svetu navadili ziniti in reči vse tudi 60 let starejšim od sebe. In to je del težave, ki jo imamo z množico neresnih, sikajočih mladcev, ki mislijo, da lahko rečejo vse vsakemu. Ne bi smeli! To podcenjevanje starcev in poveličevanje otrok je zraslo na zahodu in posledica je kup razvajenih otrok, ki mislijo, da se svet okoli njih vrti. Tista floskula “spoštovanje si morajo stari zaslužiti” – ja, itak da je res, da nekoga spoštuješ, mora ta biti spoštovanja vreden. Ampak to, kar smo otroke naučili, da če pa nek star človek ni spoštovanja vreden, ga lahko pa kar popljuva kdor koli, pa tudi ni prav. Lahko ne spoštuješ nekoga, da bi pa ena 17 letnica takole napadla eno starejšo žensko, pa četudi je ta vaška tečnoba, enostavno ne gre. Je nenaravno in ena dobro vzgojena punca bi morala to vedet.
[/quote]

V zgodovini človeštva se je šlo bolj za fizično moč skupine (kraljevina/družina/pleme/narod), tako so zmagovalci vojne poslili nasprotnikove žene, otroke zasužnjili starce pa poklali. Najbrž ni treba poudarjati, da so bili v vojski bolj mladci, kot pa starci. Pri živalih pa se starejši po navadi umaknejo in dajo prednost mlajšim (ne sicer mladičem ampak aktivni populaciji).

Ne vem kakšne izkušnje imate drugi, ampak sam do sedaj nekih hudih izkušenj in nasvetov (par dekad) starejših od sebe še nisem dobil. Najboljše do sedaj so mi bile izkušnje ljudi, ki so malce starejši in so pred kartkim prehodili pot po kateri grem oz. se mi obeta. Pri teh ljudeh je spomin še svež in ni toliko napak, poleg tega so po navadi v skladu s časom.

Sam najbolj cenim starejše, ki so dobri pripovedovalci in pripovedujejo svoje in druge življenjske zgodbe. Kako so živeli, kakšna je njihova življenjska filozofija, kako so sprejemali življenjske odločitve, kako so reševali določene probleme itd. Najbolj pa sovražim starejše, ki hočejo biti učitelji in ti pravijo “kako bi moral”. Po mojih izkušnjah večina teh ljudi živi neko dvojno življenje. Načeloma imajo lastno zafurano življenje, ter neko filozofijo “kako je prav in kako bi moralo biti”, ki je v določenih pogledih že tako mimo, da bolje, da jih sploh ne poslušaš.

podpis pod to!
[/quote]

Še en podpis.

Joj te tastare so men tok zivcev pozrle na vasi. Komaj sem cakala da spokam. Glej kaksen dekolte mas, kako si namazana, kaksne lase imas (ker sem si drznila lase na rdeco pobarvat). Dobr ji je povedala tvoja hcerka. Kaj ma ona njo za primerjat s k**bo? Kaj pa ji je ona? Nič. Stara vešča ki nima svojega življenja. Js bi jo nazaj okloftala. In pol so vedno govorili starejse je treba spoštovat. Zakaj bi jih, ce so svinje? Vec al manj vsi isti. Tistih dobrih starih babic skoraj ni več. K jih gleda res. Dam hcerki cist prav. Pa to da ji je vseen kaj govori KAPO DOL. Sej prov, da ji je vseen kva ma ena zgubanka za povedat o njej.

.Živim v taki mali gnili vasi……pa nisem več mlada….ampak ljudje božji… preselite se v mesto, nikar ne hodite na vas….NAJBOLJ HINAVSKI, POŽREŠNI, VZVIŠENI LJUDJE MA SVETU SO SLOVENSKI VAŠČANI. Narava je čudovita.Ljudje pa za bruhat…… Re: Soseda je oklofutala hčerko, ki ji je samo nazaj povedala, kar ji gre

Da se je stara jurbala? Od tebe? Kako ti ves? Kaj si govorila o tem hcrri?
Ti moras bit en drek od mame in sosede

In kaj bi naj pomenile te številke?

No ja, kaj pa sosedo briga kako se sosedova hci oblaci?

Zakaj so nekateri ljudje tako nesposobni da morajo vse vprasat, kaj tota zenska ne zna nic sama naredit al kaj?
Kaj v trgovini tudi vprašaš: “Kaj to morem plačat?”

Seveda je prav, da poves, da nima pravico dvigniti roke nad tvojo hci, ampak povej tudi da ne odobravas kar ji je rekla hci, saj je bilo res zelo nesramno. Lahko bi ji le rekla naj se briga zase in obrne na drugo stran če jo moti gledat kako je oblecena…

New Report

Close