Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Spet si želim kaditi

Spet si želim kaditi

Ne kadim odkar so se gostilne zaprle, torej od druge polovice oktobra. V tem času se mi ni zaluštalo, ugotovila sem da živim veliko bolje brez cigaret, imam več kondicije in neverjetno – bolj sem sproščena. Zdaj ko so se gostilne odpre, pa se je pojavil problem – čiki se mi spet luštajo. Z dvema kolegicama sem šla na kavo in čeprav sem se uprla skušnjavi, se mi je zdelo mučenje sedeti na terasi gostilne in ju gledati kako z užitkom kadita. Počutila sem se prikrajšano. Kaj bi šele bilo če bi spila kaj konkretnega.. Prepričana sem, da bi šla po škatlo čikov in kadila enega za drugim. Ko sem prišla domov me je želja sicer minila, ampak bojim se da bom vedno v skušnjavi ko bom nekoga videla kaditi. Družbe se pa tudi ne mislim izogibati, saj sem ves ta čas delala od doma in sem že tako imela zelo redke stike z ljudmi. Kaj predlagate?

Nič. Kadi! Kaj ima veze, če pokadiš tisto cigareto, ko si v družbi in v gostilni. Če si komot nehala kaditi, ko so se zaprle gostilne, nimaš nekih hudih težav ne kaditi doma. Torej kadiš samo občasno v družbi. Če ne visiš vsak dan v gostilni po več ur, ne bo tistih par cigaret na teden nič kaj dosti škodilo. Jaz kadim samo v družbi že 30 let. Torej če kdo pride na obisk, pa je kadilec, če grem kam na piknik, če se usedem na kakšno teraso z družbo… To je recimo v povprečju en cigaret na teden. Če zaradi tega dobim raka na pljučih, bi ga verjetno v vsakem primeru dobila.

Joj,ne. Počakaj da te mine skušnjava.. Če mi je pa kaj žal,je pa to da sem kdajkoli začela kadit v življenju. Pa pr 20-ih in 22ih sem skadila škatlo na dan. Po diagnozi shizifrenije sem kar povečala na 27 čikov na dan. Torej,skadim škatlo pa pol. In mene bo to kajenje pokopalo en dan. Sem sigurna. Tako ali drugače 🙁

Skratka,samo drži se! ne padi nazaj v skušnjavo,poglej kako daleč si že pršla! 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Naroči si čaj. Ob čaju sploh ni tak užitek kaditi in ne bo skušnjav:) Če si zdaj zdržala si na dobri poti, da lahko nehaš. Vsakič se spomni na vse pluse nekajenja.

Če se ti je uspelo upreti cigareti, se ti bo tudi naslednjič.
Zmagala si!! Nikar ne prižgi. Kajenje je tako butasto in brez veze!!

Tudi jaz sem nehala in mi je super, da ne kadim.

Edino jem preveč! Mi kdo pove, kako to urediti?

Mene pa zanima kaj si kadilci mislite o tem, da je družba in pa država dvignila roke od vas stran in vas prepustila usodi pljučnega raka?

V notranjih prostorih je prepoved kajenja izključno zaradi pasivnih kadilcev, da ne fašejo raka še oni. No ta prepoved zato, da bi koga odvajala od kajenja. Potem zelena barva cigaret in grozljive slike so po novem zato, da se od začetka kajenja odvrne mladostnike, da bi sploh začeli kaditi. Starih strastnih kadilcev barva škatle cigaret in slike od kajenja ne odvračajo. Potem trošarine na čike so tam, da se potem kadilcem plača onkološko zdravljenje, ki ga v povorečju potrebuje vsak kadilec po 40 letih kajenja, 20 cigaretov na dan….

Torej Kako se počutite, ko je družba nad vami obupala in po domače povedano ne želi in niti ne poskuša prepričevati prepričanega?

Ne bo je minilo. ker nikoli ne mine, kot ne mine skušnjava pri alkoholikih, zato so pa alkoholiki celo življenje, pa čeprav ne pijejo že 30 let. Tudi jaz ne kadim že 25 let, pa me vedno znova zgrabi skušnjava, ko sem v družbi in drugi kadijo. Drugače ni problem. S tem se boriš potem vse življenje, razen če si kadil res kratek čas.

Ne bo je minilo. ker nikoli ne mine, kot ne mine skušnjava pri alkoholikih, zato so pa alkoholiki celo življenje, pa čeprav ne pijejo že 30 let. Tudi jaz ne kadim že 25 let, pa me vedno znova zgrabi skušnjava, ko sem v družbi in drugi kadijo. Drugače ni problem. S tem se boriš potem vse življenje, razen če si kadil res kratek čas.
[/quote]

jp,drži. to je resnica. podpišem.

Ko pa žena prepriča moža z ultimatom, da neha kaditi je pa ta hujši zmaj kajne? Toliko o družbi in mon komentatorjih. Zdaj pa tako zaskrbljeni.

če mene vprašaš,je kajenje isto kot odvisnost s Heroinom. In jaz imam sebe za đankija. napaka je da so cigarete nekaj “sprejemljivega” in kao “mehka” droga. za moje pojme so trda droga,bratje heroina. čeprav nisem na drogah in ne konzumiram drog,zase trdim da sem. non stop. 🙁

In to 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Ti samo kadi, kjer te je volja. No, ne čisto. Vzdrži se v bližini bencina, plina in drugih vnetljivih snovi. Seveda tudi v bližini drugih ljudi, ki jim ni do tega oz. bi jim pasivno kajenje škodilo. Drugod pa se ne pustu motiti, t samo potegni čik, ga prižgi in uživaj v dimu.

Podpis: ultrakapitalistični neoliberalni delničar MO, ki bo za praznike znova obdarjen z obilno dividendo,

Jaz sem navadne cigarete zamenjala za sistem iqos. Že pol leta nisem prižgala navadne cigarete.

S tem se hvališ? Isto sranje drugo pakovanje! Kadilka si še vedno, smrdiš po ikosih, tvoja usta imajo okus po ikosih, in pljuča imaš še vedno zakajena.

Ne bo je minilo. ker nikoli ne mine, kot ne mine skušnjava pri alkoholikih, zato so pa alkoholiki celo življenje, pa čeprav ne pijejo že 30 let. Tudi jaz ne kadim že 25 let, pa me vedno znova zgrabi skušnjava, ko sem v družbi in drugi kadijo. Drugače ni problem. S tem se boriš potem vse življenje, razen če si kadil res kratek čas.
[/quote]

Ne vem, če to vedno in povsem drži. Jaz sem kadila skoraj štiri desetletja, nehala čez noč tako rekoč slučajno – zmanjkalo mi je cigaret, pa še zdaj nisem šla po njih – pa me niti ne moti niti ne mika, če sem v družbi s kadilci, tudi pri meni doma se lahko kadi, imam vžigalnik in pepelnik :), cigarete si mora pa vsak prinesti s seboj, meni ni za njih in jih nimam. Hm, nehala pa nisem prejšnji teden, temveč pred kakimi dvanajstimi leti.

S tem se hvališ? Isto sranje drugo pakovanje! Kadilka si še vedno, smrdiš po ikosih, tvoja usta imajo okus po ikosih, in pljuča imaš še vedno zakajena.
[/quote]

Jo, zelo se hvalim, si mogoče probala iqose? Božanski vonj, nič moteč, iz ust pa lepoooo dišiiii. Da se ne boš požrla!

New Report

Close