Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sovražim do konca…

sovražim do konca…

Mislim, da nihče od nas ne ve, kako bi odreagiral v taki situaciji. Jaz avtorico razumem, pa tudi “ti kar sovraži…” – vsak se na svoj način sooča s takimi tragedijami in če pač ne moreš čez to, če si ne moreš kaj, da ne bi sovražil … to je človeško.

Vsem želim, da se ne bi nikoli znašli ne na tej in ne na oni strani!

Pa kaj je s tabo? Nesreča se zgodi, nenamenoma, to, kar se je pa zgodilo prejšnji teden, je pa objestnost. Milo rečeno. Ali razlikuješ med pravilno vožnjo in neodgovornim divjanjem? Saj, če človek s svojo objestnostjo spravlja v nevarnost samo sebe – izvoli, da pa s svojim neprimernim načinom ogrožaš ostale udeležence – tukaj pa res ne more biti govora o nesreči in še v opravičevanju, da se vsakemu zgodi.[/quote]

Zakaj si nestrpna.

To je razvidno iz vpisa pod avtor In z prvim stavkom

Nič ni z drugimi, vse je samo z nami, ampak tako radi smo pametni za druge, samo zase ne.Vedno govorimo samo o drugih in vedno samo svetujemo drugim, kako bi morali.

Ampak oni niso mi in mi ne moremo vedeti, kako čutijo in kaj mislijo in kako živijo.

Ali lahko ti živiš namesto nekoga drugega? Ne, ne moreš, torej bi nas moral zanimati samo naše življenje, za druge in o drugih pa imamo lahko samo lastno skromno mnenje, za katerega vedno upoštevamo, da se lahko motimo.

Tudi pogovora se moramo učiti iz dneva v dan, čeprav menimo, da že vse znamo.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Pa kaj je s tabo? Nesreča se zgodi, nenamenoma, to, kar se je pa zgodilo prejšnji teden, je pa objestnost. Milo rečeno. Ali razlikuješ med pravilno vožnjo in neodgovornim divjanjem? Saj, če človek s svojo objestnostjo spravlja v nevarnost samo sebe – izvoli, da pa s svojim neprimernim načinom ogrožaš ostale udeležence – tukaj pa res ne more biti govora o nesreči in še v opravičevanju, da se vsakemu zgodi.[/quote]

si bla zraven, da veš, da je bila objestnost? ali je mogoče, da prehitevajoči voznik ni videl nasproti vozečeva vozila iz kakega posebnega rlozga (mogoče celo sonca)? veš kakšna cesta je to? veš, da umrla voznica ni vozila objestno, ampak po pravilih (če jebil volan v prtljažniku močno dvomim, da je vozila po predpisih, ampak to itak ni pomembno)? veš, zakaj ona ni videla prehitevajočega voznika in zakaj se mu ni izognila, čeprav je tam cesta ravna in so levo desno samo njive (vem, ker se tam dostikrat peljem)? ti to vse veš?

najlažje je s prstom pokazat na najbolj očitnega krivca in ga spljuvat. pa je to civilizirano? je? je bila to res objestnost? si 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}?

Jaz mislim enako. Pametovat nekaj na suho je popolnoma nekaj drugega, kot tragedijo doživeti.

Nikoli ne reci nikoli.
Morda se vam res tega ne more zgoditi, lahko pa se zgodi tvojemu otroku, bratu, možu…. Čez en teden, dve leti, dvajset let….
Zelo priporočam knjigo Zgodba Toma Brennama – bo osvetlila obe strani: trpljenje povzročitelja in nič krivega udeleženca, njunih družin in družin sorodnikov prijateljev.
Predvsem jo priporočam vsem najstnikom, pa tistim, ki ravno delajo izpit za avto.

Tebi “ti kar sovraži” tudi hvala. Pravzaprav priporočam v branje vsem oboje – tvojo zgodbo in zgoraj navedeno knjigo.

Tudi moja babica je bila žrtev prometne nesreče, pa takrat njeni otroci tudi niso tožili povzročitelja, ker kot so rekli: to naredimo samo v primeru, da dobimo mamo nazaj…..

Ojoj, grozno. 🙁
Nimam besed. Moje sožalje.

Pa kaj je s tabo? Nesreča se zgodi, nenamenoma, to, kar se je pa zgodilo prejšnji teden, je pa objestnost. Milo rečeno. Ali razlikuješ med pravilno vožnjo in neodgovornim divjanjem? Saj, če človek s svojo objestnostjo spravlja v nevarnost samo sebe – izvoli, da pa s svojim neprimernim načinom ogrožaš ostale udeležence – tukaj pa res ne more biti govora o nesreči in še v opravičevanju, da se vsakemu zgodi.[/quote]

si bla zraven, da veš, da je bila objestnost? ali je mogoče, da prehitevajoči voznik ni videl nasproti vozečeva vozila iz kakega posebnega rlozga (mogoče celo sonca)? veš kakšna cesta je to? veš, da umrla voznica ni vozila objestno, ampak po pravilih (če jebil volan v prtljažniku močno dvomim, da je vozila po predpisih, ampak to itak ni pomembno)? veš, zakaj ona ni videla prehitevajočega voznika in zakaj se mu ni izognila, čeprav je tam cesta ravna in so levo desno samo njive (vem, ker se tam dostikrat peljem)? ti to vse veš?

najlažje je s prstom pokazat na najbolj očitnega krivca in ga spljuvat. pa je to civilizirano? je? je bila to res objestnost? si 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}?[/quote]

Če ne vidiš dobro, potem sploh ne greš prehitevat, razen če si objesten in se počutiš varnega v terencu.

Obešat krivdo na nekoga, ki vozi lepo po svojem pasu, za nesrečo, ker se nekomu tako zelo mudi, da mora prehitevati na nepreglednih odsekih, je milo rečeno idiotsko.

Pa kaj je s tabo? Nesreča se zgodi, nenamenoma, to, kar se je pa zgodilo prejšnji teden, je pa objestnost. Milo rečeno. Ali razlikuješ med pravilno vožnjo in neodgovornim divjanjem? Saj, če človek s svojo objestnostjo spravlja v nevarnost samo sebe – izvoli, da pa s svojim neprimernim načinom ogrožaš ostale udeležence – tukaj pa res ne more biti govora o nesreči in še v opravičevanju, da se vsakemu zgodi.[/quote]

si bla zraven, da veš, da je bila objestnost? ali je mogoče, da prehitevajoči voznik ni videl nasproti vozečeva vozila iz kakega posebnega rlozga (mogoče celo sonca)? veš kakšna cesta je to? veš, da umrla voznica ni vozila objestno, ampak po pravilih (če jebil volan v prtljažniku močno dvomim, da je vozila po predpisih, ampak to itak ni pomembno)? veš, zakaj ona ni videla prehitevajočega voznika in zakaj se mu ni izognila, čeprav je tam cesta ravna in so levo desno samo njive (vem, ker se tam dostikrat peljem)? ti to vse veš?

najlažje je s prstom pokazat na najbolj očitnega krivca in ga spljuvat. pa je to civilizirano? je? je bila to res objestnost? si 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}?[/quote]

Naj me kak fizik popravi, ampak – učinek trka je enak, če vozilo a vozi 100 na uro in vozilo b 50 ali če vozilo a vozi 50 in vozilo b 100. Ko se sile seštejejo, ne gledajo, kdo je divjal in kdo šel po predpisih.
Volan je bil v prtljažniku, ker se je njihov avtoček srečal z robustno cestno kravo.
In podtikat krivdo vozniku, ki je vozil po svojem pasu, zakaj ni šel raje v jarek in na travo … Zakaj pa ni šel ta v terencu?
Katarina, daj včasih brzdaj svoje misli, ker tukaj so umrli ljudje, ki niso naredili nič narobe.

si bla zraven, da veš, da je bila objestnost? ali je mogoče, da prehitevajoči voznik ni videl nasproti vozečeva vozila iz kakega posebnega rlozga (mogoče celo sonca)? veš kakšna cesta je to? veš, da umrla voznica ni vozila objestno, ampak po pravilih (če jebil volan v prtljažniku močno dvomim, da je vozila po predpisih, ampak to itak ni pomembno)? veš, zakaj ona ni videla prehitevajočega voznika in zakaj se mu ni izognila, čeprav je tam cesta ravna in so levo desno samo njive (vem, ker se tam dostikrat peljem)? ti to vse veš?

najlažje je s prstom pokazat na najbolj očitnega krivca in ga spljuvat. pa je to civilizirano? je? je bila to res objestnost? si 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}?[/quote]

Če ne vidiš dobro, potem sploh ne greš prehitevat, razen če si objesten in se počutiš varnega v terencu.

Obešat krivdo na nekoga, ki vozi lepo po svojem pasu, za nesrečo, ker se nekomu tako zelo mudi, da mora prehitevati na nepreglednih odsekih, je milo rečeno idiotsko.[/quote]

jA, res, tovrstna praksa pri nas – na vseh področjih življenja – da se išče vzrok pri drugih, samo pri krivcih ne, je res prvovrstna; pa vzemimo delavce, ki za delo ne dobe plačila (sami so krivi, kajne, zakaj pa delajo), za kriminalna dejanja – vlomi (zakaj pa imaš dobro opremljeno stanovanje), kraja vozil (le zakaj ga nimaš parkiranega v spalnici), za kraje vseh vrst, skratka, je odgovoren tisti, ki “nastrada”… res zanimivo razmišljanje, ni kaj.
In še to:

Avtorico teme razumem, in ji želim, da bi njena bolečina iz dneva v dan bledela; pozabiti je nemogoče, a vseeno bo življenje prineslo s seboj pomiritev in uteho v otroku, ki ima tako ljubečo družino.

Hkrati pa se opravičujem za prvotni zapis, nekoliko preostro sem zapisala, želela sem le poudariti mnenje, da je le razlika med vožnjo po predpisih (pa še takrat lahko pride do nesreče) in neprimerno vožnjo.

Moj namen ni bil,da bi spodbudila kreganje.Res sem mogoče malo ostro napisala,da sovražim.Nevem,moji občutki so na trenutke zelo mešani.Marsikaj imam v glavi,kar bi lahko napisala,vendar ne znam.Nisem tako vešča pisanja.
Sama ločim med tem,da nekdo naredi nesrečo iz trenutka nepazljivosti.v primeru mojega moža je bila objestnost,zelo hitra vožnja in prehitevanje v škarje.Baje je bil trenutek,ko se ni vedelo ali bo šlo ali ne.Ne upam si predstavljati,kaj je mož doživljal v avtu…v spominu imam takega kot je bil.
Mogoče bo kdo rekel,da sem obsedena z njim,ampak sej po eni strani sem.Težko je iz svoje kože.Pridejo dnevi…in tudi minejo.Slabi..Čeprav najin otrok ni za nič prikrajšan,ko jaz žalujem.V dobro njega se zelo trudim,redno hodim k zdravniku..v glavnem,življenje le gre nekako naprej.Ker mora it,tega se jaz zavedam.Ampak,tak kot sem zadaj nekje napisala..večeri so včasih najbolj težki…Najbolj je kruto,ko vsako stvar,ki jo v stanovanju zagledam me spominja na njega.
Vem pa tudi,da povzročitelju v našem primeru ni lahko,ampak na to bi moral prej misliti,predno je stopil na plin in začel prehitevat.

Nič se ti ni treba opravičevati. Sedaj pa da še ne bi bila upravičena do svojih občutkov pa čeprav je to sovraštvo! Karkoli ti je v uteho, vsako čustvo ti je dovoljeno. Prepričana sem, da se bo bolečina ob izgubi moža skozi življenje umirila in sovraštva ne boš več tako intenzivno čutila. Morebiti boš lahko celo odpustila.
Do takrat pa čustvuj kakorkoli, samo da s to grozo lahko preživiš.
Vso srečo!

oprosti, res je tudi tvoja zgodba zelo tragična. a nikoli ne boš vedela, kakšna bi bila tvoja reakcija, če bi on prijatelj ubil tvojo hčerko.
upam, da nikoli ne bom doživela kaj takega, a dejstvo je, da vsak reagira in žaluje na svoj način.in nikoli ne veš ,dokler tega ne doživiš.

Joj, tole me je pa zrukalo.

Najhuje je, ker ne veš: ZAKAJ?! ZAKAJ je zavila v levo….

Slovenci imamo lep rek: ne sodi, ker boš sojen sam!

Ja res je, tudi jaz jih sovražim. Mah cestna kultura nekaterih, ma niso vredni da jih pes poščije.

Drži se…

New Report

Close