Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Spolno nadlegovanje

Spolno nadlegovanje

Nič ne obsojam pravi samo, da je preveč nakladanja o tem na forumu, lej, prvo ste trdile, da moški nadlegujejo nesamozavestne, ne glede na videz, zdaj ste izummile, da so vse lepe tarče..

Pa še to bom rekel, če človek nekaj hudega doživi, to nekomu pove, zdaj, če imate vse moške okoli sebe že celo življenje za monstrume in nikomur ničesar ne poveste, potem je pa druga.

Jaz teh tem prej niti brala nisem. Na vsake toliko pridem malo pogledat samo gor 🙂

Nadlegovanja žensk je ogromno in o tem se premalo govori! Samozavest zelo pomaga, ni pa žal recept, ki vedno deluje. Kot najstnica sem se zato začela oblačiti v široka in neprivlačna oblačila, nehala sem nositi krilo, ker potem vzbujaš pozornost, žvižge. Pa naučila sem se, da je treba vse, ki te nadlegujejo, ignorirati in jim takoj jasno povedati, da naj neha težit. Danes to znam zelo jasno in glasno povedati in to takoj, brez nasmeška, z grdim pogledom in čim bolj odločno. Hčerke učim enako: to je tako, kot če srečaš psa. Ne smeš pokazati nemoči in strahu, ampak avtoriteto. Odločno, samozavestno se je treba zoperstaviti in čim prej umakniti na varno – k luči, tam, kjer je več ljudi.

Do danes nisem povedala nikomur. To je takšen občutek sramu, krivde (pa čeprav vem, da nisem naredila ničesar narobe), potem pa pride še gnus do moškega spola…

Pa še to, moja vzgoja je bila: bodi tiho in naredi kar se ti reče, ne odgovarjaj nazaj, nikomur (se pravi, tudi če se ti kaj zgodi bodi tiho)!
Bila sem zelo nesamozavestna punca, tudi kasneje v življenju. Sedaj pri 40 lahko rečem, da si malo več upam, kot sem si prej (da se postavim zase, če imam prav).

Katera punca pa je še sploh dane svzgojena tako, da mora biti tiho?

Oprosti general, ampak a ti resno misliš, da ti bi sestrični kar tako povedali, ker si njun bratranec? To so travmatične izkušnje in punce to povedo samo najbolj zaupanja vrednim ljudem, ne pa kar vsakemu bratrancu, ker so navajene dajanja v nič, dvoma in norčevanja s strani drugih. Če nisi s tema sestričnama v boljših odnosih kot 95 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} drugih bratrancev in setričn, nimaš najmanjše šanse, da bi ti kaj takega povedali.

Ko so ljudje anonimni, boš zvedel več od njih, tako kot tukaj.

Glanzkopf, a ne pišeš ti skoz o slinastih dedcih, ki fehtarijo non-stop za sex? In potem ne verjameš, da šlatajo, nadlegujejo, ogovarjajo dekleta? Kaj?

V osnovni soli so punce slatali taki primerki kot je pajk; mi ta normalni smo ravnali z njimi spostljivo; nobeni stari deci jih niso slatali pac pa kar njihovi sovrstniki

Res se bere tole vse skupaj precej grozljivo – a verjamem da je nekaj na ali v tebi/vas, kar daje takšnim kretenom signal, da lahko pokusijo.

Razmišljam o domačem očetu in družinskih odnosih, tvojem načinu komunikacije, načinu gibanja, itd – ker npr. si nekako ne predstavljam, da bi doma to omenile mami ali očetu (ali pa kasneje mama očetu) in bi dedec ki si je to privoščil preživel nepoškodovan.
Pri nas sigurno ne bi.

In taki družinski odnosi o katerih pišem, sigurno lahko povzročijo tudi tole:

Si kar predstavljam kakšna vrsta ljudi, se takole vtika v punčke / punce.

Hkrati pa iz izkušnje bližnjih žensk – sorodnice, prijateljice, sošolke – vidim in se spomnim da pri odločnih karakterjih, izhajajočih iz družin s čustveno podporo do tega sploh ni nikdar prišlo. Niti približno!
Verjetno so zadeve ustavile še preden so se razvile ali je bilo pa kaj drugega – mogoče sploh niso opazile malenkostnih nadlegovanj, mogoče so obrcale koga, itd.

Sklep je – da je treba spremeniti nekaj v svojem odnosu, pa bi moralo biti bolje. Vsaj upam.

Si kar predstavljam kakšna vrsta ljudi, se takole vtika v punčke / punce.

Hkrati pa iz izkušnje bližnjih žensk – sorodnice, prijateljice, sošolke – vidim in se spomnim da pri odločnih karakterjih, izhajajočih iz družin s čustveno podporo do tega sploh ni nikdar prišlo. Niti približno!
Verjetno so zadeve ustavile še preden so se razvile ali je bilo pa kaj drugega – mogoče sploh niso opazile malenkostnih nadlegovanj, mogoče so obrcale koga, itd.

Sklep je – da je treba spremeniti nekaj v svojem odnosu, pa bi moralo biti bolje. Vsaj upam.
[/quote]

Ti si isti bumbar kot pajk; seveda punce dajejo signal;za levim uhom majo zig in tako locis tiste ki dajo in tiste ki ne;res si bumbar rok

Mame vas niso naučile zgalamit, če pride do česa takega. Moja hči je kričala na enega takega debila, da so iz sosednjih razredov hodili gledat, kaj se je zgodilo. Pubec je dobil ukor, ona pa nikoli več ni bila deležna nadlegovanja. Pa je lepa, visoka 164 cm, drobne postavice in z velikimi punčkastmi očeski. In z zajebano mamo, ki jo je naučila brcnit tja kot je treba, da se naredi red!

Ti si isti bumbar kot pajk; seveda punce dajejo signal;za levim uhom majo zig in tako locis tiste ki dajo in tiste ki ne;res si bumbar rok
[/quote]

A imaš ti bumbar kakšen argument ali misliš da je tvoja izjava argument sama po sebi?
Žal na tvoj komentar – glede na njegove argumente – ne morem odgovorit kaj bolj utemeljenega.

Ti si isti bumbar kot pajk; seveda punce dajejo signal;za levim uhom majo zig in tako locis tiste ki dajo in tiste ki ne;res si bumbar rok
[/quote]

Še dobro, da je konec počitnic in imate otroci jutri šolo.

V osnovni soli so punce slatali taki primerki kot je pajk; mi ta normalni smo ravnali z njimi spostljivo; nobeni stari deci jih niso slatali pac pa kar njihovi sovrstniki
[/quote]

Seveda da čudaki in pe.dri niste nikoli ničesar z babami imeli. zato si še sedaj z babami spoštljivo na distanci,, no.:)))

Vedno znova me nasmejiš, ko prideš sem malo pljuvati po meni, pljuneš pa v lastno skledo. Itak da drkađije nimate nič z babami, ker ste pač posranci že od šole dalje. Pozabil si še povedati, da si ti bil tisti v razredu, ki so ga bullyji tepli.

A imaš ti bumbar kakšen argument ali misliš da je tvoja izjava argument sama po sebi?
Žal na tvoj komentar – glede na njegove argumente – ne morem odgovorit kaj bolj utemeljenega.
[/quote]

Lej bumbar sem ti ze gor napisal kar ti gre in se ne bom ponavljal ce si pismen bis razumel ce nisi si pac nepismeni bumbar in dupeuvlaka ki tu in tam pokaze svojo reslno sliko ki jo o tebi jaz ze dolgo vem tudi od nekaterih forumasic okoli katerih si se slinil nekoc

Seveda da čudaki in pe.dri niste nikoli ničesar z babami imeli. zato si še sedaj z babami spoštljivo na distanci,, no.:)))

Vedno znova me nasmejiš, ko prideš sem malo pljuvati po meni, pljuneš pa v lastno skledo. Itak da drkađije nimate nič z babami, ker ste pač posranci že od šole dalje. Pozabil si še povedati, da si ti bil tisti v razredu, ki so ga bullyji tepli.
[/quote]

Brezveznik in produkt pijanega oceta soocet v alkoholnem deliriju saj ni cudno da imas prbleme z zenskami;))

Ja, vse babe imate travmatične izkušnje z dedci. Ma jajca.

Še dobro, da je konec počitnic in imate otroci jutri šolo.
[/quote]
Ah seveda; si navajen pritjevanja od rane mladosti ko je morala tvoja mati streci pijanemu fotru? Se zdaj bolje pocutis

Ti imaš še hujše. Neizobražen, nepismen, v šoli ni upal sošolke za rit šprijet, sošolci so te tepli..Tisti, ki niste upali šlatat, tudi kavsali niste. Ma daj dr.kač brezvezni, zasleduješ me po forumu že leta, itak si p.eder, ker tolk, kolk s eti z mano ukvarjaš, ni normalno, sori.

Ja, še enkrat bom napisal, p.edri in slabiči res niso bab šlatali, nikoli.


Ah seveda; si navajen pritjevanja od rane mladosti ko je morala tvoja mati streci pijanemu fotru? Se zdaj bolje pocutis
[/quote]

Jaz ne, jaz sem zapitega fotra vrgel iz bajte in to ko sem bil star tam okoli 22. Ti gobca ne upaš otresati niti šefu, niti fotru, niti babam, pišče.:))))

Jaz ne, jaz sem zapitega fotra vrgel iz bajte in to ko sem bil star tam okoli 22. Ti gobca ne upaš otresati niti šefu, niti fotru, niti babam, pišče.:))))
[/quote]
Seveda si;kar ti vrzes ven je kilo dreka vsako jutro in pol se tu na forumu))

Ja, vse babe imate travmatične izkušnje z dedci. Ma jajca.
[/quote]

Nikakor vse, samo to, da ti sestrični nista povedali, ne pomeni, da jih nista imeli.


Seveda si;kar ti vrzes ven je kilo dreka vsako jutro in pol se tu na forumu))
[/quote]

Pikec, idi spat, jutri te jodlari rabijo spočitega.

Drugače pa, foter je imel samo 2 izbiri, ali gre, ali pa dobi batine. Pametno se je odločil. Z močnejšim od sebe se ni dobro tepsti.

New Report

Close