Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sosedje, obnašanje je odvisno od narodnosti

Sosedje, obnašanje je odvisno od narodnosti

Teb pa lahk sam to rečm:
Če nisi slišal/a s svojimi lastnimi ušesi, če nisi videl/la s svojimi lastnimi očmi…ne izmišlji si neki s svojim majhnim umom in ne šir s svojimi velkimi usti. Bo šlo?
[/quote]

Ko mački stopiš na rep …

ena napol germanka -:)))) ma nemoj ?

Ne pljuvaj po Slovencih!
Če ti kaj ni všeč, lahko greš. Jasno?
[/quote]
Nikamor ne grem. Da bi pred kreteni bezala? Saj nisi resna/resen. Ja resnica,pogled v ogledalo vcasih boli in ce macki stopis na rep pac cvili. Raje vzami kot dobronamerno kritiko za samoizboljsave ker v kolikor se ni bi v opisu nasel/nasla ter vsekakor ne bi niti v najmanjsi meri vznemirila moja ugotovitev.

Nad nami slovenska družina, kot bi imeli doma konjušnico in bojno bolje v enem.
Dve nadstropji pod nami Slovenec, ki se na 14 dni sredi tedna napije in nabija dalmatinske popevke do treh zjutraj, za znoret je.
V hodniku imamo slovensko družino, ki že dve leti obnavlja stanovanje in je stalno nek ropot. Ko pa kdo drug od sosedov obnavlja in obesi obvestilo na oglasno desko, žena piše dopise, da kaj se grejo s takim ropotom, da je to psihično nasilje in podobne.

V hodniku imamo eno južno družino, h kateri bi se vedno lahko zatekla po pomoč, če bi potrebovala
Pred blokom je sneg lopatal samo en južnjak.
Če mi kdo drži vrata ai lift, mi južnjak, Slovenci malo kdo, še pozdravijo komaj, ko stopim v lift ali pa se srečamo na stopnišču.

Verjamem, da smo vsi ljudje taki in drugačni, a če bi sklepala samo po prebivalcih našega bloka, bi rekla, da bi raje imela soseda Cigana kot pa Slovenca, ker pri nas so edini moteči faktor Slovenci. Tako tudi ti ne moreš sodit po teh svojih parih sosedih.

Sosed Slovenec, sedel v zaporu, danes pa s klošarji razgraja po bloku, da ni miru!!!!!!

Sosedje južnjaki pa so mirna družina, ljubeč par, ki skrbi za svojega malega sinčka, brigajo se zase, vedno lepo pozdravijo.

SICER PA NARODNOST PO SVETU NIMA POMENA. Vse je stvar VZGOJE. To temo je pač odprla neka janšistična uboga primitivna duša.

A južno od Kolpe pa ljudje niso evropsko kulturno civilizirani? Tam so kaj oz kdo?

točno tako

Nad nami slovenska družina, kot bi imeli doma konjušnico in bojno bolje v enem.
Dve nadstropji pod nami Slovenec, ki se na 14 dni sredi tedna napije in nabija dalmatinske popevke do treh zjutraj, za znoret je.
V hodniku imamo slovensko družino, ki že dve leti obnavlja stanovanje in je stalno nek ropot. Ko pa kdo drug od sosedov obnavlja in obesi obvestilo na oglasno desko, žena piše dopise, da kaj se grejo s takim ropotom, da je to psihično nasilje in podobne.

V hodniku imamo eno južno družino, h kateri bi se vedno lahko zatekla po pomoč, če bi potrebovala
Pred blokom je sneg lopatal samo en južnjak.
Če mi kdo drži vrata ai lift, mi južnjak, Slovenci malo kdo, še pozdravijo komaj, ko stopim v lift ali pa se srečamo na stopnišču.

Verjamem, da smo vsi ljudje taki in drugačni, a če bi sklepala samo po prebivalcih našega bloka, bi rekla, da bi raje imela soseda Cigana kot pa Slovenca, ker pri nas so edini moteči faktor Slovenci. Tako tudi ti ne moreš sodit po teh svojih parih sosedih.
[/quote]

Ko mački stopiš na rep …
[/quote]

zacvil sl pa zamjavka tako kot ti.

ne ukvarjaj se z janšisti tukaj, ker nimajo pameti.

A južno od Kolpe pa ljudje niso evropsko kulturno civilizirani? Tam so kaj oz kdo?
[/quote]

Slovencem manjka sirina srca kar se vidi ze v vsakodnevni skrtosti, fovsiji ipd. Slovenci skoz gledajo na vse skozi racunico, spontanosti, gostoljublja, sirokosrcnosti ni prav dosti.
[/quote]

Ni treba tako zlobno posploševat.


[/quote]

Osebna kultura. Mas kaksne regije v Slo kjer se vsi derejo kot da so naglusni. Enako potem ropotajo in topotajo ter lomastijo kot medvedji v brunarici. Vse ok za tam kjer so najbrz ko pa svoje mladice posljejo v mesto na studi se pa pokaze ves manjko te osebne kulture.

A južno od Kolpe pa ljudje niso evropsko kulturno civilizirani? Tam so kaj oz kdo?
[/quote]

Niso.

Ja ljudje iz Južne Afrike se res zdijo težavni, samo niso, to je pač njihov običaj. In pač mi slovenci, ki imamo balkanske običaje tega pač ne razumemo. Saj se bodo tudi ti ta južni iz južne Afrike privadili.

Pri pa je tako,južnjaki nabijajo muziko in se veselijo,slovenci pa se s krampom in sekirami lovijo zaradi služnostnih poti.Tako da sem raje tiho in si svoje mislim.

Nad nami slovenska družina, kot bi imeli doma konjušnico in bojno bolje v enem.
Dve nadstropji pod nami Slovenec, ki se na 14 dni sredi tedna napije in nabija dalmatinske popevke do treh zjutraj, za znoret je.
V hodniku imamo slovensko družino, ki že dve leti obnavlja stanovanje in je stalno nek ropot. Ko pa kdo drug od sosedov obnavlja in obesi obvestilo na oglasno desko, žena piše dopise, da kaj se grejo s takim ropotom, da je to psihično nasilje in podobne.

V hodniku imamo eno južno družino, h kateri bi se vedno lahko zatekla po pomoč, če bi potrebovala
Pred blokom je sneg lopatal samo en južnjak.
Če mi kdo drži vrata ai lift, mi južnjak, Slovenci malo kdo, še pozdravijo komaj, ko stopim v lift ali pa se srečamo na stopnišču.

Verjamem, da smo vsi ljudje taki in drugačni, a če bi sklepala samo po prebivalcih našega bloka, bi rekla, da bi raje imela soseda Cigana kot pa Slovenca, ker pri nas so edini moteči faktor Slovenci. Tako tudi ti ne moreš sodit po teh svojih parih sosedih.
[/quote]

dam ti prav! nad menoj ima neki kreten iz Celja dirke v lesenih coklih nekje do enih, zato še ne morem spati, treska z vrati, spušča rolete s polnim šusom … ob šestih zjutraj bo pa spet začel, mislim, da je neki psihič 🙁

Če povežem tole temo s tisto o umazani svakinji, potem je zaljuček tak. Glasna glasba je znak turške nekulture, svinjska stanovanja pa znak sproščene slovenske omike :))))))

dam ti prav! nad menoj ima neki ****** iz Celja dirke v lesenih coklih nekje do enih, zato še ne morem spati, treska z vrati, spušča rolete s polnim šusom … ob šestih zjutraj bo pa spet začel, mislim, da je neki psihič 🙁
[/quote]
Spuscanje rolet s polnim susom, butanje z vrati ves cas, nabijanje nog v stopnice (sploh petke), juhuhu kramljanje in veselje ob katerikoli uri dneva ali noci na hodniku..vse 3 druzine: slovenci..priseljeni iz kmetuzleraja.

Aha, južnjaki so pravi angelčki. Njihovi priimki prav tako pridno, če ne še bolj kot slovenski, polnijo zgodbe v časopisih.

Kar se tiče njihove kulture se pa strinjam. Morda so to res samo določeni, ampak potem se očitno ravno tisti priseljujejo k nam. Imamo različno kulturo in navade, tudi če sami sebe in drug drugega prepričujemo, da ni tako.

Mene pa zanima, zakaj je znak kulture to, da si tiho kot miška in da ne obstajaš?

Drži in tudi nisem nacionalist. To so dejstva. Tudi pri nas v službi je ena od doli in vedno je samo njo slišati. Polna sama sebe, misli, da je glavna carica, moti delo s svojim kričanjem in izpostavljanjem, želi biti najbolj pametna, a obnaša se neprimerno, saj moti vse ostale. Se vidi, da ni iz kultiviranega okolja. Če ne bi vedel, da je od doli, bi to sam pogruntal. Preveč samozavestni so tisti od doli, Slovenci pa smo skoraj premalo.

Mislim, da vsi razumemo, kaj pomeni obzirno sobivanje.
(Ne pomeni, da si tiho kot miška in tudi ne, da rjoveš kot lev.)


to ti opisuješ mojo sodelavko, pa je čistokrvna Slovenka 🙂

Slovencem manjka sirina srca kar se vidi ze v vsakodnevni skrtosti, fovsiji ipd. Slovenci skoz gledajo na vse skozi racunico, spontanosti, gostoljublja, sirokosrcnosti ni prav dosti.
[/quote]

Če se nekdo dere ob dveh ponoči pred blokom, ni prostora za širokosrčnost. Ali pa da si prilasti hodnik v bloku. Ali pa naj on širokosrčno kakšnemu ansamblu brezplačno odstopi stanovanje za vadbo?

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Vprašaj Japonce. Tihi, obzirni do drugih, če je domovina v nevarnosti, pa poje samurajski meč.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Slovenci niti pod razno nimajo germanske kulture – moji nemški sorodniki so namreč veliko bolj omikani, razgledani, niso tako ozkogledi, podobne lastnosti sem opazila tudi pri neznancih oz. uslužbencih, s katerimi sem komunicirala. Naj poudarim, da moji sorodniki niso priseljenci v Nemčijo, temveč pravi Nemci; tudi moj oče je Nemec po narodnosti. Slovenci smo po zakrknjenosti in turobnosti še najbolj podobni Slovakom, tam sem se res počutila kot doma. Čeprav je v Sloveniji seveda tudi veliko fajn ljudi, tako po vaseh kot v mestih, pa ne rabim kaj dosti raziskovat – že v familiji imamo nekaj nasilnežev, kmetavzarjev, šovinistov, zlobnih, primitivnih babnic ipd.
[/quote]

Slovaki so zelo fajn, sem imel priliko tudi pobližje spoznati eno Slovakinjo, zelo podobni so Slovencem, treba bo kopenski stik vzpostaviti, Avstrija naj kot vojno škodo odstopi Sloveniji koridor.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

New Report

Close