Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Soseda zelo zadovoljna z neto plačo 560

Soseda zelo zadovoljna z neto plačo 560

Kaj ima delovna doba veze pri sociali? 37 let si imela časa, da našparaš kaj, pa nisi, in te zdaj ostali državljani podpiramo pri nedelu, pa ti ni zadosti še to.

Saj veš da moraš najprej delodajalcu vsak mesec prislužit 1750eur (toliko je bruto bruto plača za 1000 neto), pa stroške najema pisarne, stola, računalnika, ipd, pa za malico in prevoz, pa računovodstvo, pa marketing, in vse kar paše zraven, potem so seveda surovine in ves ostali potreben material, glede na vrsto delat, pa po vsem tem moraš zaslužit še za tista dva meseca dopusta in bolniške, in šele potem lahko dobiš jurja neto? Aja, pa še ddv!

delodajalci, nihče vam ne bo več delal za 500 evrov, norčki!

Kaj ima delovna doba veze pri sociali? 37 let si imela časa, da našparaš kaj, pa nisi, in te zdaj ostali državljani podpiramo pri nedelu, pa ti ni zadosti še to.
[/quote]

Da te ni sram idiiiot. Kako naj pa mlad človek našpara pri 560, če mu zmanjka za najemnino, če nima mamice, da bi mu dala zastonj stanovanje in hrano?

Kva ste ljudje retardirani… ni čudno, da ima vsak čefffur več…. Oni se vsaj znajdejo, pa kradejo, pardon ne, ne kradejo, samo znajdejo se…

Sej bi ljudje delali za 560 €, če bi lahko s tem denarjem preživeli mesec (in seveda, če bi se jim sploh splačalo glede na socialo)… nimajo vsi bogatih staršev, da bi delali prostovoljno, kot so nekdaj samo bogate gospe, ker so jih preživljali možje.

Da te ni sram idiiiot. Kako naj pa mlad človek našpara pri 560, če mu zmanjka za najemnino, če nima mamice, da bi mu dala zastonj stanovanje in hrano?

Kva ste ljudje retardirani… ni čudno, da ima vsak čefffur več…. Oni se vsaj znajdejo, pa kradejo, pardon ne, ne kradejo, samo znajdejo se…

Sej bi ljudje delali za 560 €, če bi lahko s tem denarjem preživeli mesec (in seveda, če bi se jim sploh splačalo glede na socialo)… nimajo vsi bogatih staršev, da bi delali prostovoljno, kot so nekdaj samo bogate gospe, ker so jih preživljali možje.
[/quote]

bebčki delodajalci bi pa najraje , da se jim dela zastonj, kot vse nad ure …

To je sramota, jaz kot “samski” in nezaposlen, dobivam DSP z vsemi dodatki 24€ manj od napisanega zneska in ne delam nič. Zavarovan sem preko socialne osnovno in dodatno. Vi niste resni ljudje in vam močno svetujem psihiatra.

Saj res, posveta si ne morate privoščiti samoplačniško, tako, da kar delajte za 560€ dokler ne boste na vrsti po napotnici.

Na kak način bivšega prijavit ki je tud prostitutek in fehta kes in ima vec bab in ne izstavlja računa… Kaj FURS resno jemlje prijave? 🙂

Da te ni sram idiiiot. Kako naj pa mlad človek našpara pri 560, če mu zmanjka za najemnino, če nima mamice, da bi mu dala zastonj stanovanje in hrano?

Kva ste ljudje retardirani… ni čudno, da ima vsak čefffur več…. Oni se vsaj znajdejo, pa kradejo, pardon ne, ne kradejo, samo znajdejo se…

Sej bi ljudje delali za 560 €, če bi lahko s tem denarjem preživeli mesec (in seveda, če bi se jim sploh splačalo glede na socialo)… nimajo vsi bogatih staršev, da bi delali prostovoljno, kot so nekdaj samo bogate gospe, ker so jih preživljali možje.
[/quote]

Jah, mlad človek si najde par cimrov, si delijo stroške, pa je. Koliko stroškov pa mlad človek sploh ima?

Nekako se pa spodobi, da človek malo napreduje v življenju, se kaj nvoega nauči, in po nekaj letih zna kaj več narediti, kot minimum za 560eur.

“Fotko”, “560 eur ni plača” – verjetno ji soseda ni povedala, da dobi še 100 eur za prevoz in 40 eur za malico. No, vsaj toliko dobim jaz. Imam pa potem vsega skupaj nekaj čez 800. To je moja minimalna plača. Hmmm. Ti pa dobiš 536 eur socialne pomoči, zavarovanje imaš plačano. Če moram že jaz živeti na minimumu, kako šele ti. Kaj ti ostane po plačanih ostalih položnicah? Si se od česa odjavil?

Jah, mlad človek si najde par cimrov, si delijo stroške, pa je. Koliko stroškov pa mlad človek sploh ima?

Nekako se pa spodobi, da človek malo napreduje v življenju, se kaj nvoega nauči, in po nekaj letih zna kaj več narediti, kot minimum za 560eur.
[/quote]

Torej bi bila najboljša motivacija za tiste, ki se jim ne da napredovat v življenju, da se ukinejo vse zaposlitve za minimalca, ki so samo potuha za lenobo, potem bodo pa morda začeli migat.

Tako je. + dodatek na delovno dobo, kaka stimulacija zraven, in dodatek do minimalca, ki je zakonsko določen. Kdor želi delat, bo delal in razporedil kar ima. Komur se pa ne da, je pa raje na socialki. Za 168 delovnih ur v mesecu novembru sem tudi sam dobil neto 549€…pa sem vseeno vesel, da imam za NČ sklenjeno pogodbo.

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Tako je. + dodatek na delovno dobo, kaka stimulacija zraven, in dodatek do minimalca, ki je zakonsko določen. Kdor želi delat, bo delal in razporedil kar ima. Komur se pa ne da, je pa raje na socialki. Za 168 delovnih ur v mesecu novembru sem tudi sam dobil neto 549€…pa sem vseeno vesel, da imam za NČ sklenjeno pogodbo.
[/quote]

Kar tako naprej! Ni sreče v denarju. Ni je čez veselo revščino za nedoločen čas.



Kar tako naprej! Ni sreče v denarju. Ni je čez veselo revščino za nedoločen čas.
[/quote]

😀 Jbg, sem pač rojen v generaciji slabših pogojev za zaposlene, kot so bili v YU. Star sem 32, pa imam komaj 4 leta pogobdo za NČ. Pa znam to cenit, ne samo jamrat kako težko je in bla bla v tri krasne…enim pa na drugi strani tudi 5k€ ne pomaga, da bi bili srečni. To so zame reveži…tako kot vsi delovno sposobni, ki raje socialno cuzajo, in še starši jih podpirajo. Kaj češ, ljudje smo si pač različni.

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Sem se znajdla odprla sp dobila 5000 od ZRZS in zdaj delam pogodbeno dobim 8e na uro…uzivam v delu in kesu….prej pa 6 let doma od diplome… itak da se da sistem izkoristit.

Fora je, da če hočeš kakšne bonuse od Zavoda za zaposlovanje, moraš biti brezposeln vsaj 3 mesece (usposabljanje na delovnem mestu), 2 leti (javna dela, npr. v knjižnici) in tako naprej. Teh 6 let bom pa jaz izkoristila z delom za minimalca, iskala kaj drugega in si ustvarila družino.



Torej bi bila najboljša motivacija za tiste, ki se jim ne da napredovat v življenju, da se ukinejo vse zaposlitve za minimalca, ki so samo potuha za lenobo, potem bodo pa morda začeli migat.
[/quote]

Potuho dela sociala, ne umetna številka minimalne plače.

Fora je, da če hočeš kakšne bonuse od Zavoda za zaposlovanje, moraš biti brezposeln vsaj 3 mesece (usposabljanje na delovnem mestu), 2 leti (javna dela, npr. v knjižnici) in tako naprej. Teh 6 let bom pa jaz izkoristila z delom za minimalca, iskala kaj drugega in si ustvarila družino.
[/quote]

Vso srečo, če najdeš tipa ki bo tvegal z eno, ki ma minimalno plačo. Dečki gledajo keš ne to, da maš delo … aja pa tudi nisen vmes bila brezdelna, sem delala tudi javna dela, pridna celo leto, eni samo 2 mesca delajo….

Potuho dela sociala, ne umetna številka minimalne plače.
[/quote]

Socialni prejemki do višine minimalne plače odvračajo ljudi, da bi delali za suženjskega minimalca pri delodajalcu, ki je poslovno nesposoben ustvariti višjo dodano vrednost na zaposlenega. Zanimivo je, da sploh še kdo dela za minimalca in da podjetja s tako nizko dodano vrednostjo sploh še obstajajo. Kot da delavci in delodajalci mislijo, da si lahko z delovno intenzivnimi panogami ustvarijo boljšo prihodnost. Pozabite, to je v domeni nerazvitega sveta.

560 neto… če soseda uživa v delu, ki ga opravlja in je drugače (pa kakorkoli že) njena finančna in življenska situacija stabilna, ne vem zakaj ne bi bila zadovoljna.

Nisem navdušenka nad nizkimi plačami, in ta plača je resnično nizka in človek si zasluži več… ampak ni vedno denar edino merilo zadovoljstva.

Konec koncev pa, če je ona zadovoljna…. čemu razburjanje nad njeno plačo? Ko sem s svojim s.p. jem služila 500 neto sem pokala po šivih od sreče ker sem lahko delala nekaj v čemur resnično uživam in ta sreča in zadovoljstvo se nista blazno večala ko so se večali prihodki.

Delat za minimalca nekje kjer ti je muka vsak dan v službo je pa druga zgodba…

so stvari v življenju katere se ne morejo primirjat z denarjem. Poznam kar nekaj ljudi ki so na minimalcu in so veliko bolj srečni kot kaki direktoji .

Ne hodi v službo ima pa 50,00eur/uro in hud avto pa še ful hudih stvari …

Socialni prejemki do višine minimalne plače odvračajo ljudi, da bi delali za suženjskega minimalca pri delodajalcu, ki je poslovno nesposoben ustvariti višjo dodano vrednost na zaposlenega. Zanimivo je, da sploh še kdo dela za minimalca in da podjetja s tako nizko dodano vrednostjo sploh še obstajajo. Kot da delavci in delodajalci mislijo, da si lahko z delovno intenzivnimi panogami ustvarijo boljšo prihodnost. Pozabite, to je v domeni nerazvitega sveta.
[/quote]

Isti ti ljudje lahko odprejo s.p. in so “sami svoj šef”, in ves dobiček pospravijo direktno v žep. Razen seveda če niso poslovno nesposobni, pa rabijo sužnjelastnika, da sploh ustvarijo kako vrednost.

Hja… vejrento ji zadostuje, ker ima morda dodaten vir še drugje ( partner, kaj drugega). Ji ustreza delovni čas, okolje, klientela – ji to več pomeni, kot sama plača. Pa pri delu v strežbi pade še variabilni del ( napitnina)…..in če to reče, potem ji je tudi delovno okolje fajn.

IN jaz pravim, da bi v SLoveniji morali uvesti variabilni in fiksni del plače – ker to funkcionira. Za zgled si zvemi to zadovokjno osebo, ki dela v strežbi…..

Tudi pri frizerkah še nikoli nisem slišala, da bi katera jamrala – samo one poslušajo jamranje . Dobipa pa tringelt, oja, to pa… Torej spet – fiksni in variabilni del….

Opažam zadnje čase, da ljudje začnejo šimfat, ker se ne vklopijo v delovno okolje, niso kompatibilni s sodelavci ( beri: delovni, nimajo delovnih navad takih, kot jih imajo drugi v kolektivu). In potem začnejo po plači udrihat….

New Report

Close