Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Spet fehtarjenje v Tedniku

Spet fehtarjenje v Tedniku

Pogledala zgodbo, od 24. minute dalje:

http://4d.rtvslo.si/arhiv/tednik/174449579

Lep primer, kako razjeziti gledalce. Najbrž jih je zelo malo darovalo. Morda pa je tako, da taki, ki bi res potrebovali, niti nočejo stopiti pred kamero, ne morejo dobiti koga za v oddajo, dobijo pa takele in ker morajo posneti zgodbo, jo pač posnamejo. Ali kaj, ne vem?? Drugače si ne morem razlagati tega. Lahko pa čez kako leto ali dve spet posnamejo prispevek, bomo videli, koliko otrok bo že takrat.

Za tednik in novinarko…kako upajo,dati taksne lenuhe in neodgovorne starse na tv..naj gresta delat,nehata stepat uboge reveze( otroke) .saj sta zdrava lenuha…denarja imata vec kot ljudje,ki posteno delajo,vse imajo otroci zastonj,zdaj pa bi rada ,da jim se mi hiso kupito in opremino…kar na bruhanje mi gre ob taksnih prispevkih…
In kje bi ona dva kredit za hiso dobila mi pa tudi ni jasno…

Ni bila tipična fehtarska oddaja, temveč oddaja o urejanju doma … Družini, babi, hči in otrok s PP, so prenovili res minimalno hiško nekje v Halozah. Ob sodelovanju lokalnih obrtnikov, ki so darovali delo in material, prostovoljci, arhitektka je brezplačno zrisala nov tloris … župan se je potrudil, da so hitro dobili vsa dovoljenja. V takem primeru pa človeku res kar srce zaigra, poskrbeli so za pošteno družino, ki je imela pač veliko smole. Babi je bila upokojena, mama delala za minimalca, hiša v razsulu in nista imeli denarja za popravit. To so smiselne akcije. Upam, da gre družini zdaj OK, so si zaslužili takšen “predah” in priložnost.

danes zvečer bo en dokumentarec od Barbare Zemljič na tvslo1, Pod mostovi http://tv-spored.siol.net/kanal/slo1/oddaja/pod-mostovi/269123521/datum/20170117
včeraj sta z novinarko govorili ravno o tem, kako zelo težko sta dobili ljudi, ki bi bili pred kamero pripravljeni povedat svoje zgodbe, ki so jima jih zaupali po telefonu in v živo. Kako so jih otroci prosili naj se ne izpostavljajo pred kamerami.

in ja, je tako … kdor nima se bo skril, kdor izkorišča sistem, pa bo z veseljem fehtaril.

sicer sem mnenja, da če res nimaš, moraš vsaj za otroke poskrbet s pomočjo določenih humanitarnih organizacij, ki preverijo tvoj status in na koncu pomagajo.

Ampak zanimivo ne, da je najglasnejša ravno tista, ki je bila deležna tovrstne pomoči in to ogromne in zdaj sodi kaj je prav in kaj ni, ne da bi dejansko poznala situacijo, ampak ve le to kar je videla v medijih.

Prav tako te iste , ki pljuvate tu podpirate enake družine kot je ta, če so te tuje….eh, škoda besed. Itak ste zmešale vse pojme, se vidi že po tem , ko trobite , kaj bo kdo družbi doprinesel, kar je ravno point tega, da imamo nikakršno stanje, ker ni zavedanja, da potrošništvo in tehnologija nista za to, da bi vladali ljudem skupaj s parimi požeruhi, ampak so za to, da služijo ljudem in olajša življenje. Doprinos družbi ja, kateri družbi neki, budale na kubik, da ne morem drugega rečt.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Zgodi se pa potem ravno to, da ljudi s takimi prispevki razjezijo in si marsikdo misli, zakaj pa bi sploh komu daroval, če so takile izkoriščevalci – skratka delajo škodo tudi takim, ki res potrebujejo pomoč in ne izkoriščajo sistema.

Kot otrok sem bila doma v revščini. Bilo je tudi alkohola. Kopalnice nismo imeli. Nasilje smo imeli in tako naprej. Da ne naštevam vsega.
Česa sem se najbolj bala? Da bi to kdo zvedel. Vrstniki so se posmehovali revnim. Zato sem se izredno bala, da bi kdo zvedel kako imamo doma. K sreči nihče od sošolcev ni bil blizu doma.
Ko nisem mogla na smučarski športni dan, seveda nisem povedala, da zato ne, ker ne moremo plačat karte za smučanje, ampak, da grem raje na pohod. Pa, ko nisem mogla s sošolci na pico, seveda nisem povedala, da je ne morem plačat. Rekla sem, da je ne jem.
Razne ranice po rokah, podpludbe sem rekla, da sem dobila od padcev.
Ko so nekoč nekako hoteli objaviti v časopisu neko zgodbo o nas. Sem bila strogo proti, da se omenja kaka revščina ali kaj takega. Tako, da so to seveda izpustili. Tako, da še naprej ni kdo sumil.
In nikakor nismo nikjer izpostavljali revščine in vsega.
Toliko o tem koliko res revni hočejo se izpostavljat.

Vi nič ne štekate. Jaz bom pa doniral tej familiji, ker je podjetna. V kapitalizmu se moraš znat promovirat in tile so se potrudili najti tržno nišo. Raje njim kot pa nekim lenuhom, ki se jim niti na Tedniku ne ljubi nastopit, da bi kaj nafehtali. Tudi za fehtat se moraš potrudit. Če se ti ne da, pa živi v parku.

Bodi drugačen in kakega jurja nakaži omenjeni družini.

Nisem gledala tednika, ampak verjamem, kar pišete.

Namreč tisti, ki je res reven in pošten, ne bo javno izpostavljal svojih otrok (po moje gre za zlorabo), da bi nafehtal. Saj država dovolj da za revne.

In tudi mene je zelo razjezilo, ko sem videla, da preseratorski revni mečejo hrano stran. Cele kartone. In tudi brala sem v blogu Katarine, da ona ne mara kar nekaj podarjenega, da ona želi točno to in to hrano. Ja madona, če pa želi nekaj posebnega, potem naj si pa kupi. In govori o tem, da so tisti, ki darujejo mrhovinarji ali en podoben izraz je uporabila.

Ti dejansko primerjaš stisko dveh, ki že 20 let delata in ne moreta otroku plačati zdravljenja, s stisko dveh, ki nimata pet minut delovne dobe, neodgovorno rojevata otroke, katerim ne moreta nuditi niti najosnovnejšega? Oprosti, ampak to, da se ti rodi bolan otrok, ni neodgovornost staršev.

podpis!

Mislim tak egoizem pa človek težko prežveči. Ona sama je bila opravičena do pomoči za zdravje svojega otroka, ker ona dela in je vredna, drugi pa za življenje svojih otrok niso upravičeni, ker sama egoistično presodi, da so neodgovorni. Sramota, kam s tako miselnostjo lahko pridemo?

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Kaj pa pa brišeš lopta in noriš spet, če ti ni všeč, ni nič žaljivega, ampak tako je. Kaj noriš?

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Nič ti v tej temi ni bilo izbrisano in ne laži.

A ti kdo brani, da družini pomagaš? Izvoli, nakaži pomoč.

Gashi ni ravno klen slovenski priimek izpred desetih generacij nazaj.

Tako je. Otroke v rejo in urejene razmere, staradva pa se naj znajdeta. Menda nihče več ne misli, da bo nabran denar šel za otroke.[/quote]

Starša bi bilo potrebno kaznovati za zanemarjanje otrok. Njima in njima podobnim v poduk.

Ubogi otroci.[/quote]

Sicer sem prepričana da nismo izvedeli vsega ozadja v primeru pred leti ko so staršem vzeli otroke zaradi zanemarjanja. Mislim primer mislim da je bil v Škofji Loki kjer naj bi bili starši preveč verski in skratka so bili na CSD prepričani da so razlogi za odvzem. Ne bom sodila o tem primeru kot rečeno premalo poznam. Ampak kako to da pa v primerih, ker se evidentno da starši razen da znajo oddati vloge za vse možno pomoči za otroke ne storijo nič drugega. Kaj pa v tem primeru ne morejo reči da gre za zanemarjenje otrok?
Tudi moje mnenje je da otroci niso nič krivi in žal je veliko primerov kjer se starši trudijo in ne dobijo službe in takim je potrebno pomagati. Žal pa takšni primeri kot je bil predstavljen v Tedniku škodujejo tudi ostalim.

Tale žogca je res žleht. Ne privošči brezposelnim ljudem, da bi se izkopali iz revščine in prišli do lastne strehe nad glavo.

Je tudi mene pogrel včerajšni tednik. Otroci se mi smilijo, se strnjam, da jim je potrebno pomagati, da pridejo do toplega doma, ampak HIŠA??? S čim jo bodo pa vzdrževali?
Nam je babica predlagala, da zamenjamo naše malo stanovanje za njeno hišo na podeželju, ker je ne more več vzdrževati. Seveda nismo šli v to, ker komaj plačujemo stroške za 60m2. Samo ogrevanje hiše se nam zdi nepredstavljiv strošek, kje je šele vse ostalo???
Mislim, da bi dotično mamo najprej morali postaviti na realna tla.
Lp

Privošči pa tale žleht Žogca mami in očetu teh petih otrok, da bi jima kdo dal službo in jima tako omogočil, da bi poskrbela za svoje otroke.

Pa saj nista prosila za službo. Družina potrebuje hišo! Kot da siromak sam ne ve, kaj najbolj potrebuje.

Do vrha glave imam teh fehtarij. Saj nas je mnogo, ki težko živimo, pa ne opevamo svojega težkega položaja po medijih.

Če si preveč ponosna, da bi nastopila na Tedniku za pomoč, potem ti že ni hudega. Ponos je luksuz, ki si ga res potrebni pomoči ne morejo privoščit.

Sem pogledala prispevek, tip zna vse, zidarska dela, ni da ni, čudi me, kako da je brezposeln, saj take pa ja iščejo …?
Amanda je rekla, da so morali iz stanovanja njenega očeta zaradi nasilja, ni pa povedala, kdo je bil nad kom nasilen. To je rekla novinarka v prispevku, da je bil oče nasilen. Če je bilo obratno, naj objavijo popravek.
Otrok, punčka, je lomila vejice na drevesih, posajenih ob bregu reke. Vzgoja??

Družina živi od otroških dodatkov in socialne podpore. Super, ne? Zdaj pa, pravi Amanda, bi bilo lepo, če bi ljudje še darovali :))

New Report

Close