Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Spet hiša vs. blok

Spet hiša vs. blok

Kot otrok sem živela v hiši in že takrat zavidala blokovskim sošolcem, ki so imeli v blokih dosti več udobja. Topla voda, ne da bi moral drva metati v peč, radiatorji – mi smo kurili oljne peči… Potem smo se selili v blok. Uh, kako je bilo vse super. Ampak starše je vleklo v hišo, zato smo se spet selili, tokrat v malo bolj udobno in moderno. Ampak jaz sem bila nesrečna. In takoj ko je za to obstajala možnost sem najela garsonjero v bloku.
Zdaj živim v nadstandardnem bloku in kot je že ena napisala – ni blok samo za reveže. Garantiram, da je moje stanovanje vredno precej več od vaših hiš, a za vas sem se vedno manj vredna, ker živim v bloku. Saj vseeno, če je moja terasa velika za dve vaši. Važno je, da imate hiše, a ne? Pa čeprav v njih garate, zivotarite…ste carice, ker niste blokovske… No, zame ste velike primitivke v svojem razmišljanju. Ampak glavno da imate hiso. Uau!


Tudi mi delamo na tem, da gremo v blok. Se strinjam s tem, da v hiši nimajo občutka, da koga motijo. Ravno danes pri sosedih otroci že ure kričijo na vse grlo. Čudno mi je tudi, ko nekateri rečejo, da je grozno, ker otroci v bloku ne smejo tekat in noret. Jaz sem rasla v hiši in notri nismo tekali.[/quote]

Mislim, ej, pa kaj imate od tega, da lažete? Pa ni človeka na svetu, ki bi iz hiše hotel v blok. In če bi že…na tem ni treba delati, enostavno greš in pika. Sami sebe farbate in si mečete pesek v oči? Ob takšnih temah se pa moram vedno nasmejati. Čudni ste ljudje.
Jaz živim v hiši, v bloku pa imam stanovanje, ki ga oddajam. Sem zelo redkokdaj tam ampak takrat, ko sem, je dovolj, da vem, da nikoli in nikdar ne bi šla živet v blok. Tako da ne vi meni tralalala….[/quote]

Zakaj ne prodamo hiše takoj? Ker bosta otroka živela doma še 2, 3 leta in je malo brez veze za ta čas kupovati veliko stanovanje, če nama bo potem z možem zadoščalo dvosobno. Iz razlike pa še garsonjera ob morju, pa bo. Te zanima še kaj? Ti v svoji hiši pa bodi suženj hiše. Aja, najbrž cele dneve itak uživaš ob kavi na terasi.

Strinjam se z vami – so stanovanja v bloku in stanovanja v bloku, kot ste napisali. Razpon velikosti in luksuza je ogromen. Ampak so tudi hiše in hiše, niso vse enake. Argumentirat, da je vaša terasa še enkrat večja od tistih, ki jih imajo hiše je nesmiselno – gotovo je večja od nekaterih, ampak je gotovo manjša od drugih. In če je vaše stanovanje vredno več kot prenekatera hiša, potem tudi bolj garate zanj, kakor tisti, ki živijo v manj vredni hiši. Na drugi strani imate ljudi z velikimi, luksuznimi hišami, ki ne čistijo sami, niti ne kosijo svoje trave. To je primerjanje jabolj in hrušk in je brez veze.

Vam pač odgovarja življenje v bloku; drugim v hiši. Ne vem, zakaj bi moral biti kdo zaradi tega manj vreden ali primitiven.


Tudi mi delamo na tem, da gremo v blok. Se strinjam s tem, da v hiši nimajo občutka, da koga motijo. Ravno danes pri sosedih otroci že ure kričijo na vse grlo. Čudno mi je tudi, ko nekateri rečejo, da je grozno, ker otroci v bloku ne smejo tekat in noret. Jaz sem rasla v hiši in notri nismo tekali.[/quote]

Mislim, ej, pa kaj imate od tega, da lažete? Pa ni človeka na svetu, ki bi iz hiše hotel v blok. In če bi že…na tem ni treba delati, enostavno greš in pika. Sami sebe farbate in si mečete pesek v oči? Ob takšnih temah se pa moram vedno nasmejati. Čudni ste ljudje.
Jaz živim v hiši, v bloku pa imam stanovanje, ki ga oddajam. Sem zelo redkokdaj tam ampak takrat, ko sem, je dovolj, da vem, da nikoli in nikdar ne bi šla živet v blok. Tako da ne vi meni tralalala….[/quote]

Sem šla iz hiše v blok. Ena boljših odločitev v mojem življenju.

Če bi si lahko kupila nekje v Ljubljani, ampak vseeno v mirnem delu, ne preveliko hišo, z lepim vrtom, drevesi in grmovjem na vrtu, toplo in udobno, potem bi šla v hišo.
V kakšno glomazno trinadstropno, mrzlo in neudobno, nekje v neki vukojebini pa ne bi šla. Bi bila raje v garsonjeri v bloku.

Enako velja za blok. So fanstastična stanovanja, so dobra stanovanja in so bedna.

Iz hiše staršev sem šla študirat v Ljubljano v blok. Takrat se mi je zdelo super. Pač nisem tip človeka, ki bi užival na deželi in brskal okoli hiše. Všeč mi je mesto, Ljubljana se posebej. Ko sem spoznala moža, sem se preselila k njemu v hišo – v LJ, v mesto, ki je v bistvu bolj ruralno, kot pri starših, kjer imaš vse na dosegu roke. Ko sva razmišljala kaj in kako naprej, je zame vedno bila opcija stanovanje (zanj ne). Ko sva dobila v dar parcelo, sva si zgradila hiško sredi gozda, pa se vedno v Ljubljani. Danes ne grem več drugam. Imam dvorišče, vrt, gozd, kjer lahko otroci mirno tekajo, plezajo, jaz jih pa gledam skozi okno. Tega noben blokovski otrok nima. In to je tisto, kar je absolutni plus pri hiši. Če živiš v bloku, moraš iti posebej dol, ven, nekam na igrišče, otrok pa tudi kar nekaj časa ne moreš pustiti same ven. V hiši z vrtom je to čisto druga pesem.
Ne glede na to pa bi, če bi imela na izbiro hišo nekje bogu izza nogu in pa stanovanje v mestu izbrala slednje. Ker kaj ti pomaga narava, če v njej ne moreš uživati? Ko greš v službo, je tema, ko prideš iz službe, je tema. Vmes pa se razvažaj otroke v šolo in iz nje. Na stara leta pa si brez avta mrzel. Zdaj, če je v kraju vsa potrebna infrastruktura, pa spluženo pred hišo pozimi, potem ni problema. Če pa ne, pa absolutno odsvetujem. Zaradi otrok, ki se bodo v srednjo šolo vozili nekam daleč, pa tudi zaradi sebe v starosti. Hiška na podeželju se sliši lepo, ampak nekje na samem je dobra samo za vikend.

Jaz sem živela v bloku 38 let, sedaj že 2 leti v hiši. Res je, da je v hiši več dela, vendar se da stvari olajšati. Pač nimaš velikega vrta ali 20 korit rož. Jaz imam majhen vrt in 3 korita rož. To se pa že da preživet. Kvaliteta življenja v hiši, vsaj pri nas, je bistveno boljša kot v bloku. Pri nas kurimo na “dotik na gumb”, za toplo vodo nam ni treba kuriti,…. smo 10 minut hoje iz mesta, hkrati pa dovolj oddaljeni od mestnega vrveža. Kaj še hočem boljšega.

Kaj pomeni vs. blok.
kratica vs.

versus (proti)

hvala.

ni mi bilo poznano.

Pa pravijo, da Paco ne piše več kle gor. Evo ga. Paco sam da te pozdravim.

Pa pravijo, da Paco ne piše več kle gor. Evo ga. Paco sam da te pozdravim.
[/quote]

Pa njegov stil se iz aviona vidi …

Pa pravijo, da Paco ne piše več kle gor. Evo ga. Paco sam da te pozdravim.
[/quote]
da nauš razočaran

Res je lepše videti hiše na kupu, kjer se skoraj držijo ena ob drugi, kot pa hiša, kjer so najbližji sosedje v radiusu 100 metrov. Odraščal sem v taki hiši, kjer je najbližji sosed skoraj 200m blizu … ŽIVI MIR!

Mislim, ej, pa kaj imate od tega, da lažete? Pa ni človeka na svetu, ki bi iz hiše hotel v blok. In če bi že…na tem ni treba delati, enostavno greš in pika. Sami sebe farbate in si mečete pesek v oči? Ob takšnih temah se pa moram vedno nasmejati. Čudni ste ljudje.
Jaz živim v hiši, v bloku pa imam stanovanje, ki ga oddajam. Sem zelo redkokdaj tam ampak takrat, ko sem, je dovolj, da vem, da nikoli in nikdar ne bi šla živet v blok. Tako da ne vi meni tralalala….
[/quote]

Hvala enako

Ni čudno da je tukaj gor toliko idi o tov ,ki zagovarjajo fenomenalno življeneje v bloku .
Potem takem ni čudno da je v Ljubljani ena mala garsonjerica toliko precenjena kot ena hiša na Gorenjskem.
Za lenuharje in gnojove je bil in vedno bo samo blok in biti brez dela .
Pogledaš blokarja v naravi točno veš od kod prihaja gnida z bloka.
Stanovanja v blokih so še prepoceni glede na lenoboljudi ,ki tam živijo.

Sem slišal od enega blokarja da pozimi sosedi drug drugemu kidate sneg ,(včasih pa se najde tudi takšena da vam parking plac zasede ) da vsi lahko parkirate svojo pločevino pred blokom.
Solidarnost da ni kaj svaka vam čast.

New Report

Close