Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek SOSEDA KADI NA BALKONU,MENI GOR DIM V CELEM STANOVANJU !!

SOSEDA KADI NA BALKONU,MENI GOR DIM V CELEM STANOVANJU !!

Praviš, že desetletja …. Pa se mi postavi vprašanje, a si v desetletju ni mogoče najti drugega bivališča. Za njeno zdravje gre … Ne vem?
Ta ideja o bolj “nerodnem zalivanju rož” pa ni slaba. Sicer moram priznat, da kadilcev itak ne prebavljam (ogorki jim izletijo iz rok glih kjerkoli, to da morajo v naravi njihovo “bližnji” vohat cigaretni dim jih tudi ne gane). Mogoče lahko poskusiš montirat še kakšno zaščito, ki bolj široko kot balkon prepreči širjenje dima k tebi?

afna presrana!!!!!!!!!!!!zapr okn pa vrata pa ti ne bo smrdel po čikih,sicer si pa podnajemnica in zato začepi.

Štekam tudi to kot ena piše o prijateljici. Ampak da mene že desetletja tole muči, si pa uredim življenje kje na kmetih, daleč stran od blokovskega življenja. Tale je pa mal huda, da je pa zdaj soseda kriva. Ok, vse razumem – do neke meje.

Dobra si, da to prenašaš. Jaz ne bi.
Tisti moment, ko si prižge čik, začni pomivat balkon po tleh pa naj ji voda dol kaplja. Pa še vse ostalo kar so ti že napisali. Na svojem balkonu pač lahko počneš kar ti paše.
Jaz bi ji verjetno še balone z vodo dol metala.

Saj zgleda na prvi pogled iskat novo bivališče čisto enostavno, priznam! Z invalidsko pokojnino si sam nove hiše z dovolj veliko parcelo ne moreš ne privoščiti in jo ne vzdrževati, v starejših je že večja nevarnost recimo plesni, pa še sosedje, ki bi recimo kurili gume ali kaj podobnega so lahko velik problem. Ko se podre imunski sistem, se za eno alergijo priplazi druga, pa tretja … Menjava v bloku pa je čista loterija. Sedanje stanovanje ima okna na dve strani, mnogo današnjih jih ima samo na eno stran in potem ob kadilcu pod sabo (na balkonu ali na pločniku pred blokom) lahko ostaneš le z zaprtimi okni. Pa tudi, če letos nihče pod tabo ne kadi (kako to sploh ugotoviš pri kupovanju stanovanja, lahko je čisti slučaj in sosed kadilec na dopustu), kako bo drugo leto? Imaš idejo, kako se lotiti? Bo prav hvaležno sprejeta.

Na svojem balkonu lahko počneš kar ti paše. Res je, tudi kadiš. Samo enkrat bi vrgla balonček. Potem se ti ne bi izplačalo več.

Osnovna krivda, da se ji je sesul imunski sistem seveda ni sosedina, nikakor ne! Baje se je začelo po cepljenju proti tuberkulozi nekje v prvem ali drugem razredu, da ima veliko vlogo tudi cigaretni dim je ugotovila šele mnogo kasneje po natančnem vodenju dnevnika, kaj je pojedla, popila, oblekla, kje je bila … Saj je poleg cigaret še marsikaj, te so pač najhujše … Zelo dolgo (kar nekaj let) sem ji tudi sama stežka verjela, ampak sem videla reakcijo na moje sveže oprane lasje in obleko, ko sem se do nje pripeljala v žal precej zakajenem taksiju … Tudi alergologinja je prekinila poskus vdihavanja še zelo, zelo razredčenega cigaretnega dima, saj se jim je skoraj zadušila …

Metanja balonov NISEM PREDLAGALA JAZ! Pojasnjujem samo, da so lahko cigarete stvar, ki ti gre na živce ali te moti ali smrdi, a da je to še vse znosno. Če postanejo tako ogrožujoče, kot pri moji prijateljici, pa postane resnično hudo.

vidim da je tu mnogo gužva i iznenađen da mnoge žene puše i to dobro puše, što jest jest
pa rekoh, evo mene, to se meni mnogo sviđa, da se malo javim

Puše one dimne, ne puše one bezdimne.

Ja, preseli se naj v pritličje, kjer ni vhoda ali postavljenih kakšnih klopc.

Zamisli si fuuuuuul rožic na balkonu in jih mooočno zalivaj, ko bo una kadila.
Pa tudi pomivaj vsak večer ploščice na balkonu.

Res imaš velik problem s to sosedo. Vem kako je, ko ti je poleti vroče, pa ne moreš imet odprtih oken. Naša soseda tudi občasno puši. Hvala bogu le občasno in ne zvečer.

Hja, jaz sem bila podnajemnica v bloku, čisto na vrhu ob skupnih prostorih (2 zaprta prostora + terasa). No, meni so pa pozimi rože nanosili pred vrata in ja, sem astmatik s hudo alergijo. Hja, selila sem se po par astmatičnih napadih, kaj pa naj.

New Report

Close