Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sosedov pes laja non stop

sosedov pes laja non stop

Nevem če se kdo to bere ampak meni se tudi že čisto trga od sosedove psice, 30kg Rottweiler, drugace moja najljupsa pasma ampak zdaj jo mrzi do kosti, Psa so kupili lanski Avgust in razen 2x v letu se ni oglasila do Junija 2018, od takrat naprej pa se ji trga do amenaaa, okrok nas imajo 3 lastniki pse vzkupno z nasim, in se 4 psi ne derejo 1/4 toliko kot ona sama, cisti paranoicen histericen lajez ima, dere se na kar nekaj, na vsakega ptica na veter na letala na avtomobile, ima velik prostor ampak je sama, najhuje pa je da imajo lastniki hiso vzporednjo z uto za katero ima ona box, sepravi pes sploh neve kje je doma, dere se na naso in na drugo sosedovo stran, stvar tega pa je sa je tisti sosed 60 let, torej ne cuje pol tolko kot jaz, izgovori sk bili sledeci: dobila je enekcijo, psi so se gonili, hrana ji ni pasala bla bla bla pes pa se histericno peni da padajoce listje, da ne omenim tega da je agresivna oz ce se boljse izrazim nima dobene meje glede nicesar, ko sem 3x sel prek9 ograje k sosedu da jo umirim je zacela skakati in me gristi, in ljudje to je 40 kg Rottweiler, 2x sem jo odrinil in pobegnil, 3 pa zaradi jeze nabrcal v glavo, poslusam jo ze 3 mesece in se mi mesa, sosed jo je naposled dal na drugo stra ute kjer pa spet vidi k nam in se dere celo popoldne, nevem kaj nardit ker to da mi en histericen pes diktaktira moj urnik spanja je bolano, nemorem je spustit iz ograje ker bog nedaj bo ta nor pes koga se res poskodoval..ker kot sem rekel ne loci med igro, pretepom in nicesem, lastnika vidi za 10 min glih tolko da ji da hrano sepravi nima dobene vzgoje in nicesar, edino ma cist plac gl8h tolko da nemorem inspekcije klicat, se vodo sem ji sam 10x menjal, je imela ze crve v posodi kar oa ni dovol da psa vzamejo….noro res pa se velik pes je se zastrupiti je nebi mogel, sem totalno zmesa ker nevem kaj nardit, sosed ima izgovore da je Kao kupil nek apart proti lajezu, to je rekel ze avgusta pa se vedno nima tega, in tako kot sem rekel, karkoli mi recemo bo imel izgovor, psa pa nepozna ker ga vidi 2x dnevno cuje pa itak ne ker ima spalnico diagonalo od nje, jaz pa vzporedno, najraje bi jo nekak omamil in odpeljal vstran pa nevem z cem, nocen postat morilec ampak psiha je psiha, potisni predalec pa bojo se sosedi sli spat….

Seveda, da se dere, če se nihče z njo ne ukvarja. Niti ni socializirana. Jaz bi poklical inšpekcijo in poveš. V takem primeru psa radi vzamejo, pri nas, ker je sosed isto psa puščal samega, nihče se ni z njim ukvarjal, samo jest in vodo mu je dal. Pes non stop lajal na vse, še na glisto, dobesedno. Čeprav je pes vizualno bil lep, so mu ga vzeli. Odpeljali v zavetišče. Ker sem gledala stran zavetišča, ker mi je pes zlezel pod kožo in kasneje slike, ki so jih dali zavetišču je pes pri super družini. Novi lastnik s tem psom hodi na tekmovanja v metanju frizbija.

Psi pač lajajo iz takega in drugačnega razloga. Ne poznam psa, ki ne laja. Tudi, če ima pes vse pošlihtano od hrane, vode do sprehodov, laja, včasih tudi, ko ni sam doma. Si nekateri mogoče želite, da ljudje ne bi imeli psov, ker jih vi ne marate?

Če pes laja neprestano, je to moteče. Sploh pa v kakšnem strnjenem naselju. Smo imeli en tak primer, ko je sosed psa ime na terasi, pes pa cele dneve in noči lajal in tulil, da je bilo celo naselje pokonci (ker tako fino odmeva). Katastrofa. Vem, da ni pes kriv, so pa vsi tisti pasjeljubci, ki jim ni mar ne za psa ne za ostale ljudi. Totalni egoisti.
Tako da ne, psi, ki veliko lajajo, niso za v strnjena naselja in pika. Imej ti psa tam, kjer je mesto zanj in kjer ne nadleguje ostalih.

pes ne laja kar tako, pes laja, ker se pocuti ogrozenega ni cudno ko je celi dan na verigi ali v boksu, pes laja ker opozori na nevarnost, je vesel, je zivcen in tako dalje. Zdrav pes, ki je kot bi rekli po clovesko srecen, samozavesten, laja redko. Ves clovek, ki veliko laja ima tudi dusevno motnjo. Normalen clovek govori jasno in kratko.

Uf vidim , da nimamo samo mi tega problema. Naši predragi sosedje, kateri so btw največji zagovorniki proti mučenju živali – težkokategorični ljubitelji vsega živalskega sveta. Zadnja pridobitev ena majhna “đukela”. Uno tipično iz balkana prišvercano- reševanje zavrženih.
( sicer psov so imeli že enih 5 prej v roku 10ih let , ki so nekako ali zboleli za rakom , ali izginili, ali so jim jih ukradli , povozil avto itd )
Ponoči laja non stop , no pa tudi čez dan… namesto na sprehod, enostavno zaprejo ven. In to leta okoli bajte ; in ne da se dere- laja , to ” nabija”. Čez dan me briga, ( itak smo v službi) ampak ponoči… Moteče ja , ob 3h ponoči zavergla in to nabija 20 minut brez prestanka .. neha, ravno zaspiš…in spet začne
In ker je strnjeno naselje se še bolj sliši, odmeva.
Vsi sosedje smo jih že ” kontaktirali.
Najprej prosili , potem opozarjali, jih že tudi nakurili. Par dni mir ,potem pa spet isto.

Sedaj pa vprašanje tule za take ,ki se dejansko spoznate na zakone;
JRM in policaji ? ali sploh lahko kaj naredijo? Veterinarska inšpekcija ?… moteče je ponoči zanemarjeno mi ni videt vodo ima zavetje načeloma tudi ( osnovni pogoji po zakonu) torej
predvidevam, da veterinarska ne bo nič naredila.

Kaj se sploh ,da ukrenit glede take situacije?

Zakaj smo pa vsi dolžni poslušat to prekleto lajanje in nimamo pravice do mirnega dopoldneva, popoldneva, večera in celo noči???????


in na dobre[img]http://yoursmiles.org/tsmile/kitten/t09125.gif[/img]
[/quote]
Vilid, kam si izginil?

Potrebuje kdo tole napravico? Prodajam na bolhi.
https://ultimatebarkcontrol.com/products/dog-silencer

Mi smo imeli isti problem s sosedovim psom, pa so se sosedje na srečo odselili. Ostala nam je tale naprava, uvozena iz ZDA.

Jaz imam sosedo ki po cele ure zavija kot volf.

http://www.varuh-rs.si/o-instituciji/podrocja-dela-varuha/okolje-in-prostor/novice/detajl/ni-predpisov-ki-bi-omejili-dolgotrajni-pasji-lajez/?cHash=52f1ce5b81

Trobenta ima določen zvok in če trobiš vanjo, proizvajaš ta zvok. Ne vem za trobento, pri kateri tega ni. Si mogoče nekateri želite, da ljudje ne bi igrali trobente, ker vam ni všeč?
Po isti logiki bi lahko napisal, da tigri pač žrejo ljudi. Ali naj bi zato jaz ne smel imeti tigra, če jih drugi ne marajo, se jih bojijo …
Vsaka deponija smrdi. Mar zato jaz kot tvoj sosed ne bi smel odpreti deponije, če tebi smrdi?

Skratka, če hočeš živeti v civiliziranem okolju, se moraš temu prilagoditi in ne početi stvari, ki so za druge moteče. Lajanje tvojega cucka je moteče za okolico, ki tega ni dolžna prenašati. Če se s temne moreš sprijazniti, se s svojim cuckom poberi v divjino, pa tam skupaj lajajta, tulita, serjita kjer pade od vaju, se parita.

Pes ki laja ni dovolj kuhan. (korejski pregovor)

Sarkastično vprašanje: Ka pa če je te toti cucek gluhi?

NIč ne bo, če je pes gluh – ne pomaga nobena moteča frekvenca 😛

So pa taki “ultrazvočni buzzerji” moteči tudi za razvijajoče možgane malih otrok in najstnikov, tako da: previdno s tem….

Tudi mi imamo v strnjenem naselju enega majhnega bevskača. Nevzgojenega. ki je družba staremu psu, vzeli so ga verjetnozato,d aga tastari lahko nonstop naskakuje.. pes psa….mladi pes je enoa nevzgojen, kot so nevzgojeni lastniki.

Vse je stvar vzgoje, tudi kar se “4-nožnega družinskega člana” tiče. Pri psu, ko je v puberteti, apa še posebej – vzgoja.

S spom se je treba ukvarjat, ga ven vozit, redno na sprehode 3x dnevno, ne pa morda smo 1x vsak drugi dan. Da ne “nabija” že na vsak grm okoli sebe, ker se mu meša.. Ker ga butnejo ven v atrij, ko ga imajo notri zadosti… Sosedje moramo pa poslušat.

pes ne laja kar tako, pes laja, ker se pocuti ogrozenega ni cudno ko je celi dan na verigi ali v boksu, pes laja ker opozori na nevarnost, je vesel, je zivcen in tako dalje. Zdrav pes, ki je kot bi rekli po clovesko srecen, samozavesten, laja redko. Ves clovek, ki veliko laja ima tudi dusevno motnjo. Normalen clovek govori jasno in kratko.
[/quote]

Normalen človek si tudi ne izmišljuje nekih bedarij..

Psi lajajo, če jim je preveč dolgčas in mu je vsak šum, dobrodošel, da javka. Pes, ki skoz javka celo noč ali čez dan, se z njim lastniki ne ukvarjajo. Niti malo. Imajo psa, samo, da ga imajo.

Normalen pes zalaja, ko zazna nevarnost, ampak to zalaja nekajkrat potem se takoj umiri, ko začuti, da je nevarnost mimo ali je narobe precenil.

Mi imamo psa in je tudi v začetku lajal za vsak šum in mu rečeč, o.k. je že vse v redu, tukaj sem, bila je srna. Po mimiki tvojega glasu začne spoznavati, da srne, zajce, ježi, ljudi, ki so nam prijatelji in tako dalje, ni nevarnost. Samo to ni enodnevno delo ampak več mesecev. Da, tudi ponoči potrebno, učiti.

Zato pa toliko psov laja za brez veze, ker lastniku dol visi, za cel svet, in psa.

Normalen človek si tudi ne izmišljuje nekih bedarij..
[/quote

Ti si sam bedarija.

New Report

Close