Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Spodnje perilo, ne razumem?!

Spodnje perilo, ne razumem?!


Glede na to, da placujes res svinjsko visoko ceno za modrce, bi se i vsekakor splacalo pogledati in narociti kaj prek neta. Npr. stran figleaves.com, brastop.com, bras-galore.com,…
Tam bos sigurno nasla kaj zase po bolj normalnih cenah. Glede kosti pa tole-mogoce je razlog predvsem v napacni velikostiin modelih, ki si jih imela. Sama sem se porecej namucila, preden sem nasla res dobre modrce, ki so res udobni tudi s kostjo ( pravzaprav se najbolj), pa tudi ne zgledajo kot za stare mame( nisem se tako stara). V ponmoc-velikost 75 je angleska 34, 80 je 36,…kosarice pa so do e priblizno enake kot npr. Triumph, potem pa so vecinoma malenkost vecje, npr. 75g triumpha je riblizno 34f pri vecini teh znamk za vecje modrce. Aja, se miss mary of sweden ima tudi modrce brez kosti, pa goddes je tudiimelnekaj,… Skratka poglej in enkrat naroci(samo ne obupaj, ce v prvo ne zadanes velikosti-vecina je ne:-) , lahko pa b.p.vrnes oz. zamenjas)-bos videla, da se splaca. Vse, ki sem jih do sedaj uspela prepricati, sedaj kupujejo samo se prek spleta.[/quote]

Jaz sem probala in sorry, ne da se mi zajebavat z vračanjem, pa pol ni take cifre pa one, na-ka, no go, – grem 1 x na leto iber di grence, rezerviram eno popoldne, sprobam, nabavim, kar mi paše, in to je to.

Skoda, da nisi vztrajala, pa mogoce narocila tam, kjer imas res veliko izbire. Ker tudi ueber die Grenze nimajo taksnih modrcev za vecje kosarice( vsaj ne teh pravih). Kar pa slucajno imajo, pa prodajajo svinjsko drago. Zato se splaca narociti npr. iz Anglije(ampak ne prek ebaya, pac pa v spletnih trgovinah, kjer imajo veliko izbire in tudi svetovanje (jap, celo samo prek maila ti lahko dobro svetujejo) in ocene modrcev s strani vecih uporabnic) Postnina ( ce vracas prednostno) pa pride max. 6 eur. Poleg tega pride modrc iz UK v enem tednu. Skratka – meni se se vedno zdi, da se absolutno splaca.:-) Pri kopalkah pa seveda tudi.:-)

Ali ni škoda starih gat kar vstran vrečt. Valda se stare porabijo za doma, tako se tudi nove bolj dolgo ohranijo nove. Sexsam pa vedno brez gat.

Jaz modrcev ne naročam, na splošno nobenih oblačil, ker stvari enostavno moram probat. Pa vem, da se da vračati, a nimam energije, da vsakič znova vračam 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} oblačil nazaj in jovo na novo. Ker takšen je približno odstotek oblačil, ki mi v kabini ne stojijo tako, kot sem pričakovala. Me, ki smo bolj neproporcionalno “obdarjene” (kaznovane, prej) lahko kar hitro kiksnemo pri krojih…

Zgoraj ena se čudi, da nosimo doma drugačne modrce oz. da so stari modrci bolj udobni, kot novi. Kupujem pravilno velikost, sem neštetokrat preverila pri različnih strokovnjakih, pa “novi” modrci normalno precej dvignejo tkivo, tudi teža, ki jo držijo v lepi obliki je precejšna, zato se po cca. pol leta, letu, naši modrci bolj znucani, kot modrčki za B košarico. Še vedno opravljajo svoje delo, a naredijo prsi bolj ploščate, povešene. Videz, na katerega ravno ne ciljam v službenih srajčkah.

Enako razmišljam sama.

Sicer pa nikoli ne bi nosila strganih spodnjih gat – za nikamor, niti za doma ne. Ni šans.


Tudi jaz ne kupujem drugih oblacil prek neta( pa bi jih z veseljem, ker sovrazim nakupovanje in mi je tudi muka najti pravo stvar), ampak pri modrcih in kopalkah pa sem prav prisiljena. Seveda tu ne gre za katalosko prodajo, kjer cakas en mesec, da kaj dobis, kaj sele, da bi menjal, pac pa za blago, ki ga dobis najkasneje v enem tednu. Pac pomeris, vcasih narocis dve stevilki, pa potem vrnes tisto, ki ni ok. Itak pa scasoma pridobis izkusnje in je kiksov precej manj( itak pa imas nekaj modelov, ki so ti ok in v bistvu zelezni repertoar).
Aja, sem pa narocila ze bluze, ki so prilagojene vecjim kosaricam – res, so kot ulite, kar ni uspelo niti sivilji, ki je popravljala sicer preveliko bluzo.. Cena pa je iak ugodnejsa, kot pa ce kupim navadno in dam zozati.
Kar se pa tice modrcev – seveda se raztegnejo in po enem letu definitvno niso vec tisto, kar naj bi bili. Ce pa naredijo prsi se bolj ploscate in povesene, pa niso vec za nobeno rabo. Tudi za doma ne vec. Moj najstarejsi modrc za vsak dan je bil star 4 leta, pa prsi niso zgledale nic povesene in ploscate. Samo podprsni obseg mi je postal prevelik, kar pa hitro zazna moja hrbtenica.

Hlačke, ki niso več lepe za videti, nesem v H&M za reciklažo, modrčke pa v Intimissimi.

Enako razmišljam sama.

Sicer pa nikoli ne bi nosila strganih spodnjih gat – za nikamor, niti za doma ne. Ni šans.[/quote]

Ok, kaj pa če vas doleti driska, vi pa z lučkami na urgenco? Bi prosile, da vas odpeljejo domov po čiste gate?

Ker včasih nimajo veze sploh gate, ki bi se jim reklo, da jih celo žaljivo naslavljate in vas zato morajo nujno pustiti na cedilu.

A veste kako zgleda na urgenci? Ko se je treba sleči ali pa ko te slečejo? Včasih sploh ne veš, da si imel gate, štunfe, ko prideš pooperativno k sebi, si zblojen in misliš, da si čisto nekje drugje, potem se začneš zavedati, pa rečeš, vodo bi, pa ti jo ne smejo dati. In kričiš, voda, voda, voda. Tako da so na urgenci spodnje gate res najmanjši problem. Ker če te slečejo, te na hitro, če ne pa lahko pač na skrivaj hlačke daš tudi v vrečko, ko ti jih bodo domov odnesli. V slednjem je problem, ker jih verjetno še niso vidli na tebi, celo domači. Ker ste vedno v čisti in pravi opravi. Kako mislite ženske pa, da se nožnica po naravni poti čisti in so hlačke, celo seksi celo cel cajt čiste? Zaradi naravnosti? A nosite cel cajt tampon v nožnicah, da imate zato toliko težav, samo da so spodnje gate čiste?

Kolega so pa ob prometni nato res brigale le spodnje hlačke in je prvo, kar je vprašal, kakšne so bile. Stvar “navdiha”, bi rekel, ko gre za doživetja.

Tako lepo in udobno je biti udoben, brez plastičnega materiala.


Glede na to, da placujes res svinjsko visoko ceno za modrce, bi se i vsekakor splacalo pogledati in narociti kaj prek neta. Npr. stran figleaves.com, brastop.com, bras-galore.com,…
Tam bos sigurno nasla kaj zase po bolj normalnih cenah. Glede kosti pa tole-mogoce je razlog predvsem v napacni velikostiin modelih, ki si jih imela. Sama sem se porecej namucila, preden sem nasla res dobre modrce, ki so res udobni tudi s kostjo ( pravzaprav se najbolj), pa tudi ne zgledajo kot za stare mame( nisem se tako stara). V ponmoc-velikost 75 je angleska 34, 80 je 36,…kosarice pa so do e priblizno enake kot npr. Triumph, potem pa so vecinoma malenkost vecje, npr. 75g triumpha je riblizno 34f pri vecini teh znamk za vecje modrce. Aja, se miss mary of sweden ima tudi modrce brez kosti, pa goddes je tudiimelnekaj,… Skratka poglej in enkrat naroci(samo ne obupaj, ce v prvo ne zadanes velikosti-vecina je ne:-) , lahko pa b.p.vrnes oz. zamenjas)-bos videla, da se splaca. Vse, ki sem jih do sedaj uspela prepricati, sedaj kupujejo samo se prek spleta.[/quote]

Jaz sem probala in sorry, ne da se mi zajebavat z vračanjem, pa pol ni take cifre pa one, na-ka, no go, – grem 1 x na leto iber di grence, rezerviram eno popoldne, sprobam, nabavim, kar mi paše, in to je to.[/quote]

ali slučajno v Palmers outlet Dunaj? Imam namen spomladi obiskat Dunaj, pa bi še v outlet šla. Ali imajo veliko izbiro?

Doma imam tri vrste perila, za šport, prosti čas in službo oz. izhode, običajno so to kompleti iz istih pač namenskih materialov. Za šport iz posebnih funkcionalnih materialov, ki odbijajo vlago, in se hitro sušijo.
Za prosti čas imam običajno na sebi bombažne trenirke, majčke in temu primerno bombažno perilo.
Za službo oziroma izhode imam običajno komplete iz finih materialov, usklajene glede na oblačila, barvo oblačila. In čeprav se tega ne vidi, si jaz to razlagam pač tako, material naj bo usklajen z vsem ostalim kar imaš na sebi. Težko si predstavljam svileno bluzo in športni modrček, ali pa elegantne hlače in navadne bombažne hlačke; ali pa trenirko/pajkice ki jih nosim doma s svilnatimi hlačkami…

In ja, tudi jaz se urejam samo zase in moje perilo je vso lepo, tudi bombažne hlače za ‘po doma’ so vse lepe, zanimive, barvno usklajene, cele, ko se karkoli strga pa bodisi zašijem, če gre res za eno pikico, če je material že star, znucan, obšlesana barva, pa vržem stran.

Kako ne razumete da pač ene ločujemo perilo?

Jaz sigurno ne bom šla spat v čipkastih intimissimi brazilkah (če se to zgodi, itak letijo stran kmalu, heheh) ampak v udobnih bombažnih gatkah ali boksarcah

Natrganih ali znucanih gatk sploh nimam, ker imam alergijo na ljudi, ki so zgoraj wow, spodaj pa potem kar pač je – to je res nemarno in mi dosti pove o človeku… pa ne govorim o lepih belih mamastih gatkah – če vam to paše, nosite, valda – govorim o spranih že rahlo luknjičastih gatkah, ki jih ljudje nosijo (tudi moški)

Ista zadeva je z nogavicami… luknjaste pa sprane da se vidijo tiste nitke, ampak jih ljudje še kar nosijo… ne razumem.

Sama imam za “ne vsak dan” intimissimi nekaj kompletov njihovih brazilk in modrčkov (ene 15 brazilk, pa ene 7-8 modrčkov), za kategorijo “vsakodnevno – doma in služba” pa obožujem marja gatke, lepe za pogledat in udobne za nosit in nima me bit česa sram, če me sred dneva odpeljejo na urgenco… črne gatke, črn modrček (najljubša znamka za vsak dan mi je “after eden”), roza gatke, bel modrček,.. itd nekak skombiniram. Kupujem jih 1x na leto, pa takrat nabavim zalogo, ponavadi zapravim okrog 80 eurov, kupim modele ki so mi všeč pa je zadeva rešena…

F košarica…pa to malo pretiravate no

Običajno imam za kavbojke ali trenirko navadne bombažne hlačke, preproste, pogosto brez čipkastih obrob. Tanjše hlačke ali s čipkastimi obrobami pa imam za službo, ker nosim tudi drugačna oblačila in ne maram, da se mi pod hlačami ali obleko vidi rob od gat. To bi verjetno kar umrla, da mi vsi sodelavci vidijo, kakšen kroj gat imam pod hlačami. Včasih seveda “talepe” hlačke oblečem tudi za doma, hočem reči, da “tagrdih” pa zaradi zgoraj opisanega problema ne nosim v službo in zato bi res tudi jaz skoraj lahko rekla, da imam ene za službo in drugačne za doma 🙂

Za doma imam stare razvlečene mogoče reciklirane gate, modrcov doma ne nosim, poleti tudi gat ne,
v službo pa ne grem brez gat, pa nimam starih razvlečenih recikliranih, ampak malo boljše, ker če me kje rukne na cesti, pa me pripeljejo v UKC, da se ne bodo smejali ali pa jokali kakšne gate nosim. Zato ločujem!

Jaz sem pa mislila, da vsi tako delajo :))))
Zvečer, ko se stuširam, oblečem tiste “za doma” , bolj sprane, bolj razvlečene. Zjutraj se pa preoblečem v novejše, “ta lepe”, barva in kroj pa seveda glede na to, kaj bom oblekla.
Po mojem enostavno za to, ker sem škrta in bi rada, da mi čim dlje trajajo :))

O, bog. Še dobro, da berem mon, drugače sploh ne bi vedela koliko neumnosti je na svetu. Ločevati perilo za doma in v službo. Tudi na misel mi v 100 letih ne bi prišlo.

Jasno, da imam modrc samo za v službo. Doma sem brez. Imam pa seveda iste gate doma kot v službi. Saj se v službi ne kur bam s sodelavci.

je pa res, da najboljše hlačke dam za dohtarja. Enkrat v 10 letih.

Kako, da imate toliko časa, da se lahko ukvarjate s takimi malenkostmi (v življenju)?

Točno tako. Se zelo nelagodno počutim, če imam trenirko in tangice ali čipkaste hlačke ali pa če imam elegantno obleko in navadne bele bombažne hlačke. Ne morem pomagat, taka sem. Se zrihtam zaradi sebe in ne zaradi sodelavcev. Ojej … Nisem zamemarjena, redno se tuširam in hlačke tudi dvakrat na dan menjam … Ve ste take, jaz sem pa pač taka. Mene nič ne moti.
Če imam bel zgornji del, dam pač bel modrček, če imam črn zgornji del, pa dam črn modrček …
A ve ste pa take, da imate navadne bombažne hlačke in staromanske modrčke ter elegantne hlače in bluzo … Prav smešno je tole … Joj …
[/quote]

Sorry to pa ne gre skupaj. za v službo tangice in brazilke, za doma obične gate. Zakaj že?

Sorry to pa ne gre skupaj. za v službo tangice in brazilke, za doma obične gate. Zakaj že?
[/quote]

Kako ne razumeš. V službi se lahko na hitro poseksa s sodelavcem in res ne bi bilo fino, da bi imela bele bombažne gate. Kurbice to nosijo samo za doma.

A se ne ločuje gat glede na zaužito hrano – za riž bele, za pasulj rjave, za blitvo-špinačo zelene itd.? A se ne da uporabit starih gat za recimo traktor pucat? Velikost košarice pa je valda odvisna od velikosti češplje?

Sama tudi malo pogledam kaj imam za doma in kaj za v službo. Ko sem bila še v proizvodnji in sem se preoblačila sem nosila črne bombažne spodnje hlače…za stare mame, ampak so mi bile najbolj komot.

Sem pa pred kratkim skoraj diplomirala ko sem iskala 90 g, modrc za dojenje. Žalostno, da ga v Sloveniji nisem našla.

O ceni pa tudi ne bi razpravljala, ker je vsak od 45-50 evrov.

Ali katera zna za kakšno spletno trgovino, kjer imajo poceni modrce od Triumfa?

Običajno imam boljše spodnje perilo, kadar sem lepše oblečena in gre za posebne dogodke. Drugače imam običajne bombažne spodnje hlače, ker so najbolj ugobne. Groza, kaj sem grozna zaradi tega?!

New Report

Close