Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Spolni odnos- strah pred nosečnistjo

Spolni odnos- strah pred nosečnistjo

Pozdravljeni,

pred kratkim sva s fantom doživela prvi spolni odnos. Tako kot za mene je bilo za njega tudi prvič. Seveda sva uporabljala zaščito. Sprva penis ni šel lahko not, vendar je čez čas šlo vsaj za polovico. Moj fant je doživel orgazem, vendar je poskrbel, da je pravočasno odstran svoj penis iz mene, da mu je tako prišlo v kondom. Ker sem še mladoletna imam velik strah pred nosečnostjo, saj nisem uporabljala tabletk. Ali je kakša možnost zanositve, če orgazma  ni doživel med tem, ko ga je imel v meni ? Preverila sva tudi kondom in se nama je zdelo, da počil ni.

Hvala za vašo pomoč!

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Maja333936, 22.06.2021 ob 18:57

Pozdravljeni,

pred kratkim sva s fantom doživela prvi spolni odnos. Tako kot za mene je bilo za njega tudi prvič. Seveda sva uporabljala zaščito. Sprva penis ni šel lahko not, vendar je čez čas šlo vsaj za polovico. Moj fant je doživel orgazem, vendar je poskrbel, da je pravočasno odstran svoj penis iz mene, da mu je tako prišlo v kondom. Ker sem še mladoletna imam velik strah pred nosečnostjo, saj nisem uporabljala tabletk. Ali je kakša možnost zanositve, če orgazma  ni doživel med tem, ko ga je imel v meni ? Preverila sva tudi kondom in se nama je zdelo, da počil ni.

Hvala za vašo pomoč!

 

 

 

tebe bi pa bilo potrebno prijaviti ostareli pedo!!!

 

 

1. spolne bolezni niso samo genitalni herpesi in bradavice.

2. Po izlivu se spermiji čisto ne splahnejo iz izvodil, zato so prisotni v predizlivu, še posebej če si ga je nedolgo nazaj zdrkal.

3. Če poči, se konkretno cel strga.

4. Ohohoh preproste varne opevane kontracepcijske tabletke so dejavnik tveganja skoraj za toliko tumorjev kot alkohol in kajenje (sori kolegi).

5. Oploditev, kaj šele nosečnost brez splava ni tako enostavna kot strašijo m.s. v 5. razredu

6. bi povedala še (pre)več, ampak če potegnemo črto, je najbolj varna metoda kondom med celotnim aktom. Še bolj pa sterilizacija, za kar si premlada. 🙂

 

 

 

 

nova
Uredništvo priporoča

Če te je strah nosečnosti pa ga prosi da te rajši u rit napiči. Ker če tip punco u rit to seveda ne pomeni da bi bil al pa postal peder. Brez strahu!

Prej si jo lepo umij. Vstavi si šlauh od tuša u šupak. Pa še prej odvij tisto slušalko.

Pa lepo si prej razmigaj rit. Natakni kondom na bananu – pa potem s s tem vadi. Pa dosti veselja tebi in fantu!

Ne kompliciraj, 14 dni po odnosu naredi test nosečnosti, ki ga kupiš v lekarni.

Kondom ne poči kar tako, če ravnata z njim po navodilih.

Glede neželene nosečnosti pa tako, najbolje, da vodiš plodne dneve v kakšni od aplikacij. Tako boš vedela, kdaj imaš plodne dneve, ko bodi še posebej pozorna. Drugače pa vedno poskrbi, da ti ga brez kondoma ne da v nožnico, saj teoretično vedno obstaja možnost zanositve. V praksi to ne gre tako hitro, ni pa nemogoče. Če bosta pravilno pretrgala embalažo in ga nataknila tako, kot piše v navodilih, vaju nima kaj skrbeti. Kondom lahko poči, ampak to ni tako pogosto – nama se v več kot 20 letih redne uporabe to še ni zgodilo. Mislim, da je kondom eno od najbolj zanesljivih kontracepcijskih sredstev, čeprav je pri nekaterih nepriljubljen, saj naj ne bi omogočal enakega užitka kot brez. Varuje te tudi pred drugimi boleznimi, tako da kar vztrajaj pri uporabi vsaj do takrat, ko boš srečala fanta, s katerim boš pripravljena ustvariti družino.

čakaj, a to sta seksala, pol je pa, preden bi mu prišlo, nataknil kondom in končal v kondom? imam že svoja leta, ampak za tako uporabo kondoma pa res še nisem slišala 😀

 

tista zgoraj z varnimi dnevi… metoda se ti zdi dejansko priporočljiva za mladoletno osebo, ki morda sploh še nima urejenega menstrualnega cikla in niti kondoma ne zna uporabit? ne se hecat, no.

Koledarček je primeren samo za tiste, ki si želijo povečati verjetnost zanositve.

Za vse ostale tega prosim ne promovirajte. Prva polovica ciklusa do ovulacije je zelo variabilna, potem je tu še vprašanje, kako veste da je napočil dan ovulacije ali ne. Nekatere čutijo zbadanje v spodnjem delu trebuha, vendar se je pri tem zelo lahko všteti.  Spermijev vaše subjektivne ugotovitve ne zanimajo, preživijo 5 dni.

    Če sta imela kondom od začetka potem ne rabiš skrbeti. Kondom je zelo varna zaščita, zasnovan je prav zato, da fantu LAHKO pride v tebe. Zanositi s kondomom ne moreš, tudi če mu pride v tebe. Da bi pa kondom počil je pa zeloo redko (če se res ne uporablja po navodilih, npr. uporabiš večkrat isti kondom, itd..)

Tako da nič straha😊

Odgovor na objavo uporabnika
Strah je odveč, 24.06.2021 ob 22:33

    Če sta imela kondom od začetka potem ne rabiš skrbeti. Kondom je zelo varna zaščita, zasnovan je prav zato, da fantu LAHKO pride v tebe. Zanositi s kondomom ne moreš, tudi če mu pride v tebe. Da bi pa kondom počil je pa zeloo redko (če se res ne uporablja po navodilih, npr. uporabiš večkrat isti kondom, itd..)

Tako da nič straha😊

Točno tako. Ko sem gleda na app kdaj sem imela ovulacijo sem bila ziher, da je že mimo in lahko s partnerjem sexava brez kondoma. 9 mesecev pozneje se je rodil najin drugi otrok. Ker glej ga zlomka ravno tisti mesec je zamujala za dva tedna. Aja pa tudi prvega sva spočela s pomočjo aplikacije edino da takrat sva namenoma čakala na plodne dneve.

Ne rabis se nic bati, tudi, ce zanosis imaj casa 2-3 mesece. Vidis po menstruaciji, slabost, slabo pocutje, spremembe…

Lahko si kupiš teste nosečnosti in občasno preveriš.

Kako se imenuje app

Kondom, ki je primerne velikosti (ja kondomi imajo velikosti tako kot tiči! ) in je primerno uporabljen (po navodilih, brez zraka noter in stika z nohti/zobmi/ipd.) je SKORAJ 100% zaščita pred nosečnostjo (skoraj pa zato ker se zaradi neprimerne uporabe stržejo, če se ne strže je 100%), ker če spermiji ne pridejo v maternico lahko zanosiš samo kot devica marija, to pa vemo koliko je možno 🤣

Niso pa niti približno 100% zaščita pred boleznimi 🤷‍♂️

Ne skrbi. OBA se poučita glede kondomov. Uporaba, velikost, material, to so najpomembnejše stvari. Osebno priporočava Skyn Elite oz. ostale skyn kondome.

Odgovor na objavo uporabnika
Vukašin, 23.06.2021 ob 18:56

Če te je strah nosečnosti pa ga prosi da te rajši u rit napiči. Ker če tip punco u rit to seveda ne pomeni da bi bil al pa postal peder. Brez strahu!

Prej si jo lepo umij. Vstavi si šlauh od tuša u šupak. Pa še prej odvij tisto slušalko.

Pa lepo si prej razmigaj rit. Natakni kondom na bananu – pa potem s s tem vadi. Pa dosti veselja tebi in fantu!

Ne prosim. Tako se naredijo politiki, le teh je pa v našem prostoru 3x preveč.

Jaz mislim, da je vse ok. Je pa čisto razumljivo, da imaš strah.

Tomaž Gorec http://www.tomazgorec.si http://www.zasluzek.org https://www.facebook.com/Potovanja.Podjetnistvo/

Se strinjam. Piše nek stari drkaroša. Danes, pač dekleta niso tako butasta…

Drugič pa v usta. Pa dol pogoltni. Tudi on bo vesel. In miren.

Odgovor na objavo uporabnika
Ktmv, 26.06.2022 ob 14:13

Se strinjam. Piše nek stari drkaroša. Danes, pač dekleta niso tako butasta…

Uf, bi te znalo presenetiti. In to pri poplavi podatkov in informacij, ki so dostopni na klik 24 ur na dan.

Pa ti ga naj u rito šiba ali mu ga pa z stopali zdrkaj in naj ti stopala po šprica z spermo ki si jo nato sama poližeš iz stopal😄😄😄😄😄

New Report

Close